Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914502 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2970 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 17:46:42 »

Köszönöm, így már értem! Ilyen dologról eddig fogalmam sem volt! Várjuk a 14,25 kg-os bika bírálatát.
A pontszáma 242,84 CIC lett!
De pl. ha a szemágak nem rövidülnek, ha az ágszám nem csökken, néhány ponttal több lett volna!
Viszont a vendég ugye a súly szerint fizet!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
csalaiagancsozó
Vendég
« Új üzenet #2971 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 19:14:55 »

Szia Robi ! A nádudvari bika súlyáról még nem tudsz semmit?
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2972 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 20:01:36 »


No hát akkor itt vagyunk......bevallom ezzel a bikával nem olyan könnyű és minden elismerésem azé, aki végül is megmerte lövettetni.....Ugyanis nem olyan egyértelműek a dolgok, még így lefőzve sem, nyugodtan szemlélve a képeket és már harmadszor elindítva a videot is.... a tény az, hogy nagy a súly, amelynek alapján 11 évesnek becsülöm a korát...az agancstő  elég magas, ebben a korban azért ez alacsonyabb szokott lenni
 és a koronaágak bár már rövidülnek, de a végeik egy nagy része még mindig ujjbegyszerűen tompák...és látszik, hogy a koronában már fogyasztott az ágak számából is...és az agancsszíne is jól fel van húzódva a koronaágak tövéhez....

A hullajtott agancsokbók kitűnik, hogy a bal szár előrébb jelzi az öregedés folyamatát,mint a jobb, a zöld nyílnál látszik a bal szárnál, hogy az erő megjelent a szemág-középág szakaszon és a levetési sík már enyhén hajlik homorúba, ami szintén az öregedő bikák jellegzetessége...
Szóval ez a bika egymásnak ellentmondó jegyekkel rendelkezik, de kétségtelen, hogy a hanyatlás jelei már megjelentek rajta, de pillanatnyilag több az erőre utaló jelzés, mégis azt mondom, hogy ez a kilövés a legjobbkor jött, mert jövőre már nemcsak a bal száron, de a jobbon is erősödött volna a hanyatlás....És akkor itt nagyon előjön, ennek a hivatásnak a nehézsége, hogy pillanatok alatt a ziccerhelyzetet kihasználva másodpercek alatt eldönteni a bika sorsát..... na igen ehhez kell ismerni a szakmát, a szarvast és kell egy nagyfokú kurázsi a következmények bevállalásához.....  Csak gratulálni tudok itt is mindazoknak, akik az elejtés sikerességéhez alkotó módon hozzájárultak....

Üdv Forsterh!

Nem hiszem, hogy ezért a bikáért bárki is felelősségre vonná a kísérőt. A kulminációs pont nyilván egy folyamat, és szerintem ez a bika éppen ott tarthat, bár klasszikusan a kort testről, agancsról csak a minőséget. Szerintem ezért  kilövésért nem igazán szólhat senki, főleg a mai világban. Bárcsak ezek lennének a legkirívóbb esetek! Csak az érdekesség kedvéért érdemes lenne egy fogmetszetet is nézni. Tényleg csak a "tudomány" kedvéért.
Üdv, és gratulálok a kísérőnek, elejtőnek egyaránt!
L. Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2973 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 21:15:24 »

Na most kezd elmenni a kedvem az egésztől. Már nem azt nézzük, hogy hol jár a vad, hanem azt, hogy merre van még egyáltalán esélyünk közlekedni, olyan távolságra menni egy leshez, ahonnan már gyalog is megközelíthető (a vendég G-s Mercijének a motorháztetejét elérte a víz az eredei főnyiladékon). Az eddigi öt sebzésünkből egynél volt értelme egyáltalán vérebbel keresni (az is eredménytelen lett, nem a kutya miatt), a többit elmosta az eső, úgyhogy marad a madarak vagy szag utáni keresés, pedig komoly bika is volt köztük.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2974 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 21:32:33 »

Na most kezd elmenni a kedvem az egésztől. Már nem azt nézzük, hogy hol jár a vad, hanem azt, hogy merre van még egyáltalán esélyünk közlekedni, olyan távolságra menni egy leshez, ahonnan már gyalog is megközelíthető (a vendég G-s Mercijének a motorháztetejét elérte a víz az eredei főnyiladékon). Az eddigi öt sebzésünkből egynél volt értelme egyáltalán vérebbel keresni (az is eredménytelen lett, nem a kutya miatt), a többit elmosta az eső, úgyhogy marad a madarak vagy szag utáni keresés, pedig komoly bika is volt köztük.

Minden, minden tiszteletem a hivatásos vadászoké, akik még kedvüket lelik - minden szar ellenére - a vadászatban. Nagyon nehéz, még így kívülről nézve is. De szerencsére akadnak olyan pillanatok, amikért az egészet megéri... Emelem
L.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2975 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 21:49:16 »

Szia Robi ! A nádudvari bika súlyáról még nem tudsz semmit?
Meglepő módon mindössze 10,80 kg lett!
Sokan -köztük én is- jócskán fölébecsülték, pedig a másik 11,80 kg-osnál csak 20 dkg-ot tévedtem, még a terítéknél!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2976 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 22:09:50 »

Meglepő módon mindössze 10,80 kg lett!
Sokan -köztük én is- jócskán fölébecsülték, pedig a másik 11,80 kg-osnál csak 20 dkg-ot tévedtem, még a terítéknél!

És a homokmégyiekét tudod?
Arra gondolok, amit ott néztünk a vadásznapon.

Lottót nem nyertem, gondoltam megegyezünk (intézek egy fácánhajtást meg egy kacsahúzást).
Jól gondold meg!
 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
csalaiagancsozó
Vendég
« Új üzenet #2977 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 22:21:52 »

Engem is jól megvezetett! 12 Kg-ot mondtam rá! Vagyis úgy mondanám pont megcseréltem a két bika közötti súlyt.
Köszi!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2978 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 22:26:11 »

És a homokmégyiekét tudod?
Arra gondolok, amit ott néztünk a vadásznapon.

Lottót nem nyertem, gondoltam megegyezünk (intézek egy fácánhajtást meg egy kacsahúzást).
Jól gondold meg!
 Ördög
Persze, 11,80 kg! Itt van a fotó, ha kicsit visszanézel! (Terítékfotó az elejtővel.)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
kicsi3
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2979 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 23:25:49 »

Deer !
Küldtem !  Emelem

Szia!
Kaphatnék én is képet arról a csicsói bikáról? Én is csak hallottam róla, de aki látta ő sem tudott képet mutatni sajnos. A leírása miatt nagyon kíváncsi lennék rá .

Előre is köszönöm
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2980 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 00:05:23 »

Én a Vértesben élek . Nem láttam én sem a csicsói bikát...!  Vigyorog
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2981 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 00:06:09 »

Most látom, hogy a buflis kép meg lemaradt, na akkor pótlom....

Itt van ni... csak hogy tudjuk, hogy miről beszélgetünk....
Már a hatvanas években láttam több száz buflis bikát,pedig akkor hol volt még a villanypásztor.A Világkiállításon is volt belőlük bőven.
A nyolcvanas években kezdődött a villanypásztor korszak.Kollégám egy alkalommal véletlenül megfogta a vezetéket,a takony helyben maradt(láthatóan),a feje pedig elúszott.Másnapig nem tudta hatékonyan használni a jobb kezét,de bufli nem nőtt rajta.
Bár így utólag átgondolva...lehet,hogy ezért nő erőteljesen a zsírpúpja?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2982 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 00:12:50 »

Én a Vértesben élek . Nem láttam én sem a csicsói bikát...!  Vigyorog
Majd ha legközelebb jársz a Nagy-förtés tetőn,mássz fel a fekete lesre(ahol annak idején a buflis bikát mutattad)!Tiszta időben lenézel délnyugatra és lehet,hogy látod majd a (Somogy)csicsói bikát!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2983 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 00:42:34 »

Van 5 - 10 másodperc a bírálatra...!  Nyihi Ördög Vigyorog



(P.S.)
.... aztán vagy leordítanak, vagy nem !  Nyihi Ördög Vigyorog
Üdv ! Emelem
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2984 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 07:49:46 »

Zoli!

Az a 13,49kg-os, 239,38 CIC pontos bika, a bírálati lapja szerint 14 éves.

Na Erik, szakmailag igyekezel és ezzel nincs is baj, de kell még egy kis élettapasztalatot gyűjteni, hogy ne vegyél mindent kézpénznek, ami hivatalos helyről információ érkezik.... Sokkal jobb ha mindennek utánajársz ami érdekel és önállóan alakítod ki a véleményedet....

Ma Magyarországon a gím trófeabírálatánál bevett gyakorlat, hogy a nagyobb trófeasúllyal rendelkező elejtett bikákhoz a valóságnál két évvel korosabb életkort jelölnek meg, ezzel is palástolva a szarvasbika korosztályok közötti egyensúly felborulását és a folyó szakmai munka minőségét... ettől kezdődően a trófeabírálati lapon megjelölt korok totál tévútra vezethetik mindazokat, akik ebből akarnak valami használható dolgot kiszedni. Vagyis a hazudozásaink miatt tartunk itt ahol tartunk, hogy még a vadgazdálkodási statisztikánk is megkérdőjelezhető és semmi komoly tervezési vagy szakmai munkára nem alkalmas a benne szereplő életkor vonatkozásában...
Erről becsatolok egy vadgazdálkodási kutatási, ebben a témában készült szakdolgozatból történő idézetet....



Naplózva
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: