Oldalak: 1 ... 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914508 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3810 Dátum: 2010. Október 29. - 10:50:29 »

Sziasztok!  Wave

Mátrafüredi Erdészet trófeaszemléje Nagyhalmajon!
Elég jó képet ad a mátrai szarvas milyenségéről, minőségéről!

http://www.heol.hu/heves/kozelet/matrai-az-aranyermes-trofea-335781

A törött koponyájú bika halálvágtája közben ment neki egy fának!  Rííí Nem lesz egyszerű feltenni a falra így! Pedig az is 8 fölött van!

Igen, Abasár, Gyöngyössolymos, Gyöngyösoroszi környékén mindig voltak szép bikák, de a Mátra túloldalán is mindig lőttek szép bikákat, Pásztó , Mátraszőlős, Mátraverebély környékén... vagy Salgótarján környékén...

Azért ezen az idézeten kicsit nagyot néztem:  "Dudás Béla kiemelte, hogy az idei különösen jó évjárt volt, ami azt jelenti, hogy a trófeák formásak, nem voltak túlméretesek"  Meglepődött  Vigyorog

Amúgy különösen jó évjárat volt, mert 6kg az átlag!!!  Okos



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3811 Dátum: 2010. Október 29. - 11:04:35 »

Ez mind igaz, csak az éremnek van egy másik oldala, a korosztályos kilövési terv, mely szerint a bika teríték majd 50 %-ának fiatal korosztályúnak kell lennie (5 éves korig), ha nem így van jön a szankció. Tehát nem olyan egyszerű a dolog.

Dehogynem egyszerű!!! Hát errefelé rengeteg "selejt" nem kívánatos fiatal bika van, csak fel kell ismerni és azokat lőni, ezeket amiket mutatok meg békénhagyni! De nem így van sajnos...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3812 Dátum: 2010. Október 29. - 11:48:17 »

Igen, Abasár, Gyöngyössolymos, Gyöngyösoroszi környékén mindig voltak szép bikák, de a Mátra túloldalán is mindig lőttek szép bikákat, Pásztó , Mátraszőlős, Mátraverebély környékén... vagy Salgótarján környékén...

Azért ezen az idézeten kicsit nagyot néztem:  "Dudás Béla kiemelte, hogy az idei különösen jó évjárt volt, ami azt jelenti, hogy a trófeák formásak, nem voltak túlméretesek"  Meglepődött  Vigyorog

Amúgy különösen jó évjárat volt, mert 6kg az átlag!!!  Okos

Nem értem ezen miért vagy fennakadva!  Fejvakarás
Ott ahol 9kg alatt vannak a legnagyobb bikák, ott nem rossz a 6 kg-os átlagsúly, amiben ugye benne van az összes bika a fiataltól az öregig!





Naplózva

Üdv: Bence
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3813 Dátum: 2010. Október 29. - 12:06:15 »

Nem értem ezen miért vagy fennakadva!  Fejvakarás
Ott ahol 9kg alatt vannak a legnagyobb bikák, ott nem rossz a 6 kg-os átlagsúly, amiben ugye benne van az összes bika a fiataltól az öregig!


De várjál picit, mert a HEOL nem mutatja csak a Mátrafüredi vadásztársaság terítékét, "ahol a legerősebb volt az állomány" és ha a 6 kiló kimagasló eredmény akkor milyen szokott lenni??? (((és nézd már meg azokat a trófeákat, számomra szégyen mégha 6 az átlag is, alig van korona...))) de Eger környékéről miért nem mutat? Például mutassa már az Egerszólát, Egerbakta, Szarvaskő vadásztársaság terítékét... Vagy bármelyik kisebb társaságét Eger környékéről. Az átlag kb 4kg!!! ((( Én mutattam, mutatom mekkora trófeák voltak régen... Ez is egy nagy probléma, hogy a többiek hallgatnak... Ha van itt valaki ezen a fórumon erről a vidékről, rakja föl az itteni idei nagy trófeákat, mint a dunántúliak, hagy elemezzük, vagy cáfoljon engem, erősítse meg, hogy minden rendben!!! Ami volt kiemelkedő idén én azt is mutattam, és az sem igaz a cikkből, hogy az a heves megyei legerősebb agancsa az ottani, mert a Pétervásárai (Ivád) is erősebb!
Naplózva

" There is good out there "
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #3814 Dátum: 2010. Október 29. - 15:59:46 »

Szép jó napot minden kedves Vadásztársnak! Emelem

Szertném veletek megosztani a tegnap reggeli vadászatom történetét. Mivel még jó a hold gondoltam kimegyek egy hajnali lesvadászatra. Már a beírókönyv felé menet eldöntöttem, hogy két nagy kukoricatábla közti búzavetésre ülök hátha belémbotlik valami visszaváltó disznó. Ez a vetés is elég nagy kb. 20ha, a közepén van egy hatalmas "tenger", kb 40cm mély. Egy kicsit párás és hideg volt a reggel, a hold még magasan járt. Néha néha egy- egy törés hallatszott a kukoricából de amúgy nagyon nagy csend volt. Ahogy kezdett világosodni egyszer csak megpillantok egy foltot a a távolban. Nézem távcsővel és látom ám, hogy ez bizony egy bika és felém tart. A szívem elkezd veszettül kalapálni ugyanis már elmúlt okt. 20 így én is lőhetek bikát. Nagy reményekkel tele várom, hogy közelebb érjen és megláthassam ami a fején van. Bejön olyan 150m-re és velem párhúzamosan ballag. úgy látom az agancsának az egyik fele villa, így az elejtés mellett döntöttem. Felveszem a  puskát, szálkereszt a lapockán. Durr, süvít a golyó majd egy hatalmas becsapódás. A bika jelez fut kb. 30m-t majd megáll a "tenger" szélén, ekkor röpül a második golyó, de csak fütyül a levegóbe nincs becsapódás csak később a földbe. A bika megy még 10m-t a víz közepén áll amikor elíndítom a 3. golyót a süvítést egy hatalmas durranás követ majd látom, hogy az erdők királya életelenül esik össze. Kereső fel de csak az agancs eggyik szára van ki a vízből. Levett kalappal megyek oda hozzá és határtalan örömmel mondok hálát, hogy életét adta szórakozásomért. Ő életem második szarvasbikája. Köszönet érte Dianának!

Kaliber 30.06, lőszer 11,9g RWS Evo, lőtáv 150m




Vadászüdv. Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3815 Dátum: 2010. Október 29. - 18:10:04 »

Andorka! Gratula a lövéshez! Emelem

Ez a dupla rózsa igen érdekes, még soha nem láttam ilyet, lövésem nincs mi lehet ez,  de majd a "szakértők" megmondják, hoogy mi is ez pontosan.
Üdv: norbi Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3816 Dátum: 2010. Október 29. - 18:37:27 »

Miért nem lehet normálisan átméretezni a képeket? Vállat von
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3817 Dátum: 2010. Október 29. - 19:14:42 »


Ha, erről mi a vélemény? 2 rózsája van, valamennyire látszik a képen.

Az a helyzet, hogy rendesen meg kellene mutatni, hogy mi tartozik még a képhez, úgy tűnik, hogy a két agancs egy közös rózsában összenőtt, és úgy tűnik, hogy valamit szemérmesen takargatnak ezek a fotók..... Én legalábbis szeretnék tisztán látni ahhoz, hogy véleményt is tudjak mondani....
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 29. - 19:44:56 írta Sakac » Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3818 Dátum: 2010. Október 29. - 19:22:10 »

Üdv! Bocs a képméretért, az imagerz nem müködik. Forsterh nincs semmi titok, mindjárt csinálok új képeket.
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3819 Dátum: 2010. Október 29. - 19:51:25 »


Egy próba, hogy jó-e a méret.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3820 Dátum: 2010. Október 29. - 20:04:51 »


Egy próba, hogy jó-e a méret.

Erre a próbálkozásra van a gyakorló topik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3821 Dátum: 2010. Október 29. - 20:07:53 »











Az idén találtam, de tavalyi. Egy disznódaganyában feküdt, én is meglepődtem, mikor húztam ki a sárból és a rózsa után még jött valami.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3822 Dátum: 2010. Október 29. - 20:16:59 »

Nos én azt gondolom, hogy golyólövéssel keresztűl lőtték az agancstövet,,,, a lövedék egyrészt kisodort egy rész csontot, másrészt sajadzásra késztette az agancstövet... és az előállt állapot szerintem erre vezethető vissza.... az jól látszik, hogy a sejtfaló óriássejtek csak egy darabon tudták normális tevékenységüket kifejteni, a többi helyen a lövedék hatása erősen összekócolta a csontállomány egyneműségét és ezekkel a szövetekkel a csontfaló sejtek is csak hellyel-közzel tudtak megbírkózni és szerintem a súly az. ami aztán végül is letörte a régi agancsot....

de így képről nagyon nehéz, kissé más lenne, ha kézbe lehetne fogni....
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3823 Dátum: 2010. Október 29. - 20:34:45 »

Dehogynem egyszerű!!! Hát errefelé rengeteg "selejt" nem kívánatos fiatal bika van, csak fel kell ismerni és azokat lőni, ezeket amiket mutatok meg békénhagyni! De nem így van sajnos...  Emelem

Ehhez az egyszerűhöz van egy történetem: régebben vadásztattam egy olyan embert, aki egy trófeabírálóbizottság tagja volt, jó régóta, mondtam neki, hogy egyszerű a feladatom, ha kijön valami, akkor nekem semmi dolgom, majd Ő bírál, felvilágosított, hogy ezt felejtsem el, bíráljak csak én, Ő majd akkor, ha kifőzve a kezében lesz.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3824 Dátum: 2010. Október 29. - 20:50:43 »

Nos én azt gondolom, hogy golyólövéssel keresztűl lőtték az agancstövet,,,, a lövedék egyrészt kisodort egy rész csontot, másrészt sajadzásra késztette az agancstövet... és az előállt állapot szerintem erre vezethető vissza.... az jól látszik, hogy a sejtfaló óriássejtek csak egy darabon tudták normális tevékenységüket kifejteni, a többi helyen a lövedék hatása erősen összekócolta a csontállomány egyneműségét és ezekkel a szövetekkel a csontfaló sejtek is csak hellyel-közzel tudtak megbírkózni és szerintem a súly az. ami aztán végül is letörte a régi agancsot....

de így képről nagyon nehéz, kissé más lenne, ha kézbe lehetne fogni....

Igazából a kép tényleg nem adja vissza, próbáltam többféleképpen, de sehogysem lett az igazi. Ez a lövéses dolog nekem eszembe sem jutott. Az biztos, hogy az elöző agancsnál kellett történjen, mert ez már alapban így kellett, hogy nőjön. Én arra tippeltem, hogy az elözőt idő előtt letörte és az agancstő hosszában eltörött egészen a koponya síkjáig, de kitudja.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 [255] 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: