Oldalak: 1 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 [227] 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3390 Dátum: 2010. Október 08. - 21:31:12 »

"Úgy tanították sokunknak,hogy a legjobb élőhely Gyulaj környékén van,mert növényfajokban a leggazdagabb"
A Gyulaj környéki erdők 60%-a aljnövényzet nélküli elegyetlen cseres.Szerintem az olyan nagyon jó terület.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3391 Dátum: 2010. Október 08. - 21:37:42 »

Sziasztok!

Mutatom a trófeát:

Nem tudom ki mire számított, de azt kell mondjam, számomra nagy élményt nyújtott mikor élőben láttam.

Valami olyasmi érzés fogott el, mikor az idei FEHOVA-n a bulgár világrekord előtt álltam...

Persze méretben súlyban, ágszámban is nagy a különbség, mégis valami megmagyarázhatatlan érzés töltötte el a szívem. Tudom elfogult vagyok a trófeát nézve, de szerintem sok vadász szívét megdobbantaná, ha ilyen bikát ejthetne...






Hol mutatod a trófeát?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3392 Dátum: 2010. Október 08. - 22:06:19 »

"Úgy tanították sokunknak,hogy a legjobb élőhely Gyulaj környékén van,mert növényfajokban a leggazdagabb"
A Gyulaj környéki erdők 60%-a aljnövényzet nélküli elegyetlen cseres.Szerintem az olyan nagyon jó terület.
Lassan nyugdíjas leszek,de még aljnövényzet nélküli elegyetlen cserest nem láttam!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3393 Dátum: 2010. Október 08. - 22:23:29 »

Lassan nyugdíjas leszek,de még aljnövényzet nélküli elegyetlen cserest nem láttam!
Akkor jó helyen tetszik lakni! Egyébként úgy néz ki, mint egy kukorica tábla, csak kukorica helyett cserfa van. Persze az öreg erdők ott sem olyanok, csak a 20-30-40 év körüliek. De lassan már csak olyanok lesznek. Volt szerencsém ott dolgozni, az erdészek azt mondják 5 éven belül elfogy az összes tölgyesük. A vadak meg a kerítések között futkorásznak a traktorok elöl. Iszonyatos mennyiségü kerítés van a gyulajiaknál, aki nem látja el sem tudja képzelni. Tudom, nem ehhez a fórumhoz tartozik, de vadgazdálkodási szempontból óriási jelentősége van.
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #3394 Dátum: 2010. Október 08. - 22:49:33 »

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #3395 Dátum: 2010. Október 08. - 23:02:52 »

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3396 Dátum: 2010. Október 09. - 06:17:39 »




Na teszek mellé még én is egy kimutatást, mert egyesek teljesen elszállnak, ha egy hegyvidéki élőhelyen esik egy-egy jobb bika is, aminek persze lehet örülni, de általánosítani semmiképpen sem illdomos, és akkor tisztelettel a témához ragaszkodva, megkérdezném, hogy hol is vannak a magyar gím trófealistában ezek a világhírű és a világhírhez nagyon közel álló hegyvidéki bikák trófeái? Mert látok én itt mindenhonnan kivéve a hegyvidéket.... Na üres frázisokat én is tudnék elsütögetni, csak ebből már régen kinőttem....
Itt a link http://vadasz.info.hu/otbb/otbb_szarvas_magyar.html
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3397 Dátum: 2010. Október 09. - 07:18:04 »

Hol mutatod a trófeát?

Hello!

NEM TUDOM MIÉRT TŰNT EL AZ ÖSSZES FOTÓ AMIT FELRAKTAM, DE NEM CSAK AZ, A TÖBBIT SEM LÁTOM! Vagyis egy-két fotó látszik a többit még frissítéssel sem tudom előhozni!

Van aki látja az összes fotót?

Naplózva

" There is good out there "
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3398 Dátum: 2010. Október 09. - 07:24:31 »

Mert a fotóidat az imagerz.com-ra töltötted, ami jelenleg (már megint... Határozatlan) karbantartás alatt van!  Wave Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3399 Dátum: 2010. Október 09. - 07:45:50 »

Mert a fotóidat az imagerz.com-ra töltötted, ami jelenleg (már megint... Határozatlan) karbantartás alatt van!  Wave Emelem

Ez nagyon tetszik.... lehet hogy a karbantartás után szebbek lesznek az agancsok...?? Wave
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3400 Dátum: 2010. Október 09. - 08:17:25 »

Na teszek mellé még én is egy kimutatást, mert egyesek teljesen elszállnak, ha egy hegyvidéki élőhelyen esik egy-egy jobb bika is, aminek persze lehet örülni, de általánosítani semmiképpen sem illdomos, és akkor tisztelettel a témához ragaszkodva, megkérdezném, hogy hol is vannak a magyar gím trófealistában ezek a világhírű és a világhírhez nagyon közel álló hegyvidéki bikák trófeái? Mert látok én itt mindenhonnan kivéve a hegyvidéket.... Na üres frázisokat én is tudnék elsütögetni, csak ebből már régen kinőttem....
Itt a link http://vadasz.info.hu/otbb/otbb_szarvas_magyar.html

Üdv!

Én itt nőttem föl a Mátra és a Bükk találkozásánál, ahol még nem a magas köves sziklás hegyvidék az uralkodó. (Pétervására, Bükkszék, Hevesaranyos, Tarnalelesz,  Eger-Felnémet, Egerbakta Sirok, Szajla, Szalók, Szólát, Verpelét, Vécs, Mátraballa. Ivád...) Jórészt dombok vannak és a dombok alatt sebesen folyó patakocskák, persze sok helyen árteres, mocsaras részekkel. Nagyon változatos növényvilággal. Főként cseres, tölgyes, akácos erdőrészekkel, amiben az aljnövényzet is változatos, teli fiatal hajtásokkal. Helyenként fenyves ligetek is fellelhetők... (Az aljnövényzet nélküli  bükk erdő még nem jellemező) A dombvidéket nagyon sok helyen mezőgazdasági földterületek veszik körbe. Régen legelőknek használták azokat a területeket és a gímszarvas nagyon jól érezte magát ezeken a részeken. Főleg, hogy a falvaktól messzebb eső erdőkben, hatalmas etetőkből áradozott a száraz lucerna finom illata... Voltak fiatal csordák, voltak középkorú szarvascsordák, voltak öreg bikákból álló szarvascsordák!!! Én találkoztam velük!!! Hát ez a terület akárki akár mit is mond, vagy hisz, ideális volt a gímszarvas számára mindenfajta szempontból! Én nem mondom, hogy innen kerültek ki a a világranglista trófeái, de az biztos, hogy gyönyörű 10-11kg körüli mutatós, szép trófeákat lehetett szerezni! Egészen a 90-es évek közepéig!!!!!! 1991-ben például Egerbakta-Sirok közti részen két pár 8kg fölötti hullott agancsot is lehetett találni. (Az egyiket én találtam, mindkettő pár 16-os volt). Na ez volt a két utolsó gyönyörű bika a környéken amiről én tudok. Persze az összes többi felsorolt területen is találtak, gyönyörű 8 kiló körüli hullott szárakat akkoriban, de most már arrafelé se lehet hallani ekkora agancsokról... Nagyon-nagyon ritkán igen! PERSZE ARRÓL SEM LEHET HALLANI HOGY 13 ÉVES BIKÁT LŐTTEK! Kivéve ez amit legutóbb végigvezettem!  SZERINTETEK MI AZ OKA ANNAK, HOGY FELÉNK NEM TUDNAK MEGÖREGEDNI A BIKÁK? MI AZ OKA ANNAK, HOGY EGYSZER CSAK A 90-ES ÉVEK KÖZEPE ÓTA MINDEN GYÖNYÖRŰ KORONÁS 10KG KÖRÜLI SZARVAS ELTŰNT?  A genetika hirtelen megváltozása? Az éghajlat hirtelen megváltozása? Az időjárási viszonyok hirtelen megváltozása? Azt nem mondom, hogy a terület az erdő megváltozása, mert habár nagyobb területeket kivágtak (de nőttek újak) azóta, mégis hatalmas érintetlen, (változatos) erdők vannak erre, és a patakok is csörgedeznek... A dombok sem alakultak sziklás, köves hegyekké ami megállítsa az agancs fejlődését ahogyan itt egy páran írták... ("A Mátra megállítja 9kg-nál a trófeát" OOO) De akkor mi változott? Miért nincsenek szarvas csordák? Miért csak a spíszer, hatos, meg villás agancsú fiatal bikák verődnek csordákba? Mi pusztította ki az erős középkorú, vagy öregebb állományt? Esetleg nem vesszük észre, és farkas falkák vették uralmuk alá a területet, amik, nem szeretik a fiatal, vagy pici aganccsal rendelkező friss húst? Először fölfalták az öreg bikákat aztán a szép koronás középkorú bikákat is fölfalták? Vagy netán oroszlán falkák? Hű bele se merek gondolni! De ha nem, akkor ugyan mi az oka, hogy nem tud megöregedni errefelé a gímszarvas ???...??? Miért olyan lehangoló az itteni statisztika?
Szerintetek van-e esély arra, hogy megöregedjen, megmutassa az igazi agancsait??? úgy hogy a farkasok minden évben csak a középkorú koronás bikákat falják föl? (mert ugye öreg már nincs...)

(Majd rakok fel fotókat errefelé elejtett 10-11kg-os gyönyörű bikákról...)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 09. - 14:03:36 írta Pyrus » Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3401 Dátum: 2010. Október 09. - 08:23:16 »

bikák verődnek csordákba

Maradjunk inkább a rudlinál, ha már vadászfórum.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3402 Dátum: 2010. Október 09. - 08:25:40 »


Hogy eddig ezt miért nem találtam meg? Köszi forsterh.
Van köztük egy-két eléggé ismerős is. Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3403 Dátum: 2010. Október 09. - 08:36:17 »

Elaccc várjuk a fotókat.
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #3404 Dátum: 2010. Október 09. - 08:42:55 »

Sajnos az elfiatalodás nálunk a Cserhátban, de szerintem országos szinten is probléma.  A mai vadászok többsége tudatlan, képtelen a trófeás vaddal gazdálkodni. Aki meg akarna valamit tenni, azt meg lehet kinéznék a többiek.
Az elfiatalodás megállításához, egy normális kilövési tervet kellene készíteni. A bikák minőségéhez   kellene kérni a kilövési engedélyt.  Mert hiába kérnek 20 bikára engedélyt  egy évre, ha nincs a környéken csak fiatal és középkorú bika... Soha nem is lesz nagy bika így.
Az állománybecsléssel óriási gondok vannak szerintem. A selejtezés az mehetne nagy erőkkel.
Jó lenne ha a mínusz pontokat szigorúan vennék, vagy kitalálnának rá valamit.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Oldalak: 1 ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 [227] 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: