Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 379190 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #330 Dátum: 2008. December 16. - 11:40:21 »

A lőszeresben folytassuk... Figyelmes olvasás Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #331 Dátum: 2008. December 16. - 12:50:12 »

A bikámat ezzel a lövedékkel - Speer Hot-Cor 13 gr. - ejtettem el, ugyi 8x57-es kaliberben, rövid csővel, ami azt jelenti a Vo olyan 725 m/s. körül van.
Bal lapockát rézsút ért lövés ilyen irányból is áttörte azt, majd mögötte 2 bordát szintén eltört, a tüdőt hosszában teljesen átjárta és valahol a bendőben állt meg.
Ez azt jelenti, hogy min. 1m-t ment a vadtestben a lövedék úgy, hogy igen erős csontokat valamint levegővel telt szervet járt át...ez bizony jó teljesítmény.

Egy dolgot kell tudomásul venni a SP lövedékeket nem szabad gyorsan elindítani, sokaknak a sebesség jelenti a mindent holott ez badarság.
A Cody ez az amit figyelembe vett, meg kell nézni kaliberenként cseppet sem a leggyorsabb töltényeik vannak...de ezek a lövedékek itt üzemelnek jól.
...de mondhatnám másik példakánt az MFS-t...tessék megnézni, hogy minden kaliberjük a "bűvösnek hitt" 800 m/s alatt van.
Azért mert az ő SP lövedéküknek "nem kötelező" a sebesség.
...és tessék megkérdezni a felhasználókat, hogy az MFS.nek vajon jobbak-e a célballisztikai jellemzői, mint a SB 11,7-esé?
Nem kell meglepődni ha azt a választ kapjuk, hogy bizony jobbak.
Nagyon sokan tértek át az MFS-re, mert az esetek 90%-ban átüti a vadat.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #332 Dátum: 2008. December 16. - 12:57:44 »

A bikámat ezzel a lövedékkel - Speer Hot-Cor 13 gr. - ejtettem el, ugyi 8x57-es kaliberben, rövid csővel, ami azt jelenti a Vo olyan 725 m/s. körül van.
Bal lapockát rézsút ért lövés ilyen irányból is áttörte azt, majd mögötte 2 bordát szintén eltört, a tüdőt hosszában teljesen átjárta és valahol a bendőben állt meg.
Ez azt jelenti, hogy min. 1m-t ment a vadtestben a lövedék úgy, hogy igen erős csontokat valamint levegővel telt szervet járt át...ez bizony jó teljesítmény.

Egy dolgot kell tudomásul venni a SP lövedékeket nem szabad gyorsan elindítani, sokaknak a sebesség jelenti a mindent holott ez badarság.
A Cody ez az amit figyelembe vett, meg kell nézni kaliberenként cseppet sem a leggyorsabb töltényeik vannak...de ezek a lövedékek itt üzemelnek jól.
...de mondhatnám másik példakánt az MFS-t...tessék megnézni, hogy minden kaliberjük a "bűvösnek hitt" 800 m/s alatt van.
Azért mert az ő SP lövedéküknek "nem kötelező" a sebesség.
...és tessék megkérdezni a felhasználókat, hogy az MFS.nek vajon jobbak-e a célballisztikai jellemzői, mint a SB 11,7-esé?
Nem kell meglepődni ha azt a választ kapjuk, hogy bizony jobbak.
Nagyon sokan tértek át az MFS-re, mert az esetek 90%-ban átüti a vadat.

Azért nagyon - nagyon régen nem így volt ez az MFS-el....
Éppen sokan a sebessége miatt kedvelték, mög me' olyan kib@szott jól világított a sütétbe..... Wave
Oszt gyorsan el is felejtették.....

Most ismét kedvelt lett, az éppen te általad említett okok miatt! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2008. December 16. - 13:01:38 »

Azért nagyon - nagyon régen nem így volt ez az MFS-el....
Éppen sokan a sebessége miatt kedvelték, mög me' olyan kib@szott jól világított a sütétbe..... Wave
Oszt gyorsan el is felejtették.....

Most ismét kedvelt lett, az éppen te általad említett okok miatt! Wave

Hát aki nyomjelzős lövedékkel vadászik az meg is érdemli...
Én 97-ben lőttem először MFS-sel, szürke vashüvelyes 7,62-es, aztán jött a sárga színű, de ettől függetlenül szintén vas hüvelyes, majd az a takonyzöld színű hüvely, ami a szürke bevonatolása volt.
Ezekbe mindbe SP lövedék volt és úgy ölt a 7,62-esem mint a fene.
Aztán 7x64-esben a síma fehér kartondobozos, matricázott MFS 11 gr-mal...az is nagyon jó volt.
Aztán jött a színes dobozos, na az meg mint a kalmopyrin. Bion Bion Bion Bion

Offolást befejeztem, mer' az a nyóccóötvenhetis topic... Ördög
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #334 Dátum: 2008. December 16. - 14:19:23 »

Szia!
Milyen az a " Speer "?
Igazából nem tudom,hogy ez a 11 grammos lövedék Hot-Cor,vagy csak sima soft point,a katalógusokban csak soft point-nak írják.Van egy maradványtestem egy süldőből,szétvitte a gerincet és a lapockát,ferdén állt meg a testben.Szépen egyben maradt,nem esett szét.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #335 Dátum: 2008. December 16. - 14:54:22 »

Hát aki nyomjelzős lövedékkel vadászik az meg is érdemli...

Azt a 2-től 8 évet is.

Fegyvertv. 4. § (1) bekezdés: "Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában nem engedélyezhető:
a) az A kategóriába tartozó tűzfegyver vagy lőszer;"
(...)

"A kategória
(...)
3. Páncéltörő (áthatoló), robbanó, fényjelző vagy gyújtólövedékeket tartalmazó lőszer, valamint az ilyen lőszerhez való lövedék."
   

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2008. December 16. - 17:05:03 »

Igazából nem tudom,hogy ez a 11 grammos lövedék Hot-Cor,vagy csak sima soft point,a katalógusokban csak soft point-nak írják.Van egy maradványtestem egy süldőből,szétvitte a gerincet és a lapockát,ferdén állt meg a testben.Szépen egyben maradt,nem esett szét.

Hot-Cor 170 gr-es - 11,02 gramm - Semi Spitzer SP. Kacsint
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #337 Dátum: 2008. December 16. - 17:11:43 »

Hot-Cor 170 gr-es - 11,02 gramm - Semi Spitzer SP. Kacsint
Az lehet!
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #338 Dátum: 2009. Január 02. - 22:10:27 »

Az lehet!
Próbáltam a 13 grammosat is,de a 11-es valahogy jobb.De lehet,hogy csak azért,mert ahhoz nem kellett átlőni a puskám.A 200 grain-est jó 5 centit alá rakta 100-on.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #339 Dátum: 2009. Január 09. - 19:51:10 »

Megtöröm a csendet,és beszámolok a nyolcas újabb győzelméről.Egyik kedves vadásztársammal területbejáráson voltunk,hó,napfény,kék ég.Egy keskeny bokros mellett mentünk,amikor két sütyke felállt ám az út menti vackából.A barátom ügyesen meglőtte a sűrű bokrok között 20 méterre  tanácstalankodó egyik disznót.Elugrott,a rálövés helyén jó vér,jól követhető vérnyom.A disznó 20 méter után elesett,még átszaladt egy bokron,vakon nekifutott egy fának,és elcsendesedett.A lövés a szívet érte,a belövés és a kilövés egyforma nagyságú,nagyobb a kalibernél.Lehet,hogy a lövedék megnyílt valami ágon.Zsigereléskor láttuk,hogy a szív teljesen szétroncsolódott,és a repeszek mindkét tüdőlebenyt roncsolták.A disznó leadva 67 kilót nyomott,a lövedék 11 grammos Speer.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #340 Dátum: 2009. Január 09. - 19:53:03 »

Megtöröm a csendet,és beszámolok a nyolcas újabb győzelméről.Egyik kedves vadásztársammal területbejáráson voltunk,hó,napfény,kék ég.Egy keskeny bokros mellett mentünk,amikor két sütyke felállt ám az út menti vackából.A barátom ügyesen meglőtte a sűrű bokrok között 20 méterre  tanácstalankodó egyik disznót.Elugrott,a rálövés helyén jó vér,jól követhető vérnyom.A disznó 20 méter után elesett,még átszaladt egy bokron,vakon nekifutott egy fának,és elcsendesedett.A lövés a szívet érte,a belövés és a kilövés egyforma nagyságú,nagyobb a kalibernél.Lehet,hogy a lövedék megnyílt valami ágon.Zsigereléskor láttuk,hogy a szív teljesen szétroncsolódott,és a repeszek mindkét tüdőlebenyt roncsolták.A disznó leadva 67 kilót nyomott,a lövedék 11 grammos Speer.

 Emelem
Már én is nagyon várom, hogy az én nyolcasom is megszólaljon ismét.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #341 Dátum: 2009. Január 09. - 20:21:25 »

Emelem
Már én is nagyon várom, hogy az én nyolcasom is megszólaljon ismét.
Köhögjön minél előbb! Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #342 Dátum: 2009. Január 12. - 09:00:55 »

Köhögjön minél előbb! Wave
Szombaton köhögött, egy dám tehén bánta. Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #343 Dátum: 2009. Január 12. - 09:05:48 »

Szombaton köhögött, egy dám tehén bánta. Wave
Emelem Igen Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #344 Dátum: 2009. Január 12. - 09:11:18 »

Szombaton köhögött, egy dám tehén bánta. Wave

 Kacsint Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: