Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914553 alkalommal)
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5070 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 20:48:25 »

Nem tudom miből látod, hogy 9 éves? Mindenesetre én inkább azoknak hiszek akik filmezik, és minden évben begyűjtik az agancsait...  Okos
...De a hullott agancsokon is látszik, hogy fiatal még! Lehet belőle világranglista vezető is, úgy 6-7 év múlva ha...





Szevasz!


Ha már a ranglista vezető pozíciót megemlítetted, itt egy 8 évesre bírált, 242.20CIC pontos bika trófeája Vas megyéből. Szerintem megbolygatta volna az élmezőnyt, úgy 4-5 év múlva.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 27. - 20:50:25 írta Pyrus » Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5071 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 07:58:55 »


Szevasz!


Ha már a ranglista vezető pozíciót megemlítetted, itt egy 8 évesre bírált, 242.20CIC pontos bika trófeája Vas megyéből. Szerintem megbolygatta volna az élmezőnyt, úgy 4-5 év múlva.

"megbolygatta volna az élmezőnyt, úgy 4-5 év múlva."

Én nem hinném...
De mi történt vele?
Naplózva

" There is good out there "
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #5072 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 09:34:11 »

Hm, jól mutat és nem is kicsit, ahhoz képest hogy vasi, de én csak örülök neki hogy effélék járnak felénk. A történetre én is kíváncsi lennék, találtunk év elején egy dögöt ami ugyan már jócskán az időjárás és a disznók/egerek/rókák áldozata lett, de ami megmaradt belőle az kísértetiesen hasonlít erre a fickóra. Merre felé esett? Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5073 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 10:12:38 »

Hm, jól mutat és nem is kicsit, ahhoz képest hogy vasi, de én csak örülök neki hogy effélék járnak felénk. A történetre én is kíváncsi lennék, találtunk év elején egy dögöt ami ugyan már jócskán az időjárás és a disznók/egerek/rókák áldozata lett, de ami megmaradt belőle az kísértetiesen hasonlít erre a fickóra. Merre felé esett? Wave

Ez a bika lett villanypásztorban találva Nádasd-Nagymizdó határában, csak a barka már nincs rajt. Csodálatos darab, még a szárak rövidek, de iszonyat vastagok, alul 19.4 cm például. Látszik a koponyán, az agancson, hogy még volt hova fejlődnie!

http://img580.imageshack.us/img580/1909/kp002.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/8752/kp004k.jpg
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5074 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 10:22:54 »

"megbolygatta volna az élmezőnyt, úgy 4-5 év múlva."

Én nem hinném...
De mi történt vele?

Egy valamiért én sem hinném, még pedig azért, mert nincsen semmi, ami visszatartaná az embereket attól, hogy terítékre hozzák az első adandó alkalommal az ilyen bikát. De hát neki már mindegy sajnos.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #5075 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 11:58:14 »

Tényleg, ez az a bika! Hát nem ismertem fel elsőre! Amit mi találtunk az ennek a távoli, kis unokaöccse lehetett , 4 évesre becsülték, persze nem ennyire ágbogas, de a vastag rövid szárak, tömör, íves ágak stimmelnek, még ha csak távoli vérrokon is Mosolyog
 egyetértek---- elég csak megpillantani és már megy is a golyó az ilyen jó képességű bikákba.
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5076 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 13:05:32 »

Ez a bika lett villanypásztorban találva Nádasd-Nagymizdó határában, csak a barka már nincs rajt. Csodálatos darab, még a szárak rövidek, de iszonyat vastagok, alul 19.4 cm például. Látszik a koponyán, az agancson, hogy még volt hova fejlődnie!

http://img580.imageshack.us/img580/1909/kp002.jpg
http://img62.imageshack.us/img62/8752/kp004k.jpg
"...még  a szárak rövidek,de..." Rövidek is maradnak,mert ez nem képes 130-as szárhosszra,csak méteresre!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5077 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 13:38:30 »

"...még  a szárak rövidek,de..." Rövidek is maradnak,mert ez nem képes 130-as szárhosszra,csak méteresre!
Ha a szárak hosszát nem növeli hosszabbra mint 105 cm, akkor is 250 pontnál járunk durván, és az ilyen képességű középkoru bikánál még az agancs többi paramétere is növekedni fog, ami szintén további pontokat hoz, és akkor még az agancs tömegéről nem is beszéltünk. Ez a bika így 06.24.-én elhullva találtan is produkált 12.70-es trófea tömeget, úgy, hogy még nem volt teljesen befejeződve az agancsépítés.
Naplózva
Jadgterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #5078 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 13:48:21 »

Ha a szárak hosszát nem növeli hosszabbra mint 105 cm, akkor is 250 pontnál járunk durván, és az ilyen képességű középkoru bikánál még az agancs többi paramétere is növekedni fog, ami szintén további pontokat hoz, és akkor még az agancs tömegéről nem is beszéltünk. Ez a bika így 06.24.-én elhullva találtan is produkált 12.70-es trófea tömeget, úgy, hogy még nem volt teljesen befejeződve az agancsépítés.
Jogos! Igen
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5079 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 14:06:15 »

Ha a szárak hosszát nem növeli hosszabbra mint 105 cm, akkor is 250 pontnál járunk durván, és az ilyen képességű középkoru bikánál még az agancs többi paramétere is növekedni fog, ami szintén további pontokat hoz, és akkor még az agancs tömegéről nem is beszéltünk. Ez a bika így 06.24.-én elhullva találtan is produkált 12.70-es trófea tömeget, úgy, hogy még nem volt teljesen befejeződve az agancsépítés.

Én elemezgettem picit ps-ben a fotókat és arra a következtetésre jutottam, hogy ez a bika kb 13-14 éves, és ettől erősebb trófeája már nem lett volna. De ha visszalapozol jó sokat, és elolvasod az összes hozzászólásunkat ezen a fórumon a bikák agancstípusaival, agancs fejlődésével kapcsolatban rájössz miért mondom mindezt.

Ahogyan Wildheger Úr is mondja ez a típusú agancs nem lesz hosszabb, de ez amit mutatsz, nem hogy hosszabb vastagabb sem lett volna már, és ágat sem rakott volna többet, szerintem inkább már elhagyott volna...

Az ágvégek tű hegyesek, a rózsatő is alacsony. A fotót kinagyítva eléggé kopottak a fogai, és a homlokvarrat szinte már el is tűnt!

De ha tévedek a korbecslésnél és tényleg csak 8 éves, akkor sem erősített volna már az agancsain SZERINTEM!!!. Talán a súlyt még tudta volna növelni, de azt sem biztos. A színre, gyönygyözésre, ágvégekre nem biztos, hogy plussz pontokat kapott volna...volna...volna...volna...

Sajnos ezeket már nem tudjuk meg, és bármiről is gagyogtam eddig, a lényeg, hogy nagyon szép bika,(ill trófea) kár érte!!! Nemzeti kincs, úgy is kellett volna vigyázni rá!









Naplózva

" There is good out there "
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5080 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 14:15:19 »

Én elemezgettem picit ps-ben a fotókat és arra a következtetésre jutottam, hogy ez a bika kb 13-14 éves, és ettől erősebb trófeája már nem lett volna. De ha visszalapozol jó sokat, és elolvasod az összes hozzászólásunkat ezen a fórumon a bikák agancstípusaival, agancs fejlődésével kapcsolatban rájössz miért mondom mindezt.

Ahogyan Wildheger Úr is mondja ez a típusú agancs nem lesz hosszabb, de ez amit mutatsz, nem hogy hosszabb vastagabb sem lett volna már, és ágat sem rakott volna többet, szerintem inkább már elhagyott volna...

Az ágvégek tű hegyesek, a rózsatő is alacsony. A fotót kinagyítva eléggé kopottak a fogai, és a homlokvarrat szinte már el is tűnt!

De ha tévedek a korbecslésnél és tényleg csak 8 éves, akkor sem erősített volna már az agancsain SZERINTEM!!!. Talán a súlyt még tudta volna növelni, de azt sem biztos. A színre, gyönygyözésre, ágvégekre nem biztos, hogy plussz pontokat kapott volna...volna...volna...volna...

Az a baj, hogy mi ezt a bikát tartottuk a kezünkben nézegettük, és egy hozzáértő bizottság is elbírálta, ami alapján 8 éves lett. Bár fotót nem készítettem róla, de a harántporc se volt még elcsontosodva, nyitott volt, néztük a fogait a koponya varratokat, amit te nagyítgathatsz, akkor sem fogod úgy látni ahogy az valójában ki néz! Az agancsszárhossz növekedése a középkorú bikáknál a legintenzívebb, de csak 12- 14 éves korig tart. Ezt nem én találtam ki, hanem a Bán István írta, Szidnai László, Fatalin Gyula, és Fodor Tamás közreműködésével. Ezt a bikát elvileg lesz alkalma a nagyközönségnek is látni, ha nem csalnak az információim, és akkor látni fogja mindenki, hogy az általad 13 évesnek mondott bika valójában csak 8 éves!

Sajnos ezeket már nem tudjuk meg, és bármiről is gagyogtam eddig, a lényeg, hogy nagyon szép bika,(ill trófea) kár érte!!! Nemzeti kincs, úgy is kellett volna vigyázni rá!










Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5081 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 14:35:36 »



"Az agancsszárhossz növekedése a középkorú bikáknál a legintenzívebb, de csak 12- 14 éves korig tart. Ezt nem én találtam ki, hanem a Bán István írta, Szidnai László, Fatalin Gyula, és Fodor Tamás közreműködésével."

Hát akkor higgy nekik! Ez a trófea 6 év múlva 20kg-os lett volna, meg 130 hosszú agancsai lettek volna! Csak így tovább!  Vadász
Naplózva

" There is good out there "
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5082 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 14:52:08 »

"Az agancsszárhossz növekedése a középkorú bikáknál a legintenzívebb, de csak 12- 14 éves korig tart. Ezt nem én találtam ki, hanem a Bán István írta, Szidnai László, Fatalin Gyula, és Fodor Tamás közreműködésével."

Hát akkor higgy nekik! Ez a trófea 6 év múlva 20kg-os lett volna, meg 130 hosszú agancsai lettek volna! Csak így tovább!  Vadász

Szerintem te pontosan az az ember vagy, akivel nem lehet szakmai dolgokról vitázni! Sajnos úgy veszem észre, hogy nem akarod érteni az én véleményemet, mert zavar, hogy igazam van! Mert itt nekem van igazam, ebben a témában!! Remélhetőleg ilyen képességű bikát nem sodor a sors a területedre, mert az itt zajló beszélgetésünkből nagyfokú irigységet szűrtem le, és ha ilyen vagy, akkor hamar terítékre kerül az ilyen bika, bak, stb., nehogy másé legyen véletlenül, még ha fiatal se baj, hiszen nincsenek minuszpontok!
Naplózva
zugspitze
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #5083 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 15:59:32 »

12,70 kg trófeasúlyt, valamint a kiváló képességeit figyelembe véve ez az elhullott bika az elhullás évében kerek 10 esztendős volt. Ezt a kort szépen mutatja is a trófeájában, mert komoly körméretei, ágszámai és ághosszai vannak. Ha élve maradhatott volna a következő két esztendőben minimum két kg-ot lett volna képes a súlyába belehozni. Nagy valószínőséggel Zalából származó ez a bika csak átváltott Vasba, ahol viszont nem járt szerencsével. Szabad területen élő szarvasbika nem képes az élőhely nyújtotta táplálkozási lehetőségekből jobban építkezni, mint azt a környezete flórája lehetővé teszi. Ehhez az agancsokba beépített produktumhoz a magyarországi legjobb szabad élőhelyeken ez a kor tartozik. Aztán beszélhetünk a 8-9 éves korról is, de  változik a leányzó fekvése, mert akkor ez lehet, hogy egy kerítésből szökött példány.... van rá példa Magyarországon egy? kerítések mögött "kiválóan gazdálkodó" Pest megyében, a Cserhát lábánál működő vadgazdálkodási egységben  a hatévesen elejtett bika trófeáját 12,55 kg-ban sikerült lemérni....Így lehet aztán a szarvas szempontjából semmitmondó Cserhátban nagy-nagy hozzáértéssel kapitális trófeájú szarvasbikát nevelni....és ez már nem az első ilyen fecske.....
Remélem, hogy a mostanság nagyon elfoglalt  Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztosnak  talán egyszer az ilyenen is megakad majd a szeme.....
Naplózva

Das Leben ist schön, wenn du es leben kannst...
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5084 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 16:29:03 »

12,70 kg trófeasúlyt, valamint a kiváló képességeit figyelembe véve ez az elhullott bika az elhullás évében kerek 10 esztendős volt. Ezt a kort szépen mutatja is a trófeájában, mert komoly körméretei, ágszámai és ághosszai vannak. Ha élve maradhatott volna a következő két esztendőben minimum két kg-ot lett volna képes a súlyába belehozni. Nagy valószínőséggel Zalából származó ez a bika csak átváltott Vasba, ahol viszont nem járt szerencsével. Szabad területen élő szarvasbika nem képes az élőhely nyújtotta táplálkozási lehetőségekből jobban építkezni, mint azt a környezete flórája lehetővé teszi. Ehhez az agancsokba beépített produktumhoz a magyarországi legjobb szabad élőhelyeken ez a kor tartozik. Aztán beszélhetünk a 8-9 éves korról is, de  változik a leányzó fekvése, mert akkor ez lehet, hogy egy kerítésből szökött példány.... van rá példa Magyarországon egy? kerítések mögött "kiválóan gazdálkodó" Pest megyében, a Cserhát lábánál működő vadgazdálkodási egységben  a hatévesen elejtett bika trófeáját 12,55 kg-ban sikerült lemérni....Így lehet aztán a szarvas szempontjából semmitmondó Cserhátban nagy-nagy hozzáértéssel kapitális trófeájú szarvasbikát nevelni....és ez már nem az első ilyen fecske.....
Remélem, hogy a mostanság nagyon elfoglalt  Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztosnak  talán egyszer az ilyenen is megakad majd a szeme.....

Helló!

Az elmúlt években történő gps-es vizsgálatok szépen megbuktatják azokat az elméleteket, hogy akkora mértékű a szarvasvándorlás, mint ahogy azt mondani szokták régebben. Ezek szerint amiket például a megye Sárvár környéki, vag éppen Kőszeg- Sz.hely környéki részén ejtenek el nagy bikákat(mert voltak ilyenek), akkor azok is Zalaiak? Nem valószínű, hogy Zalai, főleg, hogy az előző évi hullott agancsát is ebben a körzetben találták meg. De ha mégis onnan származik se számít sokat, hiszen itt élt ebben a körzetben. Az agancs jellege pedig a sokágú, rövidebb szárú nyugati tipust tükrözi. Továbbra is tartom a véleményemet, hogy 8 éves bika max., ugyanis egyértelmű jelei vannak! Akinek lesz szerencséje megnézni, az rájön, hogy köze sincs a 10 éves korhoz ennek a bikának! Lesz rá lehetőség mint írtam, ki lesz állítva ez is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: