Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3045 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 08:14:12 »

Felülről azt az ukázt kaptuk, hogy sok a tarvad, ezért nincs megfelelő bőgés...

Akár igaz is lehet. Mondjuk relatíve, a bikához képest.
Tudod ki adna éjfélkor az erkély alatt szerenádot, ha nyitva van az ajtó...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3046 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 08:20:03 »

Akár igaz is lehet. Mondjuk relatíve, a bikához képest.
Tudod ki adna éjfélkor az erkély alatt szerenádot, ha nyitva van az ajtó...

Lajos, tegnap este is a 4 év körüli bikával volt 6! tarvad, a középkorú meg 300 méterre tőlük bőgött (na ez egy kicsit túlzás, úgy tett mintha bőgne), teljesen egyedül.

Azonkívűl, nem lehetne fordítva? Azaz ne a tarvad létszámot csökkentsük a bikához, hanem a bikalétszámot emeljük a tarvadéhoz?

Egyébként szerintem Ti is ezt az ukázt kaptátok.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3047 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 11:09:30 »

  Az idei bikák már sokkal többet adnak a higéniára ,mert napokon kersztül "zuhanyoznak" az esővízben Ördög Vigyorog

Lehet valami ebben a "személyi higiéniában", mert most hogy "csak" hasig vannak vízben és zuhanyoznak reggel a fákról csöpögő vizben, már érezni a "szagukat".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3048 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 11:42:54 »

Viszont itt is jó kondiban vannak, igazán lebőgött bikát nem láttam idén.

 A közhiedelemmel ellentétben,nem a borítások számába fogy bele a bika, mert azt tudhatod magadról, hogy  az csupa élvezet és boldogsághormon termelődés, hanem a kialakított hárem egybentartásában és megőrzése érdekében történő verekedésekbe.... Ugyanis a verekedés az sohasem élvezet.... ez ilyen egyszerű..... ha sok a tehén akkor pedig nem kell verekedni,  nincs mibe belefogyni és leadni a kondiciót.....
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #3049 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 12:57:37 »

A közhiedelemmel ellentétben,nem a borítások számába fogy bele a bika, mert azt tudhatod magadról, hogy  az csupa élvezet és boldogsághormon termelődés, hanem a kialakított hárem egybentartásában és megőrzése érdekében történő verekedésekbe.... Ugyanis a verekedés az sohasem élvezet.... ez ilyen egyszerű..... ha sok a tehén akkor pedig nem kell verekedni,  nincs mibe belefogyni és leadni a kondiciót.....

Íme a bigámia metafizikai alapjai... Ördög Igen
L.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3050 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 14:05:58 »

A közhiedelemmel ellentétben,nem a borítások számába fogy bele a bika, mert azt tudhatod magadról, hogy  az csupa élvezet és boldogsághormon termelődés, hanem a kialakított hárem egybentartásában és megőrzése érdekében történő verekedésekbe.... Ugyanis a verekedés az sohasem élvezet.... ez ilyen egyszerű..... ha sok a tehén akkor pedig nem kell verekedni,  nincs mibe belefogyni és leadni a kondiciót.....

Talán az is közrejátszik, hogy egyszerűen kevesebb ideje jut az evésre. Mosolyog
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3051 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 17:36:50 »

A fiatalok még úgy-ahogy esznek,

Az öregebbje meg csak stresszel, pihen, ----- meg vizet iszik...!  Ördög Vigyorog

 Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3052 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 17:39:46 »

Üdv Mindenkinek!

Tegnapelött este megtört a jég. Elseje óta járogattam ki bika ügyben, de lövéshez hol ezért hol azért nem jutottam. Közben a kifigyelt helyről is elmozdult a rudli, elkezdődött a Fertő-parton a szüret, meg a seregélyriasztás, ami ugyi jár némi zajjal... Mosolyog
El is költöztek szarvasék az addigi nyugodt helyükről. Végül aztán tegnapelött este sikerült utólérni őket. Szép világosban kint voltak már, ami ilyen forgalmas helyen azért ritka. Persze jöttek a lovasok. Ez még elmegy, de hogy miért kell ezeknek ilyenkor üvöltve társalogni? Nem értik egymás szavát normálisan a patadobogástól? Szóval mindegy, de nem gondolom, hogy jó barátságba bírnék keveredni velük...
Rudli vissza is ugrott annak rendje és módja szerint a Fertőbe. A lővilág végével szerencsére ez a kis "jägerbika" kijött a lestől kb 50 méterre egy tehén és egy ünő kíséretében. Elment még kb 100 métert mire kereszbe fordult. A magas blattlövést ami srégen ütötte keresztül a tüdőt kb 40 métert vitte, szerencsére nem a nádasba befelé Mosolyog (9,3x74 R Norma Oryx)
Gyors telefon és már jött is kifelé a "segélycsapat". Ilyenkor határozottan tudok a nagyfiaimnak örülni, valahogy könnyebb volt felrakni a platóra Vigyorog
Képet meg már küldtem is Sakac mesternek, hogy rakná fel Mosolyog



« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 23. - 17:42:56 írta Sakac » Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3053 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 17:58:17 »

Szia Monticola!

Gratulálok neked, de mivel ez egy szakmai fórum, megírom a véleményem, miszerint ez  egy fiatal, lehet hogy csak 4 éves, jó képességű bika, én nem engedtem volna meglőni! Nem tudom hányadik bikád, és mekkora a gyakorlatod szarvas ügyben, gondolom más is megírja neked őszintén a véleményét, nem bántó szándékkal írtam, nem akarom az örömöd elrontani!!  Wave

Üdv: Attila
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #3054 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 18:05:25 »

Gratulálok a bikához! Én azt hiszem vártam volna a meglövésével,de ez csak okoskodás a részemről. Szerintem 5-6 éves kímélendő bika. S.Peti
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #3055 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 18:23:54 »

Szia Monticola!

Gratulálok neked, de mivel ez egy szakmai fórum, megírom a véleményem, miszerint ez  egy fiatal, lehet hogy csak 4 éves, jó képességű bika, én nem engedtem volna meglőni! Nem tudom hányadik bikád, és mekkora a gyakorlatod szarvas ügyben, gondolom más is megírja neked őszintén a véleményét, nem bántó szándékkal írtam, nem akarom az örömöd elrontani!!  Wave

Üdv: Attila

Üdv!
Nem öreg bika ezt nem is állítom, meg azt sem, hogy ez a legjobb selejt. Én is négy-öt évesnek gondolom, de kiemelkedőnek nem, még csak jónak sem. Átlagos inkább. Ezzel persze nem mondom azt, hogy kötelező volt meglőni, de nagyot nem vétkeztem az itteni gím állomány ellen. Vékony is, szárak sem túl hosszúak, ennyi idős korára meg egy hármas koronát minimum felrakhatott volna.
Nem rontottad el az örömöm, és bántó szándékot sem éreztem ki a szavaidból! Sőt! Igen
Ez ezért fórum.
Üdv és köszönöm az észrevételt, meg a gratulációt: Gábor
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #3056 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 18:24:10 »

Szervusz monticola!
Gratulálok  a sikeres vadászatodhoz.
Sajnos csatlakoznom kell a többiek véleményéhez,ez a "kölők"bika max 4-5éves ha jól számoltam páratlan 12 es a bal oldalon 3 as korona a jobb on villa.A középág szép hosszú az agancs oldalról nézve egy téglalapba tudód bele ileszteni.Ez nem selejt bika.
Nem tisztem itélkezní,de még várhattál volna vele.
Üdv:HSanyi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3057 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 18:30:12 »

Gratulálok a bikához! Én azt hiszem vártam volna a meglövésével,de ez csak okoskodás a részemről. Szerintem 5-6 éves kímélendő bika. S.Peti

Szia!

Ha 5-6 évesen így néz ki egy bika, az a vadgazda szégyene.
Nem tudom milyen élőhelyről származik, de az egész habitusa alapján én nem döbbennék meg, ha ez egy 3 éves bika lenne.
Persze az én monitorom Noé idejéből van, de nekem nagyon magasnak tűnnek az agancstövek és az agancs alig nagyobb a fejénél...
Kis testű, kölökképű, magasan ülő agancs.
Persze a monitor miatt a tévedés jogát fenntartom.
Naplózva
csalaiagancsozó
Vendég
« Új üzenet #3058 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 19:24:35 »

Szerintem ez a bika egy 4 , max 5 éves.! A 6 évhez nagyon magas lenne az agancstöve.És úgy egyben ránézésre ,első megérzésre azt mondanám  tartom a 4-5 évet.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #3059 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 19:39:43 »


Üdv mindenkinek. A fiatal bika is bika, ezért ide teszem.
L.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: