Oldalak: 1 ... 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 [449] 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914506 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #6720 Dátum: 2012. Március 01. - 08:03:20 »



Erről a bikáról mi a véleményetek??
pl.:kor,agancs, ilyesmi..
Válaszokat köszönöm!!
 Emelem Mindenkinek!!

Szerintem nagy eséllyel első agancs.
Nem tudom ki követte el, és milyen körülmények között, de erre nem nagyon van mentség.

Volt főnököm mondása volt, mikor borokat kóstolgattunk, és kérdezték tőle, hogy milyen:
 -"Bort kiengedni, hordókat összetörni, tevékenységet abbahagyni!"

Valamiért ez jutott eszembe...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #6721 Dátum: 2012. Március 01. - 08:38:21 »

A FEHOVÁ-n volt kiállítva ez az 1978-ban elejetett gemenci agancs:


Nekem eléggé "wapitiszaga" van.
Mit szóltok hozzá?

Lehet, hogy a korábbi (talán gróf Draskovich által, ha jól tudom a térségben is végzett) wapititelepítésre üthet vissza?

Ha jól sejtem akkor ez a bika a Keselyűsi vadászházban van állandó jelleggel elszállásolva, tán a kandalló felett! Ha az, akkor láttam személyesen vagy 10 éve! Azt mondták akkor a helyiek, h egy vendég ejtette el, de különlegessége miatt vagy egyszerűen nem tetszett neki otthagyta a vadászháznak!
Akkor a személyzet is a wapiti jelleget vélt felfedezni benne!
Brutális szárhossz és szemág nem mindennapi, az biztos!
Kíváncsi vagyok Wildheger úr véleményére!
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6722 Dátum: 2012. Március 01. - 09:01:58 »

 Emelem

Hát akkor fokozzunk picit a hangulaton:

Elkezdődött a szezon a hullott agancs keresőknek. Errefelé Eger környékén, nem járnak csoportosan az "elkövetők" nem zavarják a vadat, ennek oka, hogy egyszerűen nem éri meg már agancsozni, annyira leszegényedett (elgyengült) a gímbika állomány. Azért vannak páran akik megszállott gyűjtők és szeretik a természetet az erdőt, és ők mennek rendületlenül bizakodnak. Ezek az emberek beszámolnak a területes vadászoknak, vadőröknek a talált eredményekről. Lássunk egy-két eredményt, ami úgy gondolom a szarvasbika topikba tartozik.

Mutattam már egy másik topikban (gondolatok a vadászat helyzetéről) egy ígéretes koronás bikát amit tavaly ősszel megsebeztek és egy agancsozó találta meg a trófeáját nemrég. Na az az 1 agancsozó azóta már 5 fiatal bika tetemét találta meg. Hullott agancsokat is hozott a megszokott tavalyi színvonalat, azt majd együtt összegezve megmutatom. Ideit még nagyon keveset lehet fölszedni.

Szóval mutatom az eddigi érdekesebb dögön talált fiatal bikákat:

Egy ígéretes 5 éves (amit a másik topikban mutattam, hagy legyen itt is ide is tartozik szerintem): nagykár érte:







Aztán egy másik 5 éves, egy másik légvonalban 3 km-re lévő területről:





Aztán egy másik területről származó talált "trófea" amiért a szívem nagyon nagyon fáj, ugyanis ismertem, kezemben fogtam a bika elődjének agancsait és tudom, hogy mi lakozott ebben a most megtalált fiatal bikában. Az elődjének (80-as évek vége 90-es eleje) páratlan húszas agancsai voltak, visszamenőleg 8 évig megvolt minden szár. A hullott agancsai 10-11kg között mozogtak. A hullott agancsait műkoponyára szerelték és iszonyat összegért adták el egy gyűjtőnek, egy vadász embernek. Sajnos a bikát elütötte egy kamion, valahol nógrád és heves határánál, úgyhogy nem lehetett érmes, de 13-14 kg körüli volta  trófeája én azt sajnos nem láttam és a mostani tartózkodási helyét sem ismerem, pedig szívesen megnézném...  :Mosolyog A hullott agancsairól vannak fotók egyik barátomnál, majd mutatok!

Na szóval ez a bika harmadik agancsa!!!, tehát a "mai világban" 4 évet tudott megélni  Rííí   Tudom sokan nem szeretik az ágasbogas agancsokat, de aki szeretné, az megfizetné rendesen, ha megélné a tisztes öregkort a jószág...







Aztán még egy talált "dög", a környékről egy másik helyről:



Az itteni hullott agancsok elemezgetéséről majd később  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #6723 Dátum: 2012. Március 01. - 10:48:35 »

Szerintem nagy eséllyel első agancs.
Nem tudom ki követte el, és milyen körülmények között, de erre nem nagyon van mentség.

Volt főnököm mondása volt, mikor borokat kóstolgattunk, és kérdezték tőle, hogy milyen:
 -"Bort kiengedni, hordókat összetörni, tevékenységet abbahagyni!"

Valamiért ez jutott eszembe...  Rííí

Alakul ez! Lassan, de eljutunk oda, amiért én a tasli ikonnal véleményeztem az elejtést!
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #6724 Dátum: 2012. Március 01. - 11:48:01 »

Második agancsát viselő bikának nézem! Ígéretes, akár vénségére nem is akármilyen dísszel szállhatott volna a harcba a riválisokkal.
Ami érthetetlen számomra, hogy ki az a b..fasz aki egyáltalán puskát emel egy ilyen bikára.
Ha valaki ennyire vak akkor ne is vegyen puskát a kezébe mert még valamibe kárt tesz. Sőt a szakmai hozzáértés hiányban meg felejtse el a vadászatot.  Elver Elver
Naplózva
Levente1990
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #6725 Dátum: 2012. Március 01. - 12:51:34 »

Első agancson nem szokott lenni...

Köszönöm a választ!! Meghajol
Azzal tisztában vagyok,hogy az első agancson nincs szemág csak fentebb szóba került,hogy esetleg 4-5 éves lehetett.
És azért írtam ki.

Kedves Sándor!
Köszönöm a választ!
 Meghajol
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6726 Dátum: 2012. Március 01. - 13:11:02 »

Szerintem nagy eséllyel első agancs.

Szevasz Kama !
Az első agancsú bika nyakán nincs "bőgőhús" . . . !   Kacsint
 Ez itt egy 8 - 9 éves bika a Vértesből .



A "Levente"-féle is ilyen vérvonal , vagy fajta , csak fiatalabb .   Wave

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #6727 Dátum: 2012. Március 01. - 13:12:58 »



A "Levente"-féle is ilyen vérvonal , vagy fajta , csak fiatalabb .   Wave

 Emelem

És mennyivel fiatalabb? Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6728 Dátum: 2012. Március 01. - 13:49:49 »

És mennyivel fiatalabb? Fejvakarás

A testnagyság , az "arckifejezés" , a nyak vastagsága , és a szőrzet színe alapján szerintem (!) , 4év 17 nappal ... !  Olyan elsőbálos , " én is akarok , de nemigen hagyják " forma . . . !   Vigyorog Wave

 Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6729 Dátum: 2012. Március 01. - 15:14:16 »

Szerintem nem csapos bikáról van szó. Számomra a testméretek, arányok, és az agancs habitusa ezt árulja el. Persze élőben jobban meg lehetne ítélni.

Mivel nem csapos bika, ezért szerintem jó kilövés volt, a főágak hiánya komoly hiba. Tasli helyett egy kalapemelés járna szerintem a vadásznak.

Olyan bika lett volna, mint amilyet Károly Bátyánk feltett!
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6730 Dátum: 2012. Március 01. - 15:15:45 »

Na, most tanulhat az ember egyszerű gyermeke  Igen
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #6731 Dátum: 2012. Március 01. - 15:28:13 »

Azért jó, ha sokan nézzük, mert ütközhetnek a nézetek! Egyszerűbb lenne a képlet, ha láttuk volna "élőben", vagy legalább a trófeáról készült volna néhány "közeli" kép a lefőzés után.
Szerintem nem ugyanaz a kategória, mint a Karcsi által megmutatott gyönyörűség. Nézd meg az első linkben szereplő oldal alját. A második inkább csak tanulságos! Kitartok a tasli mellett! Ördög

http://www.vadaszat.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=276
http://szarvasfarm.ke.hu/portal/downloads/oktatas/Magyar-Vadaszlap-2010-06.pdf
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #6732 Dátum: 2012. Március 01. - 15:34:11 »

Nézd meg az első linkben szereplő oldal alját.
Hogy kapcsolódik az éppen pálinkát töltögető ősz szakállú férfi fotója a szarvasbika kérdéshez?
 Ördög Stoel
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #6733 Dátum: 2012. Március 01. - 15:34:22 »

Szia Anti.

Lehet,hogy igazad van de lehet,hogy nincs.Nem adja vissza a két kép a külümbséget.
A Levente képen egy fiatal főág hiányos bikát látunk magas agancstővel .
Karcsi bátyánk képén egy koravén  vissza rakott (valamikor volt szemág ) főág hiányos bika van.
Summa summárum az ilyen bika lővéssel csinján kell bánni,nem tudjuk ,hogy hol ki lőtte mennyire ismerte csak a szubjektiv benyomás van róla ami első sőt második be nyomásra is kétséget ébreszt bennem.
Jó lenne látni a kész trófeát,fogát, stb talán ez magyarázatott adna .
Nem tudom de én biztós nem löttem volna meg.
Vadászbarátsággal:HSanyi  Emelem
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6734 Dátum: 2012. Március 01. - 15:35:54 »

Szia Topi!

Fogtam én a kezemben 16-os csapos bika agancsát, etettem is ilyen szarvasokat egy darabig. Csapból volt ilyen is, olyan is.
Nekem az volt az első (és a 2.  Ördög) benyomásom, amit leírtam.
Jobb lenne több kép a bikáról, oldalról is, akkor jobban látnánk.
De én ezt látom kép alapján, persze lehet, hogy tévedek.  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 [449] 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: