Oldalak: 1 ... 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 [444] 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914515 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6645 Dátum: 2012. Február 17. - 15:57:02 »

Múltkor az egyik "olvtársunktól" már megkaptam ezt a levelet.
Akkor kicsinykét utánba szaglálóztam (mert én már csak ilyen szaglászós vagyok  Eb a vadász...) és arra jutottam, hogy senki sem tud erről hivatalos helyen.
Bírálaton nem jelentek meg (amit nem is csodálok), de még kósza információként sem tud róla senki.

Erről sokkal inkább az a véleményem, hogy kitaláció, ami lehet akár szimpla emberi hülyeség terméke, de akár egy rosszindulatú kampány része is.
Na nem mint ha lehetetlen lenne bármelyik vadfajból a nevezett kategóriát "megcsinálni", de ezt így együtt egy "kicsit" túlzásnak tartom.
 Emelem

Azért egy 18 kilós trófeával rendelkező bikát sem egyszerű több mint 10 évig rejtegetni, úgy, hogy senkinek semmi infó...  Fejvakarás Meg 30 bakot 27 aranyérmest sem...  Fejvakarás
Naplózva

" There is good out there "
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #6646 Dátum: 2012. Február 17. - 16:55:47 »

 Emelem
Teljesen jogos a feltételezés!
Elgondolkodtató :Mosolyog
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6647 Dátum: 2012. Február 17. - 17:58:38 »

Szerintem az ominózus cikkben sok a zavar, az összemosás, a tájékozatlanság!

Kezdjük ott, hogy már megint jönnek ezzel a génmanipulációval. Emberek, mit ért a szerző GÉN manipuláció alatt. Mert biztos nem azt, amit jelent. Amihez nem kis kutatás, LABORATÓRIUMI és tudományos háttér és sok pénz kell.
Mivel pedig a bikákat (és a bakokat is, bár abban nem látok rá úgy a dolgokra, mint a szarvasnál) ennélkül is fel lehet hozni az említett agancssúlyokra, mi a fenének foglalkoznának (ha még a háttér meg is lenne hozzá) ilyen marhaságokkal.
A hormonkezelés dettó. Megfelelő tenyésztési technológiával elérhető az eredmény, mint ahogyan azt el is érték pl. az osztrákok is. Köztük olyan ember is, akinek igen sok köze volt a C.I.C.-hez valamikor....és aki előtt fejet hajtok! A TÖBB évtizedes áldozatos munkája előtt!  Emelem

Meglátásom szerint az a baj, hogy ezek a dolgok össze vannak mosva a vad farmi tartásával. Lassan ott tartunk, hogy azt mondják, aki vadfarmot üzemeltet, az biztos röptetve löveti a vadját. Akik normálisan gondolkoznak, azok szépen bérelnek vagy építenek egy kertet, és ott értékesítik a vadjukat - gondolom. Akik nem tudják ezt megvalósítani, azok eladják olyanoknak, akiknek van vadászati jogosultsága, vadaskertje. Így járnak rosszabbul a "farmerek". Nagyon sok állami erdőgazdaság vásárol így disznókat. Messze nem ideális vadászat ezeket a jószágokat levadászni, de hát ott van a nevelt fácán, és a nevelt kacsa is. Ami pedig a legfontosabb, hogy megélhetést biztosít pár családnak, olyanoknak, akik dolgozni akarnak, nem sorbanállni segélyért.
Arról nem is beszélve, hogy tenyészalapot nyújthatnak sok szétcseszett szabadterületi állomány feljavításához! Pl. Bőszénfa!


És vannak a zsiványok, akik svarcban meglövetik a bekábított és ébredező zárttéri vadat a rendkívül hülye de gazdag milliomos vadölővel, akinek fel se tűnik, hogy mibe csöppent...pedig aki már belekóstólt az igazi pl. szarvasvadászatba, az nem venné ezt be! Hogy pl. egy 17 kilós bika önmagában álldogál tökéletes lővilágban valahol, éppen előttük, bőgéskor.... Az ilyen röptetéstől rosszul vagyok én is! Ezek ellen keményen fel kell lépni!

Még annyit mondanék, hogy óvatosan a biliborogatással, mert könnyen az is sz.ros lehet, aki azt hiszi, elég messze áll...

Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6648 Dátum: 2012. Február 17. - 18:01:17 »

Legutóbb is amikor ez a téma előkerült, megígérted, hogy megírod a valós történetet. Csak jelzem. Kacsint

Nem tudom micsoda érdekek lehetnek még mindig a háttérben, hogy ilyen hosszú idő után sincs egyértelműen, (tényekkel-bizonyítékokkal alátámasztva) letisztázva ez a történet? A hivatalos álláspont, hogy a fővadász szándékosan hasbalőtte 243-assal, nonszensz. Csak azon csodálkozom, hogy milyen sokan elhitték.

Ha leírnád 5 mondatban, hogy mit mondott erről nagyapád, nekem bőven elég lenne. Emelem
Helyi forrásból annyit tudok még a szarvaskirályról, hogy rabsic lőtte meg, kukoricaföldön találták meg. Letakarva vitték be nagy titokban, mert látták, hogy nem mindennapi bikával van dolguk...Aztán nevet adtak a gyereknek.
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6649 Dátum: 2012. Február 17. - 18:16:31 »


A perverzió (parafília) eltévelyedés , az emberi viselkedés azon formáira vonatkozó kifejezés, amelyek eltérnek a hagyományostól és normálisnak tekintettől .  Kinek , mitől áll föl . . . ? !




Nem is tudtam, hogy perverz vagyok  Vigyorog Vigyorog Vigyorog nekem tetszik, érdekes agancs, nem hétköznapi, nem a megszokott...  Fejvakarás

Ennél annyi értelme van ágat számolni mint egy dámnál  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6650 Dátum: 2012. Február 17. - 20:16:14 »

                             
Megfelelő tenyésztési technológiával elérhető az eredmény, mint ahogyan azt el is érték
Arról nem is beszélve, hogy tenyészalapot nyújthatnak sok szétcseszett szabadterületi állomány feljavításához!

És vannak a zsiványok, akik svarcban meglövetik a bekábított és ébredező zárttéri vadat a rendkívül hülye de gazdag milliomos vadölővel,
Még annyit mondanék, hogy óvatosan a biliborogatással, mert könnyen az is sz.ros lehet, aki azt hiszi, elég messze áll...                                                       
 
Igen Igen Igen

Woburnban meg Gut Gollinban működik a "zsiványszűrő" .



Máshol meg nem , sőt engedélyezik is ... !





 Nyihi  Fejvakarás  Emelem




   





   



   

Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #6651 Dátum: 2012. Február 17. - 20:38:19 »




Tömeg: 17,50 kg.
CIC Pontszám: 278,03.
Elejtés helye: Bulgária


Ha nincs a lebuktató fénykép, akkor most magasan ez a bika lenne a világrekord...
Nagyon meg kéne büntetni azokat, akik kerti, tápos bikákra vadásztatnak és így  csalással próbálnak világhírnévre szert tenni.
Mennyi ilyen lehet még ami nem derült ki....  Hány Fa testápoló
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #6652 Dátum: 2012. Február 17. - 20:44:37 »

Az elejtőnek sem lehetett valami jó érzés mikor megtudta, hogy tápos bikát lőtt... (ha egyáltalán nem tudott róla)  Fejvakarás
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6653 Dátum: 2012. Február 17. - 21:41:26 »

"Egy napi hajtásban 122 vadkant és 3 kocát hozott terítékre egy külföldi családi bérvadász-csapat a Gyulaj Rt. (Tolna megye )hőgyészi erdészetének 400 hektáros csibráki disznóskertjében. Ennyi kannak - tudomásunk szerint -. eddig egyetlen vadásznap végén Magyarországon belül és kívül még soha nem fújták el a vadászkürtökön a vaddisznó halálának szignálját.
("Rekord gyanús", nagyobb számú napi terítékre a SEFAG Rt. aliréti kertjében ugyan már volt példa, mert 1999-ben 157-, 2000-ben 153 disznó esett, de a kanok száma alig érte el a teríték felét.)
Nem sokkal ezután, november 21-ikén a napi terítékszámot is sikerült a hőgyészieknek megfejelniük, mert egy napos eredményként 158 disznót helyeztek a terítékre.
"

forrás: Magyar Vadászlap  http://magazin.vadaszlap.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=36
Szerintem fogalmad sincs,hogy működik a Csibrák-i kert.
Francia szisztémájú összetett disznós kert 96%-os szaporulat felneveléssel.Szexált csoportos malacnevelők,korosbító kankertek,vadászkert,ahol a túlélők szaporodnak,így minden korcsoport megvan a terítéken.
Hallottatok már Büki Lászlóról?
Szerepe volt Gyulaj felfejlődésében,Nagyberek felfejlődésében,tudja a jelen problémák megoldási lehetőségét,de a kutya nem kíváncsi már rá.Ezen gondolkodjatok egy kicsit!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6654 Dátum: 2012. Február 17. - 21:52:23 »

Nem is tudtam, hogy perverz vagyok  Vigyorog Vigyorog Vigyorog nekem tetszik, érdekes agancs, nem hétköznapi, nem a megszokott...  Fejvakarás

Ennél annyi értelme van ágat számolni mint egy dámnál  Ördög
Mi a probléma ezzel a trófeával?
Minden európai szarvasfajnak van cervina és palmata típusú agancsot fejlesztő  alfaja!
Ha ezt felfogjátok,azonnal megváltozik a képen látható trófeáról a véleményetek,mely garantáltan természetes,nem hormonkezelt és nem génmanipulált gímtrófea!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6655 Dátum: 2012. Február 17. - 22:26:21 »

Szerintem az ominózus cikkben sok a zavar, az összemosás, a tájékozatlanság!

Kezdjük ott, hogy már megint jönnek ezzel a génmanipulációval. Emberek, mit ért a szerző GÉN manipuláció alatt. Mert biztos nem azt, amit jelent. Amihez nem kis kutatás, LABORATÓRIUMI és tudományos háttér és sok pénz kell.
Mivel pedig a bikákat (és a bakokat is, bár abban nem látok rá úgy a dolgokra, mint a szarvasnál) ennélkül is fel lehet hozni az említett agancssúlyokra, mi a fenének foglalkoznának (ha még a háttér meg is lenne hozzá) ilyen marhaságokkal.
A hormonkezelés dettó. Megfelelő tenyésztési technológiával elérhető az eredmény, mint ahogyan azt el is érték pl. az osztrákok is. Köztük olyan ember is, akinek igen sok köze volt a C.I.C.-hez valamikor....és aki előtt fejet hajtok! A TÖBB évtizedes áldozatos munkája előtt!  Emelem

Meglátásom szerint az a baj, hogy ezek a dolgok össze vannak mosva a vad farmi tartásával. Lassan ott tartunk, hogy azt mondják, aki vadfarmot üzemeltet, az biztos röptetve löveti a vadját. Akik normálisan gondolkoznak, azok szépen bérelnek vagy építenek egy kertet, és ott értékesítik a vadjukat - gondolom. Akik nem tudják ezt megvalósítani, azok eladják olyanoknak, akiknek van vadászati jogosultsága, vadaskertje. Így járnak rosszabbul a "farmerek". Nagyon sok állami erdőgazdaság vásárol így disznókat. Messze nem ideális vadászat ezeket a jószágokat levadászni, de hát ott van a nevelt fácán, és a nevelt kacsa is. Ami pedig a legfontosabb, hogy megélhetést biztosít pár családnak, olyanoknak, akik dolgozni akarnak, nem sorbanállni segélyért.
Arról nem is beszélve, hogy tenyészalapot nyújthatnak sok szétcseszett szabadterületi állomány feljavításához! Pl. Bőszénfa!


És vannak a zsiványok, akik svarcban meglövetik a bekábított és ébredező zárttéri vadat a rendkívül hülye de gazdag milliomos vadölővel, akinek fel se tűnik, hogy mibe csöppent...pedig aki már belekóstólt az igazi pl. szarvasvadászatba, az nem venné ezt be! Hogy pl. egy 17 kilós bika önmagában álldogál tökéletes lővilágban valahol, éppen előttük, bőgéskor.... Az ilyen röptetéstől rosszul vagyok én is! Ezek ellen keményen fel kell lépni!

Még annyit mondanék, hogy óvatosan a biliborogatással, mert könnyen az is sz.ros lehet, aki azt hiszi, elég messze áll...


Egyetértek!
Dobálóznak,de nem tudják,mivel!
Fogalmuk sincs a kutatóknak,hogy a DNS melyik részéhez kell nyúlni,hogy megváltozzon a trófeafejlesztő képessége,de megmaradjon gímszarvasnak.
Azért azt el kell ismerni,a "Bolgár bika" trófeája rendkívül szép.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6656 Dátum: 2012. Február 17. - 23:51:30 »

Jó estét!
A mai késő délutánt egy nagyon jó helyen lévő magaslesen töltöttem. Mivel még mindig mutatkozott némi elmaradás a tervek körül gímbikában és tarvadban egyaránt, ezért "nehezen" rászántam magam egy lesvadászatra Vigyorog.
A terület "gazdája" 3 órakor vitt ki és hagyott magamra a lesnél azzal, hogy majd 6, negyed 7 között jön értem. Addig gallyazzak el a lesen és ha olyan vad kerülne elém ami miatt kijöttünk, akkor ne legyek rest használni a fegyveremet sem. Az előttem évő tisztáson némi siló és bálázott széna volt, a bálákon egyértelműen látszott, hogy a szarvasok kedvelik a helyet.
Elsőnek szokás szerint dámok érkeztek fél 4 körül, két tehén a tavalyi és az előző évi szaporulatával. Az egyikkel egy csapos és egy bikaborjú, a másikkal egy ünő és egy ünőborjú érkezett. Szépek és gömbölyűen egészségesek voltak, eszembe sem jutott rájuk puskát emelni. Fél óra múlva megérkeztek a gímek is. Három bika és öt tarvad. Az egyik bika második agancsú, koronás 10-es, vékony, de hosszú íves ágakkal. A következő egy harmadik agancsos, rövid szemággal, jégággal, egyik oldalán gyenge villa, a másikon dárdás. A harmadik volt a bandagazda, 6-7 éves villás 10-es, jó szellős agancsal, bő 6 kg-os trófeatömeggel. Szívem szerint ez utóbbit lőttem volna meg, de abban maradtunk a "selejtezés" alapelveinek meghatározásakor, hogy 4 kilósnál nagyobb bikát csak akkor lövünk, ha annak nagyon nyomós oka van. Főághiány, hosszú egyenes dárda vagy egészségi állapot indokolhat ilyen elejtést. Akárhogy is néztem, sehogyan sem fért volna bele egyik kategóriába sem, bármennyire is erőltettem a szemeimet Vigyorog. Megvártam míg mindegyik szarvas jóllakott és mielőtt eltávoztak volna, meglőttem a harmadik agancsos, féloldalon dárdást. (Részletek a ballisztika topikban). Pár perc múlva zizgett a telefonom, Peti kérdezte, hogy mi történt, megvan-e amire lőttem és jöjjön-e korábban értem? Mondtam, hogy maradjunk az eredeti tervnél, várjuk ki a sötétedést. Lemásztam a lesről, megnéztem közelebbről is a bikát és örömmel állapítottam meg, hogy nem követtem el vele hibát. Megadtam neki a végtisztességet, készült pár gyors fotó (sajnos a fényképező akksiját otthon felejtettem töltőn, ezért csak silány, telefonos képek készülhettek Rííí) és már vissza is másztam a lesre.
Lassan kezdett sötétedni, amikor újabb dámok, majd három disznó is érkezett a silóhoz. Egyszer csak a dámok elkezdték kapkodni a fejüket és nagyon mögém nézelődtek. Hát onnan is közelített egy rudli gím tarvad, lehettek vagy nyolcan. A legvégén egy satnya borjú érkezett. Mikor a vezértehén megtorpant a korábbi csapám előtt, a sor feltorlódva megállt. A borjú kicsit félkeresztben, de még lőhető pozícióban volt, ezért nem sokat vártam és még mielőtt megugrott volna a tisztes társaság, már szólt is a puska.
Kivártam a cigarettányi időt (ugyan 20 éve nem dohányzom, de még bennem van, meddig tartott egy "talpas" Symphonia) és összepakoltam, majd lemásztam és megkerestem a borjút is.
Éppen megtaláltam és megkapta az utolsó falatot, amikor megérkezett kollégám és innen már a vadászat munkásabb része vette kezdetét. 
Köszönöm neki és az erdőnek is a szép élményt! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6657 Dátum: 2012. Február 18. - 00:00:56 »

Pár, rissz-rossz telefonos kép az estéről:
Balra tőlem nyiladék, egy diós rudas és a cseres határán. A bálákho vezetett a legtöbb nyom, de a frissen hullott hó mindent eltakart.

Kicsit játszottam is (elvan a gyerek Okos), a távolságmérőn és a céltávcsövön át próbáltam képeket készíteni.

A dámok nem használják a silótálcát, inkább a földre hullott takarmányt fogyasztották.

Így találtam rá.

Sajnos nagyon vacak a telefonom fotós részlege, ugyan még világos volt, de az erdő alatt már csak vakuval és csak ilyen rossz képeket volt hajlandó készíteni Vállat von

Vajon ez a csökött szemág tovább is elkísérte volna? Már nem fog kiderülni.

 Emelem

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #6658 Dátum: 2012. Február 18. - 00:19:30 »



Gratulálok! Emelem
Jó volt olvasni ezt a kis történetet. Mosolyog
Valahogy sokkal közelebb állnak hozzám az ilyen történetek, mint amikor olyat hallok, hogy _meglőttem, mert az jött ki először_.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6659 Dátum: 2012. Február 18. - 00:44:51 »

Valahogy sokkal közelebb állnak hozzám az ilyen történetek, mint amikor olyat hallok, hogy _meglőttem, mert az jött ki először_.
Valahogy hozzám is  Emelem
A "kiszaladunk és lövünk valamit" stílus soha nem tartozott a kedvenceim közé, még ha munkából csinálnom is kellett (nem keveset).
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 [444] 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: