Oldalak: 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 [294] 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914539 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4395 Dátum: 2010. December 31. - 13:03:51 »

Én valahogyan így képzelnék el egy vizsgakérdést egy most beiktatásra váró vadásztól. (a többi között) Persze mindezt élőben, és elkellene neki mondani, hogy mit miért, hogyan, miért nem, és miért igen... (sok benne a kakukktojás az tuti...  Ördög)  Ha megfelelt, nézegetheti a fegyverkatalógusokat...   Ördög
Feltettél képeket,hogy összezavarj.
Sikerült,mert nem tudom,mi a kérdés!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4396 Dátum: 2010. December 31. - 13:39:05 »

A mi időnkben a matematikát keményen szétválasztották algebrára (számtan)és geometriára(mértan).
Nos a másodikkal soha semmi gondom nem volt,olyannyira,hogy térlátásomat még Muray Róbert is megdicsérte.
Hogy miért nem egy bikáé a két agancs,azt majd idővel egy kicsit bővebben gyűjteményesen  adom közre.


Idézet tőled: "Hogy miért nem egy bikáé a két agancs,azt majd idővel egy kicsit bővebben gyűjteményesen  adom közre."

Azt hittem itt lesz a gyűjteményes előadás...  Vállat von Talán több fotóval a villás párját mutatva, könnyítettem az eltérések felderítésében, legalábbis abban reménykedtem bővebben kifejted, miért nem fejlődhet így egy agancs, dehát ha nem akkor nem.  Vállat von Bár eléggé furcsa, hogy van egy ember és elképzeli, hogy hogyan fejlődhet egy agancs, és ha véletlenül mégsem úgy, akkor nem hisz senkinek még a saját szemének sem.   Fejvakarás

Azért én majd tavasszal összeszedem az összes agancsszárat arról a bikáról ami 7 éves korában villás volt, és erős négyes koronássá vált, és milliméter pontossággal megmutatok rajta mindent azt bizonyítandó, hogy az összes agancs egy bikáról esett le, nehogy véletlenül az összefoglaló gyűjteményedben idiótának állíts be, vagy megtéveszd az embereket, hogy olyan nem létezik...  Ördög  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #4397 Dátum: 2010. December 31. - 16:48:55 »

Elacc! Ennyiből a Fanni által feltett bika is rakhatott volna fel később 4-es koronát nem? Pedig nagyon lehúztad,de úgy látom azóta nagy a csend róla. Nem szól szám Angyal Wave 
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4398 Dátum: 2010. December 31. - 19:04:57 »

Idézet tőled: "Hogy miért nem egy bikáé a két agancs,azt majd idővel egy kicsit bővebben gyűjteményesen  adom közre."

Azt hittem itt lesz a gyűjteményes előadás...  Vállat von Talán több fotóval a villás párját mutatva, könnyítettem az eltérések felderítésében, legalábbis abban reménykedtem bővebben kifejted, miért nem fejlődhet így egy agancs, dehát ha nem akkor nem.  Vállat von Bár eléggé furcsa, hogy van egy ember és elképzeli, hogy hogyan fejlődhet egy agancs, és ha véletlenül mégsem úgy, akkor nem hisz senkinek még a saját szemének sem.   Fejvakarás

Azért én majd tavasszal összeszedem az összes agancsszárat arról a bikáról ami 7 éves korában villás volt, és erős négyes koronássá vált, és milliméter pontossággal megmutatok rajta mindent azt bizonyítandó, hogy az összes agancs egy bikáról esett le, nehogy véletlenül az összefoglaló gyűjteményedben idiótának állíts be, vagy megtéveszd az embereket, hogy olyan nem létezik...  Ördög  Emelem
De ugye nem azt akarod mondani,hogy a két agancspár egy bikáé!
Az nem furcsa,hogy van egy ember,csak az az ember furcsa,akinek nem  csak elképzelése van arról,hogy hogyan fejlődik egy agancs és az emberek megtévesztési szándéka nélkül mer felvállalni adott esetben,(mint az alábbi),olyan véleményt,hogy a képen látható két páros agancs nem egy bikáé.Eszembe sem jutott,hogy Téged,vagy bárki mást azért,mert más a véleménye,idiótának tartsak.Bár pályám során volt néhány kollégáról ilyen véleményem,de véleményemmel nem voltam egyedül.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4399 Dátum: 2010. December 31. - 19:23:42 »

Üdv!

Ma délelőtt utánkeresésre voltam hivatalos, de családi okok miatt lekéstem, pont akkor értem oda, mikor meglett a vad. Hazamenve konstatáltam, hogy igazából semmi dolgom ma, és ha délután megint kimennék, valószínűleg senki sem hiányolna otthon.  Vigyorog
Így délután kettőkor megint az erdőben voltam, egy olyan részre mentem, amin átment a tegnapi hajtás. Gondoltam megnézem nem maradt-e el valahol vad, vagy sebzés, amiről nem tudunk.

Miközben a tegnapi nyomokat nézegettem, egy meredek cseres oldalban szarvasokra lettem figyelmes. Nem láttam őket, csak a kaparást hallottam, illetve ahogy egy nehéz test arrébb trappol. Köztünk volt ugyanis egy kökényes-galagonyás sűrűség. Próbáltam közelebb cserkelni, de annyira ropogott a hó, hogy 30-40 lépés után inkább feladtam. Beálltam egy fa mögé, onnan lestem a hangok irányába, melyek lassan, de biztosan közeledtek. Jó 10 perc leskelődés után megláttam valamit mozdulni a kefesűrű bokrok túloldalán, 40-50m-re tőlem. A kereső aztán megmutatta, hogy egy agancs, valószínűleg dárdás. A hozzá tartozó testet egyenlőre nem láttam, de nem mozdultam. Megint jópár perc telt el, mire a bika közelebb lépett, ekkor már nyakát, és teste első felét is láttam, de csak a bokrokon keresztül, erős takarásban. Próbáltam jobbra-balra kihajolni, majd féltérdről célozni, hátha találok valami rést a sűrűn, ahol átküldhetném a golyót, de bizonytalannak éreztem a dolgot, szelem jó volt, tovább vártam.

Végtelennek tűnő percek után még közelebb jött, de szemben állt, lehajtott fejjel. Jó alaposan meg tudtam nézni az agancsot, láttam hogy biztosan lőhető. Ekkor részben guggolva, részben négykézláb 6-8 méterrel feljebb óvatoskodtam, ahonnan jobban ráláttam. Ekkor vettem észre, hogy közvetlen mögötte, és az oldalban pár méterrel felette is van 1-1 bika. A mögötte levőnek csak testét láttam, a felső egy gyenge plan 10-es volt. Ez aztán ki is szúrta a mozgásomat, megugrott, de csak pár métert, aztán megállt és figyelt. Erre a hátsó bika is megugrott, két fa között egy pillanatra láttam hogy az is dárdás. Felálltam, kibiztosítottam és behúztam a snellert. A szemközt álló bika nem ugrott el, csak felkapta a fejét, pontosan engem nézett. Puska vállban, nem mozdultam. Vagy egy percig figyelt, aztán lassan a többiek után fordult. Nagy barna lapockája szinte betöltötte a látómezőt a távcsőben, amint a szálkereszt oda ért, megérintettem a billentyűt.
A lövésre megindult az erdő, még vagy 5-6 bika indult meg nagy robajjal. Aztán megint nagy csend lett.

A dárdás bika a rálövés helyén feküdt. Kicsit vártam, hogy csillapodjon a vadászláz, kézremegés, ilyesmi... majd odaérve nagy örömmel vettem birtokba. Pont ilyet szerettem volna!

Később, már hazafelé a kocsiban, arra gondoltam, hogy "minden jó, ha jó a vége" ennek az évnek nem is lehetett volna ennél jobb vége. Kacsint



Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4400 Dátum: 2010. December 31. - 19:30:43 »

Gratulálok, jan! Tényleg kiváló évzárás! Vigyorog Igen Igen Igen Emelem Wave
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4401 Dátum: 2010. December 31. - 19:42:52 »

A dárdás bika a rálövés helyén feküdt.

Gratulálok! És egy picit irigykedve (hogy saját terülten vadászhatsz bikára) kívánok a következő évre is hasonló élményket!
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4402 Dátum: 2010. December 31. - 19:49:27 »





Ez a két agancspár szerintem sem ugyanazon bika fején nevelkedett...
Se az ágak állása, formája, tűzése... Agancs színe... Semmi nem mondatja azt velem, hogy egy bikáé lenne...  Vállat von

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 31. - 21:10:55 írta Pyrus » Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4403 Dátum: 2010. December 31. - 21:00:51 »

Szívből gratulálok Jani, valóban kiváló selejt bikát lőttél! Nagyon szép. Igen Taps Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4404 Dátum: 2010. December 31. - 21:01:59 »

4 éves 3.40-3.60 kg?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #4405 Dátum: 2011. Január 01. - 02:06:58 »

Jan!

Gratulálok Emelem Igen
Naplózva

Don´t eat yellow snow
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4406 Dátum: 2011. Január 01. - 09:53:52 »

Ez derék volt Jani!  Igen
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #4407 Dátum: 2011. Január 01. - 10:01:57 »

Jan gratulálok! Emelem Igazán jó kilövés.Csontmetsző becslésével tökéletesen egyetértek Igen!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4408 Dátum: 2011. Január 01. - 10:54:18 »

4 éves 3.40-3.60 kg?

Hogyan is jött ki ez a súly? Van egy koponya táblázat, mindegy én már nem keresek vissza, de ennek a fiatal bikának nem nehezebb a koponyája 1,4,1,5kg-nál, tekintve, hogy nagyon vékony a rózsatő is... Aztán az agancsokat nézegetve, ha fogtatok már a kezetekbe vékony dárdás agancsot, tudnotok kell, hogy nagyon könnyűek, hiszen korona sincs ami igazából nyomná a súlyt! Ezek a dárdák 60, max 70 dekásak, ezek után könnyen összeadható mekkora a trófea tömege...  Semmiképpen sem jön ki 3,60kg szerintem  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

Gratulálok az elejtőnek! Remélem a másik dárdást is "elfogja" valaki...  Emelem Várjuk a pontos súlyt! Kacsint
Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4409 Dátum: 2011. Január 01. - 11:14:53 »

Nagyon egyszerűen kijön. Nálam van a trófea kisebb mása, kevesebb ággal, ami 2.88 kg. Ennyivel érzem ezt az agancsot a fotó alapján tömegesebbnek a sajátométól. Semmi hókuszpókusz. Súlyt nem csak korona nyomhat. A szárhossza, vastagsága és legfőképp a tömörsége, sűrűsége a legfontosabb, mondom én ezt apróvadasként. Tehát nem fogdosok hullott szárakat, mert felénk nincs. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 [294] 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: