Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
zugspitze
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #5190 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 10:48:41 »

Szia!
Mi az, hogy undorító? Fejvakarás Gondolkozz már el rajta, hogy a vérebes mikor hajszára engedi a vérebet nem tud szólni a vadnak, hogy arra ne menj mert ott egy falu van és baj lehet belőle ha bemész. Az meg, hogy most a bika bement a faluba, szerintem igen egyedi eset. A nógrádi baleset meg nem hajszára engedett véreb miatt következet be. NoNo


Igen, az az undorító, hogy meg van annak is a szabálya, hogy mikor lehet hajszára engedni a nyomot követő vérebet. Ez pedig a vérebvezető kizárólagos felelőssége. A második sebágyából felkeltett vad után, ha a vad gyengülésére utaló komoly jelzések vannak, tetemes, az életerőt gyengítő friss vér vesztés, lábnyomok szétcsúszása, többszöri elesések nyomai, akkor dönthet úgy a vérebvezető, hogy hajszára engedi a vérebet, abból a célból, hogy már képes megállítani a sebzett vadat. Én már megettem a kenyerem javát, de sohasem láttam, hogy valaki egyszerre kettő vérebbel kerestetett volna, bármilyen kiváló szakember is légyen az. Azt pedig hogy két vérebet is küldött a sebzett vad lefogására talán a kopózásról olvasottaknak tudható be, de semmiképpen sem a szakmai hozzáértésének. A véreb az csak egy eszköz a sebzett vad felkutatásához, hogy hogyan használjuk ki a benne rejlő képességeket, az pedig  kizárólag a vérebvezető szakmai tudásán múlik. Akkor a kutyákról is hagy mondjak véleményt. A jól bevadászott véreb, a hajsza során egyedül is képes az erőnlétét jól felmért vadat megállítani, hogy erre két erős véreb sem volt képes, mint a fotókon is látjuk, szinte csak méterekkel voltak lemaradva a bika mögött...még jó hogy volt egy ház ami a bikának az útját állta.
Naplózva

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #5191 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:03:33 »

Sok közúti vadütközés van hazánkban évente, emiatt nem kellene a vérebes utánkeresést betiltani.

A leírt eset egy kirívó érdekesség, én örülök, hogy olvashattam róla, és nincs okom feltételezni, hogy az ügyben bárki is szakszerűtlenül járt el.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #5192 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:08:03 »

Igen, az az undorító, hogy meg van annak is a szabálya, hogy mikor lehet hajszára engedni a nyomot követő vérebet. Ez pedig a vérebvezető kizárólagos felelőssége. A második sebágyából felkeltett vad után, ha a vad gyengülésére utaló komoly jelzések vannak, tetemes, az életerőt gyengítő friss vér vesztés, lábnyomok szétcsúszása, többszöri elesések nyomai, akkor dönthet úgy a vérebvezető, hogy hajszára engedi a vérebet, abból a célból, hogy már képes megállítani a sebzett vadat. Én már megettem a kenyerem javát, de sohasem láttam, hogy valaki egyszerre kettő vérebbel kerestetett volna, bármilyen kiváló szakember is légyen az. Azt pedig hogy két vérebet is küldött a sebzett vad lefogására talán a kopózásról olvasottaknak tudható be, de semmiképpen sem a szakmai hozzáértésének. A véreb az csak egy eszköz a sebzett vad felkutatásához, hogy hogyan használjuk ki a benne rejlő képességeket, az pedig  kizárólag a vérebvezető szakmai tudásán múlik. Akkor a kutyákról is hagy mondjak véleményt. A jól bevadászott véreb, a hajsza során egyedül is képes az erőnlétét jól felmért vadat megállítani, hogy erre két erős véreb sem volt képes, mint a fotókon is látjuk, szinte csak méterekkel voltak lemaradva a bika mögött...még jó hogy volt egy ház ami a bikának az útját állta.

Szia!

Érdekes dolgokat írsz, sok igazság van benne. Az írásból ugyebár nem derül ki, hogy hány sebágy volt, és milyen egyéb jelek alapján lett hajszára engedve a két kutya. Arról gondolom, hogy hallottál már, hogy igen neves vérebvezetők is tanítanak kutyákat oly módon, hogy a tapasztaltabb eb mellett a tanoncot is viszik, esetleg együtt hajszára is engedik. Szerintem korán törtél pálcát e felett az eset felett. Legalábbis ennyi információ és 3 fénykép alapján. Ettől függetlenül mindenki utáneresésben szerzett tapasztalatait nagyon szívesen olvasom, örülök, hogy hozzászóltál a témához.

Üdv
Dani
Naplózva

zugspitze
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #5193 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:10:46 »

Sok közúti vadütközés van hazánkban évente, emiatt nem kellene a vérebes utánkeresést betiltani.

A leírt eset egy kirívó érdekesség, én örülök, hogy olvashattam róla, és nincs okom feltételezni, hogy az ügyben bárki is szakszerűtlenül járt el.

Nos kezdte ott, hogy egy "vadász",  a rendelkezésére álló távcsöves szuper fegyverével csak ilyen "gatya" lövés megtételére volt képes... innen kezdve pedig adott egy kényszerpálya....amin végig lehet menni jól és rosszul...és a végső eredmény nem mindig jelenti azt, hogy mindent megtettünk, amit lehetett.
Naplózva

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #5194 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:17:01 »

"Nos kezdte ott, hogy egy "vadász",  a rendelkezésére álló távcsöves szuper fegyverével csak ilyen "gatya" lövés megtételére volt képes..."

Nem érem a gúnyos hangnemet. ilyen bárkivel előfordulhat és többségünkkel valószínűleg elő is fordult már. Ha olyan szerencsések lennénk, hogy minden lövésünk azonnali halált okozna, nem lenne szükség vérebekre
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #5195 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:18:36 »

Nos kezdte ott, hogy egy "vadász",  a rendelkezésére álló távcsöves szuper fegyverével csak ilyen "gatya" lövés megtételére volt képes... innen kezdve pedig adott egy kényszerpálya....amin végig lehet menni jól és rosszul...és a végső eredmény nem mindig jelenti azt, hogy mindent megtettünk, amit lehetett.

Már ne haragudj, de ez a fennhéjazó "beszólogatás" elég unszimpatikus dolog. Talán Te voltál a sebző, hogy ilyen jól ismered a körülményeket? Vagy egyszerűen csak bele akarsz kötni valakibe?

Üdv
Dani
Naplózva

Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5196 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:19:37 »

Nos kezdte ott, hogy egy "vadász",  a rendelkezésére álló távcsöves szuper fegyverével csak ilyen "gatya" lövés megtételére volt képes... innen kezdve pedig adott egy kényszerpálya....amin végig lehet menni jól és rosszul...és a végső eredmény nem mindig jelenti azt, hogy mindent megtettünk, amit lehetett.

Nekem ezekből a felvételekből annyi jött le, hogy a két nem elég rámenős kutya elérte azt a már sokkos állapotban lévő vadnál, hogy meginduljon amerre lát, és a kettő kutyában nem volt annyi vér, hogy valahogy helyben tartsa, foglalkoztassa a vadat, csak biztonságos távolságból lekövette azt, amíg volt benne erő menni. A képek szerint a bika nem is haladt gyorsan, már nem sok erő lehetett benne. Egy kutya talán nem rémítette volna meg ennyire, és le mert volna állni a bika vele szembe. Magam is kutyázom, igaz nem vérebezek, de a meglátásom ez!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #5197 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:21:51 »

Nos kezdte ott, hogy egy "vadász",  a rendelkezésére álló távcsöves szuper fegyverével csak ilyen "gatya" lövés megtételére volt képes... innen kezdve pedig adott egy kényszerpálya....amin végig lehet menni jól és rosszul...és a végső eredmény nem mindig jelenti azt, hogy mindent megtettünk, amit lehetett.

Nyilván nem a sebzésnek örültem én sem.
Az vesse rá az első követ, aki még sosem sebzett, vagy talált el rosszul vadat.
Naplózva
zugspitze
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #5198 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:27:41 »

Nekem ezekből a felvételekből annyi jött le, hogy a két nem elég rámenős kutya elérte azt a már sokkos állapotban lévő vadnál, hogy meginduljon amerre lát, és a kettő kutyában nem volt annyi vér, hogy valahogy helyben tartsa, foglalkoztassa a vadat, csak biztonságos távolságból lekövette azt, amíg volt benne erő menni. A képek szerint a bika nem is haladt gyorsan, már nem sok erő lehetett benne. Egy kutya talán nem rémítette volna meg ennyire, és le mert volna állni a bika vele szembe. Magam is kutyázom, igaz nem vérebezek, de a meglátásom ez!


Köszönöm! Nos kezdtem azt hinni, hogy a magyar vadászok nem értenek a vadászkutyák teljesítményeinek az elbírálásához. Szerintem akinek ehhez szeme van az a két képből nagyon jól leszűri a valós helyzetet......
Naplózva

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5199 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 11:51:53 »

Köszönöm! Nos kezdtem azt hinni, hogy a magyar vadászok nem értenek a vadászkutyák teljesítményeinek az elbírálásához.

Üdvözletem külföldre szakadt Übermensch hazánkfia!

Szállj le a lóról és ha kérhetnélek fejezd be az ÁLTALÁNOSÍTÁST!!!
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5200 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 12:00:50 »

Lassan érdemes lenne igénybe venni a csevegő topicot, vagy a vérebest.
 OffTopic  Stoel
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #5201 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 13:13:53 »

Üdvözletem! Teljes mértékben egyetértek Zugspitze kollégával. Egyébként nekem az első gondolatom nem az volt, hogy mennyire veszélyes, hanem hogy mennyire nevetséges. Véleményem szerint a kukoricatábla mellett már meg lehetett volna adni neki a kegyelemlövést, ugyanis ha van idő és lehetőség ilyen fényképet csinálni, akkor lövésre is van(fényképezés helyett) idő. És a képen egyértelműen látszik, hogy a bika nem rohant.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #5202 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 13:19:04 »

Mennyire jól tudja mindenki.  Meglepődött Szerintem a kukoricatábla mellett azért nem adták le a kegyelem lövést, mert mindenképpen be akarták a faluba terelni a bikát, hogy tömegkatasztrófát okozzanak. Vagy talán azért mert akinél a gép volt, annál nem volt fegyver?
Feltesz valaki egy szerintem tanulságos és érdekes, képekkel dokumentált történetet és ez lesz belőle. Csodálkozom, hogy vannak, aki még tesznek fel képeket vagy megírják a történeteiket.
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #5203 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 13:49:01 »

Mennyire jól tudja mindenki.  Meglepődött Szerintem a kukoricatábla mellett azért nem adták le a kegyelem lövést, mert mindenképpen be akarták a faluba terelni a bikát, hogy tömegkatasztrófát okozzanak. Vagy talán azért mert akinél a gép volt, annál nem volt fegyver?
Feltesz valaki egy szerintem tanulságos és érdekes, képekkel dokumentált történetet és ez lesz belőle. Csodálkozom, hogy vannak, aki még tesznek fel képeket vagy megírják a történeteiket.

Zárjuk is le a vitát, megtörtént, felesleges vitatkozni. Az meg természetes, hogy mindenkinek más a véleménye. Én azért szegény jószágot sajnálom, nem keveset szenvedhetett.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #5204 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 14:15:31 »

Üdv a Vadásznak!

Néha már ez katasztrófa, amit itt egy két ember a negatív kritikáival próbál meg gerjeszteni.
Mondhatni szánalmas az ilyen ember.
Több topic-ban találkoztam hasonlóval támadásokkal. Szerény személyem szerint ez nem ide illő magatartásforma.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én azért regisztráltam be és azért látogatom az oldalt, hogy izgalmas történeteket olvashassak, megoszthassak, amik adott esetben tanulságos lehet minden idelátogató számára, továbbá, hogy hasznos dolgokkal bővíthessem a tudástáram, mert míg élek van mit tanulni!. Ebben az idelátogató vadásztársak mindenki számára rendelkezésre állnak.
Nem értem azt a pár embert, aki ezeket a szempontokat figyelmen kívül hagyva azért látogat ide, hogy a saját tudását fitogtassa és másokét becsmérelje, holott lehet, hogy közelében sincs annak a tűznek, melynek melege néhányunkat már oly régóta éget.
Ezzel csak saját véleményem próbáltam szemléltetni, nem áll szándékomban senkit megbántani.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: