Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1922390 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Július 25. - 21:32:23 »

Én a humán egészséghez értek igazán, de sok dolog igaz az állatokra is.

Egy egyednek a testfelépítését a génkészlet minősége és a környezeti hatások, elsősorban a táplálék határozza meg. (plusz szabad levegő és mozgási lehetőség) Ha jól működő géneket örökölt, és jó a táplálék, kedvezőek a körülmények, akkor jó lesz a testfelépítése, egészséges lesz.
Ha hibás, vagy gyenge géneket örökölt, akkor jó táplálék mellett is gyenge lesz, ha meg gyenge a táplálék, vagy rosszak a körülmények, akkor még gyengébb lesz.
Génváltozás, másolási hiba az életkor haladtával, de leginkább ártó tényezők (vegyszer, sugárzás, stressz, stb) hatására következhet be. Ez inkább fokozatos romlást, öregedést jelenthet. Egy genetikai változás is lehet öröklődő, de lehet, hogy csak az egyedet érinti. Kertekben, mesterséges körülmények között tartott állatok hajlamosabbak a degenerációra, épp úgy, mint a városi ember. Minél távolabb él a természettől, minél mesterségesebb a tápláléka, minél kevesebbet mozog, annál nagyobb a veszély a genetikai degenerációra.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Július 26. - 10:01:37 »

Nyugodtan kóstoljátok meg, nem baj, ha a kiálló testrészek megnőnek tőle. Pl haj... Bion Bion Bion
A bendő baktériumok megemésztik ezt az anyagot.
Sziju vazze, oszt mit kezdjek egy méteres orral ??? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Július 26. - 10:37:21 »

Hangyássz vele  Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Július 26. - 10:50:41 »

Nyugodtan kóstoljátok meg, nem baj, ha a kiálló testrészek megnőnek tőle. Pl haj... Bion Bion Bion
A bendő baktériumok megemésztik ezt az anyagot.
Sziju vazze, oszt mit kezdjek egy méteres orral ??? Ördög

Filmipar vazze Van egy csomo szerep. Pinokkio, Cyrano, Dumbo  a kiselefant.  stb A  KOVI fele vonalat nem is emlitem  ott lehetne vele nagyot alkotni Táncol gyozo
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Július 26. - 11:23:14 »

Hű, a méteres az már méretes!   Meglepődött

Egy elefántbika el tudná mesélni, mi mindenre használja az orrát...  Angyal

A szarvasoknak és őzeknek viszont szerintem jó nagyra nőne tőle az agancsa, (kanok agyara) úgy hogy közben egészségesek maradnának.
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Július 26. - 14:03:24 »

Köszi Sziju!

Re: Mérnökhallgató

A kérdés amit feszegetsz nem egyszerű. Vannak az agancsnak olyan paraméterei melyek genetikailag meghatározottabbak, más paramétereket pedig inkább a környezeti hatások befolyásolnak jobban. Sok kísérletet és megfigyelést kell még ahhoz végezni, hogy tisztán lássuk a dolgokat...

Üdv, Boki

Ez így van, erről írtam én is sokszor, mindhiába.
Naplózva

"Jó vadászatot!
kavics
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 14:10:59 »

Üdv mindenkinek.
Tegnap kimentem vadászni és lám csodát abikák már verekedtek a területér.Szerintem ez egy egy kicsit korai.Nem?Ez is azért lehet mert gyengék a telek és a bikák sem tudják melyik évszakba vannak.?
Naplózva

Kalappal.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:13:40 »

Üdv mindenkinek.
Tegnap kimentem vadászni és lám csodát abikák már verekedtek a területér.Szerintem ez egy egy kicsit korai.Nem?Ez is azért lehet mert gyengék a telek és a bikák sem tudják melyik évszakba vannak.?

Valószínűleg valamelyik tehén is elnézte az időt és folyatott egy keveset... egyébként megbolondul az idő, tavaly ezek a jómadarak őrültnek néztek, amikor írtam, hogy július 1.-én bőgést hallottam Zalában Németh Lajos Barátom területén... pedig így volt...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:16:49 »

Üdv mindenkinek.
Tegnap kimentem vadászni és lám csodát abikák már verekedtek a területér.Szerintem ez egy egy kicsit korai.Nem?Ez is azért lehet mert gyengék a telek és a bikák sem tudják melyik évszakba vannak.?

Szerintem ez a bunyó még csak erőfitogtatás, ill. valószínű, hogy a siheder fiúk baráti játéka, de lehet hogy tévedek.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:18:28 »

Üdv mindenkinek.
Tegnap kimentem vadászni és lám csodát abikák már verekedtek a területér.Szerintem ez egy egy kicsit korai.Nem?Ez is azért lehet mert gyengék a telek és a bikák sem tudják melyik évszakba vannak.?

Szerintem ez a bunyó még csak erőfitogtatás, ill. valószínű, hogy a siheder fiúk baráti játéka, de lehet hogy tévedek.

Ennek is igen nagy a valószínűsége!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:34:02 »

Szerintem ez a bunyó még csak erőfitogtatás, ill. valószínű, hogy a siheder fiúk baráti játéka, de lehet hogy tévedek.

Inkább ez lehet, bár már érzik, hogy valami következik hamarosan.

Mint amikor a bálba még egy menyecske se érkezett meg, de a legények már itt-ott taszigálják egymást. Csak úgy duhajkodásból barátilag, meg egy kicsit a miheztartás végett is...

Már én is hallottam egyébként itt-ott jelentkező "hangolásról".
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Augusztus 16. - 08:52:16 »

Üdv mindenkinek! Nem olvasok vissza, nem tudom, de gondolom hogy már mindenkinél aktuális téma. Tegnap este bőgött a bika és ez nem csak amolyan nyekergős volt. (Nyugat Mecsek és a Zselic határa)
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 08:00:00 »

Uraim, akkor gyerünk az erdőbe keresni a bikák beállóhelyét, ágveréseket, töréseket .... érkezik az erdők királyának násza!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 10:27:12 »

Uraim, akkor gyerünk az erdőbe keresni a bikák beállóhelyét, ágveréseket, töréseket .... érkezik az erdők királyának násza!
Igen Igen Igen Ez szép volt!
Naplózva
csikó
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 19:55:15 »

Üdv!

Törést, ágverést már június óta látok. Nem kis diófák vannak szétverve.  De itt dél-Baranyában bőgést még éjszaka sem hallottam.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 19. - 10:28:12 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: