Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914514 alkalommal)
Turpi
Vendég
« Új üzenet #4005 Dátum: 2010. November 09. - 14:27:39 »

Nem csak Újzélandon, Magyarországon, Bulgáriában vannak nagy bikák, hanem Szlovákiában is, meg a déli szomszédainknál is, meg még sok helyen... Úgyhogy nagyon vigyázni kell, a Dunántúli vadgazdálkodással, mert könnyen leszorulhatunk a világranglistás helyekről...: (((most függetlenül attól, hogy kerti az állat vagy sem)))) ha kerti is, a vérvonal attól még jó és "piacképes", még akkor is ha sok hazai vadásznak nem tetszik a bozontos kapitális trófea... (nekem tetszik)

szlovák:












szerintem ez nem szlovák bika inkább lehet származásilag újzélandi!
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #4006 Dátum: 2010. November 09. - 14:28:27 »

Legalábbis a formája a színe és a nagysága alapján!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4007 Dátum: 2010. November 09. - 14:32:38 »

Kerti bikák,v. nem,egy biztos,hogy örülnék ilyen giga-mega bikáknak.
Valakinek ilyen bikák kellenek,és ha nem jut hozzá pár napon bellűl szabad területen,meglövi a kertben.Nagy részt kint sem cserkel km-et,akkor miért okozna gondot egy kertben ugyanúgy felülni egy lesre?Csak itt be jön elé a 15-16kg -os bika tutira.Ez üzlet.
Kinek a pap,kinek a paplan...

Csak ugye ennek semmi köze sincs a vadászathoz, trófeáiknak pedig a szabadtériekhez. Csináljanak külön ranglistát az ilyen trófeáknak és versenyezzenek egymással, mert különben olyan, mint amikor az "agyondoppingolt" sportoló versenyez a nem doppingolóval. Ja, és ne nevezzék vadászatnak, mert ez csak kökemény üzlet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #4008 Dátum: 2010. November 09. - 14:37:07 »

Nyissunk "Szarvasbika tenyésztés" topikot  Nyihi
Naplózva

Üdv: Bence
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4009 Dátum: 2010. November 09. - 14:56:08 »

Csak ugye ennek semmi köze sincs a vadászathoz, trófeáiknak pedig a szabadtériekhez. Csináljanak külön ranglistát az ilyen trófeáknak és versenyezzenek egymással, mert különben olyan, mint amikor az "agyondoppingolt" sportoló versenyez a nem doppingolóval. Ja, és ne nevezzék vadászatnak, mert ez csak kökemény üzlet.

Mikor volt az, mikor a vadászat még nem volt üzlet?  Tasli <------  Taps  Mikor lehetett ingyen vadászni? Mikor őseink bunkóval kergették az állatokat kb.   Ördög

Naplózva

" There is good out there "
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #4010 Dátum: 2010. November 09. - 15:03:41 »

Az előző természetesen vicc volt!
Én személy szerint nem örülnék egy ilyen trófeának! Nem is a mérete miatt, hanem azért, mert mint pati írta, ilyet több szarvasos kertben is lőhetsz!
Hogy szólt a német hirdetés? "Lőjön 300 CIC pontos bikát!"?
Én ha a falon ránézek a bikámra (ami fele ekkora sincs), vagy felülök arra a lesre ahonnan leadtam a lövést, újra és újra átélem annak a csodálatos október elejei hajnal minden percét a mai napig! És így vagyok a trófeáim többségével! Ez jelenti nekem a vadászatot!
Naplózva

Üdv: Bence
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4011 Dátum: 2010. November 09. - 15:09:29 »

Mikor volt az, mikor a vadászat még nem volt üzlet?  Tasli <------  Taps  Mikor lehetett ingyen vadászni? Mikor őseink bunkóval kergették az állatokat kb.   Ördög

Hát kis tévedésben vagy. Ugyanis ezerkilencszázkilencvenegy-kettőig. Az igaz, hogy a puskát, távcsövet, löszert és ilyeneket meg kellett venned, de pl. a havi tagdíj kevesebb volt, mint a megkapott Nimród, melyre a társaság fizetett elő, s nem trófeás nagyvad esetében kilövési díjat kaptál, meg ugye járt a nem kevés kompetencia. Ha nem volt golyóspuskád, lőhettél a társaság kartonos puskájával, stb. De mint már írtam, nem összehasonlítható a mai helyzettel, teljesen más gazdasági környezet. És ez az, amit sokan nem tudnak elfogadni, hogy mostmár pénzbe, nem is kevésbe, kerül a vadászat.

Azmár megint más kérdés, hogy az igazi vadászatban nem a trófe mérete a lényeg, hanem a körítés, hogy hogyan sikerült terítékre hozni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #4012 Dátum: 2010. November 09. - 15:18:53 »

Szervusz Pati! Emelem

A csevegőben reagálok a felvetésedre, hogy ne itt offoljunk!

 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4013 Dátum: 2010. November 09. - 15:22:00 »


Azmár megint más kérdés, hogy az igazi vadászatban nem a trófe mérete a lényeg, hanem a körítés, hogy hogyan sikerült terítékre hozni.

Csakhogy a vendégvadász nem a körítésért fizet! Vagy így legyen?: egynapos cserkelés ezereu. kétnapos kétezer, esős háromnapos 5000, bozótos nadrágszaggatós, vaddisznó támadásos 10000 stb stb.  Vállat von Abban biztos vagyok, ha így lenne, egy évig folyamatosan köröznének a vendégvadászok az erdeinkben...  Ördög Aztán meglöne egy 3 kg-os nyeszlett villást és fizetne mondjuk 50000eurót. Mikor otthon meg felnézne a falra a trófeára, minden egyes alkalommal beleengedne egy golyót és csak azután álmodozna, vágyakozna hogy mégegyszer Magyarországra jöhessen vadászni...  Rííí

Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4014 Dátum: 2010. November 09. - 15:28:07 »

Csakhogy a vendégvadász nem a körítésért fizet! Vagy így legyen?: egynapos cserkelés ezereu. kétnapos kétezer, esős háromnapos 5000, bozótos nadrágszaggatós, vaddisznó támadásos 10000 stb stb.  Vállat von Abban biztos vagyok, ha így lenne, egy évig folyamatosan köröznének a vendégvadászok az erdeinkben...  Ördög Aztán meglöne egy 3 kg-os nyeszlett villást és fizetne mondjuk 50000eurót. Mikor otthon meg felnézne a falra a trófeára, minden egyes alkalommal beleengedne egy golyót és csak azután álmodozna, vágyakozna hogy mégegyszer Magyarországra jöhessen vadászni...  Rííí

Ezt inkább a csevegőben, mert itt nagyon off.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #4015 Dátum: 2010. November 09. - 17:27:00 »

Csak ugye ennek semmi köze sincs a vadászathoz, trófeáiknak pedig a szabadtériekhez. Csináljanak külön ranglistát az ilyen trófeáknak és versenyezzenek egymással, mert különben olyan, mint amikor az "agyondoppingolt" sportoló versenyez a nem doppingolóval. Ja, és ne nevezzék vadászatnak, mert ez csak kökemény üzlet.
Tökéletesen egyetértek veled,ezeket külön kellene rangsorolni,aztán had örüljenek nekik a vásárlók!
De különben ezeket amiket itt látni,egytől egyig elfogadnám én is,szerintem szépek.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4016 Dátum: 2010. November 09. - 17:35:42 »

Tökéletesen egyetértek veled,ezeket külön kellene rangsorolni,aztán had örüljenek nekik a vásárlók!
De különben ezeket amiket itt látni,egytől egyig elfogadnám én is,szerintem szépek.

Izlések és pofonok, nekem valahogy a torz, dárdás agancsú trófeák jönnek be. Lövöldözzék ezeket a monstrumokat mások, hogy egy öreg vadászbarátomat idézzem: a dibdábcsutorákat meg hagyják meg nekem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #4017 Dátum: 2010. November 10. - 06:23:17 »

Sziasztok!

Szeptemberben még nem gondoltam volna, hogy ide élménybeszámolót fogok írni, de az élet és a vadászat kiszámíthatatlan!
Társaságunknál nem jól sikerült a bikavadásztatás. Vagy bika nem volt, vagy a vendég hiányzott, ezért lehetőségünk nyílt nekünk meglőni a még engedélyezett néhány fiatalkorú bikát.
Szombaton este területünk egy bokros-erdős részén vadásztam, ahol az erdőfoltok közötti tarlót a sok eső miatt nem tudták felszántani, és a másodkelést rendszeresen látogatja a vad. Az eredmény sem maradt el, Pajerom vadrácsát felavathattam egy babos süldővel!
A felázott úton csúszkáltam befelé amikor észrevettem egy kisebb szarvas rudlit az egyik bokorsoron átváltani.
November 8.-án, hétfőn jött el a nap, hogy korán ki tudtam menni vadászni, és most abba a szektorba írtam be, ahonnan a szarvasokat gondoltam kiváltani.
Szemerkélő esőben szálltam ki az autóból, és indultam el a tocsogósra ázott tarlón, egy bokorsor takarásában. Néhány száz méter gyaloglás után értem el a kiszemelt fedett lest.
Talán tíz percet nézelődtem, amikor a szemközti erdőszélen megláttam az első szarvast, valószinüleg a vezértehenet! Összesen tizennégyen voltak, vegyesen. Tarvadak, néhány spíszer, és egy villás bika. Mindjárt a villásat figyeltem, hogy lőhető-e, de nem volt egyértelmű számomra a kora,ezért már kezdtem a tarvadakra gondolni, mikor az egyik spíszernek gyanus lett a formája!
Nem spíszer az! Ott a szemága, meg a középága! Az egy dárdás, szépen kifent agancsú  három, esetleg négyéves lőhető, éppen nekm való bika!
 A még mindig csöpörgő párás időben vészesen fogyott az idő, gyorsan be fog sötétedni!
A távolság nagy, ezért vagy várnom kell míg közelebb érnek, vagy nekem kell közelebb cserkelnem! A bokrok árnyékában talán sikerül lőtávolba érnem!
Utóbbi mellett döntöttem, és gyorsan lemásztam a lesről!
Sikerült a legelésző szarvasokat 130-150m-re belopni, és remegve tettem a fegyvert a lőbotra!
A kiszemelt dárdás szerencsére külön legelészett, épp az oldalát mutatta! Pirospont be, biztosít, stb. Lapocka mögé célozva lőttem!  A rudli csörtetve ugrott takarásba, az én bikám meg állt egyhelyben és csak nézett! Gyorsan töltöttem, és a céltávcsőben figyeltem mi történik! Nagy bizonytalanságomban, hogy halálos lövés érte e a vadat, még egyszer meglőttem lapocka mögött, amitől nyomban összerogyott!
Elég sok nagyvadat lőttem már,de ilyet még nem láttam! Mint később kiderült egymás mellett csapódott be a két lövedék, mindkettő sziven, tüdőn keresztül távozott a túloldalon!

Szinte remegtem a barátságtalan sötét, ködös novemberi estében a bika mozdulatlan teste fölött. Diana nagyon kegyes volt hozzám! Egy gyönyörű trófeával ajándékozott meg!

Most jött a nemszeretem munka! Zsigerelés után egyedül birkóztam fel a vadrácsra. Közben többször lecsúszott a tehetetlen test, mert nem akartam levenni a fejet és a lábakat, hogy méltó képek készülhessenek. Sajnos a végén nyakig véresen, sárosan mégis le kellet vágnom a fejet és a lábakat, mert nem bírtam vele, a segítség meg nagyon nehezen tudott volna csak kijönni  a nehéz terepen!

Öreg este lett mire a hűtőbe került a bika teste a babos süldőm mellé!


Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #4018 Dátum: 2010. November 10. - 06:48:50 »

 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4019 Dátum: 2010. November 10. - 07:04:34 »

Troja! Gratulálok! Emelem Igen
Képet tudnál feltenni esetleg?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: