Oldalak: 1 ... 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914560 alkalommal)
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #2925 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 18:46:07 »

Nagy a "titkolózás" a szomszédban erről a bikáról... Mosolyog

Aztán miért? Tavasszal állítólag megtalálták a hullott agancsát.
A trófeát már elvitte a vendég, azt tudom. Sajnos lemaradtam róla, hogy megnézzem.
Naplózva
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #2926 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 19:39:06 »

Aztán miért? Tavasszal állítólag megtalálták a hullott agancsát.
A trófeát már elvitte a vendég, azt tudom. Sajnos lemaradtam róla, hogy megnézzem.

Már elvitte...ölég gyorsan! Gyanús nagyon... Woest Tanácskozzunk Doof Képet! Foez NoComment
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2927 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 19:40:59 »

Nem kell egyből összeesküvés elméletet gyártani.
Én sem azért írtam amit és azért tettem  Mosolyog jelet.
Lehetséges, hogy egyszerűen a vendég kérésére van így, ahogyan.
Naplózva
csalaiagancsozó
Vendég
« Új üzenet #2928 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 20:53:30 »

http://www.youtube.com/user/herbjanos#p/a/u/0/20PzphIwvow

Nézzétek meg  benne van az áhított bika!
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2929 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 21:30:46 »

"Forsterh ezt nagyon jól leírtad."

..Főleg ahogy az 50-60 évet leírtad! Ördög

De komolyra fordítva.
Ne nézzetek teljesen hülyének a kérdésért, de az őzzel kapcsolatosan sok helyen olvastam azokról a vizsgálatokról, hogy a bakgida agancsfejlesztését sokkal inkább a suta, mint az örökítő bak határozza meg. Természetesen az élőhely, a táplálék stb mellett.
Hogy van ez a gímnél? Ott is voltak ilyen vizsgálatok?

Üdv Attila!

Az állattenyésztésben is az anyai hatást minősítik mindig az erősebbnek. No de hogyan selejtezzük pl. a szarvasteheneket? Csak az utódbírálatok alapján lehetne, no de néhány egyeden kívül ki lehet tisztában pontosan az utódok minőségével a vadfajoknál? Ergó minél több kiváló bika él a területen, és azok minél tovább tudnak a szaporodásban részt venni, annál nagyobb az esélye a minőség (mármint az ember kitalálta és definiálta minőség!) folyamatos javulásának.
Kíváncsi lennék, mit szólnának ehhez a szarvasok... Ördög Ördög Ördög
L.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2930 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 22:00:47 »

Nagy a "titkolózás" a szomszédban erről a bikáról... Mosolyog
Biztos kerti bika, azért!  Kacsint
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2931 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 22:31:22 »

Már elvitte...ölég gyorsan! Gyanús nagyon... Woest Tanácskozzunk Doof Képet! Foez NoComment

Mi lehet abban gyanús, hogy az elejtő a bírálat után hazavitte a trófeát?
Naplózva
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #2932 Dátum: 2010. Szeptember 17. - 23:35:42 »

Húúú ezek bizony igazi Gemenci bikák...A videón az első az a legszebb azzal a farkas ággal,látjátok ezeknek a bikáknak a rózsája szinte a bőre alá van bújva annyira rövid az agancstővük Igen Ez a 14Kg-os  pompás látvány lehetett amint kiállt a tisztásra és hátra vetette ezt a gyönyörü koronás agancsát...Csa azt tudnám vajon miért főleg a Duna balján vannak még ilyen bikák...Ott biztos volt idejük megöregedni,na és máshol??  Gratulálok a kísérőknek Emelem  DEEE félig ezek is kerti bikák már ,mert balról az M6-os jóbbról az M5-ös és úgye senki nem gondolja komolyan ,hogy egy ilyen bika átmegy az aútópálya feletti "vadátkelőn" ,még jóó hogy át tudnak jönni a határon délről Ördög     Azoknak a fr(l)ancos alagútaknak az árából az M6-on meg lehetne oldani az egész országos vadgazdálkodást a következő tíz évre,jaa és az még meg is térülne kamatostúl ,igaz ez is, "VALAKI"inek már meg is térült...Na nem a Pécsieknek ,mert azok ha mennek fel Pestre mehetnek elöbb Bólyba kirán"DÚLNI"(fúlni)...
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #2933 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 03:26:11 »

http://www.youtube.com/user/herbjanos#p/a/u/0/20PzphIwvow

Nézzétek meg  benne van az áhított bika!


A keze tört volna le annak aki erre a bikára kimondta, hogy golyó érett!

Ennek a bikának még legalább két de inkább három évet kellett volna még adni.
Az agancsban teljesen fenn van még az erő. Ebben a bikában még lett volna fejlődési képesség.
Szerény véleményem szerint, ha kap még két évet, legalább 16,5 kilóra növesztette volna az agancsa súlyát!!! Woest
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2934 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 08:49:07 »


A keze tört volna le annak aki erre a bikára kimondta, hogy golyó érett!

Ennek a bikának még legalább két de inkább három évet kellett volna még adni.
Az agancsban teljesen fenn van még az erő. Ebben a bikában még lett volna fejlődési képesség.
Szerény véleményem szerint, ha kap még két évet, legalább 16,5 kilóra növesztette volna az agancsa súlyát!!! Woest

Nos igen...ebben van valami, de szerintem megéri ha szép sorjában kielemezzük őket....

Mindenekelőtt köszönöm a magam nevében, hogy a video által ilyen mély betekintést nyerhettünk Bács-Kiskun megye vadgazdálkodásába, nevezetesen a gímszarvas vadászat bőgési eredményeibe.... meggyőződésem, hogy a megye gímszarvas állományának minősége szorosan felzárkózott a Dél-Dunántúl klasszikus szarvasos megyéinek minőségéhez, sőt úgy látom talán ott lehet ez a megye az elsők között is, csak egy icipicit kellene még srófolni az eredményeken....



Akkor beszélgessünk erről az elejtett bikáról, amelynek trófeasúlya 13,49 kg és 239,38 IP pontot kapot a C.I.C. rendszerű trófeabírálat alapján... a sors fintora, hogy a kapitális minősítést 240  nemzetközi ponttól jegyzik, hát ehhez csak egy paraszthajszál hiányzott.... Példaként állítanám ezt az elejtést a gímet vadásztatók tábora elé... A hosszú, ívét vesztett, egyenesedő szemág, a mélyen ülő rózsatő, a végig egyformán vastag szár, a rövidülő koronaágak és azok hegyesedő végei, a koronaágakra felkúszó szín és gyöngyözés és a rövid fehér gyertyák egyértelműen jelzik, hogy egy teljesítménye csúcsán lévő szarvasbikát ért el a szakmailag jól átgondolt döntés után útjára engedett lövedék.
Súly vonatkozásában nincs tapasztalatom ebben a megyében elejtett szarvasbikákkal kapcsolatban, de ha analóg alkalmazom a Somogy és Zala megyében nyert tapasztalataimat, akkor is ez a bika legalább 11 éves, de én azt hiszem hogy inkább 12. A kétoldali farkaság pedig még nyálcsorgatóbbá avanzsálja ezt a trófeát.... Csak gratulálni tudok mindazoknak akik e nemes vadfaj eme csodálatos példányának elejtésében közreműködtek.... Igen



Naplózva
csalaiagancsozó
Vendég
« Új üzenet #2935 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 09:16:15 »

2009 február.Egyik szár 5,40 Kg.  2010 február.Párban 11.80Kg.Mérlegelésnél a bika pont 14kg-ot nyomott! 1,80Kg-os koponyával számolva ez száranként is csak 20 dkg amit felrakott.Ja!És egyébként a videón szereplő öt bikából hármat ,"ez" illetve a szomszéd társaság nevelt ,óvott védett.Ez is nagy csoda hogy bőgésre ott maradt,nem két társasággal arrébb hozzák terítékre.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2936 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 09:54:39 »

2009 február.Egyik szár 5,40 Kg.  2010 február.Párban 11.80Kg.Mérlegelésnél a bika pont 14kg-ot nyomott! 1,80Kg-os koponyával számolva ez száranként is csak 20 dkg amit felrakott.Ja!És egyébként a videón szereplő öt bikából hármat ,"ez" illetve a szomszéd társaság nevelt ,óvott védett.Ez is nagy csoda hogy bőgésre ott maradt,nem két társasággal arrébb hozzák terítékre.

Nagyon jó, hogy ezeket az információkat közkincsé teszed, mert ebből is látszik, hogy  ez a bika ebben az évben már csak szinten tartott és jövőre nagy valószínűséggel el kezdett volna hanyatlani..... Igen
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2937 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 10:19:56 »

2009 február.Egyik szár 5,40 Kg.  2010 február.Párban 11.80Kg.Mérlegelésnél a bika pont 14kg-ot nyomott! 1,80Kg-os koponyával számolva ez száranként is csak 20 dkg amit felrakott.Ja!És egyébként a videón szereplő öt bikából hármat ,"ez" illetve a szomszéd társaság nevelt ,óvott védett.Ez is nagy csoda hogy bőgésre ott maradt,nem két társasággal arrébb hozzák terítékre.
Szia Jani!
De az nem a 24 órás mérlegelés volt! És ha jól tudom, a bírálaton azzal számolnak!
Én az elmúlt négy évben az összes hullajtott agancsát láttam, a kezemben fogtam és lefotóztam. Az egyik szomszédos társaságnál a kollégákkal minden évben megnéztük, megbeszéltük, hogy hagyni kellene még! De ha tavaly kiáll bárkinél, meglövették volna! Ágszámra 2009 őszén volt a csúcson, de pl. az egyik száron két éve 51cm volt a szemág, a középág 48cm. Utána ugyanazon kb. 40cm-es szemág volt, a középág alig változott és most elejtéskor mindkét oldalon 30cm körüli szemág volt és az ágszám csökkent! A súly pedig stagnált!
Lehet, hogy 1-2 év múlva, még jobb lett volna, de ekkora bikánál ki kockáztatja, hogy teherautó kerekei alatt végzi, vagy orrvadász tünteti el!
Aki a környéket ismeri, az tudja, hogy nálunk és a szomszédos társaságoknál minden évben elejtésre kerül néhány öreg, nagy bika és ez nem csak a véletlen műve! Most is van több nagy bikánk, de nem fog mind terítékre kerülni, tehát marad jövőre is!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2938 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 10:23:46 »



Akkor folytassuk ezzel a bikával, amely trófeasúlyban teljesen hasonló az előbbivel,  még is nagy különbség van a két bika képessége és kora között....Ez az előzőnél lényegesen jobb képességűbb és későbben érő szarvasbika....Én a lelövésével egy évet bizonyosan vártam volna és az azt követő évben is jól megnéztem volna, mielőtt fegyvert emelek rá.... A viszonylag nagy súly mutatja, hogy ez a bika is 11 éves korú, de ha hasonlítom az előző bika agancsához a trófeáját, na akkor ez a bika korántsincsen kész....



Az agancsa oldalról nézve nagyon a klasszikus formájú téglalapba foglalható, vagyis még hatalmasan fenn van az erő, az agancstő sincs a rózsára esve...



A koronaágvégek viszonylag hosszabbak, a végeik többnyire ujjbegyszerűen tompák, a szín lényegesen leszorul a koronaágakról, gyöngyözésről nem is beszélhetünk, a gyertyák hosszúak, nem fehérek, éretlen fakó sárga színűek....



A képen látható hullajtott agancsaihoz képest az idén jelentőset javított, méretekben legalább is és ez persze hozott magával súlyt is....
Sajnálatos ez a korai kilövés... általában ezt a gyakorlatot követik a jó élőhellyel és kiváló szarvasállománnyal gazdálkodó vadgazdálkodási egységek, mert az elejtett bika trófeája így is aranyérmes és ráadásul ma biztos pénz az ára, míg jövőre ki tudja, hogy a bika is meg mi is egyáltalán élni fogunk-e? Na ezért is van, hogy hiánycikk manapság a 15-16 kg-os trófeasúlyú gímtrófea a szabadterületekről....pedig ez a bika is két év múlva esélyes lehetett volna egy ilyen súlyú trófea felrakására....
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2939 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 10:26:11 »

Húúú ezek bizony igazi Gemenci bikák...
Hát ezeknek Gemenchez nem sok közük van...
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 [196] 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: