Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #2760 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 08:08:02 »

A kép lehet hogy ezt mutatja,de sajnos sokkal jobb fotóm nincsen a bikáról,mert már terítéket bontottak mire odaértem,és csak sietve fotózhattam párat.
Voltak ott tapasztalt szakemberek is,akik közül senki nem tartotta korai kilövésnek,de majd a bírálaton kiderül.Ígérem,ha lehetőségem lesz,és az elejtő is hozzájárul,akkor a bírálati lapot felteszem ide.


Hol esett ez a bika? :Mosolyog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2761 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 08:37:37 »

Végül is nálunk bejött az idő ,igaz gyönyörü szép tűzijátékot lehetett látni nagyon messze, valahol Somogy közepe táján ami este tízkor ide is ért,de reggelre el áll majd...Akihez hamarabb óda ért az ne felejtsen éjszaka ha meg áll azonnal ki meni és(le)  fülelni, biztos ami biztos és ki kell használni minden "csendes" csepergés mentes percet ..Aludni peddig csak nappal tessék Ördög
Hiába kártyáztunk (hogy múljon az idő), egész éjjel pár párperces szünetek kivételével esett (a rövid esőmentes szünetekben egy-egy gyenge bőgést lehetett hallani, de semmi komolyat), most nemrég állt el az eső, gyenge 20 mm esett, úgyhogy mostmár az UAZ-oknak is fell kell kötni az alsóneműt, hogy egyáltalán ki tudjunk menni, a pick-up-ok eddig is csak kinlódtak meg huzogattuk őket. A mai feladat az az, hogy a traktorokról munkaeszközök le, mert valószínűleg szükség lesz rájuk, mintahogy lassan gumicsizma helyett gagarin kell. Ráadásul a meteurológusok még komoly esőket (helyenként felhőszakadásokat) jósolnak.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2762 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 10:44:06 »

A bőgés nálunk is hullámzó.
Eddig kb. háromszor hittem azt, hogy igen, most fog beindulni, de aztán másnap, vagy az este, semmi.
Ma pl. olyan bőgés volt mint a világ.
Hajnalban fel sem tudtam ülni a lesre, mert már kint voltak a vadföldön.
A lestől öt lépésnyire leültem a cserkelőúton, és onnan figyeltem:
Volt kint egy rakat - Mosolyog- tarvaddal két bika.
Mind a kettő 6 év körüli 6kilós volt. Egyik villás, másikon hármas korona.
A koronás bika egy kis idő után elvitt magával pár tarvadat, de az a villás végig ott volt -lopva kellett később elhagynom a platzot hogy ne ijedjenek el.
Ez mellet volt forgalom rendesen: spíszerek és kisbikák jöttek-mentek. Az egyik spíszer (gyenge, 30centis szárakkal) nem kis meglepődésemre nekiállt bőgicsélni...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2763 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 11:17:38 »

Kolléga Úr nappal se ér rá aludni...! Vigyorog Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #2764 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 14:22:07 »

Hol esett ez a bika? :Mosolyog

Bögöte község közelében,Vas-Zala-Veszprém megye határán!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #2765 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 18:55:09 »

Troja kérésére még egy fotó:

Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2766 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 19:04:13 »

Szerencse zokni

Már egy ideje kujtorgok én is sok vadásztársamhoz hasonlóan a gímbikák nyomában, tegnap estig eredménytelenül.
A nap úgy indult, mint máskor, ha egy két napot kihagyok. Lóra, akarom mondani veterán korú motoromra felkapva, nekivágtam végignyomozni a területen az esélyes helyeket, hogy eldönthessem a szél függvényében hová is kellene kiülnöm. Tegnap azonban homok került a gépezetbe és idő előtt hazaindultam a szakadó esőben. Már a falu alatt jártam szerencsére, mikor az öreg szerkezet megadta magát. Saroktól fejtetőig lafancosan, és valljuk meg, nem a leg rózsásabb hangulatban értem haza, ahol még életem párjának ki-kibuggyanó röhögése is tetézte a bajomat. Forró fürdő hozta csak helyre a megtépázott életkedvem. Közben a csajok vásárolni mentek.
Egy két telefont elintézve nekiültem vésni, de nem nagyon akart menni a dolog és közben a család is hazaért, nem is üres kézzel. Pici lányom nejlonzacskóval csörgött a kezében, amiben egy pár új szarvasos vadász zokni lapult.
„ Ezt most vedd fel, és irány vadászni, most meg lesz a bika!„- mondta a Kedvesem vigyorogva.
Hát mit is tehettem, újra nekivágtam a pusztának. Miközben átcihelődtem a beírás után vadásztársam járgányába, egy kedves barátom és vadászcimborám hívott fel. Néhány órája érkezett haza Mozambikból! Szájtátva hallgattam az előzetes telefonos beszámolót a „kontyos”kafferbivalyokról, foga törött őszülő sörényű hím oroszlánokról miközben az alig tíz fok feletti hőmérsékletben dagonyáztunk a szakadó esőben a kisautóval. Apránként haladtunk a kiszemelt magasleseink felé a komámmal.
Amolyan felemás, kavargó érzésekkel kapaszkodtam fel a tarvágás helyén sűrűsödő sarjas északi oldalán a nyitott magaslesre. A kalapomon doboltak az esőcseppek a párás őszi időben miközben az agyam a fekete földrész bozótrengetegében és szavannáin járt. Párafelhőt lehelő gímbikát várni, miközben az ember gondolatai másfelé járnak, hát nem is tudom, furcsa egy állapot. Aztán eszembe jutottak dr. Nagy Endre szavai, amikor arról beszélt, hogy amikor Afrikában jár, soha sem gondol haza, amikor itthon van, nem vágyakozik oda. Hogy is ne, hiszen ha az embernek két babája van és éppen az egyikkel van együtt, bolond lenne közben a másikra gondolni. Ez két külön szerelem!- fejezte be a gondolatát nagy Afrika vadászunk. Nos, miután így rendeződtek a dolgok a fejemben és a holmim is a helyére került körülöttem a les kosárban, lassan körbe kémleltem a távcsővel. Mögöttem irtás, abból csak a feje lett volna ki a bikának, de nem láttam benne semmi érdekeset. A lesemmel szemben fiatal nyaras húz le a balkézre eső árokhoz. Ebben a fiatalosban szokott elfeküdni a szarvas rudli, akiket vártam. Néha mintha ágroppanást hallanék a csepergő esőben, miközben időről időre rigók lármáznak odabent. Eddig csak kisebb kölökbikák voltak ezekkel a tarvadakkal, de most egy kicsit nagyobb nyomú lovag is jár a környéken. Ezen a részen kezdődik a területünk mezőgazdasági része. Tengernyi kukoricás. Itt erősen zaklatott életet élnek a homoki erdősítési hullám nyomán megjelent, felszaporodott gímszarvasaink. Errefelé még nyekkenést sem lehet hallani nem, hogy szarvasbőgést. Közben egy suta szaladt el a lesem alatt, miközben válogatott szitkokat szór a fejemre őznyelven, mivel beleért a szagomba. Aztán két gida megy el mellettem jobbról, miközben visszafelé tekingetnek a fiatal nyárerdőbe, ezek is megugranak, pedig szagot nem kaphattak felőlem. Talán itthon lehet a tarvad rudli, gondoltam. Nézem a balkéz felől, az árkon túl húzódó feltárcsázott, de gazos búza tarlót, amit jól belátok, de semmi mozgás. Pedig arra szoktak kiváltani a szarvasok az árkon túli tarlón át a végtelen kukoricásokba. Van ott a tengeri szélén egy eperfa, az alatt fut a váltó. Húsz perce ülhetek a lesen az új szarvasos zokniban, és ahogy jönnek, mennek a viharfelhők felettem, újabb és újabb zuhany hull az égből a nyakamba. A puska mellém támasztva, letakarva bújik meg a puha tok takarásában. A hátam mögött két hagyás fa tornyosul az irtás fölé. Messzebb egy nyár, közvetlen a hátam mögött pedig egy dió. Még teljes világosság van, és az eső is elállt, de elég szürke a világ ebben a szomorú időben. Hirtelen koppanásra és zörgésre kaptam hátra a fejem, de csak egy dió hullt le a fáról. Mire visszafordultam, megtörtént a csoda! Bőrig ázott szarvasbika állt az eperfa alatt a távolban, a búzatarló túlfelén. Aztán lassan ügetni kezdett a jövevény a nyaras felé, a kukoricással szegett tarlón. Apránként közeledett és én a távcső lencséin keresztül vallattam milyenségét. 120 kiló körüli 4 éves forma keresőbikának saccoltam, rövid, vékony szárakkal. Jobb agancsszárán világosra fent, kemény villa, de a baloldali még nem volt tiszta előttem. Amikor megtorpant, forgatta a fejét a legény, tisztult bennem a kép. Azon a száron is fehér villa volt, csak kisebb. Az egész trófea alig lehetett több, 3 kilónál. (Dél-Bácskiskun vadgazd. körzet. Nálunk legalább egyik oldalon vaskos, tompa, hármas koronával kell, hogy rendelkezzen.) Éppen nekem való döntöttem el, amikor újra meglódult a szarvas. Előttem tengődő 2 vadszilvafa közötti nyíláson keresztül vártam, ekkor már a kabáttal aládúcolt fegyverrel a vállban. Nem akart kiérni a lombok takarásából. Talán befordult a kukoricásba? Nem, már ide is ért és szépen meg is állt keresztben. Még egy pillantás az agancsra és huppant az oldalán becsapódó lövedék. A bika csak állt, forgatta a fejét, majd nekilódult. A csőben már új lőszer lapult, ahogy követem a vadat a távcsőben. Fél srégen megállt, amikor huppanva verte magasan a szügyét a lapocka éle mellett a következő lövedék (ki is talált a lágyéknál). Meg sem ingott, lassan tovább indult az árokpart mentén irányomban a sebzett. Felfoghatatlan őserő sugárzott belőle, ahogy megállt, félig már a nádfal takarásában. Ott érte a kegyelemlövés, amire elfordulva összedőlt. Párpercig némán állam a magaslesen, majd megindultam a terítékre hozott vad felé, közben eszembe jutnak az évek során elengedett itteni, „apróvadas bikák”, amelyeknél mindig volt magyarázat mért nem nyúltam a fegyverért. Most pedig ott álltam levett kalappal az elfeküdt bikától 40 méterre és elmormoltam egy Miatyánk-ot és egy Üdvözlégy-et és csak azután léptem oda hozzá….   

(utóirat: azóta iratkoznak a vadásztársak a szerencse zokni megrendelő lapra)   

   
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #2767 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 19:19:16 »

 Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2768 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 19:26:03 »

Gratulálok Csontmetsző!!  Emelem Emelem  Igen

Milyen lőszerrel hoztad terítékre?

Vadászüdv

K. Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2769 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 19:33:07 »

Nézd meg Wave a célballisztikában a képanyagot.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #2770 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 20:10:55 »

 Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2771 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 20:11:37 »

Nézd meg Wave a célballisztikában a képanyagot.

Oké! Köszi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #2772 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 20:19:54 »

Üdv  Vadásznak Robi! Emelem
Naplózva
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #2773 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 20:56:06 »

Bögöte község közelében,Vas-Zala-Veszprém megye határán!

Köszi!
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2774 Dátum: 2010. Szeptember 09. - 21:54:32 »

 Emelem Igen Emelem
Üdv a Vadásznak!
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: