Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914515 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2985 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 09:37:07 »

Vadászbarátom meglőtte a bikáját.

 

Mindamellett, hogy nyálcsorgató a trófea és igazi egyéni vadászat, bőgőkürt, tehénhang, tiszta lövés kísérte, van egy érdekessége.

Mit szóltok ehez:







Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #2986 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 09:39:33 »



Mit szóltok ehez:

Mit mit töke van a menyasszonynak  Stoel
Bocs Hansi nem lehetett kihagyni
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2987 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 09:45:49 »

Mit szóltok ehez:
Nálunk is esett egy ilyen, képet sajnos nem tudok mellékelni, mert a fényképező nem bírta a vizet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2988 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 09:51:31 »

Vadászbarátom meglőtte a bikáját.

A Barátod valóban irigylésre méltó szerencsés vadászember! Hozzá értőknek, vagy magukra valamit is adó vadászembereknek az ilyen koros selejt bika különleges trófeája ritka kincs. Ha a trófeához igaz vadászélmény is kapcsolódik, az mélyen a lelkébe fog vésődni és valóban fantasztikus dolog történt nálatok. Gratulálok! Végre valami friss és mutatós hír! Emelem Emelem Emelem S.Peti Wave
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 19. - 09:53:16 írta Horrido » Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2989 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 10:17:02 »



Mit szóltok ehez:



Gratulálok a barátodnak ! Emelem
Nekem is volt szerencsém ilyesmit lövetni Dunaszentmiklóson. Formalinban beküldettem Sopronba .
Üdv !  Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2990 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 10:21:09 »

Csatlakozom a gratulálok közé!
Még jó, hogy nem a szarva között vót... Ördög Ördög Ördög Stoel
L.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2991 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 10:36:08 »

Na Erik, szakmailag igyekezel és ezzel nincs is baj, de kell még egy kis élettapasztalatot gyűjteni, hogy ne vegyél mindent kézpénznek, ami hivatalos helyről információ érkezik....


Szevasz Zoli!

Én csak azt írtam, ami a bírálati lapján áll (lefénymásoltattam magamnak).
Egy szóval nem mondtam hogy így is gondolom (hallottam én is pár dolgot a bírálat hitelességéről).
Egyébként egy igazi kosorrú öreg volt.
 Wave
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #2992 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 13:04:41 »

Mi lehet abban gyanús, hogy az elejtő a bírálat után hazavitte a trófeát?

Az a gyanús kedves barátom,ha én egy akkora bikát lövetek a saját területemen;
   - minimum lefényképezem
   - eldicsekszem vele a haveroknak, vadásztársaknak,
   - a vadászújság riporterét feltelefonálom, képet küldök neki,
   - a helyi tévének ajánlok forgatást a bikáról.
Na már most ez egy "fantombika", bújtatják. Minden fórumon (itt is) megkérdőjelezik a magyar vadgazdálkodás szakszerűségét - valljuk be, nem ok nélkül - akkor meg kéne mutatni, hogy igenis tud a magyar vadásztársadalom olyan bikát teritékre hozni, mellyel joggal dicsekedhet, akár nemzetközi szinten is. Nagyon jó kifogás, hogy "meglövetem a 8 kilós 7 éves bikát, mert ha én nem, akkor a szomszéd". Nyomást kellene gyakorolni a törvényhozó hatalomra, hogy szankcionálja az élettanilag helytelen kilövéseket.
       Ha egy kis szutyok társaság pár ezer hektáron nem tud "megélni", olvadjon bele egy másikba, vagy az államiba. Ne csinájon pocskosságot az állományban. Persze ez nem lehetséges, mivel gazdag emberek bérelnek pár ezer hektárt, ahol vadásznak és ragaszkodnak ehhez. Az ilyen ellen kellene fellépni, akik ténylegesen nagy kárt okoznak. Nem kell mindent a rabsicokra fogni....CSak ott az igazság ahol a pénz. Érdekes mód sok kis társaság panaszkodik, hogy alig jön ki a költségvetésből, máshol meg a tagok bármekorra bikát lőhetnek. Igazodjon el ezen valaki. Na meg vegyük hozzá, hányat ellopnak. Nem egy padláson bújtatnak tizen, nem is irom le hány kilós trófeákat. Ezt kéne beszüntetni.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2993 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 13:14:03 »


Mit szóltok ehez:




Huuuuhhhh ennyi szoptatási hely ennél a bikánál.... ez igen.... szerintem ebbe rokkant bele..... Ördög Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 19. - 13:26:42 írta Sakac » Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2994 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 13:18:49 »

Na most kezd elmenni a kedvem az egésztől. Már nem azt nézzük, hogy hol jár a vad, hanem azt, hogy merre van még egyáltalán esélyünk közlekedni, olyan távolságra menni egy leshez, ahonnan már gyalog is megközelíthető (a vendég G-s Mercijének a motorháztetejét elérte a víz az eredei főnyiladékon). Az eddigi öt sebzésünkből egynél volt értelme egyáltalán vérebbel keresni (az is eredménytelen lett, nem a kutya miatt), a többit elmosta az eső, úgyhogy marad a madarak vagy szag utáni keresés, pedig komoly bika is volt köztük.

Szia pati!

Együttérzek veled! Igazi sz.r idő van. Szerintem idén rengeteg bika az időjárásnak köszönheti életét. Eddig hány bika esett nálatok? A sok sebzés minek köszönhető? A vendégek hogy bírják a strapát? Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2995 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 14:25:23 »

Szia pati!

Együttérzek veled! Igazi sz.r idő van. Szerintem idén rengeteg bika az időjárásnak köszönheti életét. Eddig hány bika esett nálatok? A sok sebzés minek köszönhető? A vendégek hogy bírják a strapát? Emelem

Eddig nyolcat találtunk meg. Ezt azért így írom, mert volt olyan is, amit hallottam ahogy összeesik a nádban, mégsem találjuk (10-en kerestük fél napig).

A sok sebzés abból van, hogy egyszerűen szinte lehetetlen utánkeresni, minden nyomot elmos az eső, amit azonnal nem találunk meg, az sajnos már csak szag vagy madarak után lesz meg. Több jó vérebessel is beszéltem már, de Ők is azt mondták, hogy fölösleges kutyát vinni, mert esélytelen.

Két vendég már kidőlt mellőlem, most fárasztom a harmadikat, meglepően sokáig bírták.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Turpi
Vendég
« Új üzenet #2996 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 14:56:07 »

Zoli!

Az a 13,49kg-os, 239,38 CIC pontos bika, a bírálati lapja szerint 14 éves.
Szakmailag jól átgondolt döntést írsz, én azt mondom szerencse.
Szerencse, hogy eddig megúszta...


Turpi!

Mindig is irigyeltem azokat az embereket, akik képről -ráadásul csak a trófea képéről- ilyen biztosan bírálnak.
Megnéztelek volna Téged abban a helyzetben hogy kíséred azt a vendéget aki nagy bikát szeretne lőni.
Kiáll eléd ez a bika, Te meg mondod hogy "Á! Ezért eltörik a kezem!", a bika szépen átballag a szomszédhoz, onnan meg jön a lövés jó becsapódással.
Kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mit mondasz a vendégnek.
Félre ne érts! Nem azt mondom hogy ha a vendég nagy bikát akar lőni, akkor minden szent és megengedett. Szó sincs erről!
Robiék bikájával szerintem nincsen semmi gond. A gond a terítéken fekvő 8 éves, 8 kilós, koronásakkal van. Szerintem.


Robi!

Eljövök én, meglövök egy 11-12 kilós bikát!
 Ördög

 Emelem
Pontosan az ilyen mentalitáson kell változtatni kishazánkban és akkor meg lesz végra az a bika ami eléri a 300 pontot.De addig amíg mindenki így gondolkozik ahogy te leírtad addig esélye sincs a bikáknak megérni a megfelelő kort!Ezen csak akor tudunk változtatni ha magunk is változunk!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 19. - 15:53:54 írta Horrido » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2997 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 15:59:03 »

Pontosan az ilyen mentalitáson kell változtatni kishazánkban és akkor meg lesz végra az a bika ami eléri a 300 pontot.De addig amíg mindenki így gondolkozik ahogy te leírtad addig esélye sincs a bikáknak megérni a megfelelő kort!Ezen csak akor tudunk változtatni ha magunk is változunk!

Amíg a hivatásos vadászt ilyen instruckióval engedik ki a területre, addig semmin nem kell csodálkozni: Ha súlyban megfelel a bika, akkor ne gondolkozz, hanem lövesd meg, mert akkor nekem kevesebbet kell fizetnem tagdíjba.
Sajnos ennek a szemléletnek a megváltoztatásához nem megváltozni kell, hanem egy más szemléletű, valószínúleg még ez irányban nem megfertőződőtt generáció kéne.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2998 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 16:22:01 »

A bika!!  Igen Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2999 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 16:36:18 »

Huuuuhhhh ennyi szoptatási hely ennél a bikánál.... ez igen.... szerintem ebbe rokkant bele..... Ördög Kacsint

Gondoltam, hogy nem fogjátok kihagyni!  Tasli Tasli Ördög Ördög Ördög Ördög Nyihi
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: