Oldalak: 1 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914518 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3525 Dátum: 2010. Október 17. - 11:47:43 »

Ha jól emlékszem, akkor volt egy olyan kérdés korábban (most sehogy sem találtam meg), hogy idén mekkora lesz a legnagyobb szabadterületi bika, s nem túl nagy számok érkeztek. Ehhez képest "csak" a Zalaerdőnél esett három 14 kg feletti bika...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3526 Dátum: 2010. Október 17. - 12:35:25 »

Ehhez képest "csak" a Zalaerdőnél esett három 14 kg feletti bika...
Azám és volt közöttük néhány 10 év fölötti is...!  Nyihi Ördög
 Emelem
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3527 Dátum: 2010. Október 17. - 12:38:14 »

Ha jól emlékszem, akkor volt egy olyan kérdés korábban (most sehogy sem találtam meg), hogy idén mekkora lesz a legnagyobb szabadterületi bika, s nem túl nagy számok érkeztek. Ehhez képest "csak" a Zalaerdőnél esett három 14 kg feletti bika...

Igen.... azt mondtam, hogy 13 kg-os trófeasúly meg fogja állítani az idén országosan az elejtett trófeákat, da azt is hozzátettem, hogy örülni fogok, ha nem így lesz..... nos örülök is meg nem is.... mert egyrészről vannak a 14 kg-ban valóban korban jól  hozzárendelt elejtett bikák és ez nagyon jó és van hazardírozás, kapzsiság, hírnév kergetés, szakmai hozzá nem értés... sorozatban meglévő hullajtott agancsai ellenére kicsapták a 11 éves bikát 14 kg-os trófeasúllyal.... no komment... mit is várhatunk???? De hogy ebből sohasem lesz így világrekord, abban biztosak lehetünk.....
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #3528 Dátum: 2010. Október 17. - 13:19:01 »

Igen.... azt mondtam, hogy 13 kg-os trófeasúly meg fogja állítani az idén országosan az elejtett trófeákat, da azt is hozzátettem, hogy örülni fogok, ha nem így lesz..... nos örülök is meg nem is.... mert egyrészről vannak a 14 kg-ban valóban korban jól  hozzárendelt elejtett bikák és ez nagyon jó és van hazardírozás, kapzsiság, hírnév kergetés, szakmai hozzá nem értés... sorozatban meglévő hullajtott agancsai ellenére kicsapták a 11 éves bikát 14 kg-os trófeasúllyal.... no komment... mit is várhatunk???? De hogy ebből sohasem lesz így világrekord, abban biztosak lehetünk.....
Én úgy gondolom,hogy sokáig lesz még "hivatalban" a bulgár világrekord.Van olyan érzésem,hogy nálunk szabad területen 274 pont feletti bika nem fog terítékre kerülni.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3529 Dátum: 2010. Október 17. - 13:24:00 »

Feltettem ezt a képet egy német erdész-vadász közösségi oldalra "Agancsok és emberek" címmel.....




Megható volt számomra amilyen kommentek érkeztek.....most ezekből idéznék.....

Sokunk számára csak álom marad, hogy egy ilyen trófeát is a falra akaszhassunk....

Itt nevet a vadászszív....

Egy gyönyörű és méltó prezentáció..... ember, ember..... le a kalappal.....

Ez egy nagyon hangulatos kép, mindenesetre tele kell, hogy legyen az ember pénztárcája, ha ilyen dologba akar kezdeni......


Szóval higgyétek el még nagyon visszahozható lenne német nyelvterületen a magyar vadgazdálkodás elismertsége..... csak hát máshogyan kellene érte tenni....

Üdv. forsterh
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3530 Dátum: 2010. Október 17. - 13:39:32 »

Feltettem ezt a képet egy német erdész-vadász közösségi oldalra "Agancsok és emberek" címmel.....




Megható volt számomra amilyen kommentek érkeztek.....most ezekből idéznék.....

Sokunk számára csak álom marad, hogy egy ilyen trófeát is a falra akaszhassunk....

Itt nevet a vadászszív....

Egy gyönyörű és méltó prezentáció..... ember, ember..... le a kalappal.....

Ez egy nagyon hangulatos kép, mindenesetre tele kell, hogy legyen az ember pénztárcája, ha ilyen dologba akar kezdeni......


Szóval higgyétek el még nagyon visszahozható lenne német nyelvterületen a magyar vadgazdálkodás elismertsége..... csak hát máshogyan kellene érte tenni....

Üdv. forsterh
EGYETÉRTÜNK!
Jelenleg ellene és nem érte teszünk.Aki érte akar tenni,azt elűzik,helyet biztosítva azoknak,akik hajlandók ellene tenni!
A szakma másodlagos kérdés.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3531 Dátum: 2010. Október 17. - 13:52:07 »

 
 Forsterh  Wave !  Nem vita !! ""visszahozható lenne német nyelvterületen a magyar vadgazdálkodás elismertsége "" Kinek hiányzik  Fejvakarás
Tisztelem a tudásod ! A Magyar Szarvasbika legyen a Miénk .! Nem kell mindent elkótyavetyélni . Pár euró baksisért lihegni .  
Véleményem szerint inkább vissza kellene állítani azt a formát , testfelépítést amit a természet kialakított jó pár száz év alatt  
a Kárpát-medencében . Tudom nagyon érdekes munka az állattenyésztés stb . Vissza térni az ősi formához igen értékes munka lenne .
Megőrizne egy régi vérvonalat ,.   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3532 Dátum: 2010. Október 17. - 14:09:41 »

Igen.... azt mondtam, hogy 13 kg-os trófeasúly meg fogja állítani az idén országosan az elejtett trófeákat, da azt is hozzátettem, hogy örülni fogok, ha nem így lesz..... nos örülök is meg nem is.... mert egyrészről vannak a 14 kg-ban valóban korban jól  hozzárendelt elejtett bikák és ez nagyon jó és van hazardírozás, kapzsiság, hírnév kergetés, szakmai hozzá nem értés... sorozatban meglévő hullajtott agancsai ellenére kicsapták a 11 éves bikát 14 kg-os trófeasúllyal.... no komment... mit is várhatunk???? De hogy ebből sohasem lesz így világrekord, abban biztosak lehetünk.....

Teljesen igazad van, amíg az a hozzáállás, hogyha nem mi, akkor majd a szomszéd, meg az se egy szerencsés, amíg valaki próbál tisztességesen bírálni (így is becsúszhatnak hibák), s mer nemet mondani a vendégnek, de amikor bejönnek, a kolléga egy sokkal minuszosabb trófeát "hoz be", akkor magyarázd el, hogy te miért mondtál nemet. Nem egyszerű feladat, s amíg csak az a kérdés, hogy hány bikát "lövettél", s az nem, hogy ebből mennyi volt lőhető, nem is nagyon változik a helyzet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3533 Dátum: 2010. Október 17. - 14:15:33 »

Én úgy gondolom,hogy sokáig lesz még "hivatalban" a bulgár világrekord.Van olyan érzésem,hogy nálunk szabad területen 274 pont feletti bika nem fog terítékre kerülni.

Pedig aztán nehogy azt higgye valaki is, hogy  olyan túl sok minden kellene hozzá.....

Mindezek a méretek egy bikában testet öltve.....



Csak a túrót sem érdekli ez ma Magyarországon, hogy szisztematikusan hozzáfogna és néhány hosszúszárú bikát elpátyolgatna 13 éven keresztül.....

Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3534 Dátum: 2010. Október 17. - 14:22:10 »


 Forsterh  Wave ! A Magyar Szarvasbika legyen a Miénk .!   Wave

Ez eddig rendben van.... jutni is fog minden házban három négy trófea is  a falakra ....És három év múlva ki a szarnak kell annyi pénzért a hazai csont? Ránk fog rohadni az eladhatatlan áru......nem beszélve, hogy az egyre feljebb kúszó létszám mennyiség miatt megint előtérbe kerül a mészárlás.....

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3535 Dátum: 2010. Október 17. - 14:24:15 »


 Forsterh  Wave !  Nem vita !! ""visszahozható lenne német nyelvterületen a magyar vadgazdálkodás elismertsége "" Kinek hiányzik  Fejvakarás
Tisztelem a tudásod ! A Magyar Szarvasbika legyen a Miénk .! Nem kell mindent elkótyavetyélni . Pár euró baksisért lihegni .  
Véleményem szerint inkább vissza kellene állítani azt a formát , testfelépítést amit a természet kialakított jó pár száz év alatt  
a Kárpát-medencében . Tudom nagyon érdekes munka az állattenyésztés stb . Vissza térni az ősi formához igen értékes munka lenne .
Megőrizne egy régi vérvonalat ,.   Wave

Lacus!  Wave
Nekünk hiányzik, azért, mert ami ma kis hazánkban folyik, az minden, csak nem okszerű vadgazdálkodás (tisztelet a kivételnek). Hogy ez miért van így, arról már nagyon sokan leírtak nagyon sokféle véleményt.
És hogy miért hiányzik? Mert akkor nem 6-10 éves korban kerülne terítékre az ígéretes agancsárok többsége, hanem tisztes öregkorban, de ez még nem jelentené azt, hogy mindent el kéne adni némi baksisért, sőt, mivel a kilövési díj (már megint a piszkos anyagiak) 9-10 kg fölött eléggé meredeken ível fefelé, ezért jóval kevesebb koros, nagy agancssúlyú bikát kéne eladni (ezek árbevétele több lenne, mint a több kis agancssúlyúé), s mindjárt több lehetőség jutna a hazai vadászoknak is. "Csak" eddig el kéne jutni, az átmeneti pár évet meg kéne tudni finanszírozni, az orvvadászatot jelentősen vissza kéne fogni, stb.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3536 Dátum: 2010. Október 17. - 14:40:54 »

Pedig aztán nehogy azt higgye valaki is, hogy  olyan túl sok minden kellene hozzá.....
Mindezek a méretek egy bikában testet öltve.....
Csak a túrót sem érdekli ez ma Magyarországon, hogy szisztematikusan hozzáfogna és néhány hosszúszárú bikát elpátyolgatna 13 éven keresztül.....

Ha jól emlékszem, akkor a kiskoponyás tömegre 1 kg-ot vonnak le a nagykoponyásból. Bocsi a bugyuta kérdésért, de hirtelen nem találtam bírálati lapot, és elbizonytalanított a kolléga. Ha így van, akkor 24 órás mért súly 15 kg, de ha "csak" 14, akkor mondjuk nem páros 22-es, hanem 24-es legyen, és ugye minden szubjektív pontszáma legyen maximum.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #3537 Dátum: 2010. Október 17. - 15:12:39 »

Tisztelt Fórumozók!

Egy kérésem volna azokhoz, akik pénteken voltak Szentpéterföldén. A vadászház bejárata mellett volt két rendellenes trófea kirakva. Szerettem volna lefényképezni őket, de mire odaértem, már nem voltak ott. Ha valakinek sikerült lefényképeznie, kérem hogy küldje el a képeket. Köszönöm előre is.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3538 Dátum: 2010. Október 17. - 15:26:04 »

Tisztelt Fórumozók!

Egy kérésem volna azokhoz, akik pénteken voltak Szentpéterföldén. A vadászház bejárata mellett volt két rendellenes trófea kirakva. Szerettem volna lefényképezni őket, de mire odaértem, már nem voltak ott. Ha valakinek sikerült lefényképeznie, kérem hogy küldje el a képeket. Köszönöm előre is.

Szia Norbi!

Tessék.... ma jó napom van.... Wave



Ahhoz képest, hogy ilyen semmitérő, azért kiválóan örökít az apjuk...... Nem

Üdv. forsterh
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3539 Dátum: 2010. Október 17. - 15:40:58 »








Hűha! A hullott agancsait elnézve, tényleg sok volt még ebben a bikában... kár érte!!!

Köszi a képeket Forsterh, csodálatos trófea...
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: