Oldalak: 1 ... 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 [391] 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914535 alkalommal)
remw4
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #5850 Dátum: 2011. Október 22. - 23:44:45 »

A genetikailag kódolt tűzési helyekről az ágak még a jégen sem csúszkálnak!


Kedves wildheger!

Én nem arra céloztam, hogy csúszkálnak az ágak. Nagyon jól tudom, hogy genetikailag kódolva vannak a tűzési helyek. A felcsúszott középág kifejezéssel arra akartam utalni, hogy a középág kissé feljebb tűzött, mint kellene. Egyébként ezt a kifejezést a gyakorlatban is használják és érdekes módon senkinek sem az az első gondolata, hogy a középág "csúszkál". De ha ez nagyon zavar téged akkor legközelebb a "magasan tűzött középág" kifejezést használom.


Egy másik dolog. Régóta olvasgatom ezeket a vitákat, hogy vajon egy bikától származnak-e az egyes agancsok.
A másik vadászfórumra idén tavasszal került fel néhány kép két hullott agancsról. Ott szintén egy "wildheger" nevű hozzászóló (gondolom az ottani és az itteni wildheger egy és ugyanaz) nem meglepő módon elvetette annak lehetőségét, hogy a két agancs egy bikától származna. Lementettem a képeket, íme:







A kifogásod a következő volt szó szerint idézve:
"Két bélyeget látok,melyek azt sugallják,hogy nem egy bikáé. A "C" és "D1" távolsága különböző,valamint a felső szár korona alatti 15 cm-es szakasza a kisebbiknek hengeres,a nagyobbiknak ellipszis keresztmetszetű.Igaz,ezek az agancs filogenetikusan legfiatalabb szakaszában vannak, így nem számítanak a legstabilabbnak, de az utóbbi bélyeg viszont keményen genetikusan öröklődő és elkülönítésre alkalmas tulajdonság."

Időközben a neten bóklászva megtaláltam ugyanezen képeket egykori fórumtársunk, forsterh blogján. Íme a link:
http://forsterh-forsterhs.blogspot.com/2011/04/szarvasbikak-hullajtott-agancsainak.html

Ott részletesen leírja, hogy hogyan lehet az ugyanazon bikától származó hullott agancsokat beazonosítani. Nem meglepő módon ő azon a véleményen van, hogy a két agancsnak ugyanaz volt a gazdája.
A leírás végén van 2 hozzászólás, az egyiket a megtaláló írta. Szó szerint idézve tőle:
"A két szár egyébként szinte ugyanazon az erdőrészen volt, 100-150 m-es eltéréssel, sőt a hullajtás ideje is közel esett egymáshoz. A tavalyi szárat február 27-én, míg az ideit február 20-án találtam. A tavalyi frissen mérve 2 kg volt, az idei 2,7 kg."
Forsterh szerint (és gondolom még sokak szerint is) "A szarvasbikák döntő többsége, ha nem zavarják őket, akkor évről-évre ugyanazon téli beállóhelyeiket használják."
Vajon ha a két szár ennyire hasonlít egymásra, ugyanazon a területen hullajtotta el két egymást követő éven, sőt a hullajtás ideje is közel azonos, akkor mégsem ugyanattól a bikától származna? Még a súlygyarapodás is reális értéknek tűnik.

Egy kérésem lenne ezek után hozzád. Tegyél már fel légyszíves olyan hullott gímszarvas agancsokról képet, ami szerinted egyazon bikától származnak!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5851 Dátum: 2011. Október 23. - 07:45:37 »

Egy bikáé , két bikáé . Az semmi ! Amikor több bikának ugyanaz , --- az a kunszt !    Ördög   Vigyorog



  Röhög Röhög Röhög Ha bent vagy valamelyik bíráló bizottságba biztos láttál már olyant . Főleg mikor még szankcionálták a minuszt. Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5852 Dátum: 2011. Október 23. - 07:56:18 »

Elő azt a Genetika könyvet , meg a szolgálati sublert . . . !    Ördög   Vigyorog

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5853 Dátum: 2011. Október 23. - 08:15:11 »



Idézet tőled: "Apám mondását idézve: kevered a sz@rt a holdvilággal."

Az ebben a mondásban(?)  Vállat von lévő összefüggéseket sajna én már nem értem,///holdvilágot összekeverni a sz@rral ??? (vagy éjszaka keverem a sz@rt ??? ) Vállat von persze ez biztos az én hibám! Sam6 Vigyorog///  mint ahogyan a kutatásaid sem értem, az agancsfejlődéssel kapcsolatban Vállat von magasak már nekem ezek a dolgok és teljesen összefüggéstelenek...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Egyébként nálunk Heves megyében a sparhelt lángos = masinás laska, tócsni = macok, winkelsprosse = szemölcs,  Sztrapacska = nyögő, (imádom! Kacsint )és a farönk nem dücskő, hanem tuskó!   Ördög ...és mégis tudunk kommunikálni egymással!  Wave na CSŐ  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5854 Dátum: 2011. Október 23. - 08:23:47 »

"Stefi"

Én a Rowland Wardnál vagyok . Ott nincs mínuszpont , de még kiló se . Viszont ott is van "Hungarian falsity"-val való próbálkozás , a magyar "afrikavadászok" egy részétől . . . ! Vállat von Ördög Vigyorog

 Emelem

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5855 Dátum: 2011. Október 23. - 08:30:56 »

Elő azt a Genetika könyvet , meg a szolgálati sublert . . . !    Ördög   Vigyorog



Károly!  Emelem

Hát Wildheger Úr folyamatosan azért szekál bennünket, hogy mi a könyvekben leírtak alapján szemlélünk vizsgálódunk!  Vállat von

Engem nem a könyvek tanítanak, hanem az erdő, meg a természet, tapasztalok, megfigyelek, következtetek, meghallgatok másokat, mérlegelek, megfigyelek, fotózok, és mmindezt könyvek nélkül, sablonok nélkül! Persze kételkedni is szoktam, meg hibázni is, de azért az egyértelmű dolgoknál nem vagyok önfejű, makacs, erőszakos...stb. A természet sokkal színesebb annál, minthogy bárki is rámondja, én már mindent tudok, mindent láttam, mindent ismerek, ez nem úgy van, hanem így, mindent a genetika irányít, minden levan írva... stb  " ez hülyeség kérem  Röhög "

Aztán hiába van leírva a genetikára alapuló sablon, abban a könyvben amit egy 12 ujjú ember lapoz!  Röhög  (találkoztam már párral...  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5856 Dátum: 2011. Október 23. - 08:48:44 »

Szerintem nyissatok egy szarvas-genetika topicot magatoknak..
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #5857 Dátum: 2011. Október 23. - 09:36:08 »

A Winkelspross egy másik elnevezése az ártéri bütyök.  Emelem
Ha-ha!
Megőrülsz ennek a kötekedő wildhegernek LooL!  Röhög Röhög
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5858 Dátum: 2011. Október 23. - 10:22:27 »


Szemölcs ellen javasolom a vérehulló fecskefű narancssárga nedvét!
Ami az agancson a szem- és jégág között van,annak a becsületes magyar neve winkelsprosse.
Az általam fényképezett hullott agancsokon (második kép) egyiken sincs!
A középső képed nem tudom honnan van,mert amikor meghozták a nagy trófeát már nem sütött a nap.Azonkívül a lila gyerek melletti két hullott agancs koronaformája enyhén szólva kissé más,mert a korona második ága  más irányba áll.
Maradjunk annyiban,hogy nézed,de nem látod a lényeget.Apám mondását idézve: kevered a sz@rt a holdvilággal.


Idézet: "Az általam fényképezett hullott agancsokon (második kép) egyiken sincs!"

Tudom a többieknek picit uncsi már...  Vigyorog mégis a Wildheger Úr kedvéért:

Tehát a SZEMÖLCSÖKRŐL  Nyihi még egy picit...

Attól függ, hogyan fényképezzük az agancsot, és attól, hogy keresünk-e rajta egyezést, vagy első látásra mindent cáfolunk, (vagdosnánk 10 centinként...  Nyihi! ) A dnt által publikált fotókból csemegéztem, aki nagyon szuper fotókat készített, ismét köszönet érte!  Emelem







Számomra már ez is egyértelmű bizonyíték a többi mellett.

Viszont volt ott olyan szár, amin tényleg nem látszik a szemölcs...



Én biztos vagyok benne, hogy minden szár egy bikától származik, de tételezzük fel, higgyük el Wildheger Úrnak, hogy ezek a hullott agancsok egy másik kapitális bika agancsai:

Tehát a földön lévő hullott agancsok is, mind más bikáké, hiszen az egyiken van szemölcs, a másikon nem látszik, (nincs ?  Vállat von)

Mindebből az következik, (ha ezt a nyomot követjük, Figyelmes olvasás) hogy 3 db 15 kg körüli kapitális bikuci jár ugyan azon a területen  1 OOO 2 OOO 3 OOO. Azmegmá azé valami, amimá nem semmi...  Röhög

Ezúton gratulálok a Lovászi VT-nek a nagyszerű vadgazdálkodáshoz!  Táncol Röhög Vigyorog Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5859 Dátum: 2011. Október 23. - 10:33:45 »

...ja már csak kettő...  Stoel Sam6
Naplózva

" There is good out there "
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5860 Dátum: 2011. Október 23. - 12:07:51 »

Elaccc!
Ne dőlj már be neki! Csak provokál folyamatosan!
Ez teljesen egyértelmű, még laikusnak is, hogy ezek az agancsok egy bikától származnak!
Láttam már én is jó néhány bika hullajtott agancsát, több éven keresztül, de mondhatom, hogy az a ritkaság, ha ugyanolyan agancsot rak minden évben!
Volt olyan, amelyik fiatalon ötös koronát rakott, aztán hármast, négyest. A másiknak 4 éven át megvolt minden főága, aztán mikor elejtettük, hiányzott mindkét oldalt a középág! Amúgy az egész agancs olyan volt, mint előző években.
Wildheger erre azt mondaná, hogy másik bika agancsai voltak, de az elejtés után már senki nem talált olyan jellegzetes hullajtott agancsot! Az meg érdekes lenne, hogy elejtés előtt mindig két bika van, aztán egy elejtése után felszívódik a másik is! Ez hülyeség!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5861 Dátum: 2011. Október 23. - 13:59:36 »

Elaccc!
Ne dőlj már be neki! Csak provokál folyamatosan!
Ez teljesen egyértelmű, még laikusnak is, hogy ezek az agancsok egy bikától származnak!
Láttam már én is jó néhány bika hullajtott agancsát, több éven keresztül, de mondhatom, hogy az a ritkaság, ha ugyanolyan agancsot rak minden évben!
Volt olyan, amelyik fiatalon ötös koronát rakott, aztán hármast, négyest. A másiknak 4 éven át megvolt minden főága, aztán mikor elejtettük, hiányzott mindkét oldalt a középág! Amúgy az egész agancs olyan volt, mint előző években.
Wildheger erre azt mondaná, hogy másik bika agancsai voltak, de az elejtés után már senki nem talált olyan jellegzetes hullajtott agancsot! Az meg érdekes lenne, hogy elejtés előtt mindig két bika van, aztán egy elejtése után felszívódik a másik is! Ez hülyeség!

Nincs provokálási szándékom!Hangsúlyozom -vitatkozom és nem veszekszem!
A Mester,akit szintén nem hülyéztem le,mikor meghozta az általam fényképezett hullott agancsokat azonnal a tíz bélyeg közül a perdöntőt néztem,de azokon az agancsokon pont ez hiányzott,tehát nem annak a bikának az agancsai.Ez a bélyeg gyakran már spíszer agancson is látható,de a másodikon már mindenkor.A 15 kilósnak nemcsak az anyja,(mely erősebben örökít,mint az apa)hanem az apa is a bikánkkal azonos fenotípusú volt,ami azonos a genotípussal(ezért is vagyok a nemzeti kinccsé nyilvánítás híve)
Visszatérve első mondatodra: a laikusnak minden hajó hajó,még a "ha...ha...jól látom cápák jönnek" is.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5862 Dátum: 2011. Október 23. - 15:45:01 »

Nincs provokálási szándékom!Hangsúlyozom -vitatkozom és nem veszekszem!
A Mester,akit szintén nem hülyéztem le,mikor meghozta az általam fényképezett hullott agancsokat azonnal a tíz bélyeg közül a perdöntőt néztem,de azokon az agancsokon pont ez hiányzott,tehát nem annak a bikának az agancsai.Ez a bélyeg gyakran már spíszer agancson is látható,de a másodikon már mindenkor.A 15 kilósnak nemcsak az anyja,(mely erősebben örökít,mint az apa)hanem az apa is a bikánkkal azonos fenotípusú volt,ami azonos a genotípussal(ezért is vagyok a nemzeti kinccsé nyilvánítás híve)
Visszatérve első mondatodra: a laikusnak minden hajó hajó,még a "ha...ha...jól látom cápák jönnek" is.

Idézet: "Nincs provokálási szándékom!" ...és ez a rosszabb verzió, inkább csak provokálás volna!
Totál jó indulatból és jó szándékból írom: szerintem csinálj egy ramreszetet, mert rossz úton jársz! Mindenkivel, és minden kézzelfogható bizonyítékkal szemben haladsz (...ez azért veszélyes, mert a mai fiatalokat, akik most tanulnak, tévútra vezetheted! (Minket már nehéz megvezetni... ÖrdögEmelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5863 Dátum: 2011. Október 23. - 16:12:46 »

 Fej a falba   Burn     Suicide

 Vigyorog  Vigyorog  Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #5864 Dátum: 2011. Október 23. - 20:19:02 »

Kama! Gratulálok!  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 [391] 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: