Oldalak: 1 ... 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 [224] 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914542 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3345 Dátum: 2010. Október 07. - 21:08:48 »

Ne légy ilyen negatív!
Fel a fejjel!

Nézd Norbi, nem lennék én ilyen negatív, ha nem ezt tapasztalnám bárhol is járok.
...és semmi, de semmi esélyt - DE FŐKÉNT AKARATOT!!! - nem látok a helyzet javulására vonatkozóan.
A szakmát itt már régóta és bőségesen háttérbe szorította más, "nemesebb" akarat.

Tudod, hogy milyen büszke voltam arra, hogy olyan területen vagyok tag, ahol gímeket jelölnek?
Ahol telemetriás méréseket végeztek, ahol azon versengtünk a kerektói vadőrrel ki lát hamarabb, vagy többször rádiós gímet?
Akart a fene puskát fogni aznap este, de ha láttunk egy rádiós tarvadat, az valamiért olyan jó érzés volt.
Biztos voltam abban, hogy ez egy olyan cél, amiért majd biztosan minden vadász/vadgazda küzdeni fog és mellé áll.
Azt hittem ez egy nagyon komoly célja MINDEN vadgazdának és alapja lehet egy VALÓSÁGOS állomány kezelésnek/javításnak.
...tévedtem, de hidd el minden elismerésem a tiétek, csak egy kissé szélmalom harcnak tűnik, mert "mások" akarata erősebb.
Ebben az országban elsősorban lőni szeretik a gímet, nem kezelni.
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #3346 Dátum: 2010. Október 07. - 21:25:11 »

Köszönöm az infót!
Sose hittem volna,hogy ilyen jó minőségű bikák is vannak arrafelé!2008-ban a rövid híradás szerint B.Péter is lőtt ott egy igen nagy bikát,arról esetleg nem tudnál információval szolgálni?
Köszönöm! Emelem

Ez az a bika. Szerintem.
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #3347 Dátum: 2010. Október 07. - 21:33:24 »

Nézd Norbi, nem lennék én ilyen negatív, ha nem ezt tapasztalnám bárhol is járok.
...és semmi, de semmi esélyt - DE FŐKÉNT AKARATOT!!! - nem látok a helyzet javulására vonatkozóan.
A szakmát itt már régóta és bőségesen háttérbe szorította más, "nemesebb" akarat.

Tudod, hogy milyen büszke voltam arra, hogy olyan területen vagyok tag, ahol gímeket jelölnek?
Ahol telemetriás méréseket végeztek, ahol azon versengtünk a kerektói vadőrrel ki lát hamarabb, vagy többször rádiós gímet?
Akart a fene puskát fogni aznap este, de ha láttunk egy rádiós tarvadat, az valamiért olyan jó érzés volt.
Biztos voltam abban, hogy ez egy olyan cél, amiért majd biztosan minden vadász/vadgazda küzdeni fog és mellé áll.
Azt hittem ez egy nagyon komoly célja MINDEN vadgazdának és alapja lehet egy VALÓSÁGOS állomány kezelésnek/javításnak.
...tévedtem, de hidd el minden elismerésem a tiétek, csak egy kissé szélmalom harcnak tűnik, mert "mások" akarata erősebb.
Ebben az országban elsősorban lőni szeretik a gímet, nem kezelni.

Értem amit írsz és alapvetően igazad is van, de hát olyan rossz érzés amikor csügged az ember.
Ezért inkább abba a néhány parányi jó dologba kell kapaszkodni és tolni a szekeret "árral" szemben is ha kell.
Jaj de neki tudnék keseredni én is számos szakmai ok miatt, néha meg is teszem, csak nem írom le, elég ha a fejemben ott van.
 Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3348 Dátum: 2010. Október 07. - 21:37:06 »

Nektek van igazatok Deerrel ! Ezek szerint én írtam el a dátumot ( Vállat von ) !  Fejvakarás
A pontatlanságom enyhítéseként még kettő kép .  Vigyorog



Üdv !  Emelem
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #3349 Dátum: 2010. Október 07. - 21:38:56 »

Nem hiányzott a kötözködés ebből a topikból! Fejvakarás

Töröltem! (ezt is fogom!)


Dzsi!
Véletlenül töröltem a Te kérdésedet is. Kérlek ismételd meg!
Bocsánat! Emelem


Semmi gond Attila!  Igen
Tartalmát tekintve a Te kéréseddel egyenértékű. Nem kell a vita!  Emelem
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #3350 Dátum: 2010. Október 07. - 21:45:43 »

Nektek van igazatok Deerrel ! Ezek szerint én írtam el a dátumot ( Vállat von ) !  Fejvakarás
A pontatlanságom enyhítéseként még kettő kép .  Vigyorog



Üdv !  Emelem
én is 2008-ra emlékszem ugyanis nálunk lőtték.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #3351 Dátum: 2010. Október 07. - 21:46:26 »

Köszönöm az infót!
Sose hittem volna,hogy ilyen jó minőségű bikák is vannak arrafelé!2008-ban a rövid híradás szerint B.Péter is lőtt ott egy igen nagy bikát,arról esetleg nem tudnál információval szolgálni?
Köszönöm! Emelem
Idén csak 11,80 lett a legnagyobb  Ördög Vigyorog Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3352 Dátum: 2010. Október 07. - 21:53:38 »

Értem amit írsz és alapvetően igazad is van, de hát olyan rossz érzés amikor csügged az ember.
Ezért inkább abba a néhány parányi jó dologba kell kapaszkodni és tolni a szekeret "árral" szemben is ha kell.
Jaj de neki tudnék keseredni én is számos szakmai ok miatt, néha meg is teszem, csak nem írom le, elég ha a fejemben ott van.
 Wave

Hát bizony van olyan amikor már nem marad más az embernek csak az, hogy kiírja magából, elmondja valakinek.
Na, mindegy holnap reggel nekiindulunk egy vélhetően remek hétvégének, ahol nem kell ezeken morfondírozni, csak a jó barátokkal együtt lenni. Kacsint
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #3353 Dátum: 2010. Október 07. - 22:01:45 »

Köszönöm a tájékoztatást!
Akkoriban fel is kaptam rá a fejem,mert meglepett,hogy azon a vidéken is teremnek ilyen bikák!
Üdv. Wave
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #3354 Dátum: 2010. Október 07. - 22:05:05 »

Idén csak 11,80 lett a legnagyobb  Ördög Vigyorog Kacsint

Jó estét Bandi!(különben én is Bandi)
Gratulálok a "kis" bikátokhoz! Taps Emelem
Naplózva
Betyár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #3355 Dátum: 2010. Október 07. - 23:31:32 »

Sziasztok!

Ha már a visszásságokat tárgyaljátok gímszarvas "állománykezelés" ügyben, akkor szeretném felhívni a figyelmeteket a vadászlapról megnyitható vadásztörténetek linkben olvasható írásra. A "szerző" nevezzük így, leírja életbikája elejtésének történetét; röviden, 335 méterről, bipodról, S&B 5x25x56-os PMII/LP céltávcsővel történt a terítékre hozás. A fegyver Tikka 300 WM.  Magyarországon, valahol a Vértes hegységben 2010!
Vagy én vagyok nagyon konzervatív, vagy a világ változott ekkorát!!! Ezt lehet? Ezt is vadászatnak hívják?
Mert szerintem, aki ilyet enged meg magának, annak a vad és a vadászat lényegtelen. Igaz, hogy én már a céltávcső megválasztását sem értem....... Ilyennel lehet vadászni?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #3356 Dátum: 2010. Október 07. - 23:39:33 »

Jó estét Bandi!(különben én is Bandi)
Gratulálok a "kis" bikátokhoz! Taps Emelem
Köszönjük.  Emelem Itt is lehet nagy bikákat lőni, csak hagyni kell őket megnőni. Mosolyog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3357 Dátum: 2010. Október 08. - 08:07:25 »

Nézd Norbi, nem lennék én ilyen negatív, ha nem ezt tapasztalnám bárhol is járok.
...és semmi, de semmi esélyt - DE FŐKÉNT AKARATOT!!! - nem látok a helyzet javulására vonatkozóan.
A szakmát itt már régóta és bőségesen háttérbe szorította más, "nemesebb" akarat.

Tudod, hogy milyen büszke voltam arra, hogy olyan területen vagyok tag, ahol gímeket jelölnek?
Ahol telemetriás méréseket végeztek, ahol azon versengtünk a kerektói vadőrrel ki lát hamarabb, vagy többször rádiós gímet?
Akart a fene puskát fogni aznap este, de ha láttunk egy rádiós tarvadat, az valamiért olyan jó érzés volt.
Biztos voltam abban, hogy ez egy olyan cél, amiért majd biztosan minden vadász/vadgazda küzdeni fog és mellé áll.
Azt hittem ez egy nagyon komoly célja MINDEN vadgazdának és alapja lehet egy VALÓSÁGOS állomány kezelésnek/javításnak.
...tévedtem, de hidd el minden elismerésem a tiétek, csak egy kissé szélmalom harcnak tűnik, mert "mások" akarata erősebb.
Ebben az országban elsősorban lőni szeretik a gímet, nem kezelni.

Üdvözöllek!!

Egyetértünk! Erre is ez a tapasztalat, de úgy látom már országos szinten!

ÉS KELL RÓLA BESZÉLNI!!! MINDENHOL MINDEN ADANDÓ ALKALOMMAL!!! OTTHON A CSALÁDBAN IS MEGKELL BESZÉLNI A PROBLÉMÁKAT, NEM ELHALLGATNI, VAGY VESZEKEDNI, MERT AKKOR NEM OLDÓDIK MEG SEMMI!!!
ÉS AZT KELL MÉG LÁTNI, HOGY NEM AZ A VADÁSZAT, VAGY A VADÁSZOK ELLENSÉGE AKI BESZÉL RÓLA, AKI RÁVILÁGÍT A PROBLÉMÁRA, HANEM AZ, AKI SUNYIN HALLGAT, ÉS ETIKÁTLANUL, VADÁSZHOZ MÉLTATLAN MÓDON VISELKEDIK!!! A VADÁSZOKNAK A SZAKEMBEREKNEK ÖSSZE KELL TARTANI, ÖSSZE KELL FOGNI! Hát akik a törvényeket, szabályozásokat meghozzák, azok is vadász emberek nem?, vagy legalábbis, a vadászok választják őket! Vagy rosszul tudom...? Akkor ha sokan panaszkodunk, ha mindenki felhívja a hibákra a figyelmet akkor változtatni kell nekik! Mert ha nem így van, ha dilettáns (esetleg korrupt) személyek alkotják a (hibás,rossz) törvényeket, hozzák a fontos döntéseket, akkor lekell váltani őket, és hozzáértő keménykezű embereket kell helyükre tenni... A vadász társadalomnak vissza kell állítani a méltóságát a becsületét, keményen szelektálni kell, ne lehessen mindenki vadász, csak aki az életét a vadnak az erdőnek a hivatásának szenteli! Egyébként már az is nagy előrelépés, az is egy nagyon pozitív, dicséretes dolog, ha elismerjük, észrevesszük, látjuk a hibákat!
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3358 Dátum: 2010. Október 08. - 08:16:36 »

Szervusz Bandi !
Gratulálok Kiss Tibinek a bikához, (én 11.40-et hallottam) meg a Társaságnak is ! Nem egyszerű megmaradni az út túloldalán lévő "Nagy Testvér" mellett...!  Vigyorog
Üdv !
Karl
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3359 Dátum: 2010. Október 08. - 08:34:13 »

Köszönjük.  Emelem Itt is lehet nagy bikákat lőni, csak hagyni kell őket megnőni. Mosolyog
"Nagy takargatás volt körülötte, annyit hallottam, hogy a kísérő vadászmester már nem vadászmester... "
 Ördög
"De a bika akkor is környékbeli bika !"
 Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 [224] 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: