Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 [480] 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914487 alkalommal)
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #7185 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 15:29:52 »

....... és a lelkes csapat .

Gratulálok ! Gyönyörű!
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7186 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:18:05 »

Így képről 8 év körüli bikának nézem. A trófeasúly 8-9kg közötti lehet szerintem!

Kedves Szomszéd!
Igen jó bikának tűnik. Világosban készült kép nem van róla?
Becsült kor, tömeg???
(Azért a többit eresszétek csak be szépen hozzánk Ördög)
 Emelem

Fegbock ! Nagyon jól becsülsz képről ! KB. az lesz a valós bírálati eredmény is. Egyébként én is csak a képeket láttam róla de igy becsülték a "résztvevők".

Csaba ! Ez távol történt tőletek ! A területünk legdélibb - délnyugati sarkában. Azt hiszem ez neked sokat elárul különösen azért mert sokat beszéltünk az ottani szomszéd túltartott állományáról. Szóval ha fel akarnak jutni az Északkeleti határig akkor hosszú utat  Ördög kell megtenni a területen.   Stoel 

Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #7187 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:26:57 »


... az ottani szomszéd túltartott állományáról. 



Kölesdiekre gondolsz?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7188 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:33:31 »

Csaba ! Ez távol történt tőletek ! A területünk legdélibb - délnyugati sarkában. Azt hiszem ez neked sokat elárul különösen azért mert sokat beszéltünk az ottani szomszéd túltartott állományáról. Szóval ha fel akarnak jutni az Északkeleti határig akkor hosszú utat  Ördög kell megtenni a területen.   Stoel 
Túl hosszút Ördög
Azért hangolgatnak már nálunk is szépecskén a legények Piál
Holnap érkezik az első 3 vendég, nagyon várjuk már az első bikákat terítékre.
Az ominózus szomszédnál normalizálódik a helyzet?
Vagy minden halad (gondolom eredeti terv szerint) tovább......???
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7189 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:51:06 »

Túl hosszút Ördög
Azért hangolgatnak már nálunk is szépecskén a legények Piál
Holnap érkezik az első 3 vendég, nagyon várjuk már az első bikákat terítékre.
Az ominózus szomszédnál normalizálódik a helyzet?
Vagy minden halad (gondolom eredeti terv szerint) tovább......???
 Emelem

Mivel sok sikert nem illik kívánni - Törjön keze,lába a vendégeknek !    Wave   ( Az aranyérmes bikája húzása közben . )

Nem tudom mi a helyzet de már jobban "veretik" (sicc) a vadat ( vagyis vadgazdálkodnak és állományszabályoznak ) aminek van egy ilyen logikus következménye is.  Emelem
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7190 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:02:40 »

Lehet, hogy én vagyok elmaradva, de nekem nem tetszik ha egy 8 éves bikát lőnek ki....
Persze ha selejtekről van szó az más. Ott nem kell mérlegelni.
Megérteném az elejtést akkor, ha az ilyen bikáktól sokkal jobbak vannak a területen, ezért lett kilőve idő előtt... de nem hiszem, hogy így van.
Főleg mivel azt írjátok, hogy apróvadas területen esett.

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7191 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 21:55:46 »

Lehet, hogy én vagyok elmaradva, de nekem nem tetszik ha egy 8 éves bikát lőnek ki....
Persze ha selejtekről van szó az más. Ott nem kell mérlegelni.
Megérteném az elejtést akkor, ha az ilyen bikáktól sokkal jobbak vannak a területen, ezért lett kilőve idő előtt... de nem hiszem, hogy így van.
Főleg mivel azt írjátok, hogy apróvadas területen esett.



Valami ilyesmire gondoltam. 3-4 év alatt alakult volna még...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7192 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 07:44:42 »

Lehet, hogy én vagyok elmaradva, de nekem nem tetszik ha egy 8 éves bikát lőnek ki....
Persze ha selejtekről van szó az más. Ott nem kell mérlegelni.
Megérteném az elejtést akkor, ha az ilyen bikáktól sokkal jobbak vannak a területen, ezért lett kilőve idő előtt... de nem hiszem, hogy így van.
Főleg mivel azt írjátok, hogy apróvadas területen esett.



Ma hajnalban láttam eredetben mivel én is megterheltem a kis hűtőkonténert.
Lehet hogy idős korú lesz az a bika és 9 kiló körül alakul a trófeasúly. Nem mínusz pontos az biztos . Tolna-megyében jó kilövés (szerintem)   Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7193 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 09:51:53 »

Képről maximum 10 év és a kulmináció még odébb lett volna. Hosszú erőteljes, fejlődési erélyt mutató szár és főágak, korona látszik...stb. Ezt látom apróvadasként a fotón, a bírálók meg, amikor oda kerül, azt látnak majd amit akarnak. Hasonló bikát "pátyolgattunk" tavaly, csak letörte a középágat menet közben és lett is hirtelen gazdája. Bírálaton elment ághiányosban, mert ki tudhatta, hogy az mechanikai sérülés?...(aki rendszeresen kijár és ismeri a területét, vadállományát).
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #7194 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 10:03:11 »

Képről maximum 10 év és a kulmináció még odébb lett volna. Hosszú erőteljes, fejlődési erélyt mutató szár és főágak, korona látszik...stb. Ezt látom apróvadasként a fotón, a bírálók meg, amikor oda kerül, azt látnak majd amit akarnak.

 Igen
 Emelem
Naplózva
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #7195 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 12:59:23 »

Üdv a Vadászoknak!
Elnézést kérek ha valakit megsértek de uram bocsássa meg én is Tolna megyében vadászom egy főleg olyan területen ahol csak átváltóban van a bika de akkor én sose lőjek szép bikát mert az ilyen szép bikákat nekünk már mindig el kell engednünk hiszen gazdálkodni nem tudunk vele. Lehet hogy éppen egy ilyen lesz életem bikája mert hát valljuk be 10kg vagy a fölötti bika itt nem nagyon mászkál. Szóval ezek szerint aki nem az erdészeteknél vagy a környékén tag az csak selejt 2-4kg körüli bikát lőhet? Erre szeretnék kérni egy jó megoldást azoktól a tőlem idősebb és szakavatott vadászoktól akik sajnálják a fent bemutatott bikát az elejtőjétől. Tisztelettel Zoli!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7196 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 13:45:51 »

Üdv a Vadászoknak!
Elnézést kérek ha valakit megsértek de uram bocsássa meg én is Tolna megyében vadászom egy főleg olyan területen ahol csak átváltóban van a bika de akkor én sose lőjek szép bikát mert az ilyen szép bikákat nekünk már mindig el kell engednünk hiszen gazdálkodni nem tudunk vele. Lehet hogy éppen egy ilyen lesz életem bikája mert hát valljuk be 10kg vagy a fölötti bika itt nem nagyon mászkál. Szóval ezek szerint aki nem az erdészeteknél vagy a környékén tag az csak selejt 2-4kg körüli bikát lőhet? Erre szeretnék kérni egy jó megoldást azoktól a tőlem idősebb és szakavatott vadászoktól akik sajnálják a fent bemutatott bikát az elejtőjétől. Tisztelettel Zoli!
Beletrafáltál a probléma közepébe:ez (is) feszegetődik itt már jó ideje,mindig vissza-vissza térve. De ne feledkezz meg azokról a területekről és vadásztársakról sem,akiknél a szarvas csak nyáron és kárt csinálni jár, s mire megkezdődik az idény,már rég felhúzódik az erdőbe. Na ők szívhatják igazán joggal a fogukat,mert őket piszkálja rendszeresen a gazda,lőni meg nem lőhetnek semmit. Csak marad az erdőzúgás,vagy a milliós vadkár miatt felosont vérnyomás következtében a fülzúgás. 10-ből egy ember engedne el lövés nélkül egy ilyen bikát. A te területeden és a hasonló adottságúakon  meg szerintem senki.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7197 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:06:35 »

Üdv a Vadászoknak!
Elnézést kérek ha valakit megsértek de uram bocsássa meg én is Tolna megyében vadászom egy főleg olyan területen ahol csak átváltóban van a bika de akkor én sose lőjek szép bikát mert az ilyen szép bikákat nekünk már mindig el kell engednünk hiszen gazdálkodni nem tudunk vele. Lehet hogy éppen egy ilyen lesz életem bikája mert hát valljuk be 10kg vagy a fölötti bika itt nem nagyon mászkál. Szóval ezek szerint aki nem az erdészeteknél vagy a környékén tag az csak selejt 2-4kg körüli bikát lőhet? Erre szeretnék kérni egy jó megoldást azoktól a tőlem idősebb és szakavatott vadászoktól akik sajnálják a fent bemutatott bikát az elejtőjétől. Tisztelettel Zoli!

Eltekintve a terítéken fekvő bikától, mondvacsinált indokokat bárki kreálhat. Nem az az élet rendje, rossz hasonlattal élve, hogy egy derbi nyerő, legjobb formában lévő versenylovat levágjunk szaláminak.
Lődd meg a bikát akkor, amikor már arra érdemes. (vonatkozna ez az erdészetekre...stb. is) 10 éves 10 kiló körüli, kívánatos agancs alakulású bika 2 év múlva 12 kilós. Addigra már a szár az agancsszár is kályhacső vastagságú, a koronaágak megrövidültek, esetleg meg is ritkultak, de a szín és gyöngyözés már addigra oda is felkúszik, az ágvégei hófehér gyertyák...stb. Nem mellesleg kellő számú utódot is nemzett. Ha gondoztuk 10 évig, azt az utolsó kettőt (egyébként 14-16 éves korában kezd a szakirodalom szerint látványosabban visszarakni a gímbika, emlékeim szerint) miért nehéz kivárni? Pedig, mint írtad, ezekből nem sok mászkál, nem velük vannak a vadkár és egyéb problémák. Ha nem szaporítanák fel feleslegesen a tar vadat és szigorúan szelektálnák a fiatalabb bikákat, nem is lenne akkora gond a szarvasokkal. Egy kárpáti bika mikor terel 10-20 tar vadat. Szerintem 2-3 darabot, mert jó az ivararány és az állománysűrűség. Persze más az élőhely, de nem fűzöm tovább a szót, hiszen én csak apróvadas vagyok, majd jönnek a nagyok és megírják a tuti választ. Ja, és, hogy ki mit lőhet? Azt kell nagyon megbecsülni, amit a jó sorsunk juttat. Valakinek Gizike jut, valakinek Claudia Schiffer.  Wave  
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7198 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:15:15 »

 Emelem
 Már van is egy jó ötletem: A -3 pontos bika, ha egy dúvadas területre téved, legyen +3 pontos!  Vigyorog

Én szégyellném ha életem bikája egy 7-8 éves mínusz pontos még fejlődőképes, ígéretes bika volna... (össze lehet hasonlítani az öregszabó által feltett igazi golyó érett bika trófeáját a vitatottéval... csontmetszőnek adok igazat)  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #7199 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:46:23 »

Ez mind szép amit leírtatok és én így is szoktam eljárni elengedem az olyan bikákat amit nem látok idősnek és valószínű ezért nem is lőttem még pályafutásom során egyetlen bikát sem mindig a következő évben bízok. Csak egy a hiba a területünkön nem láttam még idős bikát sajnos. És ilyen tájban nálunk is van rendesen vadkár a szarvasok miatt. Nekem van időm de sajnos sok olyan tag van a társaságban akit 50 év alatt nem lőtt egy bikát se vagy csak egyet ezektől az emberektől ne sajnáljunk már egy ilyen bikát szerintem. És mellesleg nálunk még selejtezésre sincs lehetőség mivel nincs miből. Üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 [480] 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: