Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #2940 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 10:32:37 »

Hú Forsterh! Kiváncsian várom a többit is, főleg a legutolsót!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2941 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 10:53:07 »

Zoli!
Ebben tévedsz, hogy a képen látható hullott agancsaihoz képest jelentőset javított! (A 13,37 kg-osról van szó!)
Azt az agancspárt látni kellene ahhoz, mert képről nem lehet olyan pontosan becsülni!
Tudom, Te meglepően pontosan bírálsz fotóról, mint régebben kiderült, na de mégis...
Én kézben fogtam mind a trófeát, mind a hullott agancsokat, sőt a két évvel elejtés előttit is, az egyiket.
Itt úgy van, hogy négy szomszédos területen ide-oda járnak a szarvasok, ezért máshol hullajtanak, mint ahol terítékre kerülnek.
Ezek közül egyedül a farkaságasét nem láttam, csak egyszer volt egy kb. 5-6 éve, de akkor még fiatal volt a bika. Sajnos azt nem fotóztam le, de lehet, hogy még megvan valakinél. Majd utána járok!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2942 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 11:00:35 »

Szia Zoli ! Emelem
Szemléletes, érthető (még nekem is!) magyarázat. Köszönöm!  Igen
Szívesen olvasnék több ilyet!
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2943 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 11:14:56 »



Akkor ő lesz a következő..... nem tudom, hogy nektek nem-e tünt fel az utóbbi 10 esztendőben, hogy némely szarvasbika trófeáján a szemág és a középág közötti szár szakaszon hatalmas nagy "buflik" szárvastagodások találhatók..... Ördög  Huuuuhhhh ez ám egy érdekes téma, mert ha hosszú évtizedekre visszamenőleg veszitek a fáradtságot és végignézitek a Magyarországon elejtett gímszarvas trófeákat, akkor egyen sem találtok ilyen "buflit", manapság pedig már a világranglistán a 7. helyet kiérdemelt szarvsbikánk trófeáján is van ilyen..... Sokan azt állítják, hogy az a genetikai változatosság amit a gímbika magában hordoz, magát a lehetőséget is hordozza, hogy ilyenek előforduljanak..... Ahhhh és ezelőtt is hordozták a genomjuk teljes készletét a gímbikák és ilyen formai alakokkal nem találkozhattunk..... Hát igen akkor még nem használták az adapteres és akkumulátoros müködtetésű villanypásztorokat, amelynek harmadik drótvonala éppen a szemág és a középág magassága közötti szakaszon képes árammal megütni a barkában lévő trófeát. A vérerekkel gazdagon behálózott háncsban keringő vörösvértestek hemoglobinja aztán a mágneses erőterek hatására ezen a szakaszon rendesen megkeveri a vért... tartós hatásra pedig még talán visszafelé is folyik az érpályákon lassítva az ezen a szakaszon történő tápanyag szállítási sebességet... Az eredmény egy jó nagy "bufli" amely azonban jól jön a vadászoknak, mert a szemág és a középág közötti szakasz a trófeabírálat egy nagyon fontos mérési helye és hát ugye nem mindegy, hogy itt milyen körméretet lehet realizálni....


Sem pont sem súly nincs ehhez a bikához rendelve, de én azért olyan 9-10 év közöttire tippelném a következőképeken is jelölt jellemző jegyek alapján.... ezen a képen az látszik, hogy aránylag rövid szárak mellett viszonylag hosszú koronaágak, az agancstő magassága a kornak megfelelő...



A szín viszon elég jól felhúzódik a koronaágakra ezért a 10 éves kor valószínűbb a kilencnél....



Na és akkor itt vannak a hatalmas nagy "buflik", amelyeket lehet úgy is magyarázni, hogy lent van az erő, de az igazság az, hogy az erő velünk van, csak érvényt kell neki szerezni.....
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2944 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 11:20:03 »

Most látom, hogy a buflis kép meg lemaradt, na akkor pótlom....

Itt van ni... csak hogy tudjuk, hogy miről beszélgetünk....
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2945 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 11:22:44 »

Zoli!
Ebben tévedsz, hogy a képen látható hullott agancsaihoz képest jelentőset javított! (A 13,37 kg-osról van szó!)
Azt az agancspárt látni kellene ahhoz, mert képről nem lehet olyan pontosan becsülni!
Tudom, Te meglepően pontosan bírálsz fotóról, mint régebben kiderült, na de mégis...
Én kézben fogtam mind a trófeát, mind a hullott agancsokat, sőt a két évvel elejtés előttit is, az egyiket.
Itt úgy van, hogy négy szomszédos területen ide-oda járnak a szarvasok, ezért máshol hullajtanak, mint ahol terítékre kerülnek.
Ezek közül egyedül a farkaságasét nem láttam, csak egyszer volt egy kb. 5-6 éve, de akkor még fiatal volt a bika. Sajnos azt nem fotóztam le, de lehet, hogy még megvan valakinél. Majd utána járok!

Szia!  Persze tévedhetek is, de azért vagyunk ennyien, hogy kijavítsuk egymás tévedését....
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2946 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 11:27:37 »

Szervusz Lajos! Emelem

".....mármint az ember kitalálta és definiálta minőség!...."

De sokat gondolkodtam már azon, hogy meddig van jogunk beleszólni a természetbe saját önös érdektől vezérelve! Vajon a nagyobb súly (hús) a nekünk jobban tetsző küllem, stb.  feljogosít minket a szelektálásra? Vajon ez az általunk meghatározott szabályozás mit okoz pár száz év múlva?
Mi van, ha a szerintünk egészségesnek látszó szép gömbölyű suta csak azért olyan, mert sosem ellett, és a kisebb, satnyább, kilövésre ítélt hozza az életképes utódokat, ( az előzőekben már írtunk hasonlókról) nagyobb az életképessége, a túlélési esélyei?  
 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás

 Wave
 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2947 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 11:42:39 »

És akkor ebéd előtt egy üdítő színfolt, hogy jobb étvággyal együnk....



Egy közepes képességű, de öreg korában terítékre hozott gímbika is hozza a súlyát és még gyönyörű trófea is tud lenni....Én 13 évesnek gondolom a korát....
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2948 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 12:55:51 »

Zoli!

Az a 13,49kg-os, 239,38 CIC pontos bika, a bírálati lapja szerint 14 éves.
Szakmailag jól átgondolt döntést írsz, én azt mondom szerencse.
Szerencse, hogy eddig megúszta...


Turpi!

Mindig is irigyeltem azokat az embereket, akik képről -ráadásul csak a trófea képéről- ilyen biztosan bírálnak.
Megnéztelek volna Téged abban a helyzetben hogy kíséred azt a vendéget aki nagy bikát szeretne lőni.
Kiáll eléd ez a bika, Te meg mondod hogy "Á! Ezért eltörik a kezem!", a bika szépen átballag a szomszédhoz, onnan meg jön a lövés jó becsapódással.
Kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mit mondasz a vendégnek.
Félre ne érts! Nem azt mondom hogy ha a vendég nagy bikát akar lőni, akkor minden szent és megengedett. Szó sincs erről!
Robiék bikájával szerintem nincsen semmi gond. A gond a terítéken fekvő 8 éves, 8 kilós, koronásakkal van. Szerintem.


Robi!

Eljövök én, meglövök egy 11-12 kilós bikát!
 Ördög

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #2949 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 13:05:36 »

Teljesen egyetértek veled ,szerintem is még várni kellet volna ezzel a bikával,hozzáfűzni valóm ezen kívül más nincsen,hiszen kimerítő választ adtál .
Te hivatásos vadász vagy igaz?Merre felé dolgozol,ha lehetek ennyire kiváncsi?
Üdv. Wave
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #2950 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 13:06:46 »

Üdv Forsterh! Egy kérdésem volna. Mit jelent az, hogy "az agancstő nincs a rózsára esve" ? A császártöltési bikánál írtad.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2951 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 13:16:24 »

Üdv Forsterh! Egy kérdésem volna. Mit jelent az, hogy "az agancstő nincs a rózsára esve" ? A császártöltési bikánál írtad.

Szerintem fordítva gondolta.
A rózsa nincs az agancstőre esve.
Legalábbis én így látom érthetőnek.

Mondjuk errefelé ezt úgy mondják hogy az agancs nem ül a koponyán. (ergo: magas agancstő)

Aztán lehet hogy rosszul gondolkodom..
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2952 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 13:19:28 »

Üdv Forsterh! Egy kérdésem volna. Mit jelent az, hogy "az agancstő nincs a rózsára esve" ? A császártöltési bikánál írtad.

Szia! Ez egy elnézett hibás fogalmazás a részemről... Elnézést... Helyesen a rózsa nincs az agancstőre esve, vagyis még elég magasan van, ami nem az öreg korú bikák jellegzetessége......
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2953 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 13:26:00 »

Zoli!

Az a 13,49kg-os, 239,38 CIC pontos bika, a bírálati lapja szerint 14 éves.
Szakmailag jól átgondolt döntést írsz, én azt mondom szerencse.
Szerencse, hogy eddig megúszta...


Turpi!

Mindig is irigyeltem azokat az embereket, akik képről -ráadásul csak a trófea képéről- ilyen biztosan bírálnak.
Megnéztelek volna Téged abban a helyzetben hogy kíséred azt a vendéget aki nagy bikát szeretne lőni.
Kiáll eléd ez a bika, Te meg mondod hogy "Á! Ezért eltörik a kezem!", a bika szépen átballag a szomszédhoz, onnan meg jön a lövés jó becsapódással.
Kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mit mondasz a vendégnek.
Félre ne érts! Nem azt mondom hogy ha a vendég nagy bikát akar lőni, akkor minden szent és megengedett. Szó sincs erről!
Robiék bikájával szerintem nincsen semmi gond. A gond a terítéken fekvő 8 éves, 8 kilós, koronásakkal van. Szerintem.


Robi!

Eljövök én, meglövök egy 11-12 kilós bikát!
 Ördög

 Emelem

Félre ne értsen senki sem... nem az a célom, hogy bárki munkáját kritizáljam, hanem beszélgetünk...... Én mások mellett azt is nagy gondnak látom, hogy az egyébként kiváló képességű és egyre nagyobb létszámban fellelhető 11 éves bikáinkat 14 kg-os trófeasúllyal lelkiismeretfurdalás nélkül oldalbalövetik a vadászkísérők, minthogy egy-két évet adnának nekik és elérhető lenne a világhír.....  Szóval nekem ez baromira nem tetszik...ezért is fogtam bele ebbe az elemzésbe....
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2954 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 13:36:59 »

Félre ne értsen senki sem... nem az a célom, hogy bárki munkáját kritizáljam, hanem beszélgetünk...... Én mások mellett azt is nagy gondnak látom, hogy az egyébként kiváló képességű és egyre nagyobb létszámban fellelhető 11 éves bikáinkat 14 kg-os trófeasúllyal lelkiismeretfurdalás nélkül oldalbalövetik a vadászkísérők, minthogy egy-két évet adnának nekik és elérhető lenne a világhír.....  Szóval nekem ez baromira nem tetszik...ezért is fogtam bele ebbe az elemzésbe....

Nem értettelek félre!
Az, hogy belefogtál az elemzésbe, szerintem is nagyon jó dolog.

Szerintem ha ebbe az irányba haladnak a dolgok, akkor 10-20 év múlva már csak ilyen 3-4 kilós villás bikákat fogunk látni legtöbbször (errefelé).
Szerencsére vannak még nagy kukoricatáblák amiből néha-néha előkerülnek ilyen "soha nem látott" nagy bikák.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: