Oldalak: 1 ... 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 [328] 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914546 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4905 Dátum: 2011. Július 30. - 10:44:54 »

Labs Land  EmelemIgen Szépen leírtad a lényeget !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4906 Dátum: 2011. Július 30. - 11:48:30 »

Persze, hogy nem mindegy, hogy vadászemberként kezelik a vendéget, vagy pénzes fejőstehenet látnak benne !  Vigyorog
A "bérvadásztatás" meg semmi másról nem szól, - csak erről ... !   Nyihi



 Wave Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4907 Dátum: 2011. Július 30. - 17:41:59 »

Szervusz Molnárgörény! Emelem

Nagyon nehéz kérdést tettél fel! Ez az a téma, amin szerintem minden vendégségbe menő Vadász (bérvadászatra menő is) ezerszer végiggondol magában.

Ha jó barátom a meghívóm akkor nincs ilyen gond, mert ismerem szokásait, tudom minek örülne a legjobban.
Itt üzenem minden Barátomnak, terepjáróról, sarokházról, stb. ne is álmodjatok! Ördög


Egy sima vendégségbe is illik valamit vinni, de mi illik egy szerződéses üzleti kapcsolatnál?
Igen ám, de ez a kapcsolat nem hasonlítható össze más üzletekkel. Mi vadászok egy kicsit "más világ" vagyunk. Elég, ha az amúgy nem nagy örömöt keltő gázszámlásról kiderül, hogy vadászik, rögtön másképpen állunk a fizetéshez is. Igaz ugyan úgy szívjuk a fogunkat, szidjuk a gázosok le és felmenőit, de neki egyből megbocsátunk, mert a "mi kutyánk kölyke"!  Ha bérvadászatra készülünk akkor is eleve  "barátokhoz" megyünk.

Bár tagadhatatlanul a legpraktikusabb ajándék a pénz, (és talán minden vadászkísérőnek az a legkevesebb) de én pénzt nem szívesen adok. Valahogy kellemetlennek érzem adni, és elfogadni sem lehet túl kellemes. Persze idővel meglehet szokni! Kacsint
Én ha tehetem (és általában ezt teszem) valamilyen vadászos ajándékot viszek, vagy készítek.
Egy ízléses agancsfaragás, egy rézkarc, festmény,  pohárkészlet egy üveg itallal, egy vadászszék, egy tőr szerintem olyan ajándék amiből egy vadásznak soha nincs elég. (Ha pedig van, hát tovább lehet ajándékozni.)
Az ajándékba adott tőrrel sincsen gond. A babona szerint ha kérsz érte egy forintot (most már 5 Ft) vagy egy picit megszúrod a kezét, nem vágja el a barátságot!

Gondolom ettől sem lettél okosabb! Röhög

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4908 Dátum: 2011. Július 30. - 19:49:00 »

Üdv Attila!

Én teljes mértékben megértem amit írsz, és magamra nézve el is tudnám fogadni, mert nincs a világon annyi szép kés, aminek én ne találnék helyet. Vigyorog Praktikus vadászcuccok stb... én örülnék neki, mert évente csak 1-2 vendéget viszek bikára.
De gondolj azokra, akik hivatásszerűen űzik ezt a mesterséget, és évente kisérnek 10-15 vendéget (bakokra, bikára, stb...) Nem hiszem, hogy a 37. kés, és a 18. pohárkészlet után teljesen őszinte szívvel mondanának köszönetet.

Persze ha ismerős a hivatásos, akkor egyszerű a téma, mert tudható hogy minek örülne. De ismeretlen helyen, első alkalommal, egy 7 kg-os bikáért szerintem teljesen megfelelő Deák Ferenc színes arcképe. (vagy hasonló értékű euro)
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4909 Dátum: 2011. Július 30. - 20:00:23 »

Szia Jan! Emelem

Mint írtam, a legpraktikusabb a pénz!   Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Turpi
Vendég
« Új üzenet #4910 Dátum: 2011. Július 30. - 20:24:52 »

Ahol enyit lehet kapni egy kisérésért ott szeretnék vadőr lenni, csak a bőgés alatt meg keresném az egész évi zsebpénzemet!!! Én elég sokat kisértem bakra vagy 3-4 évig míg a földtulajdonosok nem húzták ki a területet a vt alól.De egy egy szezonban nem igen kerestünk borravalót  50 000ft -t , pedig mindig udvariasak és készségesek voltunk a vendéggekkel, és szezonon ként legalább 15-20 bakott lövettem, ennek kétharmada érmes volt! Ja és egy-két csokitól vagy doboz márkás cigitől el tekintve ajándékokat sem kaptunk.
Még sem voltunk meg sértődve, örültünk ha kaptunk valamit, de nem vártuk el. Emelem

U.I. : Ha ilyen helyre kell vadőr rögtön leszerelek és megyek oda dolgozni! Ördög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4911 Dátum: 2011. Július 30. - 20:37:37 »

Lehet, hogy én vagyok rosszul beállítva, de miért kell ajándékot adni azért, mert valaki a munkáját elvégzi, és kísér a fizető vadászatodon? (ugyanígy miért adjak hálapénzt az orvosnak, jattot a benzinkutasnak és még sorolhatnám.)
Én mérnök vagyok, ha valaki megveszi a terméket, amit terveztem, akkor "jár" nekem 10% ajándék? Nem, nem jár, elvégeztem a munkám, megkapom a bérem, és azzal el van rendezve.

Egy üveg jó bor szerintem az a határ, ami megfelelően kifejezi a hálát, de nem terheli meg anyagilag az ajándékozót, nem kínos átadni, és nem tünteti kapzsi színben fel a megajándékozottat.


Több mint tíz éve kísérgetek vendégvadászokat! Az utóbbi években már csak bikára, de régebben bakra, tarvadra, disznóra is.
Lövettem is ezt-azt, voltak visszajáró és csak egy-egy alkalomra jövő vendégvadászok! Volt ilyen is, olyan is! Mivel nekem nem ez a munkám, így fizetést nem kaptam érte, tehát a borravaló lett volna a fizetésem! Többnyire nem volt probléma, de volt pár emlékezetes esetem, eredménytelen, de eredményes is....
Egyszer egy magyar vadászt vittem 3 hétig (nem minden nap) bőgés után. Selejt bikát szerettünk volna elejteni, láttunk is több alkalommal, de az idős vendég eltökölte, elügyetlenkedte a lehetőségeket. Végül nem sikerült bikát ejtenie és a vadászat végeztével kaptam egy üveg pálinkát, meg egy baráti kézszorítást!!! Mivel nem nagyon iszom alkoholt, így a pálinka még ma is megvan és a vendégnek szinte megfinanszíroztam a vadászatát, mert jókat kirándult, látott is sok vadat, csak éppen nem ejtett, így fizetnie nem kellett, de a társaságnak sem lett bevétele! Kíváncsi lettem volna a benzinkutas arcára, ha odaállok a kúthoz, megtankolok és odaadom az üveg pálinkát, hogy én is ezt kaptam fizetségként, fogadd el Te is!  Vigyorog
Másik esetben két vendéget kísértem pár alkalommal szintén bikára. Egy hétig lettek volna. Már vagy háromszor kivittem őket, aztán az egyik esti induláskor nem voltak sehol! Vártam vagy fél órát, aztán megkérdeztem a panzióst, ahol laktak, hogy mi van? Hát kérem, mondja, hogy napközben összepakoltak és eltávoztak!!! A benzinpénz ismét ugrott!
Következő alkalommal ismét két vendég, ezúttal bakra, szarvasünőre! Minden nap volt valami elejtés, egyet-kettőt hibáztak, de szarvast is lőtt már mindkettő, bakot is. Ráadásul az egyikkel meglövettem kísérőként eddigi legnagyobb bakomat, egy 530 grammosat! (Nálunk kb. 3-4 évente van ötszáz gramm feletti bak!) Aztán eljött a búcsúzás! Aki a nagyot lőtte, azt nem is láttam a vadászat után többet, a másiktól pedig kaptam ismét egy baráti kézszorítást, meg valami apró csecsebecsét kb.2-3 euró értékben! Otthon bedobtam a kukába mérgemben!
Aztán volt olyan, aki majd' egy heti vadászat után a zsebembe nyomta a borítékot, aztán szépen elköszönt és elment. A borítékban pedig benne lapult egy 20 eurós!
Tehát én ezek alapján azért dolgozok a munkahelyen, hogy megfinanszírozzam az ilyen vendégek területre való kiszállítását és a területen utaztatását, kísérését, meg az elejtett vad megkeresését, zsigerelését, majd bevitelét a hűtőbe. Akkor még az időmről nem is beszéltünk! Persze, nyilván ez nekem szórakozás! Természetesen a többség nem ilyen!
Ez csak néhány kiragadott negatív példa! Azért volt bőven a jóból is!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4912 Dátum: 2011. Július 30. - 20:48:08 »

Turpi !

 Nyihi  Kérdezd meg a fővadászt, a vadászmestert, vagy az elnököt, hogy a pénzednek miért csak a felét adták oda neked ... ?!  Nyihi
 Ördög  Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4913 Dátum: 2011. Július 31. - 10:04:21 »

Több mint tíz éve kísérgetek vendégvadászokat! Az utóbbi években már csak bikára, de régebben bakra, tarvadra, disznóra is.
Lövettem is ezt-azt, voltak visszajáró és csak egy-egy alkalomra jövő vendégvadászok! Volt ilyen is, olyan is! Mivel nekem nem ez a munkám, így fizetést nem kaptam érte, tehát a borravaló lett volna a fizetésem! Többnyire nem volt probléma, de volt pár emlékezetes esetem, eredménytelen, de eredményes is....
Egyszer egy magyar vadászt vittem 3 hétig (nem minden nap) bőgés után. Selejt bikát szerettünk volna elejteni, láttunk is több alkalommal, de az idős vendég eltökölte, elügyetlenkedte a lehetőségeket. Végül nem sikerült bikát ejtenie és a vadászat végeztével kaptam egy üveg pálinkát, meg egy baráti kézszorítást!!! Mivel nem nagyon iszom alkoholt, így a pálinka még ma is megvan és a vendégnek szinte megfinanszíroztam a vadászatát, mert jókat kirándult, látott is sok vadat, csak éppen nem ejtett, így fizetnie nem kellett, de a társaságnak sem lett bevétele! Kíváncsi lettem volna a benzinkutas arcára, ha odaállok a kúthoz, megtankolok és odaadom az üveg pálinkát, hogy én is ezt kaptam fizetségként, fogadd el Te is!  Vigyorog
Másik esetben két vendéget kísértem pár alkalommal szintén bikára. Egy hétig lettek volna. Már vagy háromszor kivittem őket, aztán az egyik esti induláskor nem voltak sehol! Vártam vagy fél órát, aztán megkérdeztem a panzióst, ahol laktak, hogy mi van? Hát kérem, mondja, hogy napközben összepakoltak és eltávoztak!!! A benzinpénz ismét ugrott!
Következő alkalommal ismét két vendég, ezúttal bakra, szarvasünőre! Minden nap volt valami elejtés, egyet-kettőt hibáztak, de szarvast is lőtt már mindkettő, bakot is. Ráadásul az egyikkel meglövettem kísérőként eddigi legnagyobb bakomat, egy 530 grammosat! (Nálunk kb. 3-4 évente van ötszáz gramm feletti bak!) Aztán eljött a búcsúzás! Aki a nagyot lőtte, azt nem is láttam a vadászat után többet, a másiktól pedig kaptam ismét egy baráti kézszorítást, meg valami apró csecsebecsét kb.2-3 euró értékben! Otthon bedobtam a kukába mérgemben!
Aztán volt olyan, aki majd' egy heti vadászat után a zsebembe nyomta a borítékot, aztán szépen elköszönt és elment. A borítékban pedig benne lapult egy 20 eurós!
Tehát én ezek alapján azért dolgozok a munkahelyen, hogy megfinanszírozzam az ilyen vendégek területre való kiszállítását és a területen utaztatását, kísérését, meg az elejtett vad megkeresését, zsigerelését, majd bevitelét a hűtőbe. Akkor még az időmről nem is beszéltünk! Persze, nyilván ez nekem szórakozás! Természetesen a többség nem ilyen!
Ez csak néhány kiragadott negatív példa! Azért volt bőven a jóból is!


Robi!

Van a társaságotoknak hivatásos vadásza nem?
Miért nem ő vadásztat?
Ha nincs elég vadőr és a tagok vadásztatnak, az elnök (IB) miért nem fizet Nektek legalább üzemanyagot?

Szerintem ha ez valóban így van, hogy Te saját magad finanszírozod a vadásztatást először a vezetőségetekben kell(ene) szétnézni... Mosolyog
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4914 Dátum: 2011. Július 31. - 11:36:04 »

Robi!

Van a társaságotoknak hivatásos vadásza nem?
Miért nem ő vadásztat?
Ha nincs elég vadőr és a tagok vadásztatnak, az elnök (IB) miért nem fizet Nektek legalább üzemanyagot?

Szerintem ha ez valóban így van, hogy Te saját magad finanszírozod a vadásztatást először a vezetőségetekben kell(ene) szétnézni... Mosolyog
Roli!
Ezek a tizenpár év néhány kiragadott negatív esete volt!
Persze van hivatásos vadász, de minden évben szeptember első hetére beszerveznek vagy 6-8-10 vadászt, aztán nincs elég kísérő!(Volt olyan évünk, hogy minden nap esett bika és két héten belül meglövettük a keretet!)Mindössze hárman vagyunk, akik a kezdetektől kísértünk! Szerencsére most már vannak a fiatalabbak is, ezért én a bakozásról már lemondtam pár éve. Nekem elég volt!
Úgy tudom, az idén is sokan jönnek szeptember első napjaiban! Szarvas van, a bőgést meg majd meglátjuk!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4915 Dátum: 2011. Július 31. - 18:11:02 »

Roli!
Ezek a tizenpár év néhány kiragadott negatív esete volt!
Persze van hivatásos vadász, de minden évben szeptember első hetére beszerveznek vagy 6-8-10 vadászt, aztán nincs elég kísérő!(Volt olyan évünk, hogy minden nap esett bika és két héten belül meglövettük a keretet!)Mindössze hárman vagyunk, akik a kezdetektől kísértünk! Szerencsére most már vannak a fiatalabbak is, ezért én a bakozásról már lemondtam pár éve. Nekem elég volt!
Úgy tudom, az idén is sokan jönnek szeptember első napjaiban! Szarvas van, a bőgést meg majd meglátjuk!

A fiatalabbak fogják Neked fizetni a benzinpénzt?  Ördög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4916 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 18:03:01 »

A fiatalabbak fogják Neked fizetni a benzinpénzt?  Ördög

Jaj, ne bosszants már! Nem ők fizetik, de ha nem vadásztatok, nem is fogy az üzemanyagom és azt az időt a családdal töltöm! (Vagy a saját vadászatomra fordítom!) Nem beszélve arról, hogy több szabadságom marad másra!
Egyébként szerettem vadásztatni, de egy idő után, meg ilyen esetek után belefárad az ember.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4917 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 22:21:08 »

Jaj, ne bosszants már! Nem ők fizetik, de ha nem vadásztatok, nem is fogy az üzemanyagom és azt az időt a családdal töltöm! (Vagy a saját vadászatomra fordítom!) Nem beszélve arról, hogy több szabadságom marad másra!
Egyébként szerettem vadásztatni, de egy idő után, meg ilyen esetek után belefárad az ember.

Még ha minden összejön, lőnek is, fizetnek is, akkor is bele lehet fáradni. Hát még ha nem állnak össze a dolgok.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4918 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 15:29:36 »



Kíváncsi vagyok a véleményekre erről a kilövésről? Érdemes volt még kétszer meglőni ezt a bikát? Jól látszik, hogy az első lövés hátracsúszott, de véleményem szerint annyira lecsúszott, hogy gerincet nem ért (el is szaladt) viszont ez esetben a mellüregbe került, ahol minimum tüdőt ért. A sikeres utánkeresés lett volna élvezetesebb, vagy rálövés a rosszul álló (háttal a vadásznak futott), majd fekvő vadra? Rá kellett-e lőni mindenáron másodszor?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #4919 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 15:45:54 »

Ébresztő "stüszikéim" ,itt egy kis ingyen pénz mindenkinek S.Peti Kacsint egész évre meglehet szerezni a téli takarmány szükségletet sőt ha fólia tömlöben tárolod akkor több évre is ÉS EZT CSAK MOST...Mindehol nyomják le a GMO(nem kell beszarni mert hektáronként maximum 60 mag van a legrosszabb mintában is Kacsint...)-s kukoricákat és ezt úgye Jaguárral is meg lehett etettni(nem, neeem az Afrikaival,mert itthon is van Röhög...) ,de  ez is GMO -os Jaguár lehet mert ha "megrágja" a kukoricát és kiköpi abból egyből egy új faj lesz a "si ló" Röhög Vigyorog...Csak alá kell tolni a pótkocsikat, kamionokat,uazokat ,"pikapokat" Ördög és már lehet szállítani az erdőbe ,erdőszélbe nagy halmokba folyamatos taposásás mellett(!)...Ha meg befizettek egy "Jaguárra" annak meg egyenesen örülnek majd mindenhol,hogy nem nekik a gazdáknak(persze ebben van "kisgazda",nagy gazda és" bank gazda" Emelem Wave Vigyorog is,de az egy más történet...) kell kifizetni és tárt "karokkal"(nem ,nem ilyennel Ördög Vigyorog) várnak bennetek...Ha nem tudjátok véletlenül mi történik a határban Ördög Ördög Ördög akkor ki sem kell mennetek elég ha fel hívjátok a falugazdászokat és már mondják is  kinél van ilyen kí"végzésre" váró tábla,biztos mindegyik  régi kedves ismerősötök( Ördög) lesz akikkel eddig nehezen lehettet "kukoricázni" Vigyorog...Egyedül egy papírt kell kérni(személyesen  és gyorsan,két mondatban leírva...)az MGSZH-tól ,hogy ingyenesen vadtakarmányozásra, fermentáció után,kívánjátok ill kéritek felhasználni...Ha véletlenül nem tudnak ilyenről mondjátok ,hogy én mondtam Ördög hivatkozatok rám Röhög nyugodtan Táncol Vigyorog...és hogy a topikhoz is stílszerű legyek aki ezt nem használja ki az egy igen nagy "szarvas hibát" vét ,peddig még nincs is bőgés Röhög(csak sok kukorica közt ill bent  sok jó mesterségesen kialakított "bőgőhely" Kacsint ezt se felejsétek Taps Wave...A vasat is addig kell ütni amig meleg és a szarvast is addig kell lőni(nem amíg mozog...)amíg el nem fekszik ha már egyszer meglőted, ha szép(tetszik) ha nem szép(nem tetszik) a látvány...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 [328] 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: