Oldalak: 1 ... 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 [313] 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914494 alkalommal)
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #4680 Dátum: 2011. április 06. - 20:54:43 »

Megkérdeztem telefonon, miután megtudtam. Nem örültek a hívásomnak és "nem akartak beszélni róla"... Röhög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4681 Dátum: 2011. április 06. - 20:59:25 »

És mi az eredménye ennek a 60-80 tonna tápnak?

Egy szép kerek összeg a forgalmazó bankszámláján
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #4682 Dátum: 2011. április 07. - 09:55:00 »

Én nem tudom, hogy mi a probléma azzal, hogy ha a vadgazda tápot etet a területén. Ha lehet növelne az agancstömeget ezen a módon szarvasnál, őznél (szelektív etetők), és ez gazdaságos, megtérül, akkor miért számít ez szentségtörésnek?
E mellett úgy is oda kell figyelni ezer más dologra is, hogy az agancsosok jól érezzék magukat.

Szerintem ez a plusz etetés semmit sem von le a vadászat értékéből!

Különben ez a tápos etetés már jó pár éves, külföldön hegyvidéken meg évszázados történet.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4683 Dátum: 2011. április 07. - 10:56:23 »

oda kell figyelni ezer más dologra is, hogy az agancsosok jól érezzék magukat.
Ez a beszéd Kolléga Úr ! Ezzel megmondtad a lényeget !  Igen
 Üdv !
 Koccint Emelem


Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #4684 Dátum: 2011. április 07. - 11:20:59 »

Én nem tudom, hogy mi a probléma azzal, hogy ha a vadgazda tápot etet a területén. Ha lehet növelne az agancstömeget ezen a módon szarvasnál, őznél (szelektív etetők), és ez gazdaságos, megtérül, akkor miért számít ez szentségtörésnek?
E mellett úgy is oda kell figyelni ezer más dologra is, hogy az agancsosok jól érezzék magukat.

Szerintem ez a plusz etetés semmit sem von le a vadászat értékéből!

Különben ez a tápos etetés már jó pár éves, külföldön hegyvidéken meg évszázados történet.

Nem a tápos etetéssel van a baj. Hanem amikor már túlzásba viszik. Amikor ránézésre meg lehet mondani, hogy tápos.  100 ágú abnormális agancsok. Meg kell tartani a természetességét a szarvasnak.
Addig nincs baj ameddig ezeket a túltuningolt bikákat, (főképp az a rossz amelyik kerítés mögött nevelkedik) nem veszik bele a világranglistába. A karapancsai vagy a többi magyar világrekord szerintetek tápos volt? Szerintem nem.
A tápozás lehet jó is, nem eltúlozva, táplálék kiegészítésként. Főképp ahol gyengébb az állomány, vagy rossz területi adottságok miatt nem jut megfelelő táplálékhoz a szarvas. Ott hasznos is lehet akár.  De nekem a természetesség fontos szempont. 
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4685 Dátum: 2011. április 07. - 11:46:04 »

Nem a tápos etetéssel van a baj. Hanem amikor már túlzásba viszik. Amikor ránézésre meg lehet mondani, hogy tápos.  100 ágú abnormális agancsok. Meg kell tartani a természetességét a szarvasnak.
Addig nincs baj ameddig ezeket a túltuningolt bikákat, (főképp az a rossz amelyik kerítés mögött nevelkedik) nem veszik bele a világranglistába. A karapancsai vagy a többi magyar világrekord szerintetek tápos volt? Szerintem nem.
A tápozás lehet jó is, nem eltúlozva, táplálék kiegészítésként. Főképp ahol gyengébb az állomány, vagy rossz területi adottságok miatt nem jut megfelelő táplálékhoz a szarvas. Ott hasznos is lehet akár.  De nekem a természetesség fontos szempont. 

A természetességhez hogy jön a mesterséges táp? Ha egy kicsit engedünk, akkor ez a kicsi egyre több lesz, s eljutunk oda, amit szeretnénk elkerülni. Tudomásul kell venni, hogy vannak előhelyek, melyek jók a szarvasnak, itt jő "minőségű" trófeát "nevel" mindenféle turbózás nélkül, vannak olyanok, amik nem vagy kevésbé "alkalmasak", ott pedig nem. Mi sem akarunk 500 grammos bakot "nevelni", mert nem ez az az élőhely, ahol ezt tudja természetes körülmények között.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4686 Dátum: 2011. április 07. - 12:28:37 »

Szia Gaucho.
Ne feled el,hogy Karapancsa óta mekkorát változott már a világ.
Te is tudod jól,hogy a szarvasnak három fő dolog kell a jó minőségű agancs felrakásához.Elsődlegesen a jó élőhely (főleg a nyugalom bisztósitása)
a megfelelő tápanyag összetétel  (ezt javítgatjuk táppal) és genetika.
De ha már a háromból kettő összejön akkor lehet már mit kezdeni vele.pl genetika/nyugalom.
Te nógrádi vagy ott is lehetne kiváló szarvasokat nevelni ha nem csesztetnék a területek állandóan
Üdv:HSanyi.
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #4687 Dátum: 2011. április 07. - 13:49:24 »

Szervusztok! Silvestris nekem nincs bajom a tápozással, csak kíváncsi voltam. Egyébként ezzel a témával kapcsolatban egyezik a véleményem Gaucho véleményével.Lehet tápozni kiegészítésként, de ha az a szerencsétlen állat szinte csak tápot tud enni, az már messze áll a természetességtől. Itt is van arany középút. Ha a szarvas mindenféle táplálékot megtalál a környezetében + még egy kis táphoz is hozzájut, szerintem az még természetközelinek nevezhető, a trófeán sem lesz látható jele, esetleg a fajsúlyban fog mutatkozni, de hát abban amúgy is van különbség. Nekem is volt már a kezemben olyan hullott agancs, aminek méreteiből adódóan 6kg körülinek kellett volna lennie, de alig verte az 5 kilógrammot. Hozzáteszem nem volt egy idős bikáé. Tapasztalataim szerint el kell érnie a bikának egy bizonyos kort, hogy jó fajsúlyú agancsot neveljen, persze vannak egyedek, amelyeknek már fiatal korban is olyan agancsaik vannak, mintha vasból lenne öntve, de az ilyen példányok ritkák, mint a fehér holló.
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #4688 Dátum: 2011. április 07. - 13:59:05 »

Szia Gaucho.
Ne feled el,hogy Karapancsa óta mekkorát változott már a világ.
Te is tudod jól,hogy a szarvasnak három fő dolog kell a jó minőségű agancs felrakásához.Elsődlegesen a jó élőhely (főleg a nyugalom bisztósitása)
a megfelelő tápanyag összetétel  (ezt javítgatjuk táppal) és genetika.
De ha már a háromból kettő összejön akkor lehet már mit kezdeni vele.pl genetika/nyugalom.
Te nógrádi vagy ott is lehetne kiváló szarvasokat nevelni ha nem csesztetnék a területek állandóan
Üdv:HSanyi.

A jó genetikai képesség adott, mert látom a fiatal egyedeken, hogy bennük van, de egyszerűen nem engedik el őket addig a korig, hogy 10kg feletti trófeát neveljenek. Nálunk java 8-9 éves korára eléri azt a 8-9kg-os trófeasúlyt és már szedik is ki. Azért az összeset nem, 1-2 megmarad, ezért sikerül 4-5 évente 12,5-13kg felettit is terítékre hozni. Azt gondolom, hogy ez nem rosz teljesítmény az állománytól minimális etetés mellett, persze táp nélkül.
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #4689 Dátum: 2011. április 07. - 21:52:07 »

Jégcsákány! Pontosan itt a baj, hogy nem engedik 7-8 éves kornál idősebbre a bikákat. Nagyon bánt a dolog engem. De az a baj hogy mivel nem vagyok vadász, nincs beleszólásom a társaság ügyeibe. Legalább pár ember lenne aki kiállna ezért az ügyért a tagok közül. De olyan nem lesz.
A nagyrésze el sem tudja bírálni rendesen a bikákat, akkor mit is várnák tőlük... A területre akkor mennek ki mikor bőgés van, se előtt se utána. Ami eléjön lövi... Ezektől mit várhatunk? Azt sem tudják honnan érdemes cserkelni, hol vannak a tehenek stb.. szétzavarnak mindent a tudatlanságukkal. (ismerek ilyeket, nem általánosságban mondom)

Lehetne itt táp nélkül is jó bikákat nevelni, de a gazdaság, a viszkető ujjak, meg a tudatlanság miatt ez nem fog menni.
Vajon miért van országosan elfiatalodva az állomány? 
A télen láttam kb. 40 bikát abból 6-8 éves 2-3 db, a többi fiatalabb.... Ennyire el vannak fiatalodva felénk. De akkor mikor várhatnánk kíméletet ha nem most???? Miért nem érdekel ez senkit? De azért vagy 18 bikát kivesznek belőlük idén...
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4690 Dátum: 2011. április 07. - 22:56:17 »

Bazalton és andeziten (Börzsöny - Visegrádi hg.) nehezebb nagy agancsot nevelni, mint dolomitos - mészköves üledéktalajon (Vértes), vagy pláne homokos agyagon, löszön, ártéri talajon (Somogy, Zala) .
Aztán, ha még hozzájön a vadászok,  nemtörődömsége, hozzánemértése, lődühe és kapzsisága, akkor aztán tényleg be van baszval itt is, meg ott is ...!  Nyihi Ördög Vigyorog
 
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4691 Dátum: 2011. április 08. - 22:30:41 »

Bazalton és andeziten (Börzsöny - Visegrádi hg.) nehezebb nagy agancsot nevelni, mint dolomitos - mészköves üledéktalajon (Vértes), vagy pláne homokos agyagon, löszön, ártéri talajon (Somogy, Zala) .
Aztán, ha még hozzájön a vadászok,  nemtörődömsége, hozzánemértése, lődühe és kapzsisága, akkor aztán tényleg be van baszval itt is, meg ott is ...!  Nyihi Ördög Vigyorog
 

Kolléga Úr!
Első mondatodat alaposan gondold át,aztán írd meg az igazságot,mert ez nem egészen így van!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4692 Dátum: 2011. április 08. - 23:23:28 »

Mire gondolsz Arany Bogaram ?
Én csak arra, hogy a Magas-rakodónál, vagy a Pátrácoson nem teszek a vadföldbe pl. rizst...! Nyihi Pedig valamit jó lenne, mert a védett bükkösöd alatt semmi kaja nincs ! Meg a vadföldekben sem, meg a sózókban sem se sincsen semmi...! Miközben ott lent, messze délen meg buján nő a vegetation ! Meg a mészsók felszívódását gátló tényezők se hemzsegnek a talajban, mint olyanban...!  Ördög Vigyorog
 Cigi2 Vörösbor Wave
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4693 Dátum: 2011. április 30. - 19:24:10 »

Dama képe !


Dama picit retusáltam !
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #4694 Dátum: 2011. április 30. - 19:34:07 »

Dama képe !


Dama picit retusáltam !

A mikor a vadászsarok készült, a fűtéscső még a szoba másik oldalán volt most sajnos....
A Jánoshalmi VT-nél elejtett bikám 3,28 kg 7x64 11,7g Cseh lőszer
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 [313] 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: