Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 [484] 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7245 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 12:31:42 »

Persze tudom ennyi érv sem elég mert ........................ (régi vadászbetegség ez) Emelem

Hidd el, nem vagyok írigy egy ilyen bikára! (A Robi-féle az már más kérdés  Ördög)
Nem mondtam én azt, hogy csak a "csókosok" nem kapnak mínuszt, de láttam én már olyan bírálatot (nem a saját megyémben hálistennek'), ahol azért nem szórják a mínuszt, mert "minek, hisz úgysem szankcionálják", meg legalább a "statisztikát is javítja", ha a bírálati lap bal alsó sarkába a "korai kilövés " helyett "kész", neadjisten "érett" minősítés kerül, és ezzel mindenki gyönyörűen meg lehet elégedve, csak lehet, hogy nem fedi a valóságot...  Kacsint

Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7246 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 13:11:03 »

Nem mondtam én azt, hogy csak a "csókosok" nem kapnak mínuszt, de láttam én már olyan bírálatot (nem a saját megyémbe

Urak ! Mint láttátok ha feltesznek egy őz vagy gím trófeát netán terítékfotót én is mondok róla véleményt megsaccolom stb. De olyan még nem történt hogy miután meg volt a hivatalos bírálat ahol nálam hozzáértőbbek, tapasztaltabbak , az adott állományt jobban ismerők a letisztított koponyát kézbevéve, JEGYZŐKÖNYVBEN - utólag visszaellenőrizhetően felelősséggel kimondták az áment azt megkérdőjelezzem .  Szerintem másoknak sem kéne .  Emelem

A bátrak a saját megyéjükben látnak "olyan" bírálatot !     Emelem     Wave                     
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7247 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 13:15:31 »

Ezt lőheted !



Ezt meg nem !



"Oszt jóó van !"    Ördög Vigyorog Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7248 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 13:21:12 »

Minden tiszteletem a bátraké, akiknek van hozzá merszük, hogy feltegyenek képet elejtett vadról.  Kacsint

Ha koca, akkor miért nem kan, ha kan, akkor miért nem min. 7 éves, ha bika, bak, akkor bírálhatja azt Szent Hubertusz és Nadler is egyszerre, lesz aki nem ért egyet a hivatalos bírálattal, ha tarvad, akkor miért nincs rajta sapka  Ördög
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #7249 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 13:25:15 »

Ezt lőheted !



Ezt meg nem !



"Oszt jóó van !"    Ördög Vigyorog Emelem

..Ebben meg, én vitatkoznék veled picit, Károly!  Kacsint ..
Szerintem, mind a kettő lűhető!.. ..csak az alsó képen lévőnek.., papírvékony  lenne a kajbásza!..  Ördög ..  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7250 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 13:44:41 »

Minden tiszteletem a bátraké, akiknek van hozzá merszük, hogy feltegyenek képet elejtett vadról.  Kacsint

Ha koca, akkor miért nem kan, ha kan, akkor miért nem min. 7 éves, ha bika, bak, akkor bírálhatja azt Szent Hubertusz és Nadler is egyszerre, lesz aki nem ért egyet a hivatalos bírálattal, ha tarvad, akkor miért nincs rajta sapka  Ördög

   Igen    Röhög
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7251 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 14:01:15 »

Urak ! Mint láttátok ha feltesznek egy őz vagy gím trófeát netán terítékfotót én is mondok róla véleményt megsaccolom stb. De olyan még nem történt hogy miután meg volt a hivatalos bírálat ahol nálam hozzáértőbbek, tapasztaltabbak , az adott állományt jobban ismerők a letisztított koponyát kézbevéve, JEGYZŐKÖNYVBEN - utólag visszaellenőrizhetően felelősséggel kimondták az áment azt megkérdőjelezzem .  Szerintem másoknak sem kéne .  Emelem

A bátrak a saját megyéjükben látnak "olyan" bírálatot !     Emelem     Wave                     

Bocsánat!
Azt hittem, hogy egy szakmai fórumon vagyunk, ahol esetleg "szakmai vitákat" is lehet folytatni, nem csak bólogatni, gratulálgatni annak aki "fel meri tenni", hogy mit lőtt/lövetett (bár úgy gondolom, hogy én is elég sok mindent "fel merek tenni")...
Azt nem mondom, hogy 100%-ig igazam van, bár úgy gondolom, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel, csak én le is írom...

Azt meg, hogyha egy "hozzáértő, arra jogosult" kimondta az "áment", miért ne lehetne megkérdőjelezni? Volt már, meg még lesz is, hogy ők is tévednek, hisz emberből vannak... Nem csak ilyen "apró" dolgokban, hanem akár emberi életekkel kapcsolatban is (lásd hibás bírói ítéletek)...

Jah, és mindez csak egy SAJÁT VÉLEMÉNYEM volt, amit megosztottam veletek több ezer ember előtt...  Kacsint

Vadászüdv!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7252 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 14:50:02 »

Feri, igazad van, vállalod a véleményed, ezért tisztellek és ez valóban egy szakmai fórum. A mondandóm nem is konkrétan ennek a témának szólt, inkább úgy általában (emlékszem a 13 centis agyarkákat sem mindenki díjazta és a 720 grammos határbakot is volt, aki meghagyta volna, de ha jól tévedek volt, aki szerint a trófeasúly nem lehetett annyi, amennyit a mérleg mutatott  Meglepődött).
Abban is igazad van, hogy emberek bírálnak, akik tévedhetnek. De szerintem egy vitának addig van értelme, míg egy illetékes szerv - így vagy úgy - kimondja az áment. Ha a nagybecsű bírálók azt mondták, hogy kész, akkor fogadjuk el. Ők vannak ott és ne kérdőjelezzük meg, hogy értenek hozzá, rossz szándékot meg pláne ne, bizonyíték nélkül. Ellenkező esetben megint kezdődik a minden évben - ilyentájt - rendszeresen ismétlődő parttalan vitasorozat, ami aztán átmegy ordenáréba és a végén már csak a Csontmetsző Robi által feltett bikáknál tudunk jó szívvel gratulálni  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7253 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 15:14:19 »

Feri, igazad van, vállalod a véleményed, ezért tisztellek és ez valóban egy szakmai fórum. A mondandóm nem is konkrétan ennek a témának szólt, inkább úgy általában (emlékszem a 13 centis agyarkákat sem mindenki díjazta és a 720 grammos határbakot is volt, aki meghagyta volna, de ha jól tévedek volt, aki szerint a trófeasúly nem lehetett annyi, amennyit a mérleg mutatott  Meglepődött).
Abban is igazad van, hogy emberek bírálnak, akik tévedhetnek. De szerintem egy vitának addig van értelme, míg egy illetékes szerv - így vagy úgy - kimondja az áment. Ha a nagybecsű bírálók azt mondták, hogy kész, akkor fogadjuk el. Ők vannak ott és ne kérdőjelezzük meg, hogy értenek hozzá, rossz szándékot meg pláne ne, bizonyíték nélkül. Ellenkező esetben megint kezdődik a minden évben - ilyentájt - rendszeresen ismétlődő parttalan vitasorozat, ami aztán átmegy ordenáréba és a végén már csak a Csontmetsző Robi által feltett bikáknál tudunk jó szívvel gratulálni  Kacsint

Valahogy erre szerettem volna kilyukadni. Tényleg parttalan és már már értelmetlen vitává fajulhat ha itt a képen látottak alapján mindenki ragaszkodik a saját igazához.
Én is tudom hogy a trófeabírálaton is tévedhetnek plusz , mínusz irányba is de még mindig többet látnak és mérnek mint mi. Szerintem azt illik és teljesen logikus is elfogadni végszónak. Ha már az is megkérdőjelezendő akkor tényleg az a vége hogy senki ( én se ) nem fog feltenni képet mert igaza úgy sem lehet és esetleg felesleges értelmetlen kritikának teszi ki saját magát, kollégáját a bírálót és így tovább.     Emelem       

S.fox  Jól megvilágítottad a problémát !    Meghajol
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7254 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 15:54:11 »

Elég szomorú, hogy "nem szabad" (esetleg csak félve) nyilvánosság elé tárni az elejtett szarvasbikák zömét, ugyanis a többségük középkorú és mínuszos. Kíváncsi vagyok, hogy az idén elejtett szarvasbikák közül mennyi lenne az öreg 10 év fölötti golyó érett bika... (országszerte alig van már olyan, ha mégis akad egy-kettő, már szenzáció számba megy. Manapság már úgy néznek egy 14 éves bikára, mintha az űrből jött volna...)
Naplózva

" There is good out there "
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #7255 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 16:20:05 »

Bocsánat!
Azt hittem, hogy egy szakmai fórumon vagyunk, ahol esetleg "szakmai vitákat" is lehet folytatni, nem csak bólogatni, gratulálgatni annak aki "fel meri tenni", hogy mit lőtt/lövetett (bár úgy gondolom, hogy én is elég sok mindent "fel merek tenni")...
Azt nem mondom, hogy 100%-ig igazam van, bár úgy gondolom, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel, csak én le is írom...

Azt meg, hogyha egy "hozzáértő, arra jogosult" kimondta az "áment", miért ne lehetne megkérdőjelezni? Volt már, meg még lesz is, hogy ők is tévednek, hisz emberből vannak... Nem csak ilyen "apró" dolgokban, hanem akár emberi életekkel kapcsolatban is (lásd hibás bírói ítéletek)...

Jah, és mindez csak egy SAJÁT VÉLEMÉNYEM volt, amit megosztottam veletek több ezer ember előtt...  Kacsint

Vadászüdv!  S.Peti

 Igen
Ez itten a lényeg!

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7256 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 16:57:00 »

Igen
Ez itten a lényeg!

 Emelem

Egy kis empátia próba   !    (empátia = mások helyzetébe való beleélés képessége )

Adott egy szakember , szakirányú egyetemi végzettséggel, évtizedek óta végez trófeabirálatot részben ez a munkaköri kötelessége is. Megkap egy lefőzött trófeát, mérőszalaggal, mérleggel , számítógéppel elvégzi-elvégzik a bírálatot. Na abba kell belegondolni hogy ennek az embernek mi a véleménye az olyanról aki csak  látott egy terítékfotót az adott vadról és már ki is jelenti hogy az a bíráló téved és jó ha nincs megvádolva még egyéb dolgokkal úgy látatlanba.   

Próbáljuk beleélni magunkat az Ő helyzetébe .                     Emelem

Tovább nem kívánok ezzel a kérdéssel foglalkozni , szerintem elég jól érzékeltetve van a különbség a két nézőpont között .   
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7257 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 17:06:26 »

Kábé én is így gondolom, de ilyen szépen nem tudtam volna megfogalmazni  Igen
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #7258 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 17:12:58 »

..SZERINTEM meg.. a 7246. hsz.-tól, egy színtiszta témamasszírozás az egész.., semmi több..  S.Peti   
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7259 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:03:17 »


 Megkap egy lefőzött trófeát, mérőszalaggal, mérleggel , számítógéppel elvégzi-elvégzik a bírálatot.   

Már nem akartam ezzel én sem foglalkozni, de éppen erről van szó...
A centik meg a mérleg megadja az eredményt is - és ezt a szakember ponotosan tudja -...
Ugyanis!!! Ha egy bika 9 évesen 9.3 kg, a főágak hosszabbak 30 centinél, és van legalább három 15 centi feletti koronaág, akkor mindez magaután vonja az eredményt...  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 [484] 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: