Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3375 Dátum: 2010. Október 08. - 13:12:17 »

Akkor lehet mégiscsak pontosak az információim.  Kacsint
Pedig reméltem, hogy nem.

Én csak annyit írtam, beszéljetek ott valami ismerőssel, semmi többet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #3376 Dátum: 2010. Október 08. - 13:14:04 »

"Kicsit furcsállom, hogy soha előtte senki sem látta...
 Fejvakarás
Sem az elődeiről, sem az utódairól nincs semmi infó..."
Ha mégsem kerti bika,akkor valami igen kivételes tulajdonságokkal kellett rendelkeznie,mert ha az élőhelyet vesszük figyelembe,akkor azért közel sem zalai,somogyi szintű a vidék,viszont a trófea ott is megállná a helyét.Ha a bikát soha nem látták arra felé,akkor honnan vándorolhatott vajon oda?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3377 Dátum: 2010. Október 08. - 13:16:06 »

Minden nagy bikát nem lehet ismerni. Bár kétségtelen, hogy jól hangzik a "ez tavaly ott bőgött a..." kezdetű mondat.
Emiatt nem  kell mindjárt rosszat sejteni.
Az kétségtelen, hogy én is hallottam az ominózus B.P. bikáról, hogy kerti.
A somogyiról meg cifrábbakat is, amit azért nem írok le, mert nem vagyok benne biztos, hogy pontosak az információim.
Vadászüdv!
Én is ezt hallottam...az is lehet, hogy nem igaz.
Bár hullott agancsáról sincs hír, meg semmiről... Ördög
DE!
Attól, hogy nem biztos az infó, még beszélhetünk róla...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3378 Dátum: 2010. Október 08. - 13:18:49 »

"Kicsit furcsállom, hogy soha előtte senki sem látta...
 Fejvakarás
Sem az elődeiről, sem az utódairól nincs semmi infó..."
Ha mégsem kerti bika,akkor valami igen kivételes tulajdonságokkal kellett rendelkeznie,mert ha az élőhelyet vesszük figyelembe,akkor azért közel sem zalai,somogyi szintű a vidék,viszont a trófea ott is megállná a helyét.Ha a bikát soha nem látták arra felé,akkor honnan vándorolhatott vajon oda?

Kiszökött valahonnan :Mosolyog...vagy nem kábult be eléggé... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3379 Dátum: 2010. Október 08. - 14:34:48 »

S.Peti !
Sokat tudnak és még többet sejtenek az ilyen forrófejű, fiatal vadásztársak...!  Ördög Vigyorog
Én még csak 40 éve kenegetem magam szarvasvérrel itt a Vértesben, de ilyen koronaképzést nagyon keveset láttam . Én is úgy gondoltam, hogy ennél a bikánál erősen látszik a mezőföldi, vagy Gyarmat-puszta-i levegő...!  Nyihi
(ezért is tettem fel, válaszul a jelennel való példálózásra !)
Az idei 11 kilósat még nem láttam, remélem az egy igazi "vadbika" lesz !  Ördög Ördög Vigyorog
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3380 Dátum: 2010. Október 08. - 14:44:30 »

S.Peti !
Sokat tudnak és még többet sejtenek az ilyen forrófejű, fiatal vadásztársak...!  Ördög Vigyorog
Én még csak 40 éve kenegetem magam szarvasvérrel itt a Vértesben, de ilyen koronaképzést nagyon keveset láttam . Én is úgy gondoltam, hogy ennél a bikánál erősen látszik a mezőföldi, vagy Gyarmat-puszta-i levegő...!  Nyihi
(ezért is tettem fel, válaszul a jelennel való példálózásra !)
Az idei 11 kilósat még nem láttam, remélem az egy igazi "vadbika" lesz !  Ördög Ördög Vigyorog
Ha egyszer kiderül, meglátjuk...
 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bandi
Vendég
« Új üzenet #3381 Dátum: 2010. Október 08. - 15:16:59 »

Először látták... :Mosolyog ...ezt a Bartucz féle bikát pl... Ördög  12 év alatt.
Akkora volt előte, vagy utána? Fejvakarás
Tartottam kezemben több agancsot, ami arról a vidékről származik...kerti tuning.
Ne kérdezd, hogy hol van, nem mondták meg.

A helyzet a következő: azt a bikát valóban nem látták előtte tudomásom szerint. Tehát hogy valahonnan jött, az elképzelhető. Hogy honnan, arról fogalmam nincs, lehet hogy te többet tudsz-ez esetben tényleg elmondhatnád legalább nekem.Én nem tudok róla hogy lenne a környéken kert, de attól még elképzelhető. De hogy mi semmiféle "tenyésztéssel" meg sumákolással nem foglalkozunk, az egészen biztos!!
 
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #3382 Dátum: 2010. Október 08. - 15:18:22 »

Az idei 11 kilósat még nem láttam, remélem az egy igazi "vadbika" lesz !  Ördög Ördög Vigyorog
én láttam, biztos hogy az, sőt az is hogy itt nevelkedett!
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #3383 Dátum: 2010. Október 08. - 15:23:38 »

Az igazat megvalva,már akkoriban is lehetett hallani,hogy kerti bika,és én személy szerint csak annyit fűznék hozzá,hogy tényleg meglepődtem rajt,hogy ekkora bikát azon a vidéken is lehet lőni. Fejvakarás
ez szerintem nem igaz, igenis meg tud nőni itt is ekkorára, csak meg kell várni. Az élőhely adott,sok erdő, rengeteg jó mezőgazdasági területtel szabdalva stb. Szerintem jó vadgazdálkodással itt is el lehet érni ilyen trófeatömegű bikákat.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #3384 Dátum: 2010. Október 08. - 17:24:53 »

"Én még csak 40 éve kenegetem magam szarvasvérrel itt a Vértesben,......"

Szamártejről, szűzlányok véréről már hallottam.
A szarvasvér is fiatalít? Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3385 Dátum: 2010. Október 08. - 17:26:01 »

Attila!
Ezt is törölheted, bár egyáltalán nem kötözködésnek szánom amit leírok. Gyönyörűek a Karl által feltett fotók, de mért nincs nyitva egy topik "régi fotók" vagy valami hasonló címen, ahol szívesen nézegetném ezeket. Őszintén megmondom szeptemberben a szarvasbika topikot azért nyitopm meg, hogy lássam más területeken milyen a bőgés, milyen bikák estek, és elolvassam a friss éélményeket, és elnézést de nem a régi (egyébként gyönyörű) fotót szeretném látni.
Mégegyszer mondom, ezzel nem szeretnék megbántani senkit, ez az én véleményem, és a töröllt hozzászólás sem biztos hogy kötözködés akart lenni, hanem laírta a véleményét, ami nem okvetlen kell megegyezzen máséval.
Üdv.
Igen Taps Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #3386 Dátum: 2010. Október 08. - 20:05:09 »

Gratulálok! Szépek a trófeák! Az elejtőknek és a kisérőknek is! Nélkülük nincs vadászat!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3387 Dátum: 2010. Október 08. - 20:30:28 »

Nézd  Wildheger! Én nem sorollak a hülyék közé amiért más a véleményed, de most is olyan dolog mellett állsz ki, ami nem meghatározó a magyar szarvas jövője szempontjából. Ha türelmesen megnézted a Gaucho által feltöltött térképet, akkor ebből, már tudhatod is, hogy a hegyvidéki szarvasok a magyarországi trófeaproduktum viszonylatában az indultak még kategóriába esnek. Ilyen tekintetben teljesen közömbös, hogy az általad oly nagyra tartott Vértesben 8 kg vagy éppen az áldozatos gazdálkodás következményeként 8,5 kg-os trófeasúllyal esnek a legjobb bikák. Magyarország számára a nagy bikákat adó élőhelyek gímállományainak a kezelése ami fontos. Ez hozza a hírnevet, öregbíti szakmai tekintélyünket a világ vadászai előtt. Itt van szerintem tennivalónk a Dél-Dunántúl, Tolna és Bács-Kiskun megyékben .....A szárhosszról pedig már korábban beszélgettünk ez tiszta genetikai tulajdonság.... azért olyan nehéz ezen változtatni...Viszont hiába hozza a genetikailag kódolt szárhosszat a hegyvidéki szarvas, ha a környezeti élőhely a körméretek növelésében nem partner....és nem is lesz az soha, mert egy hegyvidéki élőhely soha nem lehet olyan változatos, mint egy dombvidéki, ahol a berkes síktól és mély lapálytól a magas dombokat kísérő flóra növényfajai a legváltozatosabb táplálkozási lehetőséget biztosítják. Tudok neked olyan helyeket mutatni, hogy csak egy közút választja el egymástól a mézgás égerest és a bükköst....Na ez nem mindegy és tehetsz te az etetőbe akár mannát is a hegyvidéken...mert ha genetikailag valóban azonos képességű állatfajról is beszélgetünk, soha ne felejtsd el, hogy a beléjük kódolt tulajdonságokat csak a megfelő környezeti hatások képesek kibontani....És ha a vadászok még a szívüket is kiteszik a hegyvidéki szarvas kezelése területén, akkor is csak az indultak még kategóriájában fognak maradni, mert egy adott környezeten nem tudnak érdemben változtatni....
Egyébként pedig a hegyvidéki szarvasok trófeaproduktumával kapcsolatban leírt számsoraimat ezúton védem meg, mert utólag leellenőríztem és a 0,35 kg/év az ami a realitást legjobban  tükrözi...hogy ebből 5 évente van egy-két kiemelkedő egyed?  Örüljünk neki....
Megnéztem a Gaucho-térképet!
Csak most tűnt fel,ami engem igazol.
Tessék már megnézni,mely területek vannak citromsárgára mázolva és hány CIC pontot tudnak produkálni az itt élő bikák!
Ugye érdekes,hogy  két világrekord és sok világrekord közeli került ki arról a sárga színről!
A Pusztakovácsi is a határán van!
Továbbá:
Én nem konkrétan a Vértesről beszéltem,mikor a hegyvidéki szarvast védtem,de akkor essen néhány szó a Vértesről!
Úgy tanították sokunknak,hogy a legjobb élőhely Gyulaj környékén van,mert növényfajokban a leggazdagabb.
Ezt módosítani kell,mert az ország fajokban leggazdagabb területe a Vértes!A szubatlanti-tól a szubmediterránig  minden reliktum faj jelen van,de az ország minden erdőtípusa is megvan.Nagy területeket uralnak az erdős-sztyepp különböző erdőtípusai,peremterületeina láprétektől a futóhomokig minden van.
Két probléma van ezzel a területtel:kevés a víz és a mészkő csökkenti a csontképzés mértékét,ezért könnyebbek,porózusabbak az egyébként hasonló körméreteket produkáló agancsok.Az átlag szárhosszúság pedig jobb,mint a jelenlegi zalai.
De újfent kijelentem,hogy a hegyvidéki szarvas nem csak vértesi,hanem minden hegység szarvasa.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3388 Dátum: 2010. Október 08. - 20:44:33 »

Nézd  Wildheger! Én nem sorollak a hülyék közé amiért más a véleményed, de most is olyan dolog mellett állsz ki, ami nem meghatározó a magyar szarvas jövője szempontjából. Ha türelmesen megnézted a Gaucho által feltöltött térképet, akkor ebből, már tudhatod is, hogy a hegyvidéki szarvasok a magyarországi trófeaproduktum viszonylatában az indultak még kategóriába esnek. Ilyen tekintetben teljesen közömbös, hogy az általad oly nagyra tartott Vértesben 8 kg vagy éppen az áldozatos gazdálkodás következményeként 8,5 kg-os trófeasúllyal esnek a legjobb bikák. Magyarország számára a nagy bikákat adó élőhelyek gímállományainak a kezelése ami fontos. Ez hozza a hírnevet, öregbíti szakmai tekintélyünket a világ vadászai előtt. Itt van szerintem tennivalónk a Dél-Dunántúl, Tolna és Bács-Kiskun megyékben .....A szárhosszról pedig már korábban beszélgettünk ez tiszta genetikai tulajdonság.... azért olyan nehéz ezen változtatni...Viszont hiába hozza a genetikailag kódolt szárhosszat a hegyvidéki szarvas, ha a környezeti élőhely a körméretek növelésében nem partner....és nem is lesz az soha, mert egy hegyvidéki élőhely soha nem lehet olyan változatos, mint egy dombvidéki, ahol a berkes síktól és mély lapálytól a magas dombokat kísérő flóra növényfajai a legváltozatosabb táplálkozási lehetőséget biztosítják. Tudok neked olyan helyeket mutatni, hogy csak egy közút választja el egymástól a mézgás égerest és a bükköst....Na ez nem mindegy és tehetsz te az etetőbe akár mannát is a hegyvidéken...mert ha genetikailag valóban azonos képességű állatfajról is beszélgetünk, soha ne felejtsd el, hogy a beléjük kódolt tulajdonságokat csak a megfelő környezeti hatások képesek kibontani....És ha a vadászok még a szívüket is kiteszik a hegyvidéki szarvas kezelése területén, akkor is csak az indultak még kategóriájában fognak maradni, mert egy adott környezeten nem tudnak érdemben változtatni....
Egyébként pedig a hegyvidéki szarvasok trófeaproduktumával kapcsolatban leírt számsoraimat ezúton védem meg, mert utólag leellenőríztem és a 0,35 kg/év az ami a realitást legjobban  tükrözi...hogy ebből 5 évente van egy-két kiemelkedő egyed?  Örüljünk neki....
Ez a 6,5 kg-os maximum csak azért csípi a szememet,mert a hetvenes években igen nagy problémát okozott a Bakonytól a Dunakanyarig minden területen nehéz volt a "B bikát " lövetni,mert bőgésben lépten -nyomon 7 kg felettiek kerültek az utunkba.Tehát az élet már cáfolta állításod helyességét.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3389 Dátum: 2010. Október 08. - 21:10:13 »

Köszönöm, én bizonytalan voltam, de múltkor említettél valamit az ívét vesztő szemágról és ezen a trófeán majdnem egyenes. A korona viszont szép, na meg az a középág!
A szemág ívvesztésére én is kíváncsi vagyok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: