Oldalak: 1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914484 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6960 Dátum: 2012. Június 03. - 21:53:17 »

.Forster szerint nagyon ősi vonalat képvisel.

A hangul , rusa , chital , lyra , a pleisztocén C. variabilis , sok más alakkal együtt , mind ősi szarvasok .  A C. elaphusban néha megjelenő agancsformákban ezek az agancsformáért felelős gének jutnak meghatározóbb szerephez . A ma élő európai gímszarvas állománya is több féle , ma is élő szarvasfajtából tevődik össze. Ezek a különböző jegyek jól láthatók az agancson , koponyacsonton , színen , stb.  Ezt magyarázza már évek óta Wildheger , ezt vette át (nehezen) Forstreh , - - - csak neki jobb a kommunikálókája ... !  Nyihi  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6961 Dátum: 2012. Június 03. - 22:16:53 »





 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6962 Dátum: 2012. Június 04. - 06:53:14 »

Hát akkor röviden összefoglalva utoljára: (remélem, hogy nem magamat reklámozva nagyképűen  :MosolyogFejvakarás Vállat von

Senki nem vonta eddig sem kétségbe, hogy rengeteg gímagancs típus létezik, sőt én folyton ezt hangoztattam, visszalehet olvasni "A hangul , rusa , chital , lyra , a pleisztocén C. variabilis , sok más alakkal együtt , mind ősi szarvasok" csak éppen az a bibi velük, hogy rengeteg fajta, köztük a most kitárgyalt is, a mindenkori pontozásos rendszer szerint "selejtnek számítanak!!!" Ugyanis a legutóbb mutatott agancsfajta, soha nem éri el az érmes határokat! Persze kivételek, mindig mindenben vannak, de nem azokból kell kiindulni azokhoz kell viszonyulni, mint ahogyan Wildheger is teszi! """""(hűűű elérhet a 15 kilós trófeatömeget!!!!)"""" igen el, ezerévente egyszer...talán  :Mosolyog! Ilyen felfogással egyetlen egy szarvasbikát sem szabadna kilőni, mert hátha érmes lesz...

A legnagyobb bizonyíték arra amit én folyton "szajkózok" az itteni gímszarvasállomány satnya, elgyengült minősége, ami a vadásztársadalom vadgazdálkodását minősíti!

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6963 Dátum: 2012. Június 04. - 07:02:39 »

Én szívesebben vitatkoznék egy ilyen agancs (agancsú bika) láttán, hogy vendégág, vagy kettős jégág, ígéretes vagy sem, kell az itteni állományba ez a fajta, vagy sem, mint azon, hogy melyik dárdás, vagy gyilkos 1kg-os agancsból lesz talán ezerévmúlva kapitális trófeájú vad, vagy lesz-e koronája egyáltalán vagy sem... (igen... az idő majd mindent bizonyít Wildheger!!!) (de ne felejtsük az óra már most is ketyeg...)




Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6964 Dátum: 2012. Június 04. - 08:52:51 »

Ilyen felfogással egyetlen egy szarvasbikát sem szabadna kilőni, mert hátha érmes lesz...
Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ugyan már .  Hegerovics egyáltalán nem ezt mondja ! Több híres , európai vadgazda is ilyen ismeretekből kiindulva kezeli az állományát , - - - sikerrel !
De már én is unom a felesleges szájtépést . Még szerencse , hogy nem ilyenekkel kell harcolnod , mondjuk 3200 ha.-on . . . !   Nyihi Ördög Vigyorog



 Wave Emelem



Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6965 Dátum: 2012. Június 04. - 09:33:38 »

Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ugyan már .  Hegerovics egyáltalán nem ezt mondja ! Több híres , európai vadgazda is ilyen ismeretekből kiindulva kezeli az állományát , - - - sikerrel !
De már én is unom a felesleges szájtépést .

 Wave Emelem


Károly!

Nagyon remélem, hogy amit ide befotóztam, leírtam, sokak számára nem volt felesleges szájtépés, időpocsékolás! Nem kis időmbe energiámba került, remélem a fiatalabb vadászok tudtak picit tanulni, vagy legalábbis, bővebb ismereteket szerezni a gímszarvasról. Nem a saját magam fényezésére csináltam, aki így értelmezi, nem tudok jobb szót rá: egyszerűen csak buta, magából indul ki...

Persze biztos volt sok dolog is benne, amit sokan nem értettek, vagy nem értenek, vagy nem akarnak megérteni, de többségében úgy érzem érthetően fogalmaztam.

A "Hegerovics" mestereddel való viták, (a részemről) jórészt nem is neki szólnak, (pedig ő ellenkezőleg mondja, tanítja)  és ezzel a mostani hozzászólásommal sem vele akarok vitázni, (parttalan) csak közlöm a fórum olvasóival tapasztalataim:

Az agancsok tűzési pontjai változhatnak (nincsenek genetikailag kódolva, mintahogyan ezt "egyesek" hibásan tanítják  Türelmetlenül)

Erre egy újabb példa a múltkor már bemutatott villás hullott agancssorozat.
Tehát egyel több fotó a példákra:












Na jók legyetek! Wave  ...és lőjétek a dárdás (gyilkos) bikákat,  Nyihi mert mégjobban elsatnyul a magyar gímszarvas állomány...  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6966 Dátum: 2012. Június 04. - 11:21:37 »

Károly!
 "Hegerovics" mestereddel ...
Vigyorog

 Türelmetlen Rííí Fej a falba Suicide Nyihi

 Wave Emelem





Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6967 Dátum: 2012. Június 04. - 13:03:47 »



 Vigyorog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6968 Dátum: 2012. Június 04. - 13:09:14 »





 Nyihi Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #6969 Dátum: 2012. Június 04. - 17:14:59 »

Uram Atyám! Rííí Mi a p..csa ez itt? Vállat von  Nooormalis? Nooormalis?-k ezek???????   
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #6970 Dátum: 2012. Június 04. - 17:20:58 »

Uram Atyám! Rííí Mi a p..csa ez itt? Vállat von  Nooormalis? Nooormalis?-k ezek???????   

Dehogy, csak amerikaiak.  Ördög
Az ottani kultúra nekünk nem kultúra. Gondolom, ez fordítva is igaz.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6971 Dátum: 2012. Június 04. - 18:39:37 »

Dehogy, csak amerikaiak.  Ördög
Az ottani kultúra nekünk nem kultúra. Gondolom, ez fordítva is igaz.
Minden kultúrának megvannak a vadhajtásai Ördög
Francia vendég kérdezte amikor a bikájának a szájába tetem a lombos gallyat:
- Mi a f@szért dugja az ágat a szájába?? Nem látja, hogy megdöglött?? Meglepődött
A töretet meg el sem vette, hanem ráült a bikára és a barátnőjével videóztatta magát, miután megfésülködött és begombolta a zakóját.....
De nem vetem meg miatta. Talán csak sajnálom egy kicsit a lelki sivársága miatt Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6972 Dátum: 2012. Június 04. - 19:58:57 »

Uram Atyám! Rííí Mi a p..csa ez itt? Vállat von  Nooormalis? Nooormalis?-k ezek???????   
Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Második forduló . . . !  Nyihi
 

Errefelé is volt , meg van is ilyen "Kaiser Jagd"   Nyihi



 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6973 Dátum: 2012. Június 08. - 23:48:30 »

Károly!

Nagyon remélem, hogy amit ide befotóztam, leírtam, sokak számára nem volt felesleges szájtépés, időpocsékolás! Nem kis időmbe energiámba került, remélem a fiatalabb vadászok tudtak picit tanulni, vagy legalábbis, bővebb ismereteket szerezni a gímszarvasról. Nem a saját magam fényezésére csináltam, aki így értelmezi, nem tudok jobb szót rá: egyszerűen csak buta, magából indul ki...

Persze biztos volt sok dolog is benne, amit sokan nem értettek, vagy nem értenek, vagy nem akarnak megérteni, de többségében úgy érzem érthetően fogalmaztam.

A "Hegerovics" mestereddel való viták, (a részemről) jórészt nem is neki szólnak, (pedig ő ellenkezőleg mondja, tanítja)  és ezzel a mostani hozzászólásommal sem vele akarok vitázni, (parttalan) csak közlöm a fórum olvasóival tapasztalataim:

Az agancsok tűzési pontjai változhatnak (nincsenek genetikailag kódolva, mintahogyan ezt "egyesek" hibásan tanítják  Türelmetlenül)

Erre egy újabb példa a múltkor már bemutatott villás hullott agancssorozat.
Tehát egyel több fotó a példákra:












Na jók legyetek! Wave  ...és lőjétek a dárdás (gyilkos) bikákat,  Nyihi mert mégjobban elsatnyul a magyar gímszarvas állomány...  Emelem


Jól alakulnak a dolgok."Egyesek" lettem !
Maci 10 is nosztalgiával emlegeti Forsterh barátomat,akinek egy év kellett,hogy elfogadja,átvegye tőlem,hogy az ágak tűzési helyei genetikailag kódolva vannak.
Elaccc barátom!
Nem vitatom a jó szándékodat,de hiányolom azt,hogy szándékodban sincs megpróbálni megérteni,mit írok.Pedig egy egyszerű ellenőrzés elég ahhoz,hogy elgondolkodj arról,amit próbálok veled megértetni!
Ebben a hozzászólásodban tettél fel képeket.
Az első képpárnál remélem nem azt akarod mondani,hogy a koponyás és a hullott agancs egyazon bikáé.
Csak egy apróságot nézz meg rajtuk!
A filogenetikusan legöregebb részen:
a koponyásnak más szöget zár be a szár a homlokcsappal,mint a hullott agancsnak 90° és 120°.Egy ilyen apróság eldönthet mindent a vitánkban és Te ezeket az apróságokat nem látod!
Hofi mondta egyszer a Knézy Jenőre: csa...knézi,csa...knézi,de nem klátja.
Mint már írtam,az egyén fejlődése végigmegy az evolúciós fejlődési állomásokon.
Így vannak olyan dárdás bikák,melyeknek csak egy állomás a dárdás állapot és vannak olyan bikák,melyeknek végállomás ugyanez az állapot.Ezért sem állíthattam azt,hogy minden dárdás bikát kímélni kell,mert hátha érmes lesz.
DE,meg kell tudni különböztetni az állomást és a végállomást és  az állomásismétlődés  esetén az élőhelyfejlesztés a megoldás,nem a kilövés!
Másik képpárodnál azt akarod mondani,hogy a C,D1-D2 állapot után elfelejti felrakni a C és D1-et és megmarad a D2(egyszerűbben:duplavillásból lesz egy szembevillás úgy,hogy közben még a szár törésszöge is megváltozik.Unmöglich!
Igaz,hogy parttalan vitádat nem is velem folytattad,de kérésemet,hogy nézd meg szakaszaiban az agancsot,nem tetted meg.Pedig,lehet,hogy rájöttél volna egy-két számodra új dologra.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június 09. - 21:09:09 írta Németh Lajos » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6974 Dátum: 2012. Június 09. - 00:18:13 »

Hello GAU,hasonló szárakat találtam pár éve én is.Forster szerint nagyon ősi vonalat képvisel.Lehet vitatkozni uraim,hogy villás, vagy csak felcsúszott középága van-e. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Nyihi Nyihi Nyihi Táncol
Ez egy másik típus hármas koronával.Fiatalabb,mint a Forsterh által említett típus.Egyébként  Forsterh megállapítása a szár fejlődéséről FALSCH!Beninde más célból tette egymás mellé ezeket az agancstípusokat.A lelőhely azonos,de a megtalálási réteg más,nem az agancsok sorával azonos.
Forsterh is azt mondta,hogy fel,meg lecsúszott ág.Miután elmondtam neki,hogy az ágak nem korcsolyák,hogy csúszkáljanak és genetikailag kódolt a tűzési magasságuk.
Egy év kellett neki,hogy elfogadja állításomat.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: