Oldalak: 1 ... 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3690 Dátum: 2010. Október 22. - 19:21:03 »

A picr.de vagy az imageshack.us -t használjátok, azokkal még sohasem volt baj. Ne ezeket a magyar vacakokat.







Köszi, de most újra tegyem föl szöveggel kiegészítve a fotókat? Visszamenőleg nem lehet megoldani? Az a baj, hogy volt aki viszont látta a fotókat, meg részt vett a vitában, az már nem hiszem hogy újra kíváncsi rá... Vagy így jártunk?   Wave
Naplózva

" There is good out there "
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3691 Dátum: 2010. Október 22. - 19:25:15 »

Köszi, de most újra tegyem föl szöveggel kiegészítve a fotókat? Visszamenőleg nem lehet megoldani? Az a baj, hogy volt aki viszont látta a fotókat, meg részt vett a vitában, az már nem hiszem hogy újra kíváncsi rá... Vagy így jártunk?   Wave
Mi nem tudjuk visszahozni, hiszen ide csak elérhetési utakat állítotok be. Sajnos újra fel kell töltened valahová, a linkeket ki tudom cserélni és beilleszteni a helyére, akkor a szövegeket nem kell újra feltenni.
De ma már nem, mert megyek ki ilyen gyönyörű holdban.
 Wave Wave

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3692 Dátum: 2010. Október 22. - 19:32:08 »

Mi nem tudjuk visszahozni, hiszen ide csak elérhetési utakat állítotok be. Sajnos újra fel kell töltened valahová, a linkeket ki tudom cserélni és beilleszteni a helyére, akkor a szövegeket nem kell újra feltenni.
De ma már nem, mert megyek ki ilyen gyönyörű holdban.
 Wave Wave

Üdv,H

Ok holnap dél körül ha neked is jó... ha nem, mondj egy időpontot lécci... mondjuk picr.de-re feltöltöm...  Sok szerencsét a teliholdas estéhez...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3693 Dátum: 2010. Október 22. - 21:08:31 »

Szervusztok!   Csak egyet tudok érteni elacccal ebben a témában, amit nem elég szeretni, ha nem tudni kell ahhoz, hogy észrevegyük a hasonlóságokat, amelyeket a fotón zöld apró nyilakkal jelöltem és piros nyilakkal pedig az eltéréseket..... nos a zöld nyilak nagy száma mutatja, hogy nagy valószínűséggel itt ugyannak a bikának az elhullajtott agancsát hasonlíthatjuk össze a trófeáján lévő baloldali szárral.....
induljunk el a rózsatőtől felfelé Jól látható, hogy a trófeánál a rózsán látható két szemölcs helye jól beazonosítható már a hullajtott agancsnál is, perdöntőek a hasonlítás vonatkozásában a vérszállító erek pályái, amelyek barázdákat hagynak az agancs megcsontosodott felületén és futásuk egy-egy egyed azonosítására kiválóan alkalmas.... itt is jól beazonosítható és megtalálható mindkét agancson a futó érpályák vonalai... A jégág hosszúsági méretének lecsökkenése pedig egyenesen következik az érintett szárszakasz nagymértékű hirtelen vastagodásából.... Egyetlen eltérés a középág íveltségében van, de változott a tűzés magassága is, ellenben  a tűzés szöge változatlan....A koronában lévő ágak mindegyike jól beazonosítható és a trófeán lévő ágvégek éretlen, tompa ujjbegyszerű végeiből megállapítható, hogy még a következő évben további javulás lett volna várható ettől a bikától, amely így korán lett kilőve.....


Két különböző bika agancsait próbáltok eggyé tenni!
Más a szemágak típusa.
Minden ágnak van egy főere,mely a rózsában felismerhető.Ahogy haladunk a korona felé,úgy követik egymást sorrendben az ágakhoz és a koronához  tartozó erek,nem összevissza.
A jágág egészen más típusú!
A középág szintén!
A korona ágainak elágazását sem a szélirány,vagy a napsugár beesési szöge,hanem a gének határozzák meg!Itt pedig jelentős a kölönbség!
Az ágak tűzési magassága genetikailag kódolva van és nem csúszkál fel,vagy le!
Hogy korai-e a kilövés,ahhoz jó lenne tudni a homlokcsap magasság-szélesség arányát,illetve mm-ben mért méreteit.

Én ennyit láttam ki belőle, de én is szívesen tanulok másoktól is, ha van még valami amit nem láttam meg írjátok le.....

Üdv. forsterh

Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3694 Dátum: 2010. Október 22. - 21:10:55 »

Börzsöny - Nagyoroszi - Kőember .
 Emelem

Gyönyörű hely... Volt szerencsém már ott járni Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3695 Dátum: 2010. Október 22. - 21:33:09 »

Szerintem az eltérő vélemények ugyanúgy emelik ennek a fórumnak az értékét, mint a többiek és nagyon is helyük van itt....
Azért még egy-két dolgot leírnék.... szóval volt idő, amikor vadászfórumokon nem csináltam ilyen színes nyilakkal ellátott képeket, mert azt hittem, hogy a feltöltött képekben mások is meglátják azt, amit meg kell látni, hiszen majd kiveri a szemüket... Na ebben kellet első lépésben hatalmasat csalódnom, mert az emberek egy jelentős részének halvány elképzelése sincs, hogy mit kellene meglátnia, hiába van az a szöveges részben leírva... Aztán el kezdtem nyilazni, hogy sokan ne csak nézzenek, hanem lássanak is  Kacsint  De ezt is kellett fokoznom a különböző színek alakalmazásával, mert egyébként jól el tudnánk egymás mellett beszélgetni... Nagyon sok agancsot kell tapogatni ahhoz, hogy első ránézésre a főbb jellegzetességet hordozó markereket meg tudjuk találni benne.... Ezeknél pedig a legperdöntőbb - mint már említettem - az érrendszer barázdái az agancs felületén, mert ez a szarvas szervezetéből jön elő és minden egyed számára egyéni és olyan mint egy emberi ujjlenyomat, amely azonosításra alkalmas.... Arra már sokan rájöttek, hogy a pecséten átfutó vérerek elhelyezkedése nagyon alkalmas a hullajtott agancsok azonosítására, de kevés ember akadt, aki végiggondolta volna, hogy a pecséten átbújó véredényeknek az agancs felületén végigfutó  sajátosságai, mint egy-egy ujjlenyomat jellemzik a tulajdonosát.....Ehhez azonban sok-sok sorozatot kell végignézni és összehasonlítani, hogy mindezekre rájöhessünk. Ha nem nézünk meg kellő számú sorozatot, akkor például marha nagyot lehet hasalni egy-egy ágvégen kialakuló kisebb dudor esetében... Sokan azt mondják erre, minden előzetes bizonyított tapasztalat hiányában is, hogy na itt már lespórolt megint egy ágat a szarvasbika, holott sorozatok agancsai bebizinyították, hogy nem spórolásról, hanem éppen ellenkezőleg: egy új ág kisarjadásának a lehetőségét jelzi előre és ez a sorozat következő évi agancsában azon a helyen meg is jelenik.....
Tehát sokan sokfélét látnak és magyaráznak bele ezekbe a dolgokba... ami engemet, mondjuk nem hoz lázba, ha okos és értelmes dolgokat mondanak akkor viszont én vagyok az első, aki ezeket a magamévá teszem....Természetesen mindenki azt gondol, amit akar és a véleményeinket pedig szabadon közzé tesszük....Még egy szót a tűzési magasságról... ha csak egy kicsi logikát lenne képes belevinni némely ember a folyamatokba, akkor ez nem lehetne vita tárgya, hogy egy évenkénti közel azonos feltételeket biztosító agancsfelépítési idényben a rendelkezésre álló behatárolt tápanyagbevitel egy vastagabb szár felépítése esetén kevesebb dologra lesz alkalmasabb, vagyis lejjebb eshet a tűzés magassága, rövidülhet a jégág.... nincs ez örökös formába öntve egyrészt, másrészt pedig a természeti környezeti hatások számára azért maradt még ebben a folyamatban bizonyos tág határok között mozgó változtatás lehetősége.....
Ezért kell a lehető legtöbb helyen olyan pontokat találni, amelyek erősítik vagy gyengítik a vélelmezett hasonlóságot... egy apasági perben a gyermek származását eldöntő igazságügyi orvosszakértői vizsgálatok határozataiban is csak 75-85-95 %-os biztonsággal történő vélelmezhetőségekről esik szó, pedig azt összehasonlítva ezzel, amit most mi csinálunk, komoly vegyi vizsgálatok többszörösen megismételt és ellenőrzött eredményeit építi be a határozatába....mégsem hundert Prozent...
Az ágak alakja pedig örökös formába van öntve,ami nem zárja ki az ágak növekedését,vagy rövidülését,de a tűzési magasság változását igen!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3696 Dátum: 2010. Október 22. - 21:36:38 »



Nem eszik ám olyan forrón a kását, mint ahogyan Te gondolod..... egyébként meg bátran gondoljál amit akarsz, de nem árt azért, ha pár sorozatot áttanulmányozol......

 hárommal én is besegítek, bár tudom, hogy a te esetedben akár 103-at is feltehetnék a géneid eléggé behatárolják a véleményeidet.....





Azért itt nagyon szépen lejön, hogy milyen eltérések szinte mindennaposak lehetnek egy szarvasbika agancsképzésének folyamatában... Aki pedig erre egy merev és rugalmatlan sémát akar ráhúzni, hát az úgy járt....

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3697 Dátum: 2010. Október 22. - 21:37:44 »

A 3693-as hozzászólásomat e rendszer egy kicsit összekeverte.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3698 Dátum: 2010. Október 22. - 21:42:34 »

A 3693-as hozzászólásomat e rendszer egy kicsit összekeverte.

Nem kevert a rendszer semmit.

Amit a 2 quote közé írsz, az belesimul az idézett üzenetbe.

Tudod tagolni az idézetet, ha a quote-ket másolod.

(quote)
(/quote)

Az idézet formulája. Természetesen kapcsos zárójelek a normál helyett.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3699 Dátum: 2010. Október 22. - 22:03:27 »

Gyönyörű hely... Volt szerencsém már ott járni Mosolyog
Én is voltam már arra, nem is egyszer! És tényleg gyönyörű!!! Maga a börzsöny az ország legszebb hegyvidéke! (bár lehet, hogy elfogult vagyok)
És megyek ki holnap is, gyönyörködni az őszi BÖRZSÖNYben! Taps Táncol
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3700 Dátum: 2010. Október 22. - 22:04:24 »

Nem kevert a rendszer semmit.

Amit a 2 quote közé írsz, az belesimul az idézett üzenetbe.

Tudod tagolni az idézetet, ha a quote-ket másolod.

(quote)
(/quote)

Az idézet formulája. Természetesen kapcsos zárójelek a normál helyett.
Hidd el,nekem ez kínai!
Csináljátok meg úgy,hogy  ne kelljen kisázsiai származásúnak lennem,hogy rendesen megjelenjen.amit rendesen írok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3701 Dátum: 2010. Október 22. - 22:07:51 »

Nem eszik ám olyan forrón a kását, mint ahogyan Te gondolod..... egyébként meg bátran gondoljál amit akarsz, de nem árt azért, ha pár sorozatot áttanulmányozol......

 hárommal én is besegítek, bár tudom, hogy a te esetedben akár 103-at is feltehetnék a géneid eléggé behatárolják a véleményeidet.....





Azért itt nagyon szépen lejön, hogy milyen eltérések szinte mindennaposak lehetnek egy szarvasbika agancsképzésének folyamatában... Aki pedig erre egy merev és rugalmatlan sémát akar ráhúzni, hát az úgy járt....


Mindhárom  mesterséges sorozatban látom a kakukktojást,de majd egyszer gyűjteményesen leírom!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3702 Dátum: 2010. Október 22. - 22:19:07 »

Mindhárom  mesterséges sorozatban látom a kakukktojást,de majd egyszer gyűjteményesen leírom!

Szerintem meg Te magad vagy egy óriási pályatévesztett kakukktojás....
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3703 Dátum: 2010. Október 22. - 22:34:52 »

Hát ha ez a csap utáni második agancsa, akkor tényleg várni kellett volna még egy évet, kíváncsiságból "úgyse rúgott még labdába..." Viszont nekem egy kicsit erősnek tűnik alul és a koszorú, agancstő is, ahhoz, hogy csap utáni agancs legyen. Ok láttam már hármas koronás csapot is (nem egyet), de az inkább a somogyi, vagy zalai ritka jó vérvonalra jellemző. A hegyvidéken nem fordul elő, még az is ritka, hogy a második agancsa villás...  itt inkább a kistestű, kiskoponyás bikák vannak többségben, ahol első a csap, utána a páros hatos agancs, és aztán villa, vagy ritkán korona... Ezek nem is raknak 10 fölé soha. Itt is előfordul nagykoponyás bika, találkoztam már vele, csak az 5-10 évente egyszer ahogy Forsterh helyesen mondta és akkor sem burjánzik a  koronája... (Ez a bika sem úgy indít mint egy erős, erőteljes, sokágú somogyi szarvas...) Karácsony Károlynak igaza volt, inkább csak mennyiségileg ér valamit, szép sokágú koronája soha nem lett volna szerintem sem... Hosszú agancs, felül kevés ágszámmal, max duplavilla. Persze azt minden vadásztársaságnak magának kell eldönteni, hogy megfelelő ez a vérvonal vagy sem... és itt a nagy felelősség, döntéskor kell a szakértelem, a tudás, a megfelelő tapasztalat!!!!  Amit múltkor levezettem azért bebizonyította, hogy egy villás bika is hozhat, érdekes szép "sokágú" trófeát, ha megéri a becses öregkort.
Szerintem ez harmadik agancs...
Nekem személy szerint a duplavilla jobban tetszik, mint egy "karácsonyfa", inkább a keleti típus mellé tenném a voksot.

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3704 Dátum: 2010. Október 22. - 22:45:18 »

forsterh, wildheger !
vita  Vigyorog ÖrömNeked Puszi Koccint Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: