Oldalak: 1 ... 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 [293] 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914556 alkalommal)
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #4380 Dátum: 2010. December 29. - 20:45:48 »

Akkor lássuk:
"A" helyszín: nincs etetés, folyó és út keresztezi az erdőt, a "B" helyszínhez képest valamivel kevesebb mezőgazdasági terület.


A különböző méretekért bocsánat, beállítottam, hogy egy méretben töltse fel, d e ezek szerint nem sikerült...


Szia!

Nekem most se időm,se kedvem nincsen végig böngészni a helyszíneket,de gy biztos,hogy ez a bika nincsen több 5 évesnél,és még elég jó trófeát hozhatott volna.Bár ismerve a sárvár környéki állomány minőségét,ennél lényegesen komolyabb képességű bikák is vannak arra felé.

Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 20:56:34 írta Pyrus » Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4381 Dátum: 2010. December 29. - 21:24:21 »

és két év múlva:




Két bika,más ősökkel!
Már a filogenetikailag legöregebb része,a rózsa is más,a levetési sík más,a koruk meg azonos.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4382 Dátum: 2010. December 29. - 21:36:18 »

Sőt!!! Én erre a bikára is azt mondom, hogy jó kilövés volt, és nem -2 pontos! Én nem akarok senkit felül bírálni, de ez az én magán véleményem. Látva a bika előző évi hullott agancsszárát, azt kell mondjam ebből a bikából soha nem lett volna erős duplavillás koronás. Villás maradt volna, és a villa két ágából kisebb ág kinőtt volna, vastagodott volna a szár, gyönygyök mentek volna rá, de abszolút nem lett volna erős koronás agancsa, úgyhogy véleményem szerint jó kilövés. Hát ennyit változtatni egy év alatt ez iszonyat kevés, gyenge produktum! Ha ez a bika borít 10 tehenet és ha hozzá kalkuláljuk a tehén változó adottságait (génjeit) is, szerintem kis eséllyel lettek volna az utódai koronások. Persze ez a fejtegetés szigorúan csak magán vélemény!
Ha két bika csak egy kicsit is hasonlít egymásra,akkor az ágakat és a szárat ellátó főerek a rózsánál azonos sorrendben következnek!
Amiket benyilaztál,azzal csak annyit bizonyítasz,mint amikor az ember nagyon állítja,hogy hasonlít valaki őrá: ilyen helyen neki is bőr van.
Az azonosság bizonyítéka tehát nem az erekben keresendő.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4383 Dátum: 2010. December 30. - 08:50:48 »

Ha két bika csak egy kicsit is hasonlít egymásra,akkor az ágakat és a szárat ellátó főerek a rózsánál azonos sorrendben következnek!
Amiket benyilaztál,azzal csak annyit bizonyítasz,mint amikor az ember nagyon állítja,hogy hasonlít valaki őrá: ilyen helyen neki is bőr van.
Az azonosság bizonyítéka tehát nem az erekben keresendő.

... meg az ágak tűzése, állása, szín, stb...
Szerinted nem ugyanaz a bika, amit én feltettem okt. 25-én?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4384 Dátum: 2010. December 30. - 08:52:33 »

Ha két bika csak egy kicsit is hasonlít egymásra,akkor az ágakat és a szárat ellátó főerek a rózsánál azonos sorrendben következnek!
Amiket benyilaztál,azzal csak annyit bizonyítasz,mint amikor az ember nagyon állítja,hogy hasonlít valaki őrá: ilyen helyen neki is bőr van.
Az azonosság bizonyítéka tehát nem az erekben keresendő.

Azt nem én nyilazgattam, hanem aki föltöltette 2010 október 25. - 11:46:49-kor

Nekem nem kellenek nyilak, hogy felismerjem az ugyan arról a bikáról lehullott agancsot...  Emelem  (bocsi a szerénytelenségem miatt  Wave)
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4385 Dátum: 2010. December 30. - 09:16:15 »

Két bika,más ősökkel!
Már a filogenetikailag legöregebb része,a rózsa is más,a levetési sík más,a koruk meg azonos.

Ezt a választ vártam... Röhög Röhög Röhög  Most már bekell látnom, hogy számodra nem létezik két, vagy több olyan agancs, ami egy bika fejéről került le, hacsak nem a te elképzelésed szerint változik az idő múlásával... A természet kicsivel bonyolultabb, színesebb, annál hogy egy embere elképzeléseit kövesse... (beleértve magamat is!!! bárkiét...)  Ördög  Na de tényleg nem bántásból mondom...

"levetési sík más"

A három dimenzió kutya dolog és megtévesztő lehet, főleg azok számára, akik nehezen tudják értelmezni a térben különböző helyeken elhelyezkedő tárgyak viszonyát egymáshoz, vagy (+) saját perspektívánkhoz...  OOO  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4386 Dátum: 2010. December 30. - 11:57:01 »

wildheger kérésére
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4387 Dátum: 2010. December 30. - 12:20:07 »

wildheger kérésére


Köszi a képet, szép bika nagy testű, örülök, hogy arrafelé " a Schwarzenegger típus" szaporodik, errefelé sajnos "Danny De Vito típus" a jellemző...  Ördög






Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4388 Dátum: 2010. December 30. - 12:44:12 »

Ezt a választ vártam... Röhög Röhög Röhög  Most már bekell látnom, hogy számodra nem létezik két, vagy több olyan agancs, ami egy bika fejéről került le, hacsak nem a te elképzelésed szerint változik az idő múlásával... A természet kicsivel bonyolultabb, színesebb, annál hogy egy embere elképzeléseit kövesse... (beleértve magamat is!!! bárkiét...)  Ördög  Na de tényleg nem bántásból mondom...

"levetési sík más"

A három dimenzió kutya dolog és megtévesztő lehet, főleg azok számára, akik nehezen tudják értelmezni a térben különböző helyeken elhelyezkedő tárgyak viszonyát egymáshoz, vagy (+) saját perspektívánkhoz...  OOO  Wave
A mi időnkben a matematikát keményen szétválasztották algebrára (számtan)és geometriára(mértan).
Nos a másodikkal soha semmi gondom nem volt,olyannyira,hogy térlátásomat még Muray Róbert is megdicsérte.
Hogy miért nem egy bikáé a két agancs,azt majd idővel egy kicsit bővebben gyűjteményesen  adom közre.
Addig csak annyit,hogy abból a villából csak egy kis ág megjelenésével(külső oldalon egy pontból indulva a másik kettővel ,egyenes és nem íves hajlású) hármas korona lehet,de ehhez meg kell érnie a bikának a 14 éves kort.
Azért köszönöm,hogy feltetted a képet,mert ilyen agancson még ezt a szemágtípust ,amihez a klasszikus "hegyvidéki hármas korona " tartozik.
Ha a bika teljes agancshosszban azt a típust örökölte volna,akkor már három-négy éve  hármaskoronájú lenne.
Igazából a másik szemágformája passzolna mindkét agancshoz.
Végül pedig olyan nincs,hogy évenként más tűzésű a jégág!
Erre mondják sokan,hogy lecsúszott.Válaszom,hogy a síelő,meg a nadrág csúszhat le,de az ágak nem!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4389 Dátum: 2010. December 30. - 20:52:19 »

...azt majd idővel egy kicsit bővebben gyűjteményesen  adom közre.

Csak nem valami könyvön dolgozol "Magyaroszág szarvasai" (vagy valami hasonló) címmel???
 Wave Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 30. - 20:57:50 írta Pyrus » Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4390 Dátum: 2010. December 30. - 21:04:38 »

Csak nem valami könyvön dolgozol "Magyaroszág szarvasai" (vagy valami hasonló) címmel???
 Wave Emelem
Azt már megírták többször,de nem mertek elszakadni a hivatalos szemlélettől.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4391 Dátum: 2010. December 30. - 22:20:56 »

 wilheger !
 Röhög Röhög Röhög Cavinton! Cavinton! Cavinton! Az első, valamirevaló(!) vadászgyerek megfogta a csapát !!! Köll Neked cukkolódni ! Ha már végképp nem bírod, akkor cukkolódjál velem ! Akár a Nemzeti Múzeum raktáraiban is!!! Ördög Vigyorog
Hullott agancson bolhászkodni ??!! Hiszen azt már a bika is eldobta, - már neki sem kellett !!!  Nyihi Ördög Vigyorog
De, azért szeretlek és
Weidmanns' heil !
Karl
 Wave ÖrömNeked Vigyorog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4392 Dátum: 2010. December 31. - 11:03:13 »

A mi időnkben a matematikát keményen szétválasztották algebrára (számtan)és geometriára(mértan).
Nos a másodikkal soha semmi gondom nem volt,olyannyira,hogy térlátásomat még Muray Róbert is megdicsérte.
Hogy miért nem egy bikáé a két agancs,azt majd idővel egy kicsit bővebben gyűjteményesen  adom közre.
Addig csak annyit,hogy abból a villából csak egy kis ág megjelenésével(külső oldalon egy pontból indulva a másik kettővel ,egyenes és nem íves hajlású) hármas korona lehet,de ehhez meg kell érnie a bikának a 14 éves kort.
Azért köszönöm,hogy feltetted a képet,mert ilyen agancson még ezt a szemágtípust ,amihez a klasszikus "hegyvidéki hármas korona " tartozik.
Ha a bika teljes agancshosszban azt a típust örökölte volna,akkor már három-négy éve  hármaskoronájú lenne.
Igazából a másik szemágformája passzolna mindkét agancshoz.
Végül pedig olyan nincs,hogy évenként más tűzésű a jégág!
Erre mondják sokan,hogy lecsúszott.Válaszom,hogy a síelő,meg a nadrág csúszhat le,de az ágak nem!

Mutatok még pár fotót, csakhogy jobban összezavarjalak...  Ördög Ördög Ördög








A 7 éves villás páratlan 14-es agancsa 7kg, a 9 éves 16-os 9,5 kg, a 11 éves agancsa páratlan 20-as 10,5kg...arról sajna nincs fotó, de a kezembe tartottam, rövidebb lett, de vaskosodott, és két rövidebb ágat rakott még a jobboldali koronába... hasonló trófea lett belőle:    Wave Vadász Ördög








Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4393 Dátum: 2010. December 31. - 11:11:17 »

Én valahogyan így képzelnék el egy vizsgakérdést egy most beiktatásra váró vadásztól. (a többi között) Persze mindezt élőben, és elkellene neki mondani, hogy mit miért, hogyan, miért nem, és miért igen... (sok benne a kakukktojás az tuti...  Ördög)  Ha megfelelt, nézegetheti a fegyverkatalógusokat...   Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #4394 Dátum: 2010. December 31. - 12:01:54 »

Én valahogyan így képzelnék el egy vizsgakérdést egy most beiktatásra váró vadásztól. (a többi között) Persze mindezt élőben, és elkellene neki mondani, hogy mit miért, hogyan, miért nem, és miért igen... (sok benne a kakukktojás az tuti...  Ördög)  Ha megfelelt, nézegetheti a fegyverkatalógusokat...   Ördög

 Taps Igen Emelem

Ezzel 100%-ig egyetértek!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 [293] 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: