Oldalak: 1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914502 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2610 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 18:06:12 »

Nálunk síri csönd, de ez normálisnak mondható ilyenkor. 
Mi még vadászhatunk péntekig, akkor állunk le. Idén később jönnek a vendégek, ha jól tudom 13.-án érkezik az első -öt fős- csoport.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2611 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 21:04:12 »

Nálunk 5-étől szokott kezdődni igazán.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2612 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 21:32:40 »

Forsterh!
Megmondtam, ha mégegyszer előhozod a véletlen törlésemet, kitörlöm a hozzászólásodat!
Megtetted....

Szervusz Horrido!

Nálad a radír, nálam a toll. Radírozni mindig könnyebb és ész sem kell hozzá.....Most azért rendesen bemutattad magad.....
Naplózva
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #2613 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 21:41:47 »

Tegnap éjjel tizenegy utám kettőt vakkantott egy bika...de még Lábod környékén sem halott senki ilyet. Ide jár a falu szélébe egy sokágú tizenkilós...de eddig nem tudták meglövetni. 3 éve láttam először..kiváncsi leszek rá...furcsa lenne ha ennyi ideig kihúzza lövés nélkül..biztos jó helyen járkál, nem lövik a a vadászok, na meg nem sétál bele a hurokba. Ha sikerül lencsevégre kapnom megosztom veletek az élményt.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2614 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 21:43:59 »

Ha esetleg Forsterh elővigyázatosabb volt, és most elmentette a hozzászólása másolatát, akkor található valamilyen bölcs, kompromisszumos megoldás, hogy újra olvashassuk?

Már korábban is írtam, hogy élesben fórumozok, nem játszadozok a Word-el, hogy a későbbiekben idézgessek a hozzászólásaimból... Mindenesetre egy dolog bizonyossá vált ezen a Fórumon, hogy némely moderátori joggal felruházott személy csúnyán visszaél a ráruházott joggal és a saját érdekek mentén radírozgat.... szíve rajta, engem nem igen hoz lázba, azért tartanak itt, mert ilyenek, csak ezt nehéz megérteni annak aki nyakig benne van....
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2615 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 21:50:14 »

Szervusz Horrido!

Nálad a radír, nálam a toll. Radírozni mindig könnyebb és ész sem kell hozzá.....Most azért rendesen bemutattad magad.....

Tudod nekem most már beszélhetsz, hogy véletlenül csúszott meg a kezedben a radír.... azt hiszem aki olvasta az senki sem hisz neked....
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2616 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:04:39 »

Tudod nekem most már beszélhetsz, hogy véletlenül csúszott meg a kezedben a radír.... azt hiszem aki olvasta az senki sem hisz neked....



Húuuuuhhhhh, számomra nagyon sokat mond ez a némaság..... Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2617 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:11:40 »

Slechte Entscheidung !  Vállat von
Forsterh válaszában huszadrangú dolog volt a Te véletlen törlésed . Így meg kiöntötted a mosdóvízzel együtt a gyereket is...!
Egy szakmailag nagyon helytálló kritikát teljes egészében törölni, csak azért, mert egy mondat szúrta a szemed...!
Tőled ez nagyon meglepő és szokatlan volt - nekem .
Üdv
Karl
Koarl!
Bár csak a netről ismerlek, de annyit elmondok, hogy tőled a kritikát megalkuvás nélkül elfogadom és akár tankönyvbe is vésetem! Ha meg neadjisten dicséret hagyja el a bilentyűzetedet, akkor látatlanul is, de kihúzom magam....

Ez  a történet más. Valóban szakmai hozzáértés mellett, hozzáértő okos dolgok...ugyanakkor cinikus megfogalmazások, csúsztatások mellett....Személyeskedés....nem szűnő személyeskedés.....

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2618 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:14:48 »

Szervusz Horrido!

Nálad a radír, nálam a toll. Radírozni mindig könnyebb és ész sem kell hozzá.....Most azért rendesen bemutattad magad.....
Szervusz Forsterh!

Az hogy nálam a radir a  véletlen műve volt!
Ha másvalakivel kerülsz ilyen konfliktusba akkor nem várok ilyen sokat, hanem hamarabb beavatkozok mint moderátor.

Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2619 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:32:18 »

A magamfajta kívülálló zöldfülűnek nem tűnt ki semmilyen személyeskedés, konfliktus abból a hozzászólásból, de Ti biztosan tudjátok, hogy miről van szó. Az viszont biztos, hogy nagyon érdekes kérdéseket feszegetett, ezért is gondoltam délelőtt, hogy pár perc múlva újra elolvasom. De már nem sikerült, sajnos.
Ezek szerint a reprodukcióra semmi lehetőség... Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2620 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:32:38 »

Tudod nekem most már beszélhetsz, hogy véletlenül csúszott meg a kezedben a radír.... azt hiszem aki olvasta az senki sem hisz neked....

Nézze Uram!
Mivel ön nem vadász már, a saját állítása szerint, ezért nem is merem a vadászok közt elfogadott tegezést alkalmazni!
Azt állítja rólam, hogy  egy csúsztató, szándékosan kitörlő, véleményeket módosító gazember vagyok. Rágalmaz, de nem csinálok ügyet belőle! Elfogadom, bár az MM alapján már most befejezhetné az itteni pályafutását.Elfogadom ezt is mert szinfoltja  a közösségünknek.
De engedje meg, ha Ön megtette rólam, akkor én is mondjak Önről véleményt!
Szerintem Ön egy megtört ember, aki bár tengernyi hozzáértéssel rendelkezik a gímszarvas terén, stilusa és habitusa miatt soha sem tudott, de lehet nem is akart érvényesülni...Ha másképpen lenne, akkor nem éppen a nagyon utált vadászok fórumán, hanem a valódi döntéshozók felületén keresné és érvényesítené a szakmai igazát.

A kettőnk között kibontakozott  vélt vagy valós ellentétet ezzel én lezárom. Bár már eddig is lezártam.....
Részemről azt ir amit akar és amit a MM megenged és moderátortársaim érvényesítenek..

Üdvözlettel,
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #2621 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 01:01:49 »

"Mindenesetre egy dolog bizonyossá vált ezen a Fórumon, hogy némely moderátori joggal felruházott személy csúnyán visszaél a ráruházott joggal és a saját érdekek mentén radírozgat.... szíve rajta, engem nem igen hoz lázba, azért tartanak itt, mert ilyenek, csak ezt nehéz megérteni annak aki nyakig benne van...."

 

Szervusz Forsterh! Emelem

Nagyon  megkérlek, fenti idézetet  magyarázd már meg nekem. Valószínűleg hülye vagyok, hogy nem értem. Nem értem, hol is tartunk ezen a fórumon? Ki, miben is van nyakig? Azt sem értem, vajon milyen saját érdeke fűződhet egyetlen moderátornak is bármelyik hozzászólás törléséhez?


Tudtommal egyetlen téves törlés történt, amit a moderátor megmagyarázott. Nem szakadt le az ég, és nem csorbult senkinek a joga sem. Megtehetted volna, hogy még egyszer leírod. De úgy látom, könnyebb a sértődöttet játszani, megjegyzéseket tenni, mint leírni fele idő alatt. Neked is van, amit nehéz megérteni, vagy nehéz kétszer leírni ugyan azt a gondolatot?  Fejvakarás


Nem értelek! Teszed itt a megjegyzéseket, célzásokat Te, aki lehordod mindennek a vadászokat, csak úgy általánosságban, de ha téged ér sérelem felháborodsz!  
Az, hogy neked kiről milyen véleményed van, a Te dolgod, mind ahogy az is, hogy csak pár emberről vagy jó véleménnyel.  De nem tartod visszataszítónak, hogy az általam ismert három vadászfórumon csak a vadászokat szapulod, és győzködsz mindenkit a saját igazadról?
Nem tudom, mit szólnál, ha mi is elkezdenénk ezt az ellenségeskedést a Te kollégáiddal szemben? Gondolkozz már el kicsit, valójában kikről is mondasz véleményt!  Hány erdész van vadászati vezető tisztségében kis Hazánkban, Ugyan gondold már egy kicsit végig, hogy „némely” erdőgazdaság hogyan bánt a reá bízott vaddal?  Egyáltalán a vagyonnal. (csak a híreket kell néha hallgatni!) Hogyan tették tönkre a Telki szarvas állományt, hogyan lett kiirtva két év alatt a Pusztavacson a híres dámállomány, (több mint másfél ezer kilövés!) vagy máshol a muflon. Kik mérgezték ki az üregit, vagy milyen ádáz harcot vívott egy erdészet az őz által fekete dióban!! Fejvakarás okozott 200 000 Ft. kárért.  Hogy mennyibe került az ügyvéd, a szakértők (akik egyébként megállapították, hogy a fekete diót nem eszi a vad! Ördög), és a bírósági költség az kit érdekelt?
 Talán a fasorok közötti kaszálás, tárcsázás okozta károkról sem kell sokat beszélnünk Talán nem vitakérdés, de, több a szarvas mint bármikor. Azt pedig, hogy ilyen fiatal az állomány remélem Te sem gondolod komolyan, hogy csak a vadászok számlájára írható. Talán nem árulok el titkot, ha elmondom, ezt közösen elkúrtuk!  Ki kicsiben, ki nagyban.( Hogy melyik a kicsi, és melyik a nagy, döntsd el magad.)  Akkor miről is beszélünk?
 Lehet vitatkozni, lehet érvelni, de lehetőleg ne sértegessük egymást, azért mert más a véleményünk.  Nem hinném, hogy az a megoldás, ha egymás ellen fröcsögünk, és bizonygatjuk saját vélt, vagy valós tudásunkat. Én még egyetlen erdészt, hivatásos vadászt, vadgazdát sem láttam kezében a bölcsek kövével.
Azon is érdemes lenne elgondolkodnod, vajon hányan vannak itt olyanok, akik legalább annyi ideig tanulták a vadgazdálkodást és a vadászatot, mint Te a saját szakmádat, és talán még gyakorlatuk is több van benne! Talán olyanok is akadnak, akik láttak, lőttek, és lövettek életükben legalább annyi szarvast (IS) mind Te, mégsem hangsúlyozzák saját tévedhetetlenségüket!

Elismerésem azért a tudásért, energiáért, amit a gímszarvas kutatására fordítasz, de megvetlek azért a mérhetetlen gyűlöletért amit felénk sugárzol.

"Egyes emberekről van kilalakult jó véleményem, de úgy többesszámban ezt sehogyan sem tudom elmondani.... sajnos ilyen világot élünk.... és ezért viszont nem a vadászokat hibáztatom....rengeteg itt az ide lőcsölt baromság, amit úgy hozott magával az eszméledő demokrácia.....vagyis amit annak próbálunk nevezni...."

Gondolom az is az én hibám, hogy ezt csak egyféleképpen  tudom értelmezni. Súlyos zavar! (Vagy a hiba nem az én készülékemben van!) Fejvakarás

Végezetül, borítékolom a reakciódat:  Megsértődsz, hetekre, hónapokra elvonulsz, csak olvasgatsz, aztán, mintha mi sem történt volna visszatérsz, és rövid időn belül folytatod a szapulásunkat.

Vadászüdvözlettel: Attila Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 22. - 01:50:00 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2622 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 01:09:49 »

Nézze Uram!
Mivel ön nem vadász már, a saját állítása szerint, ezért nem is merem a vadászok közt elfogadott tegezést alkalmazni!
Azt állítja rólam, hogy  egy csúsztató, szándékosan kitörlő, véleményeket módosító gazember vagyok. Rágalmaz, de nem csinálok ügyet belőle! Elfogadom, bár az MM alapján már most befejezhetné az itteni pályafutását.Elfogadom ezt is mert szinfoltja  a közösségünknek.
De engedje meg, ha Ön megtette rólam, akkor én is mondjak Önről véleményt!
Szerintem Ön egy megtört ember, aki bár tengernyi hozzáértéssel rendelkezik a gímszarvas terén, stilusa és habitusa miatt soha sem tudott, de lehet nem is akart érvényesülni...Ha másképpen lenne, akkor nem éppen a nagyon utált vadászok fórumán, hanem a valódi döntéshozók felületén keresné és érvényesítené a szakmai igazát.

A kettőnk között kibontakozott  vélt vagy valós ellentétet ezzel én lezárom. Bár már eddig is lezártam.....
Részemről azt ir amit akar és amit a MM megenged és moderátortársaim érvényesítenek..

Üdvözlettel,
H


Kedves Horrido!
Jól látod,valóban Forsterh a csapatunk színfoltja.Én a magam részéről a mi Petőfinknek hívom.Azt állítja magáról,hogy már nem vadászik,nem pedig azt,hogy nem vadász!
Hozzánk hasonlóan izzik,mint a tőzeg,csak gyakran fellángol,mint a szalma.Aztán gyakran apátiába esik,ebből a szarvas szeretete tudja csak kigyógyítani.
Tény,hogy országunk vadgazdálkodása szándékosan lett degradálva.Ebből  a helyzetből csak egy erős "központi hatalom" koordinálásával,szakmai fejlesztő szándékával lehet kilábalni.Ő is látja.hogy nincs javító szándék,mert az ellen oldal képviselői beözönlöttek közénk és eredményesen ellenkező irányba terelik a szakmát.
Első nagy sikerük a szakmánk mesterséges szétszakítása erdészetre és vadászatra.A stabilitás érdekében szítják az ellentétet és bánatunkra,vannak motiválható emberek ezen a téren.
Következő lépésük a magántulajdon behozatala és az ezzel kapcsolatos szakmánkra káros negatív gondolkodásmód felerősítése volt.
Ennek az egésznek igazán az erdő és vadállomány a vesztese.
Kondor Tanár Úr gyakran hangoztatta-A kibicnek semmi sem drága.-De hát nekik kell a hatalom!
Tegezzétek csak újra egymást és erősítsétek csapatunkat a jobbító szándékú harcban!

« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 22. - 10:58:23 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2623 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 06:43:15 »

Végezetül, borítékolom a reakciódat:  Megsértődsz, hetekre, hónapokra elvonulsz, csak olvasgatsz, aztán, mintha mi sem történt volna visszatérsz, és rövid időn belül folytatod a szapulásunkat. Vadászüdvözlettel: Attila Emelem

Szervusz Attila!
Te hogyan reagálnál le egy ilyen helyzetet?

Nagyon nagy tévedésben vagy, mert  nem egy hozzászólásomat ( és egyik sem ötsoros volt) törölte ki Horrido, hanem kettőt. Az elsőt úgy törölte ki, hogy azt állította, hogy véletlen volt, megcsúszott a kezében a radír.... A másodikat pedig tökéletes akarattal és teljes szellemi tudatának birtokában.....

Innen kezdve persze tényleg lehetne még ide írogatni.... csak minek....mindkét hozzászólásom olvasása legalább 15 perces volt, ami azt jelenti, hogy száz sor közelében járt és kizárólag szakmai dolgok szerepeltek benne... Nos ezekben a hozzászólásokban áltlalam felvetett és vázolt szakmai hiányosságokra és komoly kritikákra a mai napig nem válaszoltatok, megy az agyonhallgatása a témának és a mellébeszélés... Vitaérvek hiányában előjött a régi jól bevált módszeretek, hogy el kezdtetek személyeskedni, mindenféle, a valóságban nem helytálló dolgokat velem kapcsolatban megállapítani és leírni....Ezek olyan kicsinyes dolgok, hogy higgyjétek el nem érintenek engemet, leírhatnám, hogy ki vagyok, de marhára rühellek dicsekedni, pedig lenne rá bőven okom....vagyis akik személyesen ismernek azoknak tökéletesen más a véleményük, mint amit ti itt próbáltok a Fórumlátogatókba belesulykolni....
Aztán arra a megállapításomra, hogy a Horrido kezében megcsúszott a radír, már olyan reagálás érkezett vissza, hogy én azt írtam a Horridóról, hogy csúsztat.....  egy szállóigévé vált fórummondást írnék ide idézetül......" a figyelmes olvasás csodákra képes..."
Nos ha nem fogok ide írogatni a jövőben az nem azt jelenti, hogy nem lenne miről, hanem azt, hogy nem látom értelmét, hogy 20-30 perces gondolatsoraim termékét egyesek, mint moderátorok, önhatalmúlag bármilyen indoklás hiányában töröljék....

Egyébként pedig többségében virtuálisan ismerjük egymást, hogy vitázunk valamiről, szerintem jó helyen tettük itt egy fórumon....aki pedig kiborul, mert nincsenek észérvei, az ne radírozzon, csak olvasson.....



Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2624 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 10:46:34 »

Este kiültem egy kukorica-repce határán álló lesre! Kiváló holdvilág volt, így a repcén jól láttam!
Éjjel fél 12-ig maradtam, ezalatt kb. 30 szarvas jött a repcére (kb.60 ha) és 5 bika bőgött! Nem folyamatosan, de időnként morcogtak, dünnyögtek, bőgtek, jól elkülöníthetően más-más irányból. ! Fiatal bikák még együtt voltak, játszottak, verekedtek. Egy nagytestű, mély hangú bika beballagott a repce közepére és ott állt 1 órát, 2-3-at bőgve, de nem csatlakozott a tarvadakhoz, pedig több is legelt a közelében! Mikor megunta az ácsorgást, tőlem 150 méterre beváltott a kukoricába. Az agancsát nem láttam jól a holdfényben, de nem volt kicsi!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 [175] 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: