Oldalak: 1 ... 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 [468] 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914501 alkalommal)
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #7005 Dátum: 2012. Június 11. - 21:58:50 »

Forsterh-nek volt egy nagyon "fárasztó" véleménye a szár alajulásáról.
Tegyél fel képeket,talán akkor értem,mire gondolsz!


 Na sikerült megszereznem a képeket. Az agncsok sajnos nem az enyémek, egy jóbarátomé, de az elemzést Forsterh végezte. A lényeg a bal szár középágánál látható!

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7006 Dátum: 2012. Június 12. - 00:46:10 »

    Nagyon mérges 
    Nagyon mérges
    Nagyon mérges
    Nagyon mérges

 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7007 Dátum: 2012. Június 12. - 09:33:16 »

  Nagyon mérges 
    Nagyon mérges
    Nagyon mérges
    Nagyon mérges

 Emelem

Károly!  Emelem

Csak azt áruld el nekem, hogy Ti profi szakemberek,  :Mosolyog mivel láttok többet, mint mi amatőr kis agancskeresők? Hogyan lehet az, hogy én nem egy helyen látom a két agancson a jégágat, Ti meg igen?  Vállat von Vállat von Vállat von

Ennyi fotóból se látszik miről beszélek?  Fejvakarás  Nyihi :

















































































Ha optikai csalódásnak látszik még mindig, vagy kevés a perspektíva nem látszik tisztán, szóljatok és teszek még fel képet   Okos





Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7008 Dátum: 2012. Június 12. - 09:47:57 »

Károly!  Emelem

Csak azt áruld el nekem, hogy Ti profi szakemberek,  :Mosolyog mivel láttok többet, mint mi amatőr kis agancskeresők? Hogyan lehet az, hogy én nem egy helyen látom a két agancson a jégágat, Ti meg igen?  Vállat von Vállat von Vállat von

Ennyi fotóból se látszik miről beszélek?  Fejvakarás  Nyihi :


Ha optikai csalódásnak látszik még mindig, vagy kevés a perspektíva nem látszik tisztán, szóljatok és teszek még fel képet   Okos







Most nem értem, hogy hogy jött ide ez a képsorozat?  Fejvakarás
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7009 Dátum: 2012. Június 12. - 10:07:07 »

Most nem értem, hogy hogy jött ide ez a képsorozat?  Fejvakarás

Ha visszaolvasol ismét az agancson lévő ágak tűzési pontjáról folyik az értetlenkedés... Wildheger: "Az ágak tűzési pontjai genetikailag kódolva vannak, tehát nem csúszkálhatnak, csak a korcsolya csúszkálhat!" Én egy másik trófeáról és a bika hullott agancsáról már régebben tettem fel fotót, ahol a középág tűzési pontja változik, erről még nem, ahol a jégág helye változik, csak pár képet, de Wildheger erre is azt mondta, nem egy bika agancsait mutatom! Szerinted sem? Feri ha van olyan agancsod amin látszik a tűzési pont változás rakjál Te is lécci!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7010 Dátum: 2012. Június 12. - 11:35:40 »

Elaccc! Mikor találva lettek, mennyire voltak egymástól a szárak? Ez is egy bizonyító szempont lehet. Ha mindkétszer ott voltak szinte egymás mellett leesve.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7011 Dátum: 2012. Június 12. - 12:24:04 »

Elaccc! Mikor találva lettek, mennyire voltak egymástól a szárak? Ez is egy bizonyító szempont lehet. Ha mindkétszer ott voltak szinte egymás mellett leesve.

Gaucho  Emelem

Ezt a bikát már 2004-től figyelemmel kísértük. Ennek a bikának visszamenőleg 2004-ig (7 éves koráig) majdnem minden hullott agancsszára megvan. Több vadászmester, a terület gazdája is megtalálta az agancsait. Ez nem egy két éves történet. 2010 őszén került terítékre, már mutattam a fotókat, de ha a nevemre klikkelsz, és mutasd az utolsó hozzászólásait sorra, onnan is a legelsőre, végig mutatom mindet, mikor beléptem ide ezzel kezdtem: http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=1332;sa=showPosts;start=960

Azt a területet sok vadászmester, vadőr barátommal februárban folyamatosan jártuk, az ott található minden hullott agancsot összeszedtünk. Ismertük a két kísérő bikát, akikkel "bandába verődött". Soha nem találtunk két egyforma hasonló szárat a környéken, de mindig érdeklődtünk és a  környező falvakban sem talált senki hasonló agancsokat, egyszóval nincs, nem volt ikertestvére ennek a bikának, PLÁNE olyan ikertestvére, amelyiknek a jobboldali rózsatöve ugyan úgy sérült volna, a baloldali szárai meg teljesen egyformák. Aztán 2010 elejtése óta sem találtak arra hasonló szárakat! A baloldali rózsatő sérülése egy perdöntő bizonyíték, a többi mellett, hogy a fotókon mutatott hullott agancsok egyazon bikától származnak, ebben az itteni szakemberek is mind egyet értettek, értenek. Az agancsok egy 500méter sugarú körzetben hullottak minden évben a bika nem mozgott sokat, mindig tartotta a helyét, még bőgéskor sem mozdult a helyéről. Viszont iszonyat óvatos volt, ezért élte meg az öregkort. (szerintem a fiatalkori rózsatő sérülése miatt) Már a  legelőször megtalált villás száron, a szemág közepén látható egy ágkezdemény. Aztán a következő évben letörött a szemága, de én biztos vagyok benne, hogy azért mert kinőtt belőle egy ág, ami egy évvel később a jégága lett. Aztán tartotta a más agancsokon már megszokott helyén a jégágat két évig, majd ismét közeledett a szemághoz, (a most felrakott fotósorozaton ezt mutatom) és 2010-ben mikor elejtették a szemág közepére rakta a bika ez látszik a trófeán. Szóval a jégágat rakosgatta a bika, és nem is rendszertelenül, szépen sorban, minden évben mozdult a jégág szemág végétől, középág felé, majd visszafelé...!

A legidegesítőbb ebben a Wildhergeres történetben, nem is az, hogy a jégágvándorlásról vitatkoznánk, hanem ő csak egyértelműen, határozottan kijelenti, hogy a mutatott hullott agancsok nem egy bikától származnak. (((mert tanulta a genetika ilyet nem tesz))) Hogyan lehet egy olyan kívülálló személynek határozottan kijelenteni ilyesmit, aki mégcsak erre sem járt, nemhogy kezébe tartotta az agancsot, vagy netán látta volna, figyelemmel kísérte volna a bikát, vagy megtalálta volna az agancsait...stb Ez a történet az életem egy pici (7 éves) szelete, és ezt ő kétségbe vonja, egyúttal burkoltan lehülyéz! Hát ezeket az agancsokat sok szaktekintély is látta, vizsgálgatta, (((tavasszal már vártuk ki találja meg az agancsait, mikor jön a hír))) elvittük az elejtőhöz is, megbeszéltünk mindent, de aki kezébe tartotta az agancsokat, senki egyszer sem vonta volna kétségbe, hogy ugyan arról a bikáról beszélünk, erre itt fotó alapján egy "profi szaktekintély" kijelenti, hogy az elmúlt 10 éved illúzió, nem is egy bikáról tárgyaltatok, hamisak az állításaid, amit eddig tapasztaltatok éreztetek, dobd a kukába mert a genetika meg én megmondom, hogyan van, meg volt...stb  Meglepődött Meglepődött Meglepődött 

A lényeg, hogy aki olvassa a fórumot és látja a fotókat, az tudja, hogy a igen is "csúszkálnak, ugrálnak, vándorolnak" az ágak az agancson, én és még sokan mások ezt tapasztaltuk, hiába próbálják megmondani a profi szaktekintélyek, hogy ez nem lehetséges... , meg megmondják, hogy meglehet élni 45000ft közmunka bérből... Nagyon sokan tudják az országban, hogy NEM lehet megélni TAPASZTALATBÓL MONDJÁK, a profi szaktekintélyek hiába számolják ki papíron, hogy meglehet...  Tasli  Nyihi    Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7012 Dátum: 2012. Június 12. - 12:59:38 »

nem látszik tisztán, szóljatok és teszek még fel képet   Okos

Arany Barátom !   Koccint Ölel
Ne mérgelődj , nem ér az egész annyit . . . !  A jégág meg nem főág . és nincs erős génkódja .  Olyanja van , hogy populációs genetika ,allél , evolúciós erők , természetes szelekció , genetikai sodródás , mutáció és mutagén , migráció. biológiai adaptáció , fajképződés .

A  "Tele a tököm"-ért felelős mutagén nálam is fellelhető , továbbá műlencsém is van . . . !    Ördög OOO Nyihi

Üdvözlet és Vadászós Kézfogás !

 Wave Emelem




 





Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7013 Dátum: 2012. Június 12. - 13:37:18 »

Elaccc, én hiszek neked. Valóban minden jel arra utal, hogy egy bika agancsai. (főleg mivel hasonló szárakat senki nem talált ami megkérdőjelezhetné) Ha meg élőben is láttátok ezt a bikát, a fején ezekkel a szárakkal, akkor meg nincs miről beszélni.
Az agancsokat meg kell fogni, kézbe kell venni, egymás mellé rakni. stb.  A kép sokszor csalóka lehet, de élőben más a helyzet.
A dns vizsgálat lehetett volna a legjobb bizonyíték. 
Itt felénk, felétek Heves, Nógrád megye területein,azokon a részeken amiket járunk a  sok szinte egyforma villásakat leszámítva dunántúli szarvasos helyekhez képest "könnyen" felismerhetőek, beazonosíthatóak azok az egy-két jobb képességű bikák. Legalábbis nekem rengeteg  videóm, képem van bikákról évről évre. Ezekről már sok hullott agancsot, trófeát beazonosítottam.
Idén is többször volt olyan, hogy  mikor felvettem az agancsot, már ott a helyszínen tudtam melyik bikáé. Hazajöttem és  megnéztem a képeken, és tényleg az volt.  Olyan is volt, hogy mikor ismerősöm hajtásban talált egy agancsot , elmondta hogy néz ki, már küldtem is neki az mms-ben melyik bika volt az. (ami valamilyen szinten büszkeség, de másik szemszögből nézve talán túlzott szarvas mánia.... páran biztos hülyének is néznek ez miatt) De hát ez van, gyerekkorom óta csodálom ezt a vadfajt. Te is pont így vagy ezzel Elaccc.  Emelem

 Wildhegernek rengeteg  tudása van a gímszarvasról, mondott pár dolgot ami meggyőzött. Kíváncsian várom a könyvét is. De  ebben a 'vitában'  Neked adok igazat. Mivel elhiszem, hogy ismered a területedet, az állományt és sok időt forditottál az agancsokra felétek.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7014 Dátum: 2012. Június 12. - 15:28:01 »

Most nem értem, hogy hogy jött ide ez a képsorozat?  Fejvakarás

   
Re:Szarvasbika
« Új üzenet #6973 Dátum: 2012. Június 08. - 23:48:30 »  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7015 Dátum: 2012. Június 12. - 17:15:41 »

   
Re:Szarvasbika
« Új üzenet #6973 Dátum: 2012. Június 08. - 23:48:30 »  Emelem
Most a zöld nyilas bikákról,a második sorról,vagy a harmadik sor össze nem egyeztethető agancsairól vitatkozunk,vagy arról akarsz mindenkit meggyőzni,hogy állításommal ellentétben én mindig lehülyézlek?
Arra még mindig nem reagálsz,hogy látod-e amit én írok a te agancsaidról!
Ismételten írom,hogy olyan nincs,hogy a bika koronában a C és D1 elágazási pontot otthon felejti és megjelenik egy szembevillás aganccsal,melyen azon a helyen levő elágazást kell C pontnak nevezni,amely a szerinted két évvel ezelőttin D2-nek titulálandó.
Az evolúció nem ismeri a főág és mellékág fogalmait,mint ahogyan egy biotársulásban a fauna és flóra viszonyában nem létezik vadkár,mert azt az ember találta ki.
Volt nekem két,saját találásból származó hullott agancsom(nincs cigány bűnözés,de ők betöréskor mindenemet elvittek,tehát csak vélhetően porítva tudnám megmutatni),a két találási helyszín között 200 km van,ideje között pedig35 év.
Mindkettő középkorú.de a régebbi 3-4 évvel idősebb.
A két bal szárat egymás mellé téve a középágig csak nagyon apró eltérést mutattak(a szemág alig észrevehetően más ívű volt)középáguk  teljesen egyformák minden kis szakaszukban is.Ágtűzésük,szárhosszuk azonosak.A szemág mellett a korona térbelisége és egy pici,a típusra jellemző ága bizonyította,hogy még csak nem is közeli rokonok,pedig a Te mércéddel biztosan egy bikának ítélné mindenki!Így dobálózz azzal,hogy én becsapok mindenkit!
Ehhez hasonló tapasztalatokra alapozva javasoltam Neked,hogy vizsgáld meg,amit kérek,mert másképp nem tudom elérni,hogy lásd,amit én látok!Higgadj le és örülj inkább annak,hogy van valaki,aki szívesen átadja a tapasztalatát.Ismered a mondást,hogy mindenből,még a "rosszból is lehet tanulni"!

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7016 Dátum: 2012. Június 12. - 18:10:27 »

Az evolúció nem ismeri a főág és mellékág fogalmait,mint ahogyan egy biotársulásban a fauna és flóra viszonyában nem létezik vadkár,mert azt az ember találta ki.

Haggyá lógva Vászka !  Amilyen műveletlen ez az Evolúsön ,  még az agancsszár , meg a korona fogalmát se ismeri . Az olyanokat meg , hogy Somogy , Mátra , aztán végképp nem . . . !  Sőt , Darwin nélkül is vígan fejlődik tovább !    Ördög  Vigyorog   Az Embertől , az Atomjától , meg néhány űrbéli kilengéstől azért tart , mert ezek könnyen megakaszthatják a töretlen fejlődést . . . !   Nyihi

Még a végén nem lesz min veszekedni !!!   Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem



Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7017 Dátum: 2012. Június 12. - 18:45:07 »

Most a zöld nyilas bikákról,a második sorról,vagy a harmadik sor össze nem egyeztethető agancsairól vitatkozunk,vagy arról akarsz mindenkit meggyőzni,hogy állításommal ellentétben én mindig lehülyézlek?
Arra még mindig nem reagálsz,hogy látod-e amit én írok a te agancsaidról!
Ismételten írom,hogy olyan nincs,hogy a bika koronában a C és D1 elágazási pontot otthon felejti és megjelenik egy szembevillás aganccsal,melyen azon a helyen levő elágazást kell C pontnak nevezni,amely a szerinted két évvel ezelőttin D2-nek titulálandó.
Az evolúció nem ismeri a főág és mellékág fogalmait,mint ahogyan egy biotársulásban a fauna és flóra viszonyában nem létezik vadkár,mert azt az ember találta ki.
Volt nekem két,saját találásból származó hullott agancsom(nincs cigány bűnözés,de ők betöréskor mindenemet elvittek,tehát csak vélhetően porítva tudnám megmutatni),a két találási helyszín között 200 km van,ideje között pedig35 év.
Mindkettő középkorú.de a régebbi 3-4 évvel idősebb.
A két bal szárat egymás mellé téve a középágig csak nagyon apró eltérést mutattak(a szemág alig észrevehetően más ívű volt)középáguk  teljesen egyformák minden kis szakaszukban is.Ágtűzésük,szárhosszuk azonosak.A szemág mellett a korona térbelisége és egy pici,a típusra jellemző ága bizonyította,hogy még csak nem is közeli rokonok,pedig a Te mércéddel biztosan egy bikának ítélné mindenki!Így dobálózz azzal,hogy én becsapok mindenkit!
Ehhez hasonló tapasztalatokra alapozva javasoltam Neked,hogy vizsgáld meg,amit kérek,mert másképp nem tudom elérni,hogy lásd,amit én látok!Higgadj le és örülj inkább annak,hogy van valaki,aki szívesen átadja a tapasztalatát.Ismered a mondást,hogy mindenből,még a "rosszból is lehet tanulni"!



 Meglepődött Meglepődött Meglepődött pffff ...  Meglepődött OOO OOO OOO szerintem Te bort készítesz az agancsból és azt iszod  Piál  Röhög  na mindegy... egészségedre!  Piál Wave
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7018 Dátum: 2012. Június 13. - 15:58:37 »

Haggyá lógva Vászka !  Amilyen műveletlen ez az Evolúsön ,  még az agancsszár , meg a korona fogalmát se ismeri . Az olyanokat meg , hogy Somogy , Mátra , aztán végképp nem . . . !  Sőt , Darwin nélkül is vígan fejlődik tovább !    Ördög  Vigyorog   Az Embertől , az Atomjától , meg néhány űrbéli kilengéstől azért tart , mert ezek könnyen megakaszthatják a töretlen fejlődést . . . !   Nyihi

Még a végén nem lesz min veszekedni !!!   Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem
Szomszédaid,Réti Mariska,meg a Csámpás Rozi azok veszekednek!Mi,Eccc-cal vitatkozunk!!!




« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 13. - 16:12:48 írta Sakac » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7019 Dátum: 2012. Június 13. - 16:01:38 »

Meglepődött Meglepődött Meglepődött pffff ...  Meglepődött OOO OOO OOO szerintem Te bort készítesz az agancsból és azt iszod  Piál  Röhög  na mindegy... egészségedre!  Piál Wave
Bort az készít,aki csinálja!Én termelem és antialkoholista vagyok!Ha neked úgy tetszik,józan bolond vagyok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 [468] 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: