Oldalak: 1 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 [341] 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914535 alkalommal)
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5100 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 21:47:04 »

üdv Mitulátbáti!

 Látom sok jó bikáról tudsz itt Vasban, nincs esetleg pár jó képed róluk (trófea, teríték, esetleg élő) ? Ha lenne megosztanál velem párat, kíváncsi vagyok rájuk, sajnos elég keveset láttam olyan közelségből amilyenből szeretném, pedig Sárvár környékén is jó néhány csodás bika van. Idén már ki is tudok menni bőgésre, remélem összefutok pár daliával Mosolyog

MIvel nem régóta van digitális gépem, csak hagyományos fotóim vannak, amiket nem tudok beskennelni. Viszont tudom ajánlani, hogy próbálj ismeretségre szert tenni esetleg az Erdészetnél(Káld-Szajk-Szentpéterfa), Sárváron keresd meg a Dabis Gábor, Kovács Robit, v. esetleg az Aranypatak Vt.-nél építsél ki ismeretséget, biztos lesz lehetőséged bármelyik területen szép, komoly bikákat látni.
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5101 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 22:03:10 »

üdv Mitulátbáti!

 Látom sok jó bikáról tudsz itt Vasban, nincs esetleg pár jó képed róluk (trófea, teríték, esetleg élő) ? Ha lenne megosztanál velem párat, kíváncsi vagyok rájuk, sajnos elég keveset láttam olyan közelségből amilyenből szeretném, pedig Sárvár környékén is jó néhány csodás bika van. Idén már ki is tudok menni bőgésre, remélem összefutok pár daliával Mosolyog

http://img709.imageshack.us/img709/3491/20110828094.jpg
http://img831.imageshack.us/img831/7092/20110828095.jpg
http://img5.imageshack.us/img5/4941/20110828096.jpg
Mielőtt valaki megkérdőjelezi a hitelességemet, itt láthatod a nagyjából 94.-ig visszavezethető fénykép anyag egy részét, bikák, bakok,stb., láthatsz egy fiatalkorú -3 pontos bikát, és egy közel sem Zalai, a világháború környéki időkből származó Perenye-Bozsok közt elterülő területről származó, közel 130 cm-szárhosszúságú bikát.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #5102 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 09:04:59 »

Köszönöm az info-t és a képeket! Gábort és Robit ismerem, a káldiakat szintúgy, valamint Nagysimonyi és Rábapaty vadászait is Mosolyog No meg persze az erdészet sárvári munkatársait is, akkor már csak a szezonkezdet van hátra! Mosolyog
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5103 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 19:14:56 »

21:50-22:50 között szépen bőgött az este egy középkorú bika a kukoricásban nálunk, apróvadason. Jó volt hallgatni. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #5104 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 23:51:26 »

Úgy látszik a fiatalság már itt északon, a Cserhátban is elkezd mozgolódni! Ma este három páros is verekedett a föld szélén, amíg csak szürküllt, meg is tudtuk őket figyelni a távcsővel, utána viszont már csak az aganccsattogást hallottuk. Egyébként kb. 6 tehén is ott volt körülöttük. Sötétnél egy fiatal bika bőgicsélt is egy ideig. Nem gondoltam volna, hogy idén, ebben a meleg időben ilyen korán hallhatjuk az első "hangolásokat"! Taps De úgy látszik, a "gyerekek" nem tudnak parancsolni az ösztöneiknek... Vigyorog
Mindenkinek egy kalappal a lassacskán beköszöntő szezonhoz! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #5105 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 12:33:03 »

Sziasztok!

Szívesen hallanék infókat, hogy merre szólaltak már meg bikák!

Én még egy nyekkenést se hallottam itt a Mátraalján!

 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #5106 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 19:36:38 »

Nálunk a Bakonyban sincs még semmi Mosolyog, de viszont egyik este már erőteljes agancscsattogást lehetett hallani szóval már "gerjednek". MosolyogMosolyog  Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5107 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 22:34:58 »

Ma este már volt némi "nyekergés", az eddigi majdnem semmihez képest ez is "előrelépés".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5108 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 13:29:01 »


 Tolnában  a  Bikács és Németkér közötti területen ami  a Gyulaj Rt.-hez tartozik napok óta eős bőgés van de szigorúan csak  jóval sötétedés után és hajnal előtt vége is van.
  Eddig kijártak a területünkre a napraforgó és kukorica táblákba "kártcsinálni"  Rííí most mikor "bosszut lehetne álni" úgy megállnak a határszélen minthan  hatméteres villamos
  börtönkerítés állná útjukat.  Woest Woest Rííí Rííí
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5109 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 14:56:35 »

21:50-22:50 között szépen bőgött az este egy középkorú bika a kukoricásban nálunk, apróvadason. Jó volt hallgatni. Wave

Egyre másra jelentek meg a szarvasok, de immár szerte is foszlott az idill. Széjjelzavarták az idillt a kacsavadászok! Ilyen ez az apróvadas élet... Rííí
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5110 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 19:00:03 »

Tolnában  a  Bikács és Németkér közötti területen ami  a Gyulaj Rt.-hez tartozik napok óta eős bőgés van de szigorúan csak  jóval sötétedés után és hajnal előtt vége is van.
  Eddig kijártak a területünkre a napraforgó és kukorica táblákba "kártcsinálni"  Rííí most mikor "bosszut lehetne álni" úgy megállnak a határszélen minthan  hatméteres villamos
  börtönkerítés állná útjukat.  Woest Woest Rííí Rííí
A Te bosszúálló vadász stílusod több.mint a hatméteres börtönkerítés!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5111 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 13:35:54 »

Pati!
Hát vele milesz? Ödönkével a csibráki bikával? Remélem nem tagadod le, hogy magyar, remélem nem szégyenkezel miatta? Pedig még csak 7. éves, és már idén tavasszal a hullott agancsai közel 12 kilósak voltak:







Nekem ezek idegenek, mégha kis határainkon belül is vannak. (Pati)

Sajnos "Ödönke" egyelőre még nem mutatkozott be. Viszonylag jól tartotta a helyét egész télen és tavasszal, bízunk benne, hogy valahol itt van még.
Na nem azért, mert egy év alatt 2-3-at öregítenénk rajta!
Kollektív vélemény, hogy a tavalyi hullott agancsai alapján nem volt több 7-8 évesnél, ezért szeretnénk még a jövőben is a területen látni.

A "Nekem ezek idegenek..." megjegyzést pedig nem tudom értelmezni.....
Hogyan lehet idegen egy szabad területen élő gímszarvas egy vadászembernek??????? Vállat von

A Németkéri területünkön pedig már tényleg bő hete igen jó a bőgés.
Ha nem akarnak kimenni a mezőgazdasági területre, hát nem akarnak.......biztosan tudják, hogy miért nem.
Talán köze van hozzá annak is, hogy nyáron mi nem lőjük a szarvast akkor sem, ha a mennyei hivatal akár cigánykereket is hány????????
Pedig az erdei vadkár sem lófuvallat, azt bárki elhiheti!
De milyen jó érzés, amikor az mutatja a terület zavartalanságát, hogy nem kunszt szeptember közepén fényes nappal bikát lövetni az erdő közepén, vadföldön, dagonyánál egyaránt  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5112 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 13:41:21 »

Bocsánat, az előbb elmulasztottam egy fontos információt közölni:

Már bőgési idényben 20% árkedvezménnyel kínáljuk a bikavadászatot, trófeatömeg megkötése nélkül a németkéri és a kisszékelyi területeinken.
Ez a saját szervezésű, hazai vendégvadászokra vonatkozik.


További információt szívesen adok privát üzenetre válaszként, árakról egyébként cégünk honlapján is lehet tájékozódni: www.gyulajzrt.hu

(Persze biztosan lesz aki még ezt a kedvezményt is kevesli, de annak azt ajánlom, hogy próbáljon meg fenntartani egy 30ezer hektáros vadászterületet és majd rájön Nyihi)

Üdv: Gálos Csaba  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5113 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 14:01:00 »

A Te bosszúálló vadász stílusod több.mint a hatméteres börtönkerítés!
Ezt miből gondolod ?  Esetleg egy kis elfogúltság ? Hmmmmmmmmmm  Okos
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5114 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 14:37:13 »

Sajnos "Ödönke" egyelőre még nem mutatkozott be. Viszonylag jól tartotta a helyét egész télen és tavasszal, bízunk benne, hogy valahol itt van még.
Na nem azért, mert egy év alatt 2-3-at öregítenénk rajta!
Kollektív vélemény, hogy a tavalyi hullott agancsai alapján nem volt több 7-8 évesnél, ezért szeretnénk még a jövőben is a területen látni.

A "Nekem ezek idegenek..." megjegyzést pedig nem tudom értelmezni.....
Hogyan lehet idegen egy szabad területen élő gímszarvas egy vadászembernek??????? Vállat von

A Németkéri területünkön pedig már tényleg bő hete igen jó a bőgés.
Ha nem akarnak kimenni a mezőgazdasági területre, hát nem akarnak.......biztosan tudják, hogy miért nem.
Talán köze van hozzá annak is, hogy nyáron mi nem lőjük a szarvast akkor sem, ha a mennyei hivatal akár cigánykereket is hány????????
Pedig az erdei vadkár sem lófuvallat, azt bárki elhiheti!
De milyen jó érzés, amikor az mutatja a terület zavartalanságát, hogy nem kunszt szeptember közepén fényes nappal bikát lövetni az erdő közepén, vadföldön, dagonyánál egyaránt  Emelem

Szia Csaba !

Eza bika annyira erős hogy az ominózus Osztrák-Bolgár "átba@ós" bika után tényleg bizonygatni kéne a vendégnek hogy nem hormonkezelt zárttéri !
Nagyon kíváncsi lennék mivé alakul ? Most inkább nagy és erős mint szép! Ha majd hegyesednek az ágvégek !!!!!     Taps Taps Taps
Igazad van ! Ha nem jönnek hát nem jönnek ! Nyílván jóltartjátok őket - különösen ilyenkor ! Ebben teljesen igazatok is van. Azért csurran-cseppen nálunk is !

 Emelem  Üdv    Stefi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 [341] 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: