Oldalak: 1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914542 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #4320 Dátum: 2010. December 18. - 19:36:30 »



 Ölel Emelem

Ha jól látom, ez egy halkés és egy halvilla.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4321 Dátum: 2010. December 18. - 19:50:51 »

Nem akarom szét offolni a topikot, de ha elkezdtem a képeket engedelmetekkel befejezem. A mai fotók az utolsók, remélem vannak akiknek örömöt okoznak...  Emelem

anno:









Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4322 Dátum: 2010. December 18. - 20:04:14 »


















Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4323 Dátum: 2010. December 18. - 20:10:32 »




















Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4324 Dátum: 2010. December 18. - 22:00:10 »

Nem akarom szét offolni a topikot, de ha elkezdtem a képeket engedelmetekkel befejezem. A mai fotók az utolsók, remélem vannak akiknek örömöt okoznak...  Emelem

anno:
Köszönöm,hogy a több mint tízezer képből álló készletemet gazdagítottad néhány különlegességgel!
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 18. - 22:01:51 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4325 Dátum: 2010. December 20. - 07:42:31 »








 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4326 Dátum: 2010. December 20. - 08:45:46 »


 Emelem
Példát vehetünk a "Sógoroktól"!
Mutasson nekem valaki manapság Magyarországon olyan helyet,ahol ilyen téli etetést végeznek!
Így lehet nagy bikákat nevelni.Parlagfűvel nehéz hasonló eredményt elérni!
A mai állapotokat védők azt mondják,mégis mennyi nagy bika került terítékre az idén.
Csak a következővel tudok példálózni:
Bort fejtek,de nem csapra verem a hordót,hanem szívócsővel végzem a feladatot.Vidáman jön a bor mindaddig,míg sok van a hordóban.Mikor már alig van benne,még folyik lassacskán és mielőtt végleg elfogyna,hirtelen pár pillanatig úgy folyik,mint mikor tele volt a hordó,aztán hirtelen elfogy.
Nos ezt a pár pillanatot éljük most,csak akkor döbbenünk rá a túlhasználat tényére,mikor hirtelen elfogynak a nagy bikák
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 21. - 17:44:35 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4327 Dátum: 2010. December 20. - 18:42:24 »

Példát vehetünk a "Sógoroktól"!
Mutasson nekem valaki manapság Magyarországon olyan helyet,ahol ilyen téli etetést végeznek!
Így lehet nagy bikákat nevelni.Parlagfűvel nehéz hasonló eredményt elérni!
A mai állapotokat védők azt mondják,mégis mennyi nagy bika került terítékre az idén.
Csak a következővel tudok példálózni:
Bort fejtek,de nem csapra verem a hordót,hanem szívócsővel végzem a feladatot.Vidáman jön a bor mindaddig,míg sok van a hordóban.Mikor már alig van benne,még folyik lassacskán és mielőtt végleg elfogyna,hirtelen pár pillanatig úgy folyik,mint mikor tele volt a hordó,aztán hirtelen elfogy.
Nos ezt a pár pillanatot éljük most,csak akkor döbbenünk rá a túlhasználat tényére,mikor hirtelen elfogynak a nagy bikák

 Emelem  Emelem  Emelem Tökéletes példa... Bár én úgy érzem nem folyik az annyira mint mikor tele volt, csak (érdekből) szeretnek túlozni páran... A lényeg egyformán látjuk, baj van és szükség van a változásra, változtatásra ezen a téren, mert sírás lesz a vége... Üdv.
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4328 Dátum: 2010. December 20. - 19:03:54 »

Emelem  Emelem  Emelem Tökéletes példa... Bár én úgy érzem nem folyik az annyira mint mikor tele volt, csak (érdekből) szeretnek túlozni páran... A lényeg egyformán látjuk, baj van és szükség van a változásra, változtatásra ezen a téren, mert sírás lesz a vége... Üdv.
Üdv mindenkinek Emelem
Sajnos sokkal szkeptikusabban látom ezt a "szarvas-kérdést" Fejvakarás
A ma uralkodó erdő- és mezőgazdálkodási szemlélet alapjaiban kérdőjelezi meg a gímszarvas és dámvad létjogosultságát hazánkban.
Mivel a tájidegenséget nem lehet rájuk sütni (elentétben szegény muflonnal), hiszen már akkor itt voltak, amikor "mi" még az evolúció alsó létrafokainak egyikén próbáltunk két lábon egyensúlyozni és makogva megértetni magunkat a többi szőrös emberszabású kollégával, ezért "finom" eszközökkel ráébresztenek minket bűnös gondolkodásunk utóéletére.
Nem mondja ki szinte senki sem nyíltan, egyszerűen a törvényalkotásban és a szabályozásban juttatja kifejezésre, hogy "akkor legyen szarvasod, ha tele vagy annyira pénzzel, hogy viseld a következményeit". Vadkár (erdei, mezei), természetkárosítási bírság, erdővédelmi bírság, vadgazdálkodási bírság.
Ennyi marad a valamikori világhírből. 
Szégyen, hogy ilyent mondok (én, akinek az egész élete a vad és vadászat, vadgazdálkodás körül forog), de örülök neki, hogy két fiamat nem érdekli a vadászat.
Emiatt sok-sok keserű csalódástól mentesen fogják leélni az életüket.

No megyek is a gyönyörű Holdvilágban a "szarvasaimhoz", lassacskán már kezdenek kiváltani a kukorica tarlókra. Hátha az a nagytalpú kan is elvéti a lépést Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4329 Dátum: 2010. December 21. - 09:50:33 »

Üdv mindenkinek Emelem
Sajnos sokkal szkeptikusabban látom ezt a "szarvas-kérdést" Fejvakarás
A ma uralkodó erdő- és mezőgazdálkodási szemlélet alapjaiban kérdőjelezi meg a gímszarvas és dámvad létjogosultságát hazánkban.
Mivel a tájidegenséget nem lehet rájuk sütni (elentétben szegény muflonnal), hiszen már akkor itt voltak, amikor "mi" még az evolúció alsó létrafokainak egyikén próbáltunk két lábon egyensúlyozni és makogva megértetni magunkat a többi szőrös emberszabású kollégával, ezért "finom" eszközökkel ráébresztenek minket bűnös gondolkodásunk utóéletére.
Nem mondja ki szinte senki sem nyíltan, egyszerűen a törvényalkotásban és a szabályozásban juttatja kifejezésre, hogy "akkor legyen szarvasod, ha tele vagy annyira pénzzel, hogy viseld a következményeit". Vadkár (erdei, mezei), természetkárosítási bírság, erdővédelmi bírság, vadgazdálkodási bírság.
Ennyi marad a valamikori világhírből. 


Én értem, hogy mire gondolsz és jó megközelítés ez is, mert ez is egy fontos ok! Bár nem értem meg, az erdő és mezőgazdaságban dolgozó MAGYAR emberek (törvényhozók) hozzáállását, hogy "irtsuk ki" a dám illetve gím állományt, vagy ha (remélem) nem ezt mondják, akkor azt hogy csökkentsük az állományt a vadkár miatt, de semmiképpen sem azt, hogy úgy csökkentsük, hogy az öregebb szebb ígéretesebb (mínuszpontos) egyedeket lőjük ki! Vagy azért mondják, mert erre kötelez bennünket az eu? Mert mire kötelez az eu? Arra, hogy biomassza erőműveket használjunk, és nem arra, hogy észnélkül, gazdálkodás nélkül vágjuk tarra az erdeinket, MÁtra, Bükk, Zemplént és irtsuk ki az öregebb ígéretesebb gímszarvasállományt. Pedig most ha kimegyek fotózni, nem erdőgazdálkodás folyik, hanem kimerem mondani, hogy simán csak erdő irtás! klikkeljetek rá az iránymagyarország.hu (térkép) (jobbra fent műhold) írjátok be, hogy Felsőtárkány, és mikor a domborzati térkép megjelenik, nézzétek meg a hatalmas erdőirtásokat az egeresvölgyi lovastanya fölött, Felsőtárkány, Egerbakta körül! Azt élőben látni döbbenetes!!!! Én a sírást elkezdtem mikor felmentem, és körbe néztem. A berentei (kazincbarcikai) hőerőműbe 1000 köbméter fát kell eltüzelni 24 óra alatt, hogy zavartalan legyen a működés!!!/// Este meg nézem a híradót, hogy pusoma "úr" biciklivel lopta a fát az erdőből, hogy ne fagyjon meg a családja, ezért előállították.(más téma)//// De lehet, hogy csak én látom pesszimistán a helyzetet, mert közben folyik az újratelepítés, de azt is tudom, látom, hogy a tarra vágott területeken körülbelül 10 évnek kell eltelni, hogy csemetéket lássunk... Nem erdőt, csak földből kibújt csemetét!!!!!!!!!! Kilehet számolni, mikorra lesz a mostanra kitarolt hatalmas tölgyerdőkből (vagy bükk) ismét összefüggő lábas erdőség... (Pláne, hogy dózerokkal végzika  munkálatokat) először tarnak kell lenni az összes hegynek dombnak az északi középhegységben...((( http://www.fotozz.hu/fotot_megmutat?Foto_ID=172509 ))) Szóval eszméletlen ami ebbe az országba folyik. Aztán azok a MAGYAR törvényhozók akik az erdeinket kazánba rakják, megmondják még azt is hogy a gímszarvast kikell irtani, mert azért nincs erdőnk? (nem hiszem)  Egyébként az erdőgazdaságban felelős beosztásban dolgozók zöme vadász is egyben! Aztán az újdonsült erdei földtulajdonosok is vadászok, akiknek csak hobbi, a mínuszpontos gímbikák "irtása", az erdőtarolások mellett! Ezeket a dolgokat nem kitalálom, hanem tapasztalom, látom, hallom! Tele vagyok fotókkal is... Szóval a kis kitérőt azért tettem, hogy mindenki lássa, itt nem csak a  gímszarvas gazdálkodásával van baj. De ha mondjuk a sok vadkár miatt felére kell csökkenteni a gímszarvas állományt, akkor sem az a megoldás, hogy kilőjük a mínuszpontos bikákat, és jóformán csak azokat lőjük, mint errefelé már tapasztaltam és soxor el is mondtam. Legyen 50%-al kevesebb szarvas, de az minőségi! Ehhez viszont már vadgazdálkodás szükségeltetik, ami sajnos errefelé hiányzik!  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4330 Dátum: 2010. December 21. - 10:40:10 »

Én viszont egyáltalán nem tartom jó megközelítésnek, sőt!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4331 Dátum: 2010. December 21. - 11:47:44 »

klikkeljetek rá az iránymagyarország.hu (térkép) (jobbra fent műhold) írjátok be, hogy Felsőtárkány,



Csak ha valaki nem találná...

A foltok mind tarvágások, amik egyre csak nőnek, ez kb 10 év tarolása, úgyhogy még 10-20év és importálhatunk a Fekete erdőből fát "olcsón" meg öreg aranyérmes gímszarvasbikát is, ha így folytatjuk...  Rííí


Naplózva

" There is good out there "
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4332 Dátum: 2010. December 21. - 12:39:15 »

Elacc, minden tiszteletem a tiéd, amiért ennyire elszántan aggódsz a szarvas jövőjéért, és megbántani sem szeretnélek, de szépen megkérlek, hogy ne kelts hisztériát olyan dolgokban, amihez lövésed sincsen! Fogalmad sincs, hogy mit látsz a képen, és ide hozod, sommás véleményt alkotsz. Pont úgy , mit a vadászati hírek után az olvasói kommentekben, mikor teljesen tájékozatlan emberek elítélik a vadászokat, és egy nagyobb terítékfotó láttán már a vaddisznó meg a róka kipusztulásáról kezdenek csevegni. Ez semmivel se különb, próbálod teljesen tudatlanul az erdészetre, mezőgazdálkodásra kenni a dolgokat, és mindeközben félrevezeted azokat az Olvtársakat, akik esetleg szintén nem járatosak ezekben a kérdésekben.
Próbálj meg először kicsit komplexebben, szélesebb látókörrel gondolkodni, tájékozódni, és ha ez majd sikerült, az után vádaskodni.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4333 Dátum: 2010. December 21. - 13:12:08 »

Elacc, minden tiszteletem a tiéd, amiért ennyire elszántan aggódsz a szarvas jövőjéért, és megbántani sem szeretnélek, de szépen megkérlek, hogy ne kelts hisztériát olyan dolgokban, amihez lövésed sincsen! Fogalmad sincs, hogy mit látsz a képen, és ide hozod, sommás véleményt alkotsz. Pont úgy , mit a vadászati hírek után az olvasói kommentekben, mikor teljesen tájékozatlan emberek elítélik a vadászokat, és egy nagyobb terítékfotó láttán már a vaddisznó meg a róka kipusztulásáról kezdenek csevegni. Ez semmivel se különb, próbálod teljesen tudatlanul az erdészetre, mezőgazdálkodásra kenni a dolgokat, és mindeközben félrevezeted azokat az Olvtársakat, akik esetleg szintén nem járatosak ezekben a kérdésekben.
Próbálj meg először kicsit komplexebben, szélesebb látókörrel gondolkodni, tájékozódni, és ha ez majd sikerült, az után vádaskodni.

Én az Észak Erdő erdészmérnökeivel is beszélgettem, leveleztem már ez ügyben. És ők ugyan azt látták ezen a műholdas térképen amit én!  De kíváncsi vagyok te mit látsz? Bár volt már olyan erdész is aki megmagyarázta nekem, hogy nagyon hülye vagyok, mert azok nem tarvágások, mert a tarvágás az, mikor a fának a gyökereit is kiássák!  Nyihi  Ok akkor ezek nem tarvágások. De akkor te mit látsz? Kérlek magyarázd el, mert nagyon hülye vagyok, dilettáns a témában, mit kell nekem látni? Azok ufo leszálló pályák, vagy a számítógépem rossz?

Aztán ez:

én ezeken a fotókon "punkos" hegygerinceket vélek felfedezni, vagy szakszerűen mi a neve? és ha rosszul mondom, akkor most az nincs ott? Vagy az alatta lévő aszfaltos főútra miért szakadt rá a hegyoldal nagy esőzéskor? Mert errefelé mindenki úgy gondolja, hogy azért mert tarra vágták a hegyet! De biztos nem azért, akkor magyarázd el, az egerbaktai lakosoknak légyszíves. http://www.fotozz.hu/fotot_megmutat?Foto_ID=116424

Kérlek magyarázd el a csevegőben, hogy mit látunk ezen a fotón:::








Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4334 Dátum: 2010. December 21. - 13:32:08 »

Na azért csak sikerült találnom egy erdészt, aki vadász is, és aki szerint minden a legnagyobb rendben! Aki az ellenkezőjét tapasztalja, állítja az meg dilettáns, hisztériakeltő...  Taps
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 [289] 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: