Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303518 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #945 Dátum: 2013. Május 17. - 12:11:10 »

Csak nemhogy a kezdet is felhasogatta a fránya kan !?     Ördög

Nem adjuk magunkat olyan könnyen   Kacsint Meg aztán valójában ott se voltam, csak kibéreltem a disznót, de épp csak ilyen nagy csúnya véres kant lehetett a fotózáshoz bérelni. Most még ki kell találni mit írjak  :Mosolyog

De viccen kívül, rendbe kell tenni a felszerelést abban a kevés szabadidőben ami van, stb. Ha holnap netán menni kell keresni, akkor nem állhatok felkészületlenül. Meg aztán vadkárelhárító vadászat is lesz erre felé a hétvégén, olyankor mindig hatványozott a sebzés esélye, mert azok is kimennek, akik csak ritkán lőnek a puskájukkal.

De majd hamarosan írok róla.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #946 Dátum: 2013. Május 17. - 18:20:34 »



De viccen kívül, rendbe kell tenni a felszerelést abban a kevés szabadidőben ami van, stb. Ha holnap netán menni kell keresni, akkor nem állhatok felkészületlenül. Meg aztán vadkárelhárító vadászat is lesz erre felé a hétvégén, olyankor mindig hatványozott a sebzés esélye, mert azok is kimennek, akik csak ritkán lőnek a puskájukkal.

De majd hamarosan írok róla.

Dani ! Az a lényeg hogy belülről nem kell rendbetenni a nadrágot ! Mosolyog         Igen     Wave 
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #947 Dátum: 2013. Május 19. - 13:42:30 »

Dani ! Az a lényeg hogy belülről nem kell rendbetenni a nadrágot ! Mosolyog         Igen     Wave 

Nem lett barna csíkos, ha arra gondolsz :-)
Amúgy tegnap is előkerítettünk egy kis kant, meg ma is épp lemaradtam egy nagyobb kan kereséséről, de azért csapaton belül maradt.
Naplózva

baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #948 Dátum: 2013. Május 23. - 22:02:42 »

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=7j_1_e1E-8I&NR=1

Én ott sz@rtam volna össze magam, de a palikámnak nagy lélekjelenléte volt!  Igen
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #949 Dátum: 2013. Május 23. - 22:21:05 »

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=7j_1_e1E-8I&NR=1

Én ott sz@rtam volna össze magam, de a palikámnak nagy lélekjelenléte volt!  Igen
Vagy az adrenalin????
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #950 Dátum: 2013. Június 02. - 00:54:08 »

Stefi!

Ne sürgess már! :-) nincs időm, majd írok még. Addig egy pár kép az elmúlt két hétből.









Üdv, Dani
Naplózva

Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #951 Dátum: 2013. Június 02. - 17:02:51 »

Gratulálok Dani a sok eredményes munkához!
A harmadik képen látható -ha jól látom- tehén mit vétett ilyenkor ellésidőben? (Tudom, vadkárt okoz, de akkor is??) Nem téged okollak, de az elejtőnek nem jár dicséret.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #952 Dátum: 2013. Június 02. - 18:15:18 »

Stefi!

Ne sürgess már! :-) nincs időm, majd írok még. Addig egy pár kép az elmúlt két hétből.

Üdv, Dani

Hát tényleg nem sok időd lehet!   Igen  S.Peti

Gratulálok Dani a sok eredményes munkához!
A harmadik képen látható -ha jól látom- tehén mit vétett ilyenkor ellésidőben? (Tudom, vadkárt okoz, de akkor is??) Nem téged okollak, de az elejtőnek nem jár dicséret.

Az borjú              volt.     Stoel
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #953 Dátum: 2013. Június 02. - 18:21:22 »


Az borjú              volt.     Stoel

5 évvel ezelőtt!  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #954 Dátum: 2013. Június 02. - 20:22:02 »

5 évvel ezelőtt!  Ördög

Erős ünő.... !!! Na, van ilyen.... Ördög Egyébként nekem a lövése tűnt fel. Olyannal azért nem szoktak finoman fogalmazva, elkeveredni. Ördög
Nyilván Dani többet tud és minden elismerésem az eredményekhez és főleg ahoz, hogy mennyi időt és energiát fecceltek bele ebbe a már nem is szenvedélybe, hanem hivatásba!
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #955 Dátum: 2013. Június 02. - 20:46:15 »

Erős ünő.... !!! Na, van ilyen.... Ördög Egyébként nekem a lövése tűnt fel. Olyannal azért nem szoktak finoman fogalmazva, elkeveredni. Ördög
Nyilván Dani többet tud és minden elismerésem az eredményekhez és főleg ahhoz, hogy mennyi időt és energiát fecceltek bele ebbe a már nem is szenvedélybe, hanem hivatásba!
H.

A lövése nekem is mindjárt feltűnt, de arra gondoltam, hogy az akár a közeli kegyelemlövés is lehetett! Mert azzal nem mehetett egy lépést sem!
Ilyen tehénlövések egyébként a "rutinos" sportvadászok között többször előfordulnak, mert ugye egyedül jött ki...
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #956 Dátum: 2013. Június 02. - 21:06:58 »

A lövése nekem is mindjárt feltűnt, de arra gondoltam, hogy az akár a közeli kegyelemlövés is lehetett! Mert azzal nem mehetett egy lépést sem!
Ilyen tehénlövések egyébként a "rutinos" sportvadászok között többször előfordulnak, mert ugye egyedül jött ki...

No, de én is sportvadász vagyok, na jó némi rutinnal, Ördög de azert nem szoktam tehenet ünőnek agyonlőni ilyenkor.  Tasli Ördög Te is tudod, hogy ilyenkor az ünők előbb utóbb csapatba állnak és a leglehetetlenebbül viselkednek. Délben legelésznek a buzatablában, jönnek mennek vilagosban.... Azért, mert kopaszok a végtelenségig a rudli nelkül.
De ne nyissuk meg ezt a "sportvadász témát" megint.
H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #957 Dátum: 2013. Június 03. - 14:22:16 »

Sziasztok!

Köszönöm nektek, igyekszünk. Ma is volt két sebzés, de munkahelyi elfoglaltság miatt, továbbítottam őket. Az egyik meg is van, a másik még folyamatban.

A szarvashoz egy-két gondolat:

Nem szoktam véleményt nyilvánítani utánkeresésekkel kapcsolatban, inkább segíteni próbálok, mert megesik az is, hogy a sebző ott szembesül azzal, hogy hol is vannak a vad belső szervei, gerince stb. De itt nem kellett okítani, csak segíteni.

Szóval a véleményem szerint ez a szarvas a magyar vadgazdálkodás szégyene , nem az elejtőé (gratulálok a magyar vadászat vezetőinek és törvényhozóinak). Az elejtő, egy hivatásos vadász, aki többszöri FM hivatali felszólítás és "fenyegetés" hatására - mivel a tagok nem vállalkoztak rá - barkácsolni indult. Lőni kell a szarvast, napos borjút, tavalyi bika és ünő borjút, vagyis a másodfű szarvasokat.
Egy akácerdőben, ahol térdig, derékig ért a fű, meglátott három szarvast. Ezt meglőtte, eldőlt. Aztán a két elugró közül az egyikre rácserkelt - ha már benne van a piszkos munkában -, de az fiatal harmadfű tehénnek bizonyult, nagy lógó hassal. Nem bántotta. Viszont közben úgy eltájolta magát, hogy hiába kereste a meglőtt szarvast sötétedésig, nem találta. Már a végén gerinctüske lővésre kezdett gyanakodni.
Kimentem mindjárt, és Soma a nagy fűben végigjárta a váltókat, majd ráállt egyre - gondolom azon volt a legfrissebb a szag - és párszáz méteres keresés után simán odavezetett a kimúlt szarvashoz.

Az elejtővel egyetértettünk abban, hogy az embernek köpni volna kedve az ilyen utasítások hallatán, hogy szeptemberig ennyi meg annyi szarvast kell lőni... Én nem is lőnék, de neki nincs választása... ne is firtassuk tovább.

Üdv,Dani
Naplózva

maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #958 Dátum: 2013. Június 03. - 14:46:32 »

Sziasztok!

Köszönöm nektek, igyekszünk. Ma is volt két sebzés, de munkahelyi elfoglaltság miatt, továbbítottam őket. Az egyik meg is van, a másik még folyamatban.

A szarvashoz egy-két gondolat:

Nem szoktam véleményt nyilvánítani utánkeresésekkel kapcsolatban, inkább segíteni próbálok, mert megesik az is, hogy a sebző ott szembesül azzal, hogy hol is vannak a vad belső szervei, gerince stb. De itt nem kellett okítani, csak segíteni.

Szóval a véleményem szerint ez a szarvas a magyar vadgazdálkodás szégyene , nem az elejtőé (gratulálok a magyar vadászat vezetőinek és törvényhozóinak). Az elejtő, egy hivatásos vadász, aki többszöri FM hivatali felszólítás és "fenyegetés" hatására - mivel a tagok nem vállalkoztak rá - barkácsolni indult. Lőni kell a szarvast, napos borjút, tavalyi bika és ünő borjút, vagyis a másodfű szarvasokat.
Egy akácerdőben, ahol térdig, derékig ért a fű, meglátott három szarvast. Ezt meglőtte, eldőlt. Aztán a két elugró közül az egyikre rácserkelt - ha már benne van a piszkos munkában -, de az fiatal harmadfű tehénnek bizonyult, nagy lógó hassal. Nem bántotta. Viszont közben úgy eltájolta magát, hogy hiába kereste a meglőtt szarvast sötétedésig, nem találta. Már a végén gerinctüske lővésre kezdett gyanakodni.
Kimentem mindjárt, és Soma a nagy fűben végigjárta a váltókat, majd ráállt egyre - gondolom azon volt a legfrissebb a szag - és párszáz méteres keresés után simán odavezetett a kimúlt szarvashoz.

Az elejtővel egyetértettünk abban, hogy az embernek köpni volna kedve az ilyen utasítások hallatán, hogy szeptemberig ennyi meg annyi szarvast kell lőni... Én nem is lőnék, de neki nincs választása... ne is firtassuk tovább.

Üdv,Dani
Van egy dolog amit nem értek! (vagyis van több, de most csak egyet osztok meg Röhög)
Hogyan lehet az, hogy olvasom, hogy ki van adva, hogy kötelező lőni,  a szarvast, meg a disznót, és már már úgy veszem észre, hogy ez komoly terhet jelent.
Akkor hogyan lehet, hogy ha én mint egyszerű vadász ilyen lehetőséghez viszont nem jut csak 100ezer forintos összegekért.
Valahol ellentmondást érzek, vagy hogy is mondjam. Stoel

U.I: szívesen mennék szarvast, disznót vadászni, cserébe libázási kacsázási lehetőségre tudom vissza hívni vadásztársamat.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #959 Dátum: 2013. Június 03. - 14:51:30 »


A harmadik képen látható -ha jól látom- tehén mit vétett ilyenkor ellésidőben?
Bár Soma eltakarja a "lényeget", a szem fölötti dudor nekem gyanús... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: