Oldalak: 1 ... 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 [427] 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #6390 Dátum: 2012. Január 22. - 14:41:48 »

Tudod én ezt felelősségledobós szövegnek érzem, és ez a gondolatmenet azért nem helyes szerintem, mert az azt jelenti, hogy mindenbe nyugodjunk bele, ez van ezt kell szeretni, változnak az idők! De merrefelé változnak? szerintem nem jó irányba és ezt az emberek szabályozzák! Ha arról vitáznánk, hogy túl sok az érmes, és túlburjánzott koronás bika, akkor simán engednék és azt mondanám, ne tegyünk semmit, maradjon minden így  Vigyorog de sajnos nem erről van szó! Ha régen sem lettek volna itt hatalmas bikarudlik, gyönyörű érmes trófeák, agancsok, akkor azt mondanám, nem kell semminek változni, mert nincs az élőhelyben több. De ez nem így van, ezt állítani ködösítés, önáltatás, hazugság, felelősségledobás, legrosszabb esetben butaság! (Talán civil fórumokon ellehet adni ezeket az "élőhely alkalmatlan" meséket...) Persze, hogy tisztában vagyok vele, hogy rengeteg tényező befolyásolja még a vadgazdálkodást, ez mindig is így volt, de alapvetően a vadászok kezében van a vadgazdálkodás lehetősége, és ezt áthárítani másra... ? Vállat von Vállat von Vállat von  Én amit mondani szoktam, azt tapasztalatból mondom, és nem hallomásból. Nagyon sok olyan fotóm van, amit ha ide felraknék, sok vadászember meghökkenne, és a vadásztársadalom elleni támadásnak venné, ezt pedig nem akarom, nem szeretném, mert nem ez a célom. 2005-2006-ban errefelé olyan embertelen mészárlás volt, hogy hihetetlen, talán a Dunántúliak elsem tudják képzelni. Vadászmesterek biztatták a többi vadászt, hogy "lőni mindent ami mozog, mert elveszik a területet".  Errefelé húzódik a kéktúra útvonal, és mindenfelé dögszag áradozott. A tetemeket minden túrázó láthatta, aki kicsit is keresgélt, követte a bűzt, vagy a dögre éhes hollókat... Csak én egyedül kb. ötven dögöt találtam, beleértve, muflont, vaddisznót, szarvast és a zömét le is fotóztam, itt van itthon a lemezeimen...  Én nem támadom a vadászokat, mert sok barátom van köztük, és azok mind tisztességesen, becsületesen végzik a dolgukat. ///bár sajnos már egyre kevesebb, mert ebben az országban, mindent fölülír a pénz, (korrupció) a harácsolás, az etikátlan viselkedés.(persze az élet minden területén)/// Az, hogy ideáig jutott az itteni vadgazdálkodás, magával rántva a gímszarvas állományt, arról legnagyobb mértékben a vadásztársadalom tehet, és ők is hozhatják helyre, de nem úgy, hogy másra mutogatnak, mást hibáztatnak, hanem helyzetfelismeréssel, hozzáértő, etikus, tisztességes, becsületes viselkedéssel, megfelelő gazdálkodással, a megfelelő, szakmailag indokolt törvények meghozásával, betartásával, és szigorú ellenőrzésekkel! Remélem még nem késő! Itt a fórumon olyan vadász embereket ismerhettem meg, akik úgy érzem elismerik a hibákat és lehetőségük szerint, változtatni szeretnének rajta. Persze akinek tanulni kellene a hibákból, és felkellene ismerni azokat, változni, változtatni kellene, azok sunyin hallgatnak és nem regisztrálnak fórumokon, mert nem publikus amit csinálnak, és ahogyan csinálják! Ezeket az embereket kellene személyesen felkeresni, figyelni, kiszűrni és elküldeni Alaszkába, rénszarvas felügyeletre egy életre!

Semilyen felelősséget nem akarok senki válláról levenni. Én azt írtam -és tartom is magam hozzá- hogy a felelősség nem csak a vadászokon múlik. Akikre te gondolsz, azok nem vadászok. Azok bűnözők és azoknak hiába írod a tutit, az igét, nem is olvassák el. Ha te - ti ezzel nem értetek egyet, sajnálom. Az elmúlt évekről beszélgetni és a valamikori jó bikákat felemlegetni csúsztatás, részben a fentebb vázolt okok miatt, részben a mezőgazdasági művelés alá vont területek majdnem tizedére estek vissza, az erdőművelés és a földtulajdonosok teljes elanyagiasodása, akik megvesznek 1 földdarabot, évente kétszer szárzúzózzák és a támogatást meg a vadkárt felveszik utána, a magánszféra mezőgazdasági tevékenysége megszűnt (háztáji földecskék az erdőszélen) és még sorolhatnám. Amit te szeretnél elmagyarázni az olvtársaknak, az a vadászvizsga része, alap (kéne hogy legyen). Mit lövünk, mit nem. Az hogy ezt senki nem tanulja meg már más kérdés (tisztelet a kivételnek). Persze lehetne úgy is tanítani, vizsgáztatni hogy csak olyan ember menjen át a vizsgán aki biztosan tudja pl. a mínuszpontos táblázatot.. a Vadásziskola könyvben sincs benne..... Na ezzel én be is fejezem.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6391 Dátum: 2012. Január 22. - 14:58:38 »

Tudod én ezt felelősségledobós szövegnek érzem, és ez a gondolatmenet azért nem helyes szerintem, mert az azt jelenti, hogy mindenbe nyugodjunk bele, ez van ezt kell szeretni, változnak az idők! De merrefelé változnak? szerintem nem jó irányba és ezt az emberek szabályozzák! Ha arról vitáznánk, hogy túl sok az érmes, és túlburjánzott koronás bika, akkor simán engednék és azt mondanám, ne tegyünk semmit, maradjon minden így  Vigyorog de sajnos nem erről van szó! Ha régen sem lettek volna itt hatalmas bikarudlik, gyönyörű érmes trófeák, agancsok, akkor azt mondanám, nem kell semminek változni, mert nincs az élőhelyben több. De ez nem így van, ezt állítani ködösítés, önáltatás, hazugság, felelősségledobás, legrosszabb esetben butaság! (Talán civil fórumokon ellehet adni ezeket az "élőhely alkalmatlan" meséket...) Persze, hogy tisztában vagyok vele, hogy rengeteg tényező befolyásolja még a vadgazdálkodást, ez mindig is így volt, de alapvetően a vadászok kezében van a vadgazdálkodás lehetősége, és ezt áthárítani másra... ? Vállat von Vállat von Vállat von  Én amit mondani szoktam, azt tapasztalatból mondom, és nem hallomásból. Nagyon sok olyan fotóm van, amit ha ide felraknék, sok vadászember meghökkenne, és a vadásztársadalom elleni támadásnak venné, ezt pedig nem akarom, nem szeretném, mert nem ez a célom. 2005-2006-ban errefelé olyan embertelen mészárlás volt, hogy hihetetlen, talán a Dunántúliak elsem tudják képzelni. Vadászmesterek biztatták a többi vadászt, hogy "lőni mindent ami mozog, mert elveszik a területet".  Errefelé húzódik a kéktúra útvonal, és mindenfelé dögszag áradozott. A tetemeket minden túrázó láthatta, aki kicsit is keresgélt, követte a bűzt, vagy a dögre éhes hollókat... Csak én egyedül kb. ötven dögöt találtam, beleértve, muflont, vaddisznót, szarvast és a zömét le is fotóztam, itt van itthon a lemezeimen...  Én nem támadom a vadászokat, mert sok barátom van köztük, és azok mind tisztességesen, becsületesen végzik a dolgukat. ///bár sajnos már egyre kevesebb, mert ebben az országban, mindent fölülír a pénz, (korrupció) a harácsolás, az etikátlan viselkedés.(persze az élet minden területén)/// Az, hogy ideáig jutott az itteni vadgazdálkodás, magával rántva a gímszarvas állományt, arról legnagyobb mértékben a vadásztársadalom tehet, és ők is hozhatják helyre, de nem úgy, hogy másra mutogatnak, mást hibáztatnak, hanem helyzetfelismeréssel, hozzáértő, etikus, tisztességes, becsületes viselkedéssel, megfelelő gazdálkodással, a megfelelő, szakmailag indokolt törvények meghozásával, betartásával, és szigorú ellenőrzésekkel! Remélem még nem késő! Itt a fórumon olyan vadász embereket ismerhettem meg, akik úgy érzem elismerik a hibákat és lehetőségük szerint, változtatni szeretnének rajta. Persze akinek tanulni kellene a hibákból, és felkellene ismerni azokat, változni, változtatni kellene, azok sunyin hallgatnak és nem regisztrálnak fórumokon, mert nem publikus amit csinálnak, és ahogyan csinálják! Ezeket az embereket kellene személyesen felkeresni, figyelni, kiszűrni és elküldeni Alaszkába, rénszarvas felügyeletre egy életre!
Örülök írásodnak!
Változást addig ne várj,míg az Alkotmány nem úgy kezdődik,hogy  az állami tulajdon szent!
Ha ez le lesz írva,akkor visszakerülhetünk mindannyian félreállítottak és elkezdhetjük újra az alapoknál a vadgazdálkodás megszervezését.Ehhez a földművelésben is az állami monopólium fölényét kell megteremteni,visszaépíteni az állattenyésztést,vele a takarmánytermelést,rétgazdálkodást,csak állami erdőkben csak állami vadászterületeken csak kiválogatott állami hivatásos vadászok,akik nem részesültek a seggnyaló kitüntetésekben,azok tevékenykednek.
De ez mindaddig álom marad,míg legalább azt nem értik meg,hogy az állami feladatot ellátó erdészek,vadászok a feladat ellátásához kapott üzemanyag
támogatás  révén nem lesz a saját autójuk cégautó,melynek a fél hónapra elégséges üzemanyag támogatás felét kifizetik cégautó adóra.
A grófi időkben ha egy kezdő erdészt,vadászt felvettek,az onnan ment nyugdíjba,nem a családjától 100-200 kilométer távolságban levő szolgálati helyről.
A kezdő mérnökök nem az iskolapadból felállva ültek az íróasztalhoz,hanem öt év terepgyakorlat után.
A kollégákat nem egymás ellen hangolták,hanem egymás megbecsülésére,segítésére.
Mindez amit írtam,sokak számára vérforraló,pedig az állami monopolkapitalizmus  mentheti csak meg a vadállományt és szakmánkat,csak az hozhatja vissza a magyar vadgazdálkodás világhírét!A mai állapotok csak a sírásó szerepére képesek!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6392 Dátum: 2012. Január 22. - 15:01:40 »

Örülök írásodnak!
Változást addig ne várj,míg az Alkotmány nem úgy kezdődik,hogy  az állami tulajdon szent!
Ha ez le lesz írva,akkor visszakerülhetünk mindannyian félreállítottak és elkezdhetjük újra az alapoknál a vadgazdálkodás megszervezését.Ehhez a földművelésben is az állami monopólium fölényét kell megteremteni,visszaépíteni az állattenyésztést,vele a takarmánytermelést,rétgazdálkodást,csak állami erdőkben csak állami vadászterületeken csak kiválogatott állami hivatásos vadászok,akik nem részesültek a seggnyaló kitüntetésekben,azok tevékenykednek.
De ez mindaddig álom marad,míg legalább azt nem értik meg,hogy az állami feladatot ellátó erdészek,vadászok a feladat ellátásához kapott üzemanyag
támogatás  révén nem lesz a saját autójuk cégautó,melynek a fél hónapra elégséges üzemanyag támogatás felét kifizetik cégautó adóra.
A grófi időkben ha egy kezdő erdészt,vadászt felvettek,az onnan ment nyugdíjba,nem a családjától 100-200 kilométer távolságban levő szolgálati helyről.
A kezdő mérnökök nem az iskolapadból felállva ültek az íróasztalhoz,hanem öt év terepgyakorlat után.
A kollégákat nem egymás ellen hangolták,hanem egymás megbecsülésére,segítésére.
Mindez amit írtam,sokak számára vérforraló,pedig az állami monopolkapitalizmus  mentheti csak meg a vadállományt és szakmánkat,csak az hozhatja vissza a magyar vadgazdálkodás világhírét!A mai állapotok csak a sírásó szerepére képesek!

Hallod, ez nagyon tetszett. Maximálisan egyetértek, csak mint félállami munkavállaló, én nem mertem volna leírni
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6393 Dátum: 2012. Január 22. - 19:25:08 »

Örülök írásodnak!
Változást addig ne várj,míg az Alkotmány nem úgy kezdődik,hogy  az állami tulajdon szent!
Ha ez le lesz írva,akkor visszakerülhetünk mindannyian félreállítottak és elkezdhetjük újra az alapoknál a vadgazdálkodás megszervezését.Ehhez a földművelésben is az állami monopólium fölényét kell megteremteni,visszaépíteni az állattenyésztést,vele a takarmánytermelést,rétgazdálkodást,csak állami erdőkben csak állami vadászterületeken csak kiválogatott állami hivatásos vadászok,akik nem részesültek a seggnyaló kitüntetésekben,azok tevékenykednek.
De ez mindaddig álom marad,míg legalább azt nem értik meg,hogy az állami feladatot ellátó erdészek,vadászok a feladat ellátásához kapott üzemanyag
támogatás  révén nem lesz a saját autójuk cégautó,melynek a fél hónapra elégséges üzemanyag támogatás felét kifizetik cégautó adóra.
A grófi időkben ha egy kezdő erdészt,vadászt felvettek,az onnan ment nyugdíjba,nem a családjától 100-200 kilométer távolságban levő szolgálati helyről.
A kezdő mérnökök nem az iskolapadból felállva ültek az íróasztalhoz,hanem öt év terepgyakorlat után.
A kollégákat nem egymás ellen hangolták,hanem egymás megbecsülésére,segítésére.
Mindez amit írtam,sokak számára vérforraló,pedig az állami monopolkapitalizmus  mentheti csak meg a vadállományt és szakmánkat,csak az hozhatja vissza a magyar vadgazdálkodás világhírét!A mai állapotok csak a sírásó szerepére képesek!

"Addig itten jó nem lesz, míg a világ szovjet nem lesz!
Má' pedig az soha nem lesz!"
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6394 Dátum: 2012. Január 23. - 15:26:16 »

"Addig itten jó nem lesz, míg a világ szovjet nem lesz!
Má' pedig az soha nem lesz!"
Remélem egyszer majd tudatosodik benned,mekkora marhaságot tételezel fel rólam!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #6395 Dátum: 2012. Január 23. - 16:47:43 »

Erdő, vad, víz (és még jó néhány dolog), amire nem lett volna szabad ráereszteni...
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6396 Dátum: 2012. Január 23. - 20:33:18 »

Remélem egyszer majd tudatosodik benned,mekkora marhaságot tételezel fel rólam!

Miért szerinted az alábbi mondat miről szól? Az én olvasatomban szovhoz alakításról!

"Ehhez a földművelésben is az állami monopólium fölényét kell megteremteni,visszaépíteni az állattenyésztést,vele a takarmánytermelést,rétgazdálkodást,..."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6397 Dátum: 2012. Január 26. - 17:58:43 »

Miért szerinted az alábbi mondat miről szól? Az én olvasatomban szovhoz alakításról!

"Ehhez a földművelésben is az állami monopólium fölényét kell megteremteni,visszaépíteni az állattenyésztést,vele a takarmánytermelést,rétgazdálkodást,..."
Az olvasatod a szocializmus állami szervezetéről szól.Én állami monopolkapitalizmusról írtam.
A kettő között pont annyi a különbség,mint a kettőnk gondolkodásmódja között.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6398 Dátum: 2012. Január 26. - 19:55:19 »

Az olvasatod a szocializmus állami szervezetéről szól.Én állami monopolkapitalizmusról írtam.
A kettő között pont annyi a különbség,mint a kettőnk gondolkodásmódja között.

Földművelésben állami monopólium egyetlen kapitalista országban sincs, ez a kommunizmus találmánya volt. Szerencsére elmúlt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #6399 Dátum: 2012. Január 26. - 23:43:26 »

Örülök írásodnak!
Változást addig ne várj,míg az Alkotmány nem úgy kezdődik,hogy  az állami tulajdon szent!
Ha ez le lesz írva,akkor visszakerülhetünk mindannyian félreállítottak és elkezdhetjük újra az alapoknál a vadgazdálkodás megszervezését.Ehhez a földművelésben is az állami monopólium fölényét kell megteremteni,visszaépíteni az állattenyésztést,vele a takarmánytermelést,rétgazdálkodást,csak állami erdőkben csak állami vadászterületeken csak kiválogatott állami hivatásos vadászok,akik nem részesültek a seggnyaló kitüntetésekben,azok tevékenykednek.
De ez mindaddig álom marad,míg legalább azt nem értik meg,hogy az állami feladatot ellátó erdészek,vadászok a feladat ellátásához kapott üzemanyag
támogatás  révén nem lesz a saját autójuk cégautó,melynek a fél hónapra elégséges üzemanyag támogatás felét kifizetik cégautó adóra.
A grófi időkben ha egy kezdő erdészt,vadászt felvettek,az onnan ment nyugdíjba,nem a családjától 100-200 kilométer távolságban levő szolgálati helyről.
A kezdő mérnökök nem az iskolapadból felállva ültek az íróasztalhoz,hanem öt év terepgyakorlat után.
A kollégákat nem egymás ellen hangolták,hanem egymás megbecsülésére,segítésére.
Mindez amit írtam,sokak számára vérforraló,pedig az állami monopolkapitalizmus  mentheti csak meg a vadállományt és szakmánkat,csak az hozhatja vissza a magyar vadgazdálkodás világhírét!A mai állapotok csak a sírásó szerepére képesek!

Szia!
Ha az Alaptörvény nem is, de a Nemzeti Vagyonról szóló alig kéthetes törvény majdnem úgy kezdődik…..
A cégautós eszmefuttatást nem egészen értem. ….Vannak ettől kultúráltabb és működő törvényes megoldások.
Legyen minden erdő állami tulajdon? Mi lesz jobb, szerinted az erdőgazdaságok jól működnek? Van amelyik, de az összes? Állami monopolkapitalizmus? Ezt sem értem.  Állami monopolkapitalizmus nem létezik. Nyilván egy olyan piaci környezetre  gondolsz, ahol nincsen verseny, mivel egy szereplő (történetesen az állam mint tulajdonos) biztosítja a kínálatot és próbálja meghatározni az árakat. Létezik ilyen, de nem szokott jól működni egy ilyen jellegű termék (vadászat, vadgazdálkodás) esetében, meg bonyolultabb is, minthogy itt néhány sorban le lehessen írni.
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #6400 Dátum: 2012. Január 26. - 23:49:08 »

Az olvasatod a szocializmus állami szervezetéről szól.Én állami monopolkapitalizmusról írtam.
A kettő között pont annyi a különbség,mint a kettőnk gondolkodásmódja között.

Most márcsak szakmai hiúságból is kiváncsi lettem,de tényleg. Nagyon szerettem/tem a makrogazdaságtant, mára már szeretnék, ha okítanám is némely szakmámspecifikusabb részét...  Stoel Tudod aki ért hozzá csinálja, aki hülye hozzá meg tanítja... Kacsint
 De! Mi az "állami monopolkapitalizmus"?  Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6401 Dátum: 2012. Január 27. - 00:06:20 »

De! Mi az "állami monopolkapitalizmus"?  Vállat von

Kapitalisták , Állampusztán , -  Monopolyt játszanak !   OOO Ördög Vigyorog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6402 Dátum: 2012. Január 27. - 07:26:24 »

Horridonak szeretettel :

  Ördög Ördög Vigyorog

 Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6403 Dátum: 2012. Január 27. - 07:46:11 »

Karcsi, könyvet írni Horrido is képes lenne róla.
Csakhogy Ő tudni szeretné!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6404 Dátum: 2012. Január 27. - 07:57:00 »

Reméljük , hogy ez még jó sokára lesz , de Roosevelt elnök majd elmeséli ... !  Ördög  Vigyorog  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 [427] 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: