Oldalak: 1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914504 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3705 Dátum: 2010. Október 22. - 23:11:38 »

Szerintem meg Te magad vagy egy óriási pályatévesztett kakukktojás....
Ha kifogytunk az érvekből,akkor is maradjunk az európai kultúrába illő sárdobálás nélküli ,egymást nem pocskondiázó vitastílusnál!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3706 Dátum: 2010. Október 23. - 00:13:49 »

Szereesüüüük egymást gyerekeeek.....!  Doof Doof Doof Táncol Táncol  Táncol
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3707 Dátum: 2010. Október 23. - 06:56:55 »

forsterh, wildheger !
vita  Vigyorog ÖrömNeked Puszi Koccint Emelem

Hát igen úgy tűnik, hogy csapjuk egymást, de azért ez nincs így.... ha visszagondolok a más fórumokon is megélt szakmai vitáinkra is, voltak azokban okos felvetések is, de ha viszonyítok azokban a dolgokban akkor, mondjuk olyan 1:10 hez arányban tudtak engemet azok szakmailag meggyőzni... vagyis Wildheger 10 beszólásából egy volt az ami tényleg ült és szakmailag helyesen látta a kérdést....Alapvetően az a gondom, hogy ellenvéleményt jelenít meg és azt sohasem indokolja objektíven, hanem  szubjektívként mindenki számára örökérvényűvé szeretné tenni.

Nos nálam, aki azért szeret rajzolgatni, nyilazgatni, szeretem tudni, hogy mi miért történik ez a fajta véleménnyilvánítás nem jön be....

Visszatérve a feltöltött sorozatokra, ezek azért németnyelvűek, mert megjártak már két német vadászfórumot is...Én szeretem megméretni a dolgaimat és nem félek attól, ha azokat valakik szakmailag lebírálják, mert ha jogos a bírálat, akkor én abból sokat szoktam tanulni....Németország 80 millió lélekszám felett és hatalmasan visszanyúló vadászati tradiciókkal rendelkezik, mindig is kiváncsi voltam az echte német vadász véleményére.....Nos el kell mondanom, hogy ilyennel még senki sem állt elő, hogy mindhárom sorozatban benne van a kakukktojás....pedig már több mint 6 éve olvasható ez a fórumon.....
Persze vannak benne nagyon nagy érdekességek, amik éppen azt támasztják alá, hogy nincs minden örökérvényű genetikai szabályozás alá vonva, az agancsképzés folyamatában adódhatnak formai szabálytalanságok és erre nagyon jó prezentációs alkalom a sorozatok szemlélése és elemzése

Az első képen például elég nehéz rájönni, de a sorozat legnagyobb agancsánál nem történt más, mint a korona teljes 180 fokos szöggel elfordult a korábbi években felrakott helyzetétől... szinte hihetetlen, de így van.... a nagy kérdés az, hogy vajon miért volt ez jó a szarvasnak? Vagy mi okból történt ez meg? Aztán a jégág viselkedéséről is láthatunk egy kis bemutatót, amely képzésileg a leglabilisabb ágnak számít, nem véletlen, hogy nem sorolják a főágak közé.....

Az utolsó képen el lehet játszadozni a szemág formai alakulásával is, amely ugyan főág és elvárnánk tőle, hogy úgy is viselkedjen, de ennek ellenére elég jól belealakít a dolgokba... vagy nagyon tanulságos az egyik száron már korán megjelenő négyágú korona, amely aztán nem jön vissza az őt követő évek sorozatában, miközben pedig a bika agancsa nagyon komoly méreti fejlődésen megy keresztül....

Kedves Wildheger! Én ilyen és hasonló prezentációkkal alátámasztott ellenvéleményeket fogadnák tőled, hidd el nagy szeretettel, mert nálam üres frázis puffogtatásokkal nem fogsz sokra menni...
Ebben az értelemben legyen példakép számodra elaccc, aki álláspontját többekkel szemben is sikeresen megvédte, nem kímélve fáradtságot, időt, utánajárást  stb.
De én úgy látom, hogy Neked más területen is vannak megoldhatatlan feladataid, ne menjünk messzire, csak a számítógép használati szinten történő kezelése is az...pedig idestova 6 esztendeje, hogy először szakmai témában egy másik vadászfórumon tengelyt akasztottunk egymással... Nos azóta én nem igen látok fejlődést a hozzászólásaidban....Persze én is tévedhetek....

Azt pedig gondolom, hogy más is észrevette, hogy hozzászólásaidat, igaz ilyen időeltolódási szférákban, de konkrétan nekem címezed, tehát célkeresztben vagyok nálad... aminek az okát bizonyára nem bennem kell keresni....

Üdv. forsterh

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3708 Dátum: 2010. Október 23. - 08:44:56 »

Hidd el,nekem ez kínai!
Csináljátok meg úgy,hogy  ne kelljen kisázsiai származásúnak lennem,hogy rendesen megjelenjen.amit rendesen írok!

Látod, most a legalsó quote alá írtál, rendesen jelent meg.

Ha főlé írtál volna betette volna az idézetbe. Mit kellene megcsinálni rajta? Én nem tudok figyelni helyetted, hogy hova írsz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3709 Dátum: 2010. Október 23. - 09:51:58 »

Az ágak alakja pedig örökös formába van öntve,ami nem zárja ki az ágak növekedését,vagy rövidülését,de a tűzési magasság változását igen!

Hello!

Van még egy bizonyítékom, arra, hogy a hullott szár ehhez a bikához tartozik, bár ezt nem tudom fényképekkel prezentálni, azért mégis megpróbálom érthetően, meggyőzően elmagyarázni:

Szóval: Minden vadásznak, vagy vadásztársaságnak, megvan a maga erdőterülete. (gímszarvasról beszélünk) Én úgy gondolom, hogy egy lelkiismeretes vadászember ismeri a saját területét mint a tenyerét, akárhány hektárról is van szó, szerintem ebben egyetérthetünk. Sőt az őt körülvevő területeket is! Úgy gondolom, (((vagy én azt tartanám helyesnek))), hogy minden egyes vadászembernek, vannak olyan megbízott emberei, akik segítik a munkáját, (főleg ha nagyobb területről van szó) tehát etetik, gondozzák az állatokat, felszedik az agancsokat, kijárnak hajtásokra, leszedik a hurkokat, elmesélik milyen állatokkal találkoztak... stb. stb. Szóval egy lelkiismeretes vadász ember, akit érdekel a gímszarvas állomány, az nagyon sok mindenről tudomást szerez, de főleg arról, ha egy érdekes, szép értékes bika él a területen. És ha kettő hasonló pl. 20-as bika megjelenik "a villásokkal tűzdelt" területén arról is tud, főleg ha az ilyen állat igen ritka arrafelé! Ha nincsenek is meg a  bika agancsai minden évben, hallani fog arról, hogy a környező falvakban milyen agancsokat találtak, esetleg lőttek, utánajár, érdeklődik, megnézi, hogy az őszi bőgési szezonra tervezni tudjon. Legalábbis én ezt tartom (tartanám) helyesnek. Na most, ahol ez a páratlan húszas bika tartózkodott nem találtak két hasonló hullott agancsot egyik évben sem és a környéken sem! A környező vadásztársaságoknál sem esett hasonló bika... Én egy picit már megszállott vagyok ebben a témában, nagyon érdekelnek a szép, érdekes, egyedi gímszarvasok, mint amilyen ez is volt, és hidd el nekem, nagyon sokat érdeklődtem, főleg a bemutatott agancsszár párja után is, mert érdekelt volna, hogyan rakta a másik szárát, de sajnos, nemhogy két hasonló agancsot nem találtak, hanem még ennek az egynek sem találták meg a párját! Ez a bika heves megyében a bükkszéki tetőn járt, (Bükkszék) ott élt,  de hangsúlyozom, ismerem az ottani állományt, és még ismerik páran, erről sokat beszélgettünk, de nem tartózkodott ott két hasonló bika ez biztos!   Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3710 Dátum: 2010. Október 23. - 16:11:04 »

Sziasztok!

Nem akarok túl sok lenni az oldalon, de ígértem, hogy mutatok még itteni (Mátra, Bükkaljai) bikákat, azt bizonyítandó, hogy ez az élőhely is alkalmas lenne, szép, mutatós trófeák produkálására, én viszont a hozzáértő szakszerű vadgazdálkodást hiányolom. A szakmai dilettantizmus, az esztelen öldöklés, mérlegelés nélküli kilövések következménye az ami most itt elhatalmasodott, és óriási teherként nyomja a vadásztársaságok vállát. Szinte már a 3-as koronás 6kg-os bika számít kapitálisnak... Mikor beszélgetünk fiatal vadászokkal, vadőrökkel, vadászmesterekkel, hogy gyenge az állomány, az érvelések zöme abból állt, hogy ez nem megfelelő élőhelye a gímszarvasnak. Pedig ez nem így van, (csak így a legkönnyebb ledobni a felelősséget...) Fotókkal is fogom igazolni, hogy errefelé gyönyörű szarvascsordák járták a területet... De az idősebb vadászok is mind ezt mondják. Tönkre ment a gyönyörű állomány, nagy kár érte...

A 90-es évek közepén Egerbakta-Eger közötti erdőségben nevelkedett ez a gyönyörű bika, mikor az egyik vendégvadász 1997-ben rálőtt. A hullott agancsait előtte 3 éven át megtalálták, akkor már tudtuk, hogy egy ígéretes, szép bika járja a területet. Szóval rálőttek, de a becsapódás hangját nem hallották (állítólag) ezért nem keresték az állatot. Februárban agancsozáskor az egyik agancsozó találta meg a rálövés helyétől 50-100 méterre egy fiatal (kb5 éves) cseresben. Az előző évi hullott agancsait is felszedte, nem messze voltak a tetemtől... Én kezembe fogtam a hullott szárakat, és a jobboldali száron a szemág normális ívben hajlott, és az előző években is... A hullott agancs páros 12-es volt, közel 5kg. A rövid jégágát a bika minden évben másik szárra rakta. (errefelé több bikán is előfordult már ez...) A trófea súlya 8,10kg volt, sokat erősített az előző évhez képest... (Sajnos a trófeát találó emberke az agancsain már túl adott, ezért nem tudom megmutatni) A koponyát vizsgálgatva én 6-7 évesre tippelem a fogai abszolút nem kopottak a homlok varratok is jól látszanak. Véleményem szerint sokat erősödött volna még ha meghagyják öregedni. De főleg ami elszomorító, hogy arra nem vették a fáradtságot, hogy legalább egy 200m-es körben utánakeressenek... Igaz akkor még több hasonló szép bika is volt a  környéken... ( "de ugyan ez a vadászmester "eltüntette" őket...")

(((Egyszer beszélgettem vele és elmondtam neki, hogy találtak egy közel 3kg-os hullott szárat a lőtéri erdőbe, szép duplavillás koronás agancs volt, ígéretes a bika. Mire azt válaszolta: "Én is lövettem selejtbe tavaly egy duplavillást a Lőtéribe..." Mondom neki, hogy: miki duplavillás bika nem selejt, hát itteni viszonylatban szépnek számít, akkor az biztos nem is duplavillás volt... De ő csak erősködött, hogy debizony duplavillás volt, és a két magasba tartott kezével mutatta, hogy a baloldalon is volt egy villa, meg a jobb oldalon is...  Vadász  Na én akkor nagyon megrémültem... ez az ember vadászmester... Mondjuk azt tudtam, hogy életében soha nem járt ezelőtt erdőbe, deazért... Szerencsére, már nem vadászmester és nem is tag...

Mindezt nem azért írtam le, hogy általánosítsak, bántsam a vadász társadalmat, mert tudom, hogy a szakmailag hozzáértő vadászemberekre szükség van, hanem azért, hogy felhívjam a figyelmet ezekre az elszomorító dolgokra... Keményen kellene szelektálni a vadászok között, és hatalmas ellenőrzéseket tartani a társaságoknál... Kik irányítanak, kik döntenek, értenek-e hozzá, tisztességesek-e...stb?

Én tudom, hogy nem lett volna világranglistás ez a bika sem, de szerintem nem lennének ennyire rossz gazdasági, anyagi helyzetben az itteni vadásztársaságok, ha ilyen vagy hasonló bikák járnák a területeket, "szórnák a génjeiket"...






Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3711 Dátum: 2010. Október 23. - 16:16:03 »

Hol mutatod a trófeát?

Köszönöm a  Moderátorok korrektségét, segítségét, amiért ismét láthatók a fotók az írásaim alatt!!!  Piál

A trófea itt látható: « Válasz #3301 Dátum: 2010. Október 06. - 08:44:25 »
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3712 Dátum: 2010. Október 23. - 20:09:50 »

Hát igen úgy tűnik, hogy csapjuk egymást, de azért ez nincs így.... ha visszagondolok a más fórumokon is megélt szakmai vitáinkra is, voltak azokban okos felvetések is, de ha viszonyítok azokban a dolgokban akkor, mondjuk olyan 1:10 hez arányban tudtak engemet azok szakmailag meggyőzni... vagyis Wildheger 10 beszólásából egy volt az ami tényleg ült és szakmailag helyesen látta a kérdést....Alapvetően az a gondom, hogy ellenvéleményt jelenít meg és azt sohasem indokolja objektíven, hanem  szubjektívként mindenki számára örökérvényűvé szeretné tenni.

Nos nálam, aki azért szeret rajzolgatni, nyilazgatni, szeretem tudni, hogy mi miért történik ez a fajta véleménnyilvánítás nem jön be....

Visszatérve a feltöltött sorozatokra, ezek azért németnyelvűek, mert megjártak már két német vadászfórumot is...Én szeretem megméretni a dolgaimat és nem félek attól, ha azokat valakik szakmailag lebírálják, mert ha jogos a bírálat, akkor én abból sokat szoktam tanulni....Németország 80 millió lélekszám felett és hatalmasan visszanyúló vadászati tradiciókkal rendelkezik, mindig is kiváncsi voltam az echte német vadász véleményére.....Nos el kell mondanom, hogy ilyennel még senki sem állt elő, hogy mindhárom sorozatban benne van a kakukktojás....pedig már több mint 6 éve olvasható ez a fórumon.....
Persze vannak benne nagyon nagy érdekességek, amik éppen azt támasztják alá, hogy nincs minden örökérvényű genetikai szabályozás alá vonva, az agancsképzés folyamatában adódhatnak formai szabálytalanságok és erre nagyon jó prezentációs alkalom a sorozatok szemlélése és elemzése

...Az első képen például elég nehéz rájönni, de a sorozat legnagyobb agancsánál nem történt más, mint a korona teljes 180 fokos szöggel elfordult a korábbi években felrakott helyzetétől... szinte hihetetlen, de így van.... a nagy kérdés az, hogy vajon miért volt ez jó a szarvasnak? Vagy mi okból történt ez meg? Aztán a jégág viselkedéséről is láthatunk egy kis bemutatót, amely képzésileg a leglabilisabb ágnak számít, nem véletlen, hogy nem sorolják a főágak közé..

Az utolsó képen el lehet játszadozni a szemág formai alakulásával is, amely ugyan főág és elvárnánk tőle, hogy úgy is viselkedjen, de ennek ellenére elég jól belealakít a dolgokba... vagy nagyon tanulságos az egyik száron már korán megjelenő négyágú korona, amely aztán nem jön vissza az őt követő évek sorozatában, miközben pedig a bika agancsa nagyon komoly méreti fejlődésen megy keresztül....

Kedves Wildheger! Én ilyen és hasonló prezentációkkal alátámasztott ellenvéleményeket fogadnák tőled, hidd el nagy szeretettel, mert nálam üres frázis puffogtatásokkal nem fogsz sokra menni...
Ebben az értelemben legyen példakép számodra elaccc, aki álláspontját többekkel szemben is sikeresen megvédte, nem kímélve fáradtságot, időt, utánajárást  stb.
De én úgy látom, hogy Neked más területen is vannak megoldhatatlan feladataid, ne menjünk messzire, csak a számítógép használati szinten történő kezelése is az...pedig idestova 6 esztendeje, hogy először szakmai témában egy másik vadászfórumon tengelyt akasztottunk egymással... Nos azóta én nem igen látok fejlődést a hozzászólásaidban....Persze én is tévedhetek....

Azt pedig gondolom, hogy más is észrevette, hogy hozzászólásaidat, igaz ilyen időeltolódási szférákban, de konkrétan nekem címezed, tehát célkeresztben vagyok nálad... aminek az okát bizonyára nem bennem kell keresni....

Üdv. forsterh


A legnagyobb agancs más szögben van a háttéranyaghoz képest.A többinek a középága nekifekszik,ezé pedig eláll az anyagtól.Viszont,ha nekifektetjük,akkor megállapítható,hogy nem egy bika agancsairól van szó.A jobbról másodikat pedig nyugodtan ki lehet venni a sorból,így marad kettő hasonló,de a jobbról harmadik középága is más egyedre utal.
Mindezt igen higgadtan,veszekedési szándék nélkül írom!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3713 Dátum: 2010. Október 23. - 20:40:45 »

Nem eszik ám olyan forrón a kását, mint ahogyan Te gondolod..... egyébként meg bátran gondoljál amit akarsz, de nem árt azért, ha pár sorozatot áttanulmányozol......

 hárommal én is besegítek, bár tudom, hogy a te esetedben akár 103-at is feltehetnék a géneid eléggé behatárolják a véleményeidet.....





Azért itt nagyon szépen lejön, hogy milyen eltérések szinte mindennaposak lehetnek egy szarvasbika agancsképzésének folyamatában... Aki pedig erre egy merev és rugalmatlan sémát akar ráhúzni, hát az úgy járt....

Honnan tudható, hogy ezek a sorozatok tényleg sorozatok?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3714 Dátum: 2010. Október 24. - 05:53:40 »

Honnan tudható, hogy ezek a sorozatok tényleg sorozatok?

Sziasztok!

Szóval megint neki állhatnék nyilazni, de most azért sem teszem....Ezek évek óta ismert bikák voltak, mert egy akkor még az új autópálya (M 7 )által el nem vágott, ősi téli beállóhelyre minden évben pontosan megérkeztek a szarvasbikák, olyan december 8-9-e körül és egészen az agancs elvetésig ki is tartottak a területen.... Nem volt ám bődületes mennyiség belőlük úgy átlagosan 30-40 db....Mivel ez a telelőhely az erdészkerületem egyik legcsendesebb részén volt található, napi rálátásaim voltak az ott tartózkodó szarvasbikák mennyiségének és minőségének változásáról is....Az első képen látható sorozatot hullajtó bika agancsait, minden évben egy 100 m-es sugarú körben, egy fiatal kis akácosban gyűjtöttük,,, ez a bika annyire ragaszkodott ahhoz a kis akácoshoz, hogy négy éven keresztül mindig ott vettük fel az agancsait... A legutolsó, a legnagyobb agancsnál egy kicsit elcsesztük a dolgot... február 22-e volt és azt hittük, hogy már ez a bika elvetette az agancsait, mert a korábbi években (ezeket is mindig feljegyeztük) már február 20 és 17-e között mindig eldobta őket...Nos az akácos átjárása közben egyszercsak felállt előttünk a kérdéses bika és már meg is lódult... Néhány halk koppanás és azóta sem láttuk többet...De utoljára még az egyik félszárat leejtette ott nekünk. Az utolsó kép sorozatát adó szarvasbikának nagyobb volt a járása, neki azonban biztos és jól beazonosítható ismertetőjele volt, amit nem fogok azért sem benyilazni....

Tudod Wildheger! Ha csak egyszer is előfordulhatna, hogy egy általad összeállított sorozatot ide feltennél a Fórumra  ( amire több okból sincs egyelőre esélyem, mert a számítógépes ismereteid azért ezt nem teszik lehetővé....és  na azt meg hagyjuk.....) akkor már csak a bosszantásod kedvéért én is szivesen belefikáznék a munkádba. Bár egyáltalán nem szokásom nekem ez....

Na mindegy.... mondjuk tényleg azt vonja le az ember az egészből, hogy nem igen érdemes ide bármit is hozni....Ezért szeretem a német vadászfórumokat, mert ott azért a tisztelet egymás munkája iránt és az őszinte lelkesedés és tanulás egymástól, egymás tapasztalatainak kicserélése magától értetődő dolog....

Üdv. forsterh
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3715 Dátum: 2010. Október 24. - 08:16:20 »

Sziasztok!

Szóval megint neki állhatnék nyilazni, de most azért sem teszem....Ezek évek óta ismert bikák voltak, mert egy akkor még az új autópálya (M 7 )által el nem vágott, ősi téli beállóhelyre minden évben pontosan megérkeztek a szarvasbikák, olyan december 8-9-e körül és egészen az agancs elvetésig ki is tartottak a területen.... Nem volt ám bődületes mennyiség belőlük úgy átlagosan 30-40 db....Mivel ez a telelőhely az erdészkerületem egyik legcsendesebb részén volt található, napi rálátásaim voltak az ott tartózkodó szarvasbikák mennyiségének és minőségének változásáról is....Az első képen látható sorozatot hullajtó bika agancsait, minden évben egy 100 m-es sugarú körben, egy fiatal kis akácosban gyűjtöttük,,, ez a bika annyire ragaszkodott ahhoz a kis akácoshoz, hogy négy éven keresztül mindig ott vettük fel az agancsait... A legutolsó, a legnagyobb agancsnál egy kicsit elcsesztük a dolgot... február 22-e volt és azt hittük, hogy már ez a bika elvetette az agancsait, mert a korábbi években (ezeket is mindig feljegyeztük) már február 20 és 17-e között mindig eldobta őket...Nos az akácos átjárása közben egyszercsak felállt előttünk a kérdéses bika és már meg is lódult... Néhány halk koppanás és azóta sem láttuk többet...De utoljára még az egyik félszárat leejtette ott nekünk. Az utolsó kép sorozatát adó szarvasbikának nagyobb volt a járása, neki azonban biztos és jól beazonosítható ismertetőjele volt, amit nem fogok azért sem benyilazni....

Tudod Wildheger! Ha csak egyszer is előfordulhatna, hogy egy általad összeállított sorozatot ide feltennél a Fórumra  ( amire több okból sincs egyelőre esélyem, mert a számítógépes ismereteid azért ezt nem teszik lehetővé....és  na azt meg hagyjuk.....) akkor már csak a bosszantásod kedvéért én is szivesen belefikáznék a munkádba. Bár egyáltalán nem szokásom nekem ez....

Na mindegy.... mondjuk tényleg azt vonja le az ember az egészből, hogy nem igen érdemes ide bármit is hozni....Ezért szeretem a német vadászfórumokat, mert ott azért a tisztelet egymás munkája iránt és az őszinte lelkesedés és tanulás egymástól, egymás tapasztalatainak kicserélése magától értetődő dolog....

Üdv. forsterh


Üdv Forsterh!

Én egyszer régen regisztráltam egy fotós fórumos oldalra, mint abszolút kezdő amatőr fotós. Nagyon sok haladó kezdő, de sok profi is töltötte oda a fotókat. Először kaptam az értelmes, megalapozott szakmai  kritikákat. Én a hasznos tanácsokat mindig megfogadtam, és szépen haladtam előre... Aztán pár év múlva azt vettem észre, hogy már alig kapok rossz véleményt, mindig csak a dicséretek, jó pontok jönnek,( a főoldalon a fotóim), aztán jöttek a kérések, kérdések, egyszóval elismert lettem az amatőr fotós "szakmában" és nagyon sokan szerették a fotóimat. Persze ez nagyon sok emberkének nem tetszett, mivel az irigység ott van minden emberben, csak van aki intelligensen visszatudja szorítani, nem is gondol rá, kirekeszti a tudatából, van aki nem. Ez is valami olyasmi, mint a féltékenység a párunkkal szemben. Ha nem szorítjuk vissza, akkor elhatalmasodik, és már akkor is piszkálnánk ha semmi alapja nincs!!! Szóval mikor feltöltöttem egy nagyon szép fotót, ami megfelelően volt komponálva, szerkesztve, (harmadolás, aranymetszés...stb) technikailag is korrekt kivitelezés, akkor jöttek rá a jó pontok a dicséretek, gondoltam magamban jó úton járok, most már valamicskét ehhez is értek, de mindig jött az az egy olyan vélemény, hogy: Nekem nem tetszik, ezt nem így kellett volna, ez nem jó, ez kukába való...stb. Tehát kaptam 30 pozitív elismerő véleményt, és közte minden egyes alkalommal volt egy, ami (igaz akkor nem is vettem észre) nem is a fotónak, hanem a személyemnek szólt! Én meg rágtam magam rajta::: miért írta ez, hogy nem jó, miért nem látja, hogy ott van, hogy ez mindenkinek így jó...stb... Ezen az egy negatív véleményen gondolkoztam, pedig ott volt mellettem 29 pozitív. 29 olyan ember volt mellettem, aki tanult tőlem, aki felnézett rám, aki elismert, és jött utánam, akikből később nagyon jó fotósok lettek...! Kicsit hosszúra nyúlt, de azt akarom mondani, hogy itt többen tanulunk tőled mint 29,((( és sokkal komolyabb dologról szól ez a fórum, a vita, ezt így gondolom,))) bár én itt most csak a magam nevében nyilatkozhatom, de mástól is hallottam már, hogy tőled sokat lehet tanulni, és igaza volt az illetőnek!

Hozz ide mindig anyagot amiből tanulhatunk és mutasd nekünk is, önzetlenül ahogyan eddig, mert itt is vagyunk sokan akik nézzük, és halkan csendben tanulunk!!! Szerintem így kell ezt előadni, bemutatni, ahogyan Te csinálod, nyilakkal, fotókkal meggyőző érvekkel. Ha a környezetemben élő felelős vadászemberek, csak a felét tudnák annak amit Te, büszkék lehetnénk a vadgazdálkodásra, és nagyapáink is büszkék lehetnének ránk! Én itt az északi középhegységben sajnos csak egyetlen embert ismerek aki hasonlóan hozzád, tapasztalataiból, hobbiból, óriási lelkesedésének köszönhetően gyűjtötte össze a tudását, és érzéke is van hozzá, sokat tanultunk egymástól. Örülök, hogy hasonló embert ismerhettem meg a személyedben! Kár, hogy csak a virtuális téren keresztül...  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3716 Dátum: 2010. Október 24. - 09:03:00 »

Na jó! Váltsunk témát... a napokban olvastam egy német nyelvű vadászati szakcikket, Gerhart Zwirglmaiernek a bajor állami mezőgazdasági és vadászati minisztériumának vadászati tanácsadójától....Ez a cikk szuper.... Egy az egyben rávezeti a reflektorfényt a csülkös nagyvadfajok jelenlegi hibás vadászati gyakorlatára, amelynek egyenes következménye az égbetörekvő mennyiségi és minőségi vadkár...., de a minőségi trófeanevelés akadályozó tényezője is.....a cikket eredetiben német nyelven itt tudjátok elolvasni

A lényege az az, hogy az esti és éjszakába húzódó lesvadászatokkal megtanítottuk a csülkös nagyvadat arra, hogy nagy sikerrel, hogyan tudja elkerülni az elejtését.... Az este az erdőből kiváltó vad éhes és minden érzékszerve teljes tudatában arra törekszik, hogy baj nélkül kiváltson a mezőgazdasági területre, ahol jól tud lakni. Az esti vadászatok eseményei azonban megtanítják arra, hogy teljesen "partizánéletet" kell folytatnia a sikeres túlélés érdekében. Vagyis a lehető legkésőbben kell kiváltania a biztonságot és rejtőzködést nyújtó erdőből, kvázi teljesen éjszakai életet kell folytatnia, miután nemcsak nappal, de éjszaka is komoly időmennyiséget kell az erdőben eltöltenie, aminek következtében kezelhetetlen mértékűre emelkedik az erdei vadkár mértéke.....Ezt Ti okozzátok kedves vadászok az eszement és teljes hozzá nemértést bizonyító vadászati gyakorlatotokkal, aminek eredményeképpen a vaddisznó, a szarvas, a dám, a muflon és az őz is bár állandóan jelen van, de sohasem látható..... Bravó ! Ez egy sikeres müködtetése a dolgoknak.... Nem lehet itt egy vadat sem látni, de ennek ellenére a mezőgazdasági és az erdészeti vadkár mértéke az eget súrolja....
 A cikk írója akivel egyébként szakmailag a legmesszebbmenőkig egyetértek, ennek a helyzetnek a kiküszöbélésére a reggeli lesvadászatot ajánlja. Reggel a visszaváltó vad már jóllakott, egy egész éjszakai csavargás utáni fáradtságban nem annyira figyelmes, könnyebben elbírálható és elejthető.... ha biztosítsuk a csülkös vadnak, hogy kedve szerint szétszóródhasson a vadászterületen, akkor a károkozás mértéke sem koncentrálódik a rejtözködő helyek közvetlen környezetére és a kiváltó helyek közvetlen közelére, mert van lehetőség széjjel terülni....

Szükséges vadászatmentes zónák kijelölése, ha úgy tetszik vadkamrák, vadfolyósók biztosítása, hogy a vad nyugodtan, akár nappal is hozzájuthasson a táplálékához... ugyanakkor pedig  az élhetetlen élmények erősítéséhez az erdei  fiatalosok védelme érdekében csak ott, azok környezetében engedélyezné az esti lesvadászatot..... a nagy vadászati hasznosítás, nyomás nem kedvez a nagy trófeák felrakásához, mert a stressz hatalmas mértékű..... ezért az a jó, ha a korosztályviszonyok és az ivararány viszonyok a szakmailag  elvártnak megfelelőek és az állomány egyik része sem esik túlzott vadászati hasznosítás alá, mert az az egész állomány nyugalmát borítja fel.....

Nos ezeket olvasva, csak mosolygok, vigyorgok kínomban.... hol van ettől ma a magyar vadgazdálkodás????? Hol vannak nekünk ilyen szakembereink????  Áhhhh gyerekek fényévekben mérhető a mi hozzállásunk és szakmai tudásunk leszakadása ezektől a nemzetektől. De azért az ilyen Wildhegerek megteszik a magukét.....

üdv. forsterh

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3717 Dátum: 2010. Október 24. - 09:36:56 »

Na mindegy.... .Ezért szeretem a német vadászfórumokat, mert ott azért a tisztelet egymás munkája iránt és az őszinte lelkesedés és tanulás egymástól, egymás tapasztalatainak kicserélése magától értetődő dolog....
Érdekes dolog ez a genetika ! Úgy látszik, hogy a németek között van kötekedő sváb is...!  Ördög Vigyorog
Azért adjunk neki még egy-két évet, ------ agyoncsapni ráérünk akkor is !!!  Vigyorog Vigyorog Emelem




Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3718 Dátum: 2010. Október 24. - 11:04:23 »

Sziasztok!

Szóval megint neki állhatnék nyilazni, de most azért sem teszem....Ezek évek óta ismert bikák voltak, mert egy akkor még az új autópálya (M 7 )által el nem vágott, ősi téli beállóhelyre minden évben pontosan megérkeztek a szarvasbikák, olyan december 8-9-e körül és egészen az agancs elvetésig ki is tartottak a területen.... Nem volt ám bődületes mennyiség belőlük úgy átlagosan 30-40 db....Mivel ez a telelőhely az erdészkerületem egyik legcsendesebb részén volt található, napi rálátásaim voltak az ott tartózkodó szarvasbikák mennyiségének és minőségének változásáról is....Az első képen látható sorozatot hullajtó bika agancsait, minden évben egy 100 m-es sugarú körben, egy fiatal kis akácosban gyűjtöttük,,, ez a bika annyire ragaszkodott ahhoz a kis akácoshoz, hogy négy éven keresztül mindig ott vettük fel az agancsait... A legutolsó, a legnagyobb agancsnál egy kicsit elcsesztük a dolgot... február 22-e volt és azt hittük, hogy már ez a bika elvetette az agancsait, mert a korábbi években (ezeket is mindig feljegyeztük) már február 20 és 17-e között mindig eldobta őket...Nos az akácos átjárása közben egyszercsak felállt előttünk a kérdéses bika és már meg is lódult... Néhány halk koppanás és azóta sem láttuk többet...De utoljára még az egyik félszárat leejtette ott nekünk. Az utolsó kép sorozatát adó szarvasbikának nagyobb volt a járása, neki azonban biztos és jól beazonosítható ismertetőjele volt, amit nem fogok azért sem benyilazni....

Tudod Wildheger! Ha csak egyszer is előfordulhatna, hogy egy általad összeállított sorozatot ide feltennél a Fórumra  ( amire több okból sincs egyelőre esélyem, mert a számítógépes ismereteid azért ezt nem teszik lehetővé....és  na azt meg hagyjuk.....) akkor már csak a bosszantásod kedvéért én is szivesen belefikáznék a munkádba. Bár egyáltalán nem szokásom nekem ez....

Na mindegy.... mondjuk tényleg azt vonja le az ember az egészből, hogy nem igen érdemes ide bármit is hozni....Ezért szeretem a német vadászfórumokat, mert ott azért a tisztelet egymás munkája iránt és az őszinte lelkesedés és tanulás egymástól, egymás tapasztalatainak kicserélése magától értetődő dolog....

Üdv. forsterh


Erre irányult a kérdésem,és ez így elég meggyőző is.
Köszönöm a választ! Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3719 Dátum: 2010. Október 24. - 11:07:21 »

Nos ezeket olvasva, csak mosolygok, vigyorgok kínomban.... hol van ettől ma a magyar vadgazdálkodás????? Hol vannak nekünk ilyen szakembereink????  Áhhhh gyerekek fényévekben mérhető a mi hozzállásunk és szakmai tudásunk leszakadása ezektől a nemzetektől. De azért az ilyen Wildhegerek megteszik a magukét.....

No azért gondolom ott se annyira jó a helyzet, mert akkor nem kellett volna ezt a cikket megírni...
Szóval ott is vannak illen meg ollan emberek is.

Mint ahogy köztünk is vannak elkötelezett vadgazdák, meg silány síszerek.

Mindamellett sok igazsága van a cikknek!  Igen
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: