Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914518 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4890 Dátum: 2011. Július 28. - 19:42:03 »

Illik visszahívni egy 80 centis kosra... Táncol
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #4891 Dátum: 2011. Július 28. - 20:41:04 »

Illik visszahívni egy 80 centis kosra... Táncol

Bérvadászként megyek.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4892 Dátum: 2011. Július 28. - 20:44:44 »

Üdv!

Elnézést, a kérdésért, de biztos van ebben valakinek több tapasztalata, hogy szerintetek egy kb. 7kg körüli bika bőgésben való elejtésekor mekkora ajándékot (pénzt...) illik adni?
Köszönöm a válaszokat!   Emelem

Szia!
Gondolom arra gondolsz a kísérőnek mit illik adni?  Hát a régi regula szerint 10 %-ot illene, mint amennyit az étteremben adsz. Ma nem tudom?
Egy 7 kg-os bika azért több 100 ezres tétel, a legnagyobb magyar cimletet 1x azért illik.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #4893 Dátum: 2011. Július 28. - 21:08:08 »

Szia!
Gondolom arra gondolsz a kísérőnek mit illik adni?  Hát a régi regula szerint 10 %-ot illene, mint amennyit az étteremben adsz. Ma nem tudom?
Egy 7 kg-os bika azért több 100 ezres tétel, a legnagyobb magyar cimletet 1x azért illik.
Üdv,H


Igen arra gondoltam, hogy a kísérőnek mit illik adni. Még nem voltam ilyen helyzetben, de én is ilyesmire gondoltam. Köszönöm a választ!  Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4894 Dátum: 2011. Július 29. - 12:23:15 »

Bérvadászként megyek.
Ilyent vigyél magaddal ! Az elnöktől a vadőrig, a gazdától az APEH-ig, - mindenki nagy szeretettel vár ... !   Nyihi



Csak a bikának nincsen nyugta sehol se ... !   Ördög  Vigyorog



 Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4895 Dátum: 2011. Július 29. - 14:02:51 »

Üdv!

Elnézést, a kérdésért, de biztos van ebben valakinek több tapasztalata, hogy szerintetek egy kb. 7kg körüli bika bőgésben való elejtésekor mekkora ajándékot (pénzt...) illik adni?
Köszönöm a válaszokat!   Emelem

Lehet, hogy én vagyok rosszul beállítva, de miért kell ajándékot adni azért, mert valaki a munkáját elvégzi, és kísér a fizető vadászatodon? (ugyanígy miért adjak hálapénzt az orvosnak, jattot a benzinkutasnak és még sorolhatnám.)
Én mérnök vagyok, ha valaki megveszi a terméket, amit terveztem, akkor "jár" nekem 10% ajándék? Nem, nem jár, elvégeztem a munkám, megkapom a bérem, és azzal el van rendezve.

Egy üveg jó bor szerintem az a határ, ami megfelelően kifejezi a hálát, de nem terheli meg anyagilag az ajándékozót, nem kínos átadni, és nem tünteti kapzsi színben fel a megajándékozottat.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #4896 Dátum: 2011. Július 29. - 14:21:03 »

Lehet, hogy én vagyok rosszul beállítva, de miért kell ajándékot adni azért, mert valaki a munkáját elvégzi, és kísér a fizető vadászatodon? (ugyanígy miért adjak hálapénzt az orvosnak, jattot a benzinkutasnak és még sorolhatnám.)
Én mérnök vagyok, ha valaki megveszi a terméket, amit terveztem, akkor "jár" nekem 10% ajándék? Nem, nem jár, elvégeztem a munkám, megkapom a bérem, és azzal el van rendezve.

Egy üveg jó bor szerintem az a határ, ami megfelelően kifejezi a hálát, de nem terheli meg anyagilag az ajándékozót, nem kínos átadni, és nem tünteti kapzsi színben fel a megajándékozottat.

Szia Zoli!

Vannak ab ovo dolgok, így szocializálódtunk, de egyetértek veled! Én élelmiszertermelést irányítok, de nem kérem el a jutalékot, pedig ez is nagy hatással lehet az egészségre!
A másik, ami bosszant a slendriánság! Ha tized ennyire precízen végeznéd a munkádat, nagy gond lenne, máshol az 50%-ot is elnézik!  Nem
Modik, bocs az off-ért!
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #4897 Dátum: 2011. Július 29. - 14:22:31 »

Igen szerintem is egy üveg jó fajta whisky vagy, bor vagy, konyak, vagy valami jó féle pálinka megfelelőbb mint a pénz szerintem! Én legalábbis a nagy kossom elejtésekor egy üveg jó féle konyakot adtam a kisérőmnek és nagyon örült neki! Emelem
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #4898 Dátum: 2011. Július 29. - 15:19:53 »

Igen nézhetjük így is, úgy is.
Amikor volt egy kisebb műtétem, én sem adtam az orvosnak hálapénzt, mert úgy gondoltam, hogy a munkáját végezte el. Volt egy hasonló cipőben járó sérült akit utánam pár nappal műtöttek (ínszalagot varrtak mindkettőnknek kézben) ő egy tömött borítékot adott aztán még ment nem tudom mennyi kezelésre, mert elfertőződött neki a seb...
Én sem adok mindig pénzt, jattot -ki hogy nevezi- a vadászaton, vagy benzinkúton, boltban, de együtt érezve a kísérővel, vadőrrel, vadásztatóval úgy érzem nem csak egy üveg bort fogok adni, ha sikerül meglőnöm életem első bikáját.
Amikor én is vadásztattam, nem vártam el, hogy adjon valaki is akármit, de jól esett, mert úgy éreztem nem muszájból adja, hanem, mert jól érezte magát, stb
Én sem tehetem meg, hogy talicskával tolom oda a pénzt, de néha "kell" ilyen ajándékot is adni.
Mindenki saját maga érzi, a lényeg, hogy szívből add és akinek adod, ne éreztesse, hogy csak erre megy ki az egész, mert akkor lehet akármekkora bika, kos, kan így elveszti a szépségét. (szerintem)
 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4899 Dátum: 2011. Július 29. - 17:07:13 »

Üdv Mindenkinek ! Baksist csak alacsonyabb kasztbélinek adunk  Röhög Lehet nevezni borravalónak , paraszolvenciának 
stb,. ha az orvos elfogadja úgy adok mint a taxisnak vagy a boltosnak fizetnék pénztárcából .
Ilyen esetben / 7kg trófea  OOO OOO OOO OOO OOO / én inkább valami szebb tőrt , vagy egyéb vadász felszerelést ajándékoznék .
Nekem ez a véleményem  Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
steiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72



« Új üzenet #4900 Dátum: 2011. Július 29. - 17:11:34 »

Miért nem a munkáltató forgat vissza valamit jutalék formában? Úgy mindjárt más lenne a helyzet Mosolyog .
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4901 Dátum: 2011. Július 29. - 21:05:22 »

Üdv!

Elnézést, a kérdésért, de biztos van ebben valakinek több tapasztalata, hogy szerintetek egy kb. 7kg körüli bika bőgésben való elejtésekor mekkora ajándékot (pénzt...) illik adni?
Köszönöm a válaszokat!   Emelem

Én 80-100 euro közötti összegeket kaptam az elmúlt években 1-1 bika lövetésért. Különböző formában: volt aki a bika elestekor azonnal benyúlt a zsebébe, és nyomta a 100-ast, volt aki a végén, a km pénz kifizetésekor kerekített. (mondjuk 170-et kellett fizetnie, és adott 250-et stb...)

DE! Ha nem vagy elégedett, akkor nem kell adni.  Te vagy a vendég, a te vadászatodról szól a történet. Ha úgy érzed hogy jól szórakoztál, adsz, ha nem, nem.
Illetve ha a kisérőd tette a dolgát, de miattad nem jött össze az elejtés, akkor is illik adni valamennyit (nyilván kevesebbet), de én ilyenkor nem szoktam elfogadni.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4902 Dátum: 2011. Július 30. - 06:53:00 »

Igen arra gondoltam, hogy a kísérőnek mit illik adni. Még nem voltam ilyen helyzetben, de én is ilyesmire gondoltam. Köszönöm a választ!  Emelem

Nézd ha anyagilag "megterhelő" (nem ismerem helyzeted ) de visszatudod hívni egy vadászatra tedd azt. Nem kötelező bikára lehet egy fácán,nyúl vagy bármi más. Meglátod hogy mire tudnak kevesebbet vadászni nekik az az élmény.

Néha ( Stoel ) egy ilyen gesztus többet jelent mint a pénz tovább megyek lehet egy jó barátság alapja is....
Azért az itókát vinném de igyekeznék a helyi legjobbat vinni  Kacsint
De mindenképp Te döntesz de figyeld meg miként "bánnak " veled és annak függvényében hozd meg döntésed. A legfontosabb légy szerény és tiszteld a vadat,a kisérőt, ne éreztesd vele hogy vendég vagy akit ki kell szolgálni.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #4903 Dátum: 2011. Július 30. - 09:31:36 »

Nézd ha anyagilag "megterhelő" (nem ismerem helyzeted ) de visszatudod hívni egy vadászatra tedd azt. Nem kötelező bikára lehet egy fácán,nyúl vagy bármi más. Meglátod hogy mire tudnak kevesebbet vadászni nekik az az élmény.

Néha ( Stoel ) egy ilyen gesztus többet jelent mint a pénz tovább megyek lehet egy jó barátság alapja is....
Azért az itókát vinném de igyekeznék a helyi legjobbat vinni  Kacsint
De mindenképp Te döntesz de figyeld meg miként "bánnak " veled és annak függvényében hozd meg döntésed. A legfontosabb légy szerény és tiszteld a vadat,a kisérőt, ne éreztesd vele hogy vendég vagy akit ki kell szolgálni.

"A legfontosabb légy szerény és tiszteld a vadat,a kísérőt, ne éreztesd vele hogy vendég vagy akit ki kell szolgálni." Ez így van, én is így gondolom.
Általában én is valami itókát szoktam vinni, tőrt nem adok, mert az szerintem balszerencse (babona). Bikára még nem vadásztam, ezért voltam kíváncsi, hogy itt van e valami más szokás.
Azért kérdeztem kicsit a pénzre utalva, mert amikor érdeklődtem vadászatok iránt internetről, telefonon, stb akkor volt olyan hely ahol céloztak a jattra, mert a benzinpénz nem volt normálisan letisztázva.
Nem ismered az anyagi helyzetem, nincs is semmi fényes benne (jelenleg külföldről kicsit könnyebb). Egy bőgő bika vadászata szerintem minden vadász álma. A vadászati lehetőségem nagyon csekély mostanában különböző okok miatt, de sikerült a vadászatra félreraknom, ezért élni szeretnék a lehetőséggel úgy, hogy lehet, hogy ez az életben csak egyszer adatik meg.  Emelem
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #4904 Dátum: 2011. Július 30. - 10:31:57 »

Ez egy nehéz helyzet. Sokat vagyok fizető vadász vendég és sok helyre visszatérő. Én a hozzáállást, a kedvességet az átélt izgalmakat, élményeket szoktam meghálálni. Soha nem megyek vissza egy helyre ahol kilógott a ló láb és éreztem, hogy a remélt trófeapénz miatt mosolyognak rám. A vadászatok során rendkívüli, hivatásukat magas szinten végző embereket ismertem meg. Én sajnos nehezen barátkozom illetve engedek közel magamhoz bárkit, de ezekkel az emberekkel már várom a következő találkozást. Többeket évközben is felköszöntök vagy csak felhívom mert szeretném tudni mi van vele. Páran megteszik ugyanezt velem. Az átélt élmények nagyon hosszú időre, talán örökre összekötnek bennünket, pedig ahogy írtátok csak végezték a dolgukat. Ez igaz. De azt aki jobban csinálja mint a másik miért ne ajándékozhatnánk meg? Különösen akor amikor tudod milyen kevés fizetésért teszik mindezt? Ennek ellenére hivatástudatból, vagy a vad szeretetéért, vagy csak a vadászatélményéért sokat adnak. Szerintem ezek az emberek megérdemlik, hogy mi is adjunk.
Részemről egyáltalán nincs jelentősége annak sikeres volt e a vadászat. Voltam már úgy, hogy lőttem nagyon szép bakot és soha nem mennék vissza. Van olyan hely is ahol már 6-7.-szer voltam muflonra, kötésig jártam a lábam mégsem lőttem semmit és most télen is visszamegyek, már nagyon várom. Persze nem megyek üres kézzel  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 [327] 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: