Oldalak: 1 ... 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 [382] 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914502 alkalommal)
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #5715 Dátum: 2011. Október 10. - 10:23:04 »

Szia Zoli.
Ahogy Roland is mondta ez a hozzá állás elég negativ szemléletett tükröz igy nem sokk esélye van a Gimszarvasnak.
Nem tudom,hogy milyen területen vadászol de ha ezt az erdészet elnézi akkor ott is gond van vastagon vagy valami (eggyesség a háttérben amit nemtudsz pl vadkár stb)
nem is ez acél,hogy kb összeesküvés elméleteket gyártsak.Az biztos,hogy ha valaki nem lő X évig bikát az nem a vég de ninúsz pontos trófea nem büszkesége a vadásznak.Ez megint nem szól másról mint az anyagiiakról,mert atagdij fejében lőhet ilyen olyan bikát minden szakció nélkül.Gondold át és talán azt mondodd igazam van ,ha valaki 10 évig nem lő bikát és azt az ősszeget őssze rakja utána elmegy egy olyan helyre ahol egy érett bikát ejthet el és azt a trófeát teszifel a falra mennyivel másabb mint fiatal reményteljes bikákat lőni. Tudom,hogy a z anyagiak végesek de nem is kell a minden évben bikát lőni .Mindenki ejtse el a Leben Hirscht (életbikát) de csak egyszer.Nem az teszi  vadásszá az embert ,hogy hány bikát lő hanem az ,hogy milyet.
Üdv:HSanyi

Ebben teljesen egyet értek veled maximálisan. Én idén 3 bikát engedtem el mert nem éreztem megfelelőnek a korukat arra, hogy elejtsem őket. A tagdíj nálunk 20 ezer forint abból rakhatnál félre egy darabig míg kijönne belőle egy koros bika ára. Nálunk a fiatal vadászokkal nincs is baj meg pár idősebb is betartja a selejtezési elveket de sajnos vannak azok az öregek akiket nem érdekel és hiába magyarázzuk nekik nem tudják vagy nem akarják megérteni. Nekik is van igazuk valamiben hisz nagy a vadkár de sajnos ez nem megoldás hogy meglőnek mindent ami eléjük áll. A baj az, hogy ha én ma meglőném életem bikáját egy öreg 10+-os bikát akkor a vadászmester már jelezte ha valaki ilyet lő akkor nem hajlandó elvinni lebíráltatni vigye aki lőtte mert kapnánk érte hisz nem gazdálkodunk a szarvassal. Ezt például nem értem akkor mi nem lőhetünk nagy bikát csak az erdészetek? Szóval marad a selejt fiatal vagy középkorú de középkorú selejt bika a területen évek óta még átváltóba sincs. Engem nem zavar mert én úgy vagyok ha életembe egy bikát ejtek is el az akkor is olyan legyen amit szívesen nézeget a falamon. Csak sajnos kevés az olyan ember aki úgy gondolkozik mint mi. Csak az adott helyzetben nem tudom bárki itt a fórumon képes lenne élete bikáját elengedni ha az elejtésre érdemes azért elengedni mert nem lőhet nagy bikát. Abban az adott pillanatban az adrenalin miatt nem tudom én hogy döntenék. De amilyen vagyok képes lennék elengedni. Üdv.
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #5716 Dátum: 2011. Október 10. - 10:34:19 »

Szia.

Az, hogy valaki nem tudja megállni, hogy mindenáron!!! agyonlőjön egy bikát, az csak és kizárólag a fejben dől el!
Ezzel szemben semmiféle szakmai érvet nem lehet felhozni.
Ha mindez a vadászati hatóság és az erdészet asszisztálásával megy, akkor meg nem is kell csodálkozni, hogy itt áll a magyar gím.
Ja. Jó hogy nem már ők tehetnek arról, hogy itt tartunk az évi kettő db kilőtt fiatalkorú Bikájukkal. A problémát nem az ilyen területeken kell keresni. Kávé
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #5717 Dátum: 2011. Október 10. - 10:47:05 »

Hát nem ájultam el sajnos!
137 bikából ezek a legjobb bikák az ország egyik legjobb szarvasos területein!  Nem szól szám

http://huntingpress.eu/?url=trofeamustra_a_zselicben

Naplózva

Üdv: Bence
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #5718 Dátum: 2011. Október 10. - 10:51:42 »

Egy másik trófeaszemle, a Mátrából!

http://www.heol.hu/heves/kozelet/a-matra-legszebb-gimszarvas-trofeai-404708

Naplózva

Üdv: Bence
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #5719 Dátum: 2011. Október 10. - 14:02:46 »



Aztán irány haza! Majd holnap reggel...
 Emelem

Hogy volt tovább?  Türelmetlenül  Vigyorog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5720 Dátum: 2011. Október 10. - 15:10:32 »

Hát nem ájultam el sajnos!
137 bikából ezek a legjobb bikák az ország egyik legjobb szarvasos területein!  Nem szól szám
http://huntingpress.eu/?url=trofeamustra_a_zselicben
Üdv!
Nem tudom, hogy láttad-e a kiállított trófeákat?
Én mindegyiket "töviről-hegyire" átnéztem (mert nagyon szerettem volna a konkurrens szomszédba belekötni Nyihi), de semmi kivetni valót sem láttam bennük.
Ami feltűnt az az volt, hogy a hőgyészi bikákhoz képest nem volt tömeg a trófeákban!
A java bikáknál rendszeresen fél-egy kilogrammot tévedtem a tömegbecsléseknél és csak a 20-30. bika mustráját követően kezdet eltalálni a tényleges súlyokat Fejvakarás.
Direkt utaztam a korokra is, de abban sem lehetett kirívó hibát találni, még ha természetesen volt is pár bika, ami előtt hosszasan elméláztunk és vitatkoztunk is azon, hogy ki hagyta volna még egy -két évet, ki pedig helyeselte az idei elejtését.
Nagyon kellenek az ilyen fórumok, amikor nem interneten, a falak között, elméletben megy a polemizálás a szakma körül, hanem élő, valóságos partnerekkel lehet megvitatni a szakma sava-borsát.
Olyankor még egymás ballépéseiből is sokkal inkább lehet tanulni főleg, ha a Sefagos kollégákhoz hasonlóan még a hibáikat sem takagatják.
Csak ehhez tudni kell valamit felmutatni Ördög!!!
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #5721 Dátum: 2011. Október 10. - 16:14:23 »

Üdv!
Nem tudom, hogy láttad-e a kiállított trófeákat?
Én mindegyiket "töviről-hegyire" átnéztem (mert nagyon szerettem volna a konkurrens szomszédba belekötni Nyihi), de semmi kivetni valót sem láttam bennük.
Ami feltűnt az az volt, hogy a hőgyészi bikákhoz képest nem volt tömeg a trófeákban!
A java bikáknál rendszeresen fél-egy kilogrammot tévedtem a tömegbecsléseknél és csak a 20-30. bika mustráját követően kezdet eltalálni a tényleges súlyokat Fejvakarás.
Direkt utaztam a korokra is, de abban sem lehetett kirívó hibát találni, még ha természetesen volt is pár bika, ami előtt hosszasan elméláztunk és vitatkoztunk is azon, hogy ki hagyta volna még egy -két évet, ki pedig helyeselte az idei elejtését.
Nagyon kellenek az ilyen fórumok, amikor nem interneten, a falak között, elméletben megy a polemizálás a szakma körül, hanem élő, valóságos partnerekkel lehet megvitatni a szakma sava-borsát.
Olyankor még egymás ballépéseiből is sokkal inkább lehet tanulni főleg, ha a Sefagos kollégákhoz hasonlóan még a hibáikat sem takagatják.
Csak ehhez tudni kell valamit felmutatni Ördög!!!

Szia Csaba!

Nem láttam élőben a szemlét! Félreértés ne essék, nem kilövések helyességét vontam kétségbe!
Lehet, hogy elfogultság vagy maradiság, de én több nagyobb bikát vártam! Ennyi...
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5722 Dátum: 2011. Október 10. - 16:46:37 »

Ja. Jó hogy nem már ők tehetnek arról, hogy itt tartunk az évi kettő db kilőtt fiatalkorú Bikájukkal. A problémát nem az ilyen területeken kell keresni. Kávé

Ki állította, hogy kizárólag ők tehetnek arról, hogy itt tartunk, ki írta le ezt?
Olvasni, értelmezni, aztán írni. Figyelmes olvasás

Ad.1. Voltam olyan apróvadas területen ahol bármilyen bikát lőhettem volna.
Tök mindegy milyen lett volna, csak bika legyen.
Szomszédban erdészet így ami kijön, annak annyi.
3 ilyen terület volt határos az erdészettel, ahol így értelmezték a bika vadászatot.
Ez évi 30 bikát jelent...

Ad.2. Ha az erdészet és a vadászati hatóság valóban!!! így áll hozzá, az nagyon nagy baj.
Mivel ezeket nem én írtam példaként, így talán a hsz. íróját találd meg ezzel a kérdéssel!

Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #5723 Dátum: 2011. Október 10. - 19:01:29 »

Ki állította, hogy kizárólag ők tehetnek arról, hogy itt tartunk, ki írta le ezt?
Olvasni, értelmezni, aztán írni. Figyelmes olvasás

Ad.1. Voltam olyan apróvadas területen ahol bármilyen bikát lőhettem volna.
Tök mindegy milyen lett volna, csak bika legyen.
Szomszédban erdészet így ami kijön, annak annyi.
3 ilyen terület volt határos az erdészettel, ahol így értelmezték a bika vadászatot.
Ez évi 30 bikát jelent...

Ad.2. Ha az erdészet és a vadászati hatóság valóban!!! így áll hozzá, az nagyon nagy baj.
Mivel ezeket nem én írtam példaként, így talán a hsz. íróját találd meg ezzel a kérdéssel!


Üdv!
Rendben!  Mosolyog
Naplózva
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #5724 Dátum: 2011. Október 10. - 21:37:03 »

Sziasztok!

A hétvégén Röjtökmuzsajon jártam a TAEG Zrt. idei éves trófeaszemléjén. Íme néhány közülük. Ha érdekel a dolog Bennetek,akkor pár nap múlva egy összefoglaló videót is mutatok.



























































 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #5725 Dátum: 2011. Október 10. - 21:42:54 »

Itt pedig engedjétek meg, hogy bemutassam nagyapám által selejtezett gerecsei bikákat sok-sok évvel ezelőttről....































 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5726 Dátum: 2011. Október 10. - 21:47:46 »

Valakinek odafenn fergeteges humorérzéke van, az tuti!
Miután két napja meglőtték a terv szerinti utolsó gímbikát is a területünkön, ma este kiültem nézelődni, nem mellesleg azzal a szándékkal, hogy ha tarvad, netán disznó érkezik és lőhetőnek ítélem, akkor nem teszek lakatot a mutatóujjamra.
Hatkor ki is értem egyik kedvenc helyemre, egy volt repcetarlóra, ami többszáz méter hosszan kanyarog kekenyen egy dombtetőn. Az egyik völgyben kukorica, mögötte az erdészeti kerítéssel, a másikban halastavak. tehát a vad mozgása egyértelmű, ha bepapizta a ropogós tengerit, akkor inni átbaktat a tavakhoz.
Erre mi jön ki fél hétkor a fiatal akácsarjból????
Hát mi más, mint egy 8 év körüli, bal oldalán jégágas-dárdás, jobb száron jégághiányos-hármas koronás páratlan tízes bika, közelebb a 7, mint a 6 kilóhoz  Nyihi
Aztán nem sokáig kellett kigúvadt szemekkel bámulnom, mert a völgyben megérkezett egy krosszmotor és a bika elegánsan "balra el".
Jó negyed óra múlva kijött négy fiatal bikácska (külön-külön ismertem már őket bőgésből) és kedélyesen eljátszadoztak egymással a tarlón.
A Hold szépen világított, mikor úgy fél 9 körül motoszkálni kezdtek a hátam mögött a disznók is, már korábban hallgattam őket, ahogy törték a kukoricát a völgyben.
Már-már kiértek a ritka domboldalba, amikor erősödő traktorzúgás, hát egy helyi Mg-terminátor érkezett egy kis műtrágyaszórásra, pont a leshelyemhez  Rííí.
Én meg szépen hazajöttem.....se bika, se disznó......de élménynek nem volt rossz Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5727 Dátum: 2011. Október 11. - 07:55:15 »

Szia Csabi .
Mindig jó olvasni a történeteidet. Emelem
Üdv:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5728 Dátum: 2011. Október 11. - 08:05:15 »

Szervusz Tatuska.
Köszönjük,hogy meg osztottad velünk ezeket a kép sorókat.
Ugy látom nem volt panasz az idén,az átlag súlyok hogy alakultak (gondolom olyan 6kg körül)
A két összeakadt bika hurok vagy kerités?
Van a képek között egy jobb száron torzult bika arrol lehet tudni valamit (pl lábsérülés).
A nagyapa álltal un "kigyomlált" egyedek között azért van amit nem értek,hogy miért tette de biztós tudta,hogy mit miért tesz.
2 kép koronás,4 kép koronás nem vita inditott akarok provokálni csak érdeklődés szinten.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #5729 Dátum: 2011. Október 11. - 09:30:03 »

Szervusz Tatuska.
Köszönjük,hogy meg osztottad velünk ezeket a kép sorókat.
Ugy látom nem volt panasz az idén,az átlag súlyok hogy alakultak (gondolom olyan 6kg körül)
A két összeakadt bika hurok vagy kerités?
Van a képek között egy jobb száron torzult bika arrol lehet tudni valamit (pl lábsérülés).
A nagyapa álltal un "kigyomlált" egyedek között azért van amit nem értek,hogy miért tette de biztós tudta,hogy mit miért tesz.
2 kép koronás,4 kép koronás nem vita inditott akarok provokálni csak érdeklődés szinten.
Üdv:HSanyi

Szia Sanyi!

Az idei átlagsúlyok 5.90kg volt. Az első képen egyébként szépen el lehet olvasni az előző néhány év statisztikáit is. A 87 bikát 70 vendégvadász ejtette el, 47%-ban volt az érmesek aránya. Sajnos idén aranyérem nem született.
A legnagyobb trófea súly 9.47kg volt.
A két összeakadt bika verekedés során lelte halálát. Miközben verekedtek a szőlők között, rájuk akadt a vezér drót és gyakorlatilag így összegabalyodva meg folytották egymást.
A jobb száron "torzult" bika, mechanikai sérült, korábban letört agancs...

Sajnos papámat már nem tudom megkérdezni mit miért tett, de az biztos, hogy ha a képek nem is adják vissza, de egytől - egyig mindegyik nagyon rövid szárú trófea. Ti úgy is jobban értetek a gímhez nálam, és talán azt is látjátok hogy nem egy közülük nagyon szűk vagy épp ellenkezőleg, eléggé tág állású.
Az általad említett 2. képen látható koronás például, a szárainak hossza nem érte el a 60 cm-t. A 4. képen láthatót én sem értem, de megkérdezni nem tudom...

 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Oldalak: 1 ... 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 [382] 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: