Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914511 alkalommal)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2535 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 17:01:00 »

Hu forsterh, ne haragudj, választ akartam írni és véletlenül belejavítottam a hozzászólásodba!! Stoel Stoel Stoel
Remélem megvan worldben! Tedd fel mégegyszer és visszaillesztem!!

Még egyszer elnézést!

Üdv,H

Szia Horrido!

Nincs meg... Élesben fórumozok....Semmi gond úgy is sok rosszat írtam benne, legalább nem rontja el a gyomrotokat így vacsora előtt....
A harmadik fegyvertől történő adóztatást nem az APEH részére gondoltam,hanem természetesen a vadgazdálkodási alapba... Az én tapasztalatom az, hogy azok a tevékeny és aktív vadászok, akik önszántukból és önként szívesen vesznek részt a vadgazdálkodási társadalmi munkákban, valamint selejtezésben és a vadkárelhárításban is azok járnak élen, akiknek egy golyós vadászfegyverük és egy sörétes puskájuk van. Ők az egyszerű igazi nemes szívű önzetlen vadászok.....akiknek pedig 10 szer X számú fegyverük van azok csak többnyire nézegetik azokat a fegyverszekrényben.... természetesen elnézést mindazoktól akik ezt nem így látják.... Nos amiket pedig leírtam persze nem váltanak meg semmit csak az én gondolataim, és különben is egy fecske nem hozza meg a nyarat.....
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2536 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 17:08:56 »

Szia Horrido!

Nincs meg... Élesben fórumozok....Semmi gond úgy is sok rosszat írtam benne, legalább nem rontja el a gyomrotokat így vacsora előtt....
A harmadik fegyvertől történő adóztatást nem az APEH részére gondoltam,hanem természetesen a vadgazdálkodási alapba... Az én tapasztalatom az, hogy azok a tevékeny és aktív vadászok, akik önszántukból és önként szívesen vesznek részt a vadgazdálkodási társadalmi munkákban, valamint selejtezésben és a vadkárelhárításban is azok járnak élen, akiknek egy golyós vadászfegyverük és egy sörétes puskájuk van. Ők az egyszerű igazi nemes szívű önzetlen vadászok.....akiknek pedig 10 szer X számú fegyverük van azok csak többnyire nézegetik azokat a fegyverszekrényben.... természetesen elnézést mindazoktól akik ezt nem így látják.... Nos amiket pedig leírtam persze nem váltanak meg semmit csak az én gondolataim, és különben is egy fecske nem hozza meg a nyarat.....

Hát ne haragudj! Pedig voltak benne megfogadható gondolatok, főleg a szankciók, amennyiben be lehet tartatni azokat.
A fegyver számban nem értek veled egyet. Természetesen nem lehet általánosítani itt sem. Úgy gondolom, hogy aki áldoz x fegyverre, az többet áldoz a vadászatra is és nem az anyagi részére gondolok, talán komolyabban veszi a vadászat azon részeit ami kezd ma MO-on mekllékes lenni ( vadászemberhez méltó viselkedés, etika, mértékletesség és sajnos ide tartozik a törvényesség is)

Ismerek olyan embert aki egy golyóssal vadászik, a legolcsóbbal és a legolcsóbb patronnal, csak hogy alacsonyan tartsa a fix költségeit a vadlopáshoz.
Ugyanakkor ismerek olyat is kinek 20 feletti vadászfegyvere van és tőle igazán nem félteném a magyar gímet. Azért nem lő többet, mert nincs több méltó helye a trófeának a vadásszobájában...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2537 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 17:10:14 »

Szia Horrido!

Nincs meg... Élesben fórumozok....Semmi gond úgy is sok rosszat írtam benne, legalább nem rontja el a gyomrotokat így vacsora előtt....
A harmadik fegyvertől történő adóztatást nem az APEH részére gondoltam,hanem természetesen a vadgazdálkodási alapba... Az én tapasztalatom az, hogy azok a tevékeny és aktív vadászok, akik önszántukból és önként szívesen vesznek részt a vadgazdálkodási társadalmi munkákban, valamint selejtezésben és a vadkárelhárításban is azok járnak élen, akiknek egy golyós vadászfegyverük és egy sörétes puskájuk van. Ők az egyszerű igazi nemes szívű önzetlen vadászok.....akiknek pedig 10 szer X számú fegyverük van azok csak többnyire nézegetik azokat a fegyverszekrényben.... természetesen elnézést mindazoktól akik ezt nem így látják.... Nos amiket pedig leírtam persze nem váltanak meg semmit csak az én gondolataim, és különben is egy fecske nem hozza meg a nyarat.....


Forsterh!

Mivel ez nem bikás téma, így a Csevegőben folytatnám a dolgot, ha kérhetnélek légyszíves nézz át oda, feltettem egy kérdést.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2538 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 17:22:25 »

 Üdv ! Csak egy kérdés ?   Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Egy ;tegyük fel békés megyei apróvadas területen élő 
vadász  , aki a Duna folyót  sem lépi át ./ esetleg még a megye határt sem/ . Finanszírozza a szarvasbika programot ? Fejvakarás 
Mert van neki egy dupla és külön libázni egy öntöltő , mivel szeret korongozni +1  bock fegyvere . Hát nem is tudom  Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2539 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 17:37:30 »

Üdv ! Csak egy kérdés ?   Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás  Egy ;tegyük fel békés megyei apróvadas területen élő 
vadász  , aki a Duna folyót  sem lépi át ./ esetleg még a megye határt sem/ . Finanszírozza a szarvasbika programot ? Fejvakarás 
Mert van neki egy dupla és külön libázni egy öntöltő , mivel szeret korongozni +1  bock fegyvere . Hát nem is tudom  Fejvakarás Fejvakarás

Ugye az a helyzet, hogy Horrido száműzte a hozzászólásomat - véletlenül, nem készakarva, én elhiszem Neki - és most az előzményeket nem tudod. Ez csak a dél-dunántúli gímes megyékre vonatkozott volna.....
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2540 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 19:01:03 »

Üdvözlet az Uraknak!

Sajnos nincs egyelőre időm végigolvasni az elmúlt pár napban írottakat, csak kicsit beleolvastam.

A fajsúlyhoz szolnék hozzá.

Zárt téri bikákon tapasztaltam, hogy teljesen megegyező takarmányozás mellett az egyik agancsa olyan volt évről-évre, mintha vasból öntötték volna, a másik pedig könnyű volt, mintha fenyőfából faragták volna. Tehát a genetikai háttérnek (típusnak) szerény tapasztalataim szerint igenis van szerepe ebben. Ebben véleményem megegyezik Wildheger-rel.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2541 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 19:16:01 »

Szia Zoli !
Nyilván Te is ismered ezt a besorolást : fiatal 1-5 év, középkorú 6-10 év, érett, öreg 11-15 év, vén, visszarakó 16-20 év.
A tenyésztés és gazdálkodás gerince a 6-11 éves állomány. Ebben is(!) egy véleményen voltunk .
 Öreg, gyakorló fővadász kollégám - miután megnézte valamelyik, mostanában tartott, az évi zalai, meg somogyi trófea bemutatót, rezignáltan megjegyezte : - Na, ezekkel is csak az a baj, hogy 30%-a -1 pontos, 68%-a -2, -3, a maradék 2% meg úgy-ahogy, még elmegy...!  Nyihi Ördög Emelem
Üdv
Karl
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2542 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 20:19:05 »

Üdvözlet az Uraknak!

Sajnos nincs egyelőre időm végigolvasni az elmúlt pár napban írottakat, csak kicsit beleolvastam.

A fajsúlyhoz szolnék hozzá.

Zárt téri bikákon tapasztaltam, hogy teljesen megegyező takarmányozás mellett az egyik agancsa olyan volt évről-évre, mintha vasból öntötték volna, a másik pedig könnyű volt, mintha fenyőfából faragták volna. Tehát a genetikai háttérnek (típusnak) szerény tapasztalataim szerint igenis van szerepe ebben. Ebben véleményem megegyezik Wildheger-rel.
Köszönöm Silvestris!
Most már több,mint hatan valljuk ugyanazt:Karácsony Karl,dr Galamb Gábor,dr Bán István,dr Rácz Antal,Büki László,Te és jómagam.
Persze,ha végig gondolom,tudnék még előhalászni másokat is de hirtelen ennyi jutott eszembe.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2543 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 20:22:47 »

Tisztelt Forsterh!
Úgy gondolom,az a "baromságok" némi magyarázatra szorul!Nem?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2544 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 20:25:48 »

Kedves Vanderer!
Úgy látom,hasonlítasz egykori ifjútitán főnökeimre!Ők is mindig a hátam mögött kiröhögtek,aztán ha engem igazolt az élet,akkor magukénak vallották az én véleményemet!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2545 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 21:04:07 »

Kedves Vanderer!
Úgy látom,hasonlítasz egykori ifjútitán főnökeimre!Ők is mindig a hátam mögött kiröhögtek,aztán ha engem igazolt az élet,akkor magukénak vallották az én véleményemet!

  hihetetlen...........
Kedves Wildheger Emelem
Csak az én kedvemért megtennéd, hogy mégegyszer elolvasod mit írtam? Majd ennek utánna azt is amit te erre reagáltál? Tedd meg kérlek.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2546 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 21:47:46 »

Tisztelt Forsterh!
Úgy gondolom,az a "baromságok" némi magyarázatra szorul!Nem?
Hát a részedről igen... kiváncsian várom.....A fajsúlyra visszatérve nagy valószínűséggel lehet genetikai háttere is, de szerepet játszik benne többek között a bika kora is, hiszen a fiatal bikák porózusos agancsának fajsúlya lényegesen kisebb, mint a középkorú és idősebb korosztályok érett agancsának fajsúlya.... De azt hiszem nem csak erről beszélgettünk, de azokból a témákból szépen kitáncoltál régi jó szokásod szerint....azt a véleményedet is ilyen sokan osszák???
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2547 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 23:03:46 »

Hát a részedről igen... kiváncsian várom.....A fajsúlyra visszatérve nagy valószínűséggel lehet genetikai háttere is, de szerepet játszik benne többek között a bika kora is, hiszen a fiatal bikák porózusos agancsának fajsúlya lényegesen kisebb, mint a középkorú és idősebb korosztályok érett agancsának fajsúlya.... De azt hiszem nem csak erről beszélgettünk, de azokból a témákból szépen kitáncoltál régi jó szokásod szerint....azt a véleményedet is ilyen sokan osszák???
Nem én minősítettem a mondandómat baromságnak,ezért úgy gondolom,Te tartozol magyarázattal a minősítésért!
A fajsúlyról az a véleményem,hogy a fiatal bikák gyöngytelen világos agancsa nagyobb fajsúlyú,mert kevesebb a belső lukacsos szerkezetű és több a külső tömör rész aránya.
A fajsúly kérdését az agancstípuson kívül a talaj típusa és összetétele több anyag tekintetében erősen,más anyagok tekintetében kevésbé,vagy egyáltalán nem befolyásolja.
Az éves agancssúly gyarapodást pedig a típuson kívül a gyarapodási képesség (típus+születési idő+anya,mint környezet+környezet)is meghatározza oly mértékben,hogy az azonos korú bikák éves  agancsgyarapodása között több,mint 100% különbség lehet.Ez a különbség elkíséri őket egész életükben.
A kitáncolást notóriusan ismételgeted,de nem tudom,miről beszélsz!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #2548 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 23:18:08 »




Zala, Somogy és Baranya ( talán még Bács-Kiskun és Tolna ) megyék szarvasgazdálkodása esetében bevezetném a regionális selejtezési elveket és golyóra érett bikát nem engednék csak 12 év felett lövettetni. Az ettől lefelé levő korosztályokban pedig csak a kimondottan selejtet szabadna lőni. Ugyanakkor megemelném a tarvad kilövési kereteket, hogy az ivararány módosulás fokozza a bőgés intenzitását, járuljon hozzá a legjobb bikák természetes kiválasztódásához. A bőgésben pedig nem a háremet tartó 10 éves bikára kellene vendéget vinni, hanem a mellékbikák között lebzselő és eredményesen borító 6-7 éves koronátlan vagy felemás koronájú egyedekre, ezek hiányában pedig a fiatalabb korosztályok 4-5 éves bikák dárdás példányait kellene ritkítani. A bőgésnek nem a szarvasbika állomány krémjét képező tehetséges középkorú bikaállomány lefejezéséről kellene szólni, hanem mindent a jövőre tervezett szakmai betakarítás érdekének kellene alárendelni.
Ezekben a megyékben találhatóak a magyar gím legértékesebb állományai, kezelését nem szabadna országos szinten érvényes selejtezési szempontokkal összemosni, hanem konkrét regionális, ha úgy tetszik táji vadgazdálkodási teendőket kellene meghatározni a szakmailag helyes kezelés érdekében.


 Igen Forsterh!
Nagyon jó olvasni a hozzászólásaid. Tetszik a hozzáállásod a szarvassal való gazdálkodáshoz.
De ezt amit leírtál bika kilövési, selejtezési gondolatmenetet nem csak az általad leírt megyékre kellene alkalmazni. Hanem országos szinten is.
Sőt szerintem a tehén kilövésre is nagyobb figyelmet kellene fordítani. Nem azt kéne lőni ami eléjük kerül, henem fontos szempontokat kellene figyelembe venni. Pl: Vezértehenek védelme, figyelni kellene szerintem azt is milyen bika fedezte be az adott tehén csapatot, és kilövés előtt ezt figyelembe kellene venni valamilyen szinten. Ahol jobb képességű bikák fedeztek ott jobban kellene óvni stb, de itt felénk ilyesmiről még nem hallottam. Gondolom ezt néhol figyelembe szokták venni. 
Olvastam Gróf Draskovics Iván könyvében hogy a nagyobb fejű teheneket kell inkább meghagyni, azoktól jobb agancsfelrakó tulajdonságot lehet örökölni. stb.
Tetszik a mínusz pontos elejtőket büntető ötleted is. Ezt jó lenne alkalmazni. Talán nagyobb lenne az odafigyelés.
Jó ötletnek tartom a trófeás vad kilövéséhez szükséges vizsgatételt is. De lehet pesszimizmus mondatja velem, de ott is nagy lenne a korruptság. Saját tapasztalatból mondom( legyen az  kötelező orvosi vizsga, horgászvizsga, vagy bármilyen dolog mostanság. ) Egy kis pénzt csúsztatnak és máris megvan a kért papír. Vagy ha nem pénzért kapják a kért okmányt, iratot akkor meg nem kérnek érte komoly teljesítményt. Elég megnézni az iskolákban megszerezhető szakmákhoz köthető vizsgák is mennyire leromlottak. Szinte nem is kell tanulni hozzá...
 Furcsállom azt is hogy a trófeák  hogy mehetnek át a bírálaton sok esetben mínusz pont nélkül.  Mint ahogy Karácsony Károly is írta: "Öreg, gyakorló fővadász kollégám - miután megnézte valamelyik, mostanában tartott, az évi zalai, meg somogyi trófea bemutatót, rezignáltan megjegyezte : - Na, ezekkel is csak az a baj, hogy 30%-a -1 pontos, 68%-a -2, -3, a maradék 2% meg úgy-ahogy, még elmegy...!

Más
Tegnap voltam a Nógrád megyei vadásznapon. Ahol volt trófeakiállítás is. A társaságok kiállították a legszebb, legnagyobb, vagy valamilyen szempontbol érdekesebb agancsokat, trófeákat. Az egyik szemem sírt , a másik örült. Jó volt látni a szép nagy trófeákat, az embernek olyan érzése támadhatott mintha itt a megyében ilyen jó képességű  állomány élne. De talán azt a pár videófelvételt vagy fényképet kellett volna inkább bemutatni amit készítettem télen a szarvascsapatokról. Az tükrözte volna  a mai rossz helyzetet, az elfiatalodott állományt. Talán a büszkeségükből is visszavettek volna a vadászok.

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2549 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 06:40:07 »


A kitáncolást notóriusan ismételgeted,de nem tudom,miről beszélsz!

Hát persze, hogy nem tudod, mert nem is akarsz róla tudni.... Te egy kiváló alkalmi süket vagy....Igen könnyen elfelejtetted a téma indítóként beharangozott csudaszarvast, meg a magyarságukat megtagadó magyar vadászokat, a Lentiben elejtett 13 éves világrekordervárományosodat.... aztán a kapott hozzászólásokon angolosan túllépsz, mert válaszra sem méltatod....Mások hozzászólásait sem érted meg nem csak az enyémet, mikor össze-vissza csapongó, rendezetlen és következetlen hozzászólásaid tartalmára felhívják a figyelmedet....Azért magyarázom el ezt neked, mert azt tapasztalom, hogy a magad eszétől ezekre a dolgokra képtelen vagy rájönni....Azért tiszteld már meg légyszives a fórumtársaidat azzal, hogy a te általad indított hozzászólás tartalmára viszontválasszal éljél....Egyébként pedig marhára nem izgat, hogy különc véleményeid igazolására milyen mecénások neveit sorolod fel. Nekem önálló véleményem van és az mellett kiállok, mások véleménye meg legyen a másoké, idegen tollakkal viszont rühelnék ékeskedni....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: