Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 [405] 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914504 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #6060 Dátum: 2011. November 27. - 11:27:31 »

Elaccc!
A múltkoriban igértem neked, hogy mutatok pár képet az elmúlt 1-2 évben nálunk esett legnagyobb bikákról.
A teljesség igénye nélkül mutatok 4 bikát, ami 8 kiló feletti.

Az első tavalyelőtt esett, egy 9 kilós 204 pontos bika.



A következőt én lövettem, 8.2 kiló.



Ezen a képen egy 6 kilós villás 10-es mellett van:



Ezen a képen a tavalyi legnagyobbunk, egy 8.10-es páratlan 16-os.





Végül ezt a bika tavaly bőgésben videóztam (tudtommal még nem esett el), szerintem mindenképpen 8 kiló feltti...





 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6061 Dátum: 2011. November 28. - 08:46:30 »

Elaccc!
A múltkoriban igértem neked, hogy mutatok pár képet az elmúlt 1-2 évben nálunk esett legnagyobb bikákról.
A teljesség igénye nélkül mutatok 4 bikát, ami 8 kiló feletti.


 Emelem



Köszönöm a bemutatót!  Emelem Igaz úgy emléxem én nem ezt kértem, hanem az összes idén elejtett bika trófeáját...   Fejvakarás (azért örülök, hogy néha esik egy-egy 7-8 kiló fölötti is, Sam6 jó látni ezeket is! bár szerintem viszonyítva kevés, egyre kevesebb... )

Feri, én írni tudnék neked egy nagyon hosszú elmélkedést, hogy szerintem miért nincs minden rendben a gímszarvas körül, főleg a környékünkön (és ebbe beletartozik Ózd környéke is) de nem teszem, vagyis úgy gondolom, hogy már az eddigi itteni írásaimmal a lényeget elmondtam, többen elmondtuk. Úgy gondolom még, hogy az intelligensebb, okosabb vadász emberek mindennek tudják az okát, és mindenre tudják a helyes választ is, rálátnak a dolgokra... . Aki belülről nem látja ezeket a dolgokat, a hibákat az továbbra is csinálja amit eddig és jó úgy neki, valamilyen okból (több is lehet) kifolyólag nem is érdeke, hogy változás legyen. ///nézz vissza a történelemben,(vagy a jelenben) ebben az országban soha senki nem volt felelős semmiért, mindenkit csak sodort az ár, mindenki, mindenben ártatlan volt, parancsra teljesített, vagy csak a szokásos sablont folytatta... (és tényleg mikor valaki belekerül a sodrásba, akkor belülről azt érzi, hogy jól csinálja a dolgát) és hiába figyelmeztetik, hogy nem jól csinálod, "összességében" baj lesz, senkire nem hallgat... később ha összeomlik körülötte minden, azzal védekezik, hogy ő mindent jól csinált, parancsra teljesített, úgy tett mint a többiek... nem érti, mi miért ment tönkre... reménytelen. Vállat von///  A gímszarvas kérdést a vadásztársadalom csakis együtt, összefogva tudja megoldani! Persze csak ha akarja, meg tényleg érdeke, bár ha gondolunk a jövőre is, a gyermekeinkre, unokáinkra, akkor megkell oldani, színvonalassá kel tenni, visszakell hozni a régi színvonalat, vagy legalábbis, amennyire lehetséges közelíteni kell hozzá... Talán, ha nem tapasztaltam volna, hogy régen mi volt, nem láttam volna hatalmas bikákat, bikarudlikat, vagy nem hallgattam volna meg a nagy öregeket, most nem tudnék viszonyítani és azt mondanám minden rendben, ahogyan a legtöbb fiatal is ezt gondolja... (így lett nekik "megmondva") Sajnos ez egy folyamat, amit nagyon nehéz megállítani, iszonyat nagy lemondásokkal, áldozatokkal járna, amit valamilyen formában mindeni érezne a bőrén. Így meg már nehéz ügy.  Fejvakarás Nem akarok személyeskedni, főleg így, hogy még nem is találkoztunk személyesen, ezért általánosságban fogalmaztam, de remélem, hogy kibogozod a saját részed és mélyebben átgondolod, megrágod amit írtam, (írni szoktam). Múltkor azt mondtad,(selejtezéssel kapcsolatban) hogy egyszer majd, ha "nagy leszel", a te kezedben lesz a hatalom, meg a lehetőség változtatsz, addig csinálod ahogyan előírták, mégha rossz az előírás akkor is...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Picit felelősség ledobást éreztem a soraidban... Vedd észre, hogy te is alakítod, formálod a dolgokat, a vadásztársadalom része vagy, hiszen azt hangoztatod, hogy milyen sok vadat elejtesz, ezáltal formálsz, alakítasz mindent... (igaz a vaddisznó állományt nem tudjátok tönkretenni, az olyan az erdőbe felénk, mint kutyában a bolha, de a szarvas az más, az iszonyat sérülékeny, ég és föld!)
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #6062 Dátum: 2011. November 29. - 19:43:10 »

Köszönöm a bemutatót!  Emelem Igaz úgy emléxem én nem ezt kértem, hanem az összes idén elejtett bika trófeáját...   Fejvakarás (azért örülök, hogy néha esik egy-egy 7-8 kiló fölötti is, Sam6 jó látni ezeket is! bár szerintem viszonyítva kevés, egyre kevesebb... )

Igazad van, azt kérted. Ezzel még mindig nem tudok szolgálni, mert idén elmaradt a szokásos trófeamustránk, át lett téve a jövőévi majálisra, úgyhogy azzal majd akkor jelentkezem!

A mondandód többi részével egyet értek, levontam a múlkori beszélgetésünkkor is levonni valókat...

Akkor most ehhez írok még én valamit...
Amit itt feltettem "nagy bikákat", azok közül az első, a 9 kilós... Noss, az a bika ugyanott "élt", ugyanannak a tarvadrudlinak volt az ura két éve, mint amelyik rudli mellől lőttem én az idei "törpe" bikámat. Azt a bikát akkor nem én lövettem (egy tagunk "lövette magával"). Az a bika is meg az enyém is 8 éves volt, csak az kapott -3 -at... Most gondolj bele, hogyha az a bika megéli a 12-13 évet. Az több, mint valószínű, hogy a megye bikája lett volna (mondjuk jövőre), mert fölötte lett volna az itt ollyannyira csak áhított 10 kilónak, mindemellett abban a huszonpárfős tarvadrudliban azért szétszórt volna néhány marék gént... Nade nem is írom tovább, mert te is tudod, hogy miről van szó...
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6063 Dátum: 2011. December 01. - 16:31:22 »


Köszönöm a bemutatót!  Emelem Igaz úgy emléxem én nem ezt kértem, hanem az összes idén elejtett bika trófeáját...   Fejvakarás (azért örülök, hogy néha esik egy-egy 7-8 kiló fölötti is, Sam6 jó látni ezeket is! bár szerintem viszonyítva kevés, egyre kevesebb... )

Feri, én írni tudnék neked egy nagyon hosszú elmélkedést, hogy szerintem miért nincs minden rendben a gímszarvas körül, főleg a környékünkön (és ebbe beletartozik Ózd környéke is) de nem teszem, vagyis úgy gondolom, hogy már az eddigi itteni írásaimmal a lényeget elmondtam, többen elmondtuk. Úgy gondolom még, hogy az intelligensebb, okosabb vadász emberek mindennek tudják az okát, és mindenre tudják a helyes választ is, rálátnak a dolgokra... . Aki belülről nem látja ezeket a dolgokat, a hibákat az továbbra is csinálja amit eddig és jó úgy neki, valamilyen okból (több is lehet) kifolyólag nem is érdeke, hogy változás legyen. ///nézz vissza a történelemben,(vagy a jelenben) ebben az országban soha senki nem volt felelős semmiért, mindenkit csak sodort az ár, mindenki, mindenben ártatlan volt, parancsra teljesített, vagy csak a szokásos sablont folytatta... (és tényleg mikor valaki belekerül a sodrásba, akkor belülről azt érzi, hogy jól csinálja a dolgát) és hiába figyelmeztetik, hogy nem jól csinálod, "összességében" baj lesz, senkire nem hallgat... később ha összeomlik körülötte minden, azzal védekezik, hogy ő mindent jól csinált, parancsra teljesített, úgy tett mint a többiek... nem érti, mi miért ment tönkre... reménytelen. Vállat von///  A gímszarvas kérdést a vadásztársadalom csakis együtt, összefogva tudja megoldani! Persze csak ha akarja, meg tényleg érdeke, bár ha gondolunk a jövőre is, a gyermekeinkre, unokáinkra, akkor megkell oldani, színvonalassá kel tenni, visszakell hozni a régi színvonalat, vagy legalábbis, amennyire lehetséges közelíteni kell hozzá... Talán, ha nem tapasztaltam volna, hogy régen mi volt, nem láttam volna hatalmas bikákat, bikarudlikat, vagy nem hallgattam volna meg a nagy öregeket, most nem tudnék viszonyítani és azt mondanám minden rendben, ahogyan a legtöbb fiatal is ezt gondolja... (így lett nekik "megmondva") Sajnos ez egy folyamat, amit nagyon nehéz megállítani, iszonyat nagy lemondásokkal, áldozatokkal járna, amit valamilyen formában mindeni érezne a bőrén. Így meg már nehéz ügy.  Fejvakarás Nem akarok személyeskedni, főleg így, hogy még nem is találkoztunk személyesen, ezért általánosságban fogalmaztam, de remélem, hogy kibogozod a saját részed és mélyebben átgondolod, megrágod amit írtam, (írni szoktam). Múltkor azt mondtad,(selejtezéssel kapcsolatban) hogy egyszer majd, ha "nagy leszel", a te kezedben lesz a hatalom, meg a lehetőség változtatsz, addig csinálod ahogyan előírták, mégha rossz az előírás akkor is...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Picit felelősség ledobást éreztem a soraidban... Vedd észre, hogy te is alakítod, formálod a dolgokat, a vadásztársadalom része vagy, hiszen azt hangoztatod, hogy milyen sok vadat elejtesz, ezáltal formálsz, alakítasz mindent... (igaz a vaddisznó állományt nem tudjátok tönkretenni, az olyan az erdőbe felénk, mint kutyában a bolha, de a szarvas az más, az iszonyat sérülékeny, ég és föld!)
Üdvözöllek Dicső Lovag!
Ha az írásod szívedből jön,akkor mi egy csapatban rúgjuk a labdát!
Mikor mással beszélgetsz,egészen másképp nyilatkozol,mint amikor engem piszkálsz!
SVFERI -vel hetente telefonon,vagy email-ben ezekről beszélgetünk teljes egyetértésben!
Ha stílust akarsz váltani,várom kapcsolatkereső szándékodat!SVFERI,vagy Karácsony Karl segít,mindkettőnek van boronája!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #6064 Dátum: 2011. December 01. - 21:09:40 »

Üdvözöllek Dicső Lovag!

Ha stílust akarsz váltani,várom kapcsolatkereső szándékodat!SVFERI,vagy Karácsony Karl segít,mindkettőnek van boronája!

Komolyan mondom, kezdem úgy érezni magamat, mint Moldova történetében, a paraszt bácsi, az égi szekéren!
Azt már kezdtem megszokni, hogy időnként pszichológus kell erre a Fórumra, de hogy már békebíró is, arra azért nem gondoltam.  Röhög

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6065 Dátum: 2011. December 02. - 08:09:29 »

 Ördög
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6066 Dátum: 2011. December 02. - 21:59:25 »

Azt már kezdtem megszokni, hogy időnként pszichológus kell erre a Fórumra, de hogy már békebíró is, arra azért nem gondoltam.  Röhög
Ja, tiszta gáz!
Lassan már a vaddisznós topik is olyan lesz, mint egy csoportos áhitat Somogyvámoson, a Krisnavölgyben  Ördög

De ha már szarvasbikás topik:
A mai hajtáson vendég mellett múlattam az időmet.
Egy fiatal rudas akácosból egyszer csak szembe jött felénk két csapos gímbika.
Az első sem volt rossz (bő 40-45 centis, erős és tompa végű agancs és jó kondi), na de amelyik ő utána óvatoskodott!
Hossza valahol 50-60 centi között, határozott koszorúval az agancstő felett, mindkét oldalán 2-3 centi körüli szemággal és annál egy kicsit rövidebb középágacskával!!
A középág tűzésnél erősen megtört szárral, tetején ellaposodó, tompa véggel.
Csak éljen még vagy 10-12 évet!!!
Sajnos túl közel voltak hozzá, hogy előbányásszam a fotóapparátot a zsebemből, nem lett volna jó ötlet visszaugrasztani őket a hajtásba.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6067 Dátum: 2011. December 02. - 22:20:01 »

Azaz abroncsos se rossz:





Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6068 Dátum: 2011. December 02. - 22:21:49 »

Azaz abroncsos se rossz:


Bár lehet, hogy egy gyilkos lesz másfélméteres szárakkal...  Meglepődött
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6069 Dátum: 2011. December 03. - 12:39:01 »

!SVFERI,vagy Karácsony Karl segít,mindkettőnek van boronája!

Nekem van szoknyám is . . . !  Ördög   Vigyorog



 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #6070 Dátum: 2011. December 03. - 16:28:33 »

Azaz abroncsos se rossz:






Ha egy átlagvadász elé kiállnának, szerintetek melyik kerülne elejtésre?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6071 Dátum: 2011. December 03. - 17:37:23 »

Ha egy átlagvadász elé kiállnának, szerintetek melyik kerülne elejtésre?

Október - novemberben az elaccc féle harmadik , dec. - jan. , ha nincs kint más a területen , akkor mind a négy . . . !   Nyihi  Ördög   Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #6072 Dátum: 2011. December 03. - 17:50:12 »

Azért bízok benne, hogy az "átlagvadászt" is legalább két csoportba lehet osztani, és a nagyobbik csoportba azok tartoznak akiknek van felelősségtudata!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6073 Dátum: 2011. December 03. - 18:03:11 »

Október - novemberben az elaccc féle harmadik , dec. - jan. , ha nincs kint más a területen , akkor mind a négy . . . !   Nyihi  Ördög   Vigyorog

Naplózva

" There is good out there "
nyugis
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #6074 Dátum: 2011. December 03. - 18:16:35 »



Ő megúszta...

 Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 [405] 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: