Oldalak: 1 ... 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 [466] 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914560 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6975 Dátum: 2012. Június 09. - 07:28:00 »

Jól alakulnak a dolgok."Egyesek" lettem !
Maci 10 is nosztalgiával emlegeti Forsterh barátomat,akinek egy év kellett,hogy elfogadja,átvegye tőlem,hogy az ágak tűzési helyei genetikailag kódolva vannak.
Elaccc barátom!
Nem vitatom a jó szándékodat,de hiányolom azt,hogy szándékodban sincs megpróbálni megérteni,mit írok.Pedig egy egyszerű ellenőrzés elég ahhoz,hogy elgondolkodj arról,amit próbálok veled megértetni!
Ebben a hozzászólásodban tettél fel képeket.
Az első képpárnál remélem nem azt akarod mondani,hogy a koponyás és a hullott agancs egyazon bikáé.
Csak egy apróságot nézz meg rajtuk!
A filogenetikusan legöregebb részen:
a koponyásnak más szöget zár be a szár a homlokcsappal,mint a hullott agancsnak 90° és 120°.Egy ilyen apróság eldönthet mindent a vitánkban és Te ezeket az apróságokat nem látod!
Hofi mondta egyszer a Knézy Jenőre: csa...knézi,csa...knézi,de nem klátja.
Mint már írtam,az egyén fejlődése végigmegy az evolúciós fejlődési állomásokon.
Így vannak olyan dárdás bikák,melyeknek csak egy állomás a dárdás állapot és vannak olyan bikák,melyeknek végállomás ugyanez az állapot.Ezért sem állíthattam azt,hogy minden dárdás bikát kímélni kell,mert hátha érmes lesz.
DE,meg kell tudni különböztetni az állomást és a végállomást és  az állomásismétlődés  esetén az élőhelyfejlesztés a megoldás,nem a kilövés!
Másik képpárodnál azt akarod mondani,hogy a C,D1-D2 állapot után elfelejti felrakni a C és D1-et és megmarad a D2(egyszerűbben:duplavillásból lesz egy szembevillás úgy,hogy közben még a szár törésszöge is megváltozik.Unmöglich!
Igaz,hogy parttalan vitádat nem is velem fojtattad,de kérésemet,hogy nézd meg szakaszaiban az agancsot,nem tetted meg.Pedig,lehet,hogy rájöttél volna egy-két számodra új dologra.


Naplózva

" There is good out there "
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #6976 Dátum: 2012. Június 09. - 10:49:40 »

                   Tavaly Szeptemberben nem sikerült megcsípni,reméljük az idén sikerül. Kacsint Ez a bika állt be, Angyal a terítékre került 10,70 kg bika elejtése után.
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6977 Dátum: 2012. Június 09. - 14:20:51 »

Jól alakulnak a dolgok."Egyesek" lettem !
Maci 10 is nosztalgiával emlegeti Forsterh barátomat,akinek egy év kellett,hogy elfogadja,átvegye tőlem,hogy az ágak tűzési helyei genetikailag kódolva vannak.
Elaccc barátom!
Nem vitatom a jó szándékodat,de hiányolom azt,hogy szándékodban sincs megpróbálni megérteni,mit írok.Pedig egy egyszerű ellenőrzés elég ahhoz,hogy elgondolkodj arról,amit próbálok veled megértetni!
Ebben a hozzászólásodban tettél fel képeket.
Az első képpárnál remélem nem azt akarod mondani,hogy a koponyás és a hullott agancs egyazon bikáé.
Csak egy apróságot nézz meg rajtuk!
A filogenetikusan legöregebb részen:
a koponyásnak más szöget zár be a szár a homlokcsappal,mint a hullott agancsnak 90° és 120°.Egy ilyen apróság eldönthet mindent a vitánkban és Te ezeket az apróságokat nem látod!
Hofi mondta egyszer a Knézy Jenőre: csa...knézi,csa...knézi,de nem klátja.


Tisztelt Wildheger!

Itt a nyilvánosság előtt, egy nagyon komoly kérdés: mit mersz feltenni arra, hogy neked van igazad és két különböző bika agancsait mutatom? Készíttetünk egy DNS vizsgálatot az első képen látható agancs és mellette lévő trófea összehasonlítása érdekében. Azonkívül, hogy a vesztes fizeti a vizsgálat költségeit, mit teszel még fel (mire, mennyibe, mibe mersz fogadni)? Bármit mondhatsz, de komoly ajánlat legyen ám, és én állok a DNS vizsgálat elé, (vagyis rendelkezésre bocsájtom a fotón látható agancsot ill. trófeát) állom a fogadást! (Ha benne vagy a többit privátban...) Az eredményt meg ide feltesszük! A fórum olvasói lesznek a tanúink Ördög  Igen vagy nem választ várok!  Figyelmes olvasás Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6978 Dátum: 2012. Június 09. - 15:20:58 »

Komoly bizonyítási ajánlat! Igen :Mosolyog
 Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6979 Dátum: 2012. Június 09. - 15:29:34 »

Komoly bizonyítási ajánlat! Igen :Mosolyog
 Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Legalább is véget vethet egy, a "30 éves" háborúra hajazó fingfűrészelésnek  Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6980 Dátum: 2012. Június 09. - 15:40:18 »

Erre én is benevezek:a győztesé az erkölcsi győzelem mellett egy üveg almapálinka! Taps
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6981 Dátum: 2012. Június 09. - 21:23:17 »

Erre én is benevezek:a győztesé az erkölcsi győzelem mellett egy üveg almapálinka! Taps

Meg egy kobakos körtepálinka.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6982 Dátum: 2012. Június 09. - 21:45:57 »

Tisztelt Wildheger!

Itt a nyilvánosság előtt, egy nagyon komoly kérdés: mit mersz feltenni arra, hogy neked van igazad és két különböző bika agancsait mutatom? Készíttetünk egy DNS vizsgálatot az első képen látható agancs és mellette lévő trófea összehasonlítása érdekében. Azonkívül, hogy a vesztes fizeti a vizsgálat költségeit, mit teszel még fel (mire, mennyibe, mibe mersz fogadni)? Bármit mondhatsz, de komoly ajánlat legyen ám, és én állok a DNS vizsgálat elé, (vagyis rendelkezésre bocsájtom a fotón látható agancsot ill. trófeát) állom a fogadást! (Ha benne vagy a többit privátban...) Az eredményt meg ide feltesszük! A fórum olvasói lesznek a tanúink Ördög  Igen vagy nem választ várok!  Figyelmes olvasás Emelem
Előző hozzászólásomban elírtam egy számot!
A koponyás szára a homlokcsappal 180°-os szöget zár be,tehát a csap egyenes folytatása,a másik pedig hátratörik.
A genetikai vizsgálatot el kell halasztani.Negyven éves kutatásaim,rendszerező módszer eredményeire két genetikus vár,tehát nem lövöm el idő előtt a puskaport.
Ráérünk ezzel a könyv megjelenése után.Addig is,ha van kedved,találkozhatunk személyesen.70 mappában  van rendszerezve pár ezer agancs,ha nem utasítod vissza,mint eddig,akkor azok segítségével meggyőzlek az igazamról.Feltéve,ha nem úgy kezded,mint az egyik legjobb Somogyi Hivatásos Vadász.
-Mi?Azt akarod mondani,hogy X és Y keveredik?Ez baromság! Aztán úgy otthagyott,mint Szent Pál az oláhokat.Más alkalommal Forsterh barátom is hasonló kritikát gyakorolt.Annyit mondott:Hagyj fel ezzel az elméleteddel,mert kurva nagyot fogsz bukni!
Nem olyan egyszerű genetikai vizsgálattal különbséget kimutatni,ha nem tudod,hogy mit vizsgálsz.
Van egy genetikai anyagom,melyben Spanyolok Eurázsia szarvasait vizsgálták.
A spanyol szarvas és a kárpáti szarvas között két guanin különbséget találtak,nem többet.De kérdezem én,tudták,hogy milyen szarvasból vették a mintát?
Megfelelő rendszerezés az,hogy C.e. hispanicus és C.e. montanus?
Ugyanakkor egy másik tudományos értekezés a Wahlund-hatásra olyan példát hoz,mely azzal foglalkozik,hogy a Kárpátoktól nyugatra két,a Kárpátokkal határos megyében genetikailag más szarvasok vannak,majd a nyugatra ezt követő megyében pedig a szarvasok genetikailag jobban hasonlítanak a Kárpátiakra,mint a szomszédos két megye szarvasaira.
Én spanyol képeken találtam olyan szarvasokat,melyek ugyanúgy jelen vannak sok európai populációban.Ezért vitatkozom a gödöllói típus elnevezés helyességén is.

Addig is nézd meg amit írtam a csap és szár alkotta szöget.Ha látod a különbséget,akkor nézd meg a szem- és középág alakját,mert mások.Neked van lehetőséged kezedben forgatni őket.Más szemszögekből vizsgálva látnod kell,hogy a koponyás szemága rendelkezik egy gyenge kettős töréssel,amit a középágon is felfedezhetsz,míg a hullott agancs csak a szemága  közepén egy darab törés található,a középág pedig a végén egy kicsit visszahajlik.
Ha ez kevés,akkor nézd végig a rózsán keresztülmenő,az ágakat tápláló erek nyomán kialakult barázdákat:azok a rózsán azonos sorrendben jönnek át,de nem azonosak.

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6983 Dátum: 2012. Június 09. - 23:22:28 »

Kedves Wildheger!
Minden tiszteletem az elhivatottságodért,de ez amit elaccc szeretne szerintem nem túl bonyolult dolog,hiszen ő csak a hullatott szár és a trófea azonosságát szeretné igazolni.Nem akarok belepofázni a nagyok dolgába, de az elmúlt hónapok vitái (gondolom nem vagyok egyedül) veszett kíváncsivá tettek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6984 Dátum: 2012. Június 10. - 00:58:10 »

Fórumozó kibicnek semmi sem drága ... !   Nyihi Vigyorog

DNS-teszt , csont eredetű minta .   Ár:    $ 800,00

 Emelem


      
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6985 Dátum: 2012. Június 10. - 01:34:07 »

Aztán az egyik "half-years deer Hunter"  beszól , hogy szerinte (!) nem így van ... !  OOO Vigyorog Vigyorog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6986 Dátum: 2012. Június 10. - 09:19:52 »

Kedves Wildheger!
Minden tiszteletem az elhivatottságodért,de ez amit elaccc szeretne szerintem nem túl bonyolult dolog,hiszen ő csak a hullatott szár és a trófea azonosságát szeretné igazolni.Nem akarok belepofázni a nagyok dolgába, de az elmúlt hónapok vitái (gondolom nem vagyok egyedül) veszett kíváncsivá tettek.


saigy  Emelem  erről lett volna szó! (köszi a felajánlást, szívesen megkóstoltuk volna Ördög Piál)

Elakartam kerülni a további fingfűrészelést,  Ördög de úgy látom csak folytatni kell egy picit...  Vigyorog

Én 100%-ra biztos vagyok a dolgomban, csak azért szeretnék egy vizsgálatot,((( amit hámszövet, bőrszövetből is ellehet végezni, ugyanis a koszorúban is van bőven, és a trófeáról is lelehet szedni, mondjuk sejtelmem nincs mennyi mennyiség szükséges egy ilyen vizsgálathoz...  Vállat von ))) hogy a fórum olvasóinak is 100% biztos legyen a dolog. Nem szeretném ha egyetlen egy vadász ember is azt mondaná, hogy "tudod, az az elaccc aki csak lökte a süket dumát, de semmit nem tudott bizonyítani..." A régebbi fotók alapján tavalyelőtt Forsterh is azt mondta, hogy ugyan az a bika, még Ő nyilazott! (Dátum: 2010. Október 20. - 14:48:16) vagy itt is megnézhető: http://vadaszforum.net/forum/index.php?action=profile;u=1332;sa=showPosts;start=900 Még a két agancson ugyan azon a helyen lévő bog "szemölcs vagy csőr" is megfigyelhető...

Wildheger írja, hogy majd akkor ha elkészül a könyve  Figyelmes olvasás Meglepődött Hát én abba is benne vagyok, ha akkor akarja a buktát  Ördög (igaz aki a vizsgálat eredményéig olvassa a könyvet, sajna már félre lesz vezetve  Fejvakarás)

A hullott agancs topikban, idén minden itteni talált agancsot befotóztam. Miért? Na pont azért, hogy megmutassam, hogy nagyjából ismerem az itteni szarvasállományt! Persze aki ezt úgy értelmezte, hogy saját magamat reklámozom sztárolom, az rosszul értelmezte...(egyik fotón sem magamat mutatom) De nem csak a szarvasállományt ismerem nagyjából, hanem a környező falvakban élő vadászokat ill. agancsozó emberkéket is! Egész eddigi életem folyamán, már nagyon soxor találkoztam velük, infót cseréltünk, beszélgettünk, megosztottuk egymással élményeink, megmutattuk egymásnak a talált hullott agancsokat, trófeákat! Az csak egy dolog, hogy én egy pár éve beestem ide a fórumra, volt előtte is életem, zajlott előtte is az életem és a szarvasagancs már gyerekkorom óta izgat, de már ezt is leírtam régebben. 6 évig az országot jártam a munkahelyem révén, és bárhová betoppantam, a beszélgetés végén mindig a szarvasagancs került szóba  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ördög Szóval ezt a bikát is ismertük, és nem volt hasonló a területen, minden évben 3 agancsozó hozta el arról a  területről az agancsokat és soha nem volt két hasonló egyforma köztük, de nem is volt nagy terület... (Aztán a bikát is én találtam meg dögön 2006-ban, mutattam is itt a fotókat) Errefelé hasonló bika nem is nagyon fordul elő, főleg ilyen fajta, aminek ennyi egyedi jellemzője van... de ezeket is kitárgyaltuk már. Tapasztalataim szerint jégág tűzésipont "vándorlás", "jégág csúszkálás" egyáltalán nem ritka, és a középág tűzési pontja is változhat. Fiatal korban magasabban van, aztán ahogyan öregszik az állat, a középág lejjebb kerül... legalábbis úgy látszik!!! Ez fontos, mert lehet, hogy csak azért látjuk lejjebb, mert az agancs minden évben változik  Fejvakarás Vállat von Ahogy vaskosabb, gyöngyözöttebb lesz, minden méret változik... Sok agancson a jégág "ugrál" (jobb szót nem tudok erre, mégha van valami szakszerűbb tudományosabb  :Mosolyog akkor se...) egyszer a jobb száron, máskor a másik száron található, és ha ez előfordulhat, akkor ismét a tűzési pont változik, több példát is mutattam már!

Mindjárt még egy példa: Tavalyi agancs, idei agancs:











Persze azt fotó alapján határozottan kijelenteni, azon vitázni hogy nem egy bika, meg nem is ott találtad, meg így nem változhat...stb   az tényleg fingfűrészelés  Ördög (Azért nem tagadom, megkell nézni mindig ki állítja amit állít...)

Azt is mondtam már, hogy nem vagyok genetikus, és tudományos professzor sem, én csak megpróbálom a saját tapasztalataim egyszerűen, mindenkinek érthető módon leírni, de a hazugságot, mindig is utáltam és elutasítottam, az arcoskodás sem az én műfajom, bár nem tagadom, szeretek (szolidan Vigyorog) dicsekedni, meg szeretem másokkal megosztani az élményeim, de ezzel mások is így vannak, szerintem ez így természetes, jórészt ez a fórum is erről szól!
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6987 Dátum: 2012. Június 10. - 09:35:47 »

Aztán az egyik "half-years deer Hunter"  beszól , hogy szerinte (!) nem így van ... !  OOO Vigyorog Vigyorog
Kedves Károly bátyám!
Már ne is haragudj de egyrészt sehol nem írtam ,hogy szerintem nem így van. Az árról is volt fogalmam,de ebbe sem biztattam egyik felet sem pazarló döntésre,csak azt mondtam,hogy a győztes félnek egy üveg páleszt felajánlok...


Nem olyan egyszerű genetikai vizsgálattal különbséget kimutatni,ha nem tudod,hogy mit vizsgálsz.
Van egy genetikai anyagom,melyben Spanyolok Eurázsia szarvasait vizsgálták.
A spanyol szarvas és a kárpáti szarvas között két guanin különbséget találtak,nem többet.De kérdezem én,tudták,hogy milyen szarvasból vették a mintát?
Megfelelő rendszerezés az,hogy C.e. hispanicus és C.e. montanus?
Ugyanakkor egy másik tudományos értekezés a Wahlund-hatásra olyan példát hoz,mely azzal foglalkozik,hogy a Kárpátoktól nyugatra két,a Kárpátokkal határos megyében genetikailag más szarvasok vannak,majd a nyugatra ezt követő megyében pedig a szarvasok genetikailag jobban hasonlítanak a Kárpátiakra,mint a szomszédos két megye szarvasaira.
Én spanyol képeken találtam olyan szarvasokat,melyek ugyanúgy jelen vannak sok európai populációban.Ezért vitatkozom a gödöllói típus elnevezés helyességén is.


Én ezekre a sorokra bátorkodtam azt írni,hogy a fenti fogadás tárgya nem ilyen bonyolult eljárás,laikus aggyal gondolkodva. Elvileg itt még fél guanin különbség sem lehet,ugye? A vita meg már évek óta húzódik,szerintem érdemes lett volna frappáns pontot tenni a végére ,akármelyik félnek van is igaza.Maradok tisztelettel: B
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #6988 Dátum: 2012. Június 10. - 11:39:31 »

Tavaly Szeptemberben nem sikerült megcsípni,reméljük az idén sikerül. Kacsint Ez a bika állt be, Angyal a terítékre került 10,70 kg bika elejtése után.
Szerintem örüljetek, hogy tavaly nem sikerült!
Többször megnéztem a videót, de ennek ellenére -szerintem- ez a bika a felvételen egy jó képességű, 8-9 év körüli példány. Kár lett volna érte! Ha biztosan áll nálatok, még nem kellene elejteni!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Aliagancsozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


egy idei páros agancsal a kezemben :)


« Új üzenet #6989 Dátum: 2012. Június 10. - 12:54:36 »

Hát tényleg kár volt azért a bikáért  Rííí Emelem
Naplózva

agancsgyűjtő és vadász , msn-en és skype-on elérhető vagyok ! Üdv : Németh Alex " Ali "
Oldalak: 1 ... 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 [466] 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: