Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .45-70 a nagy klasszikus  (Megtekintve 47670 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 11:01:11 »

Vajon a karját hogy üti meg a puska?  Ha rosszul fogta, akkor szvsz nem a fegyver az oka.
Persze azt nem vonom kétségbe hogy brutál nagyot rúg, de miért a felkarja kékült be a pógárnak miért nem a válla?

Az bizony a napnál világosabb hogy rosszul fogta meg a puskát, de egy rosszul fogott "normális" kaliber nem csinál ilyen plecsnit szerintem.

Én mint igazi kísérletező hülyegyerek lőtéren kipróbáltam több szögből (még csípőből) is hogy milyen következményei vannak ha az ember nem vállba beszorítva lő... igaz a 308-as nem a legjobb kísérleti alany, de én semmilyen általam kipróbált normális fegyverrel nem tudok elképzelni ilyen mértékű sérülést....
Na ja,a 308-as igen barátságos,szinte alig rúg valamicskét.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 11:05:02 »

Vajon a karját hogy üti meg a puska?  Ha rosszul fogta, akkor szvsz nem a fegyver az oka.
Persze azt nem vonom kétségbe hogy brutál nagyot rúg, de miért a felkarja kékült be a pógárnak miért nem a válla?

Az bizony a napnál világosabb hogy rosszul fogta meg a puskát, de egy rosszul fogott "normális" kaliber nem csinál ilyen plecsnit szerintem.

Én mint igazi kísérletező hülyegyerek lőtéren kipróbáltam több szögből (még csípőből) is hogy milyen következményei vannak ha az ember nem vállba beszorítva lő... igaz a 308-as nem a legjobb kísérleti alany, de én semmilyen általam kipróbált normális fegyverrel nem tudok elképzelni ilyen mértékű sérülést....
Na ja,a 308-as igen barátságos,szinte alig rúg valamicskét.

Egyébként a 45/70-es is az. Tol ugyan, de ilyen sérüléseket akkor sem kaphastz tőle, ha beszorítás nélkül hintáról lősz... ez meggyőződésem..
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 12:21:37 »


Ezen írások után még jobban várom, hogy hazakerüljön a 45-70-esem Vadász Táncol
csak ez a bürokrácia... :Mosolyog
Naplózva

Donkó Ádám
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:28:55 »

Vajon a karját hogy üti meg a puska?  Ha rosszul fogta, akkor szvsz nem a fegyver az oka.
Persze azt nem vonom kétségbe hogy brutál nagyot rúg, de miért a felkarja kékült be a pógárnak miért nem a válla?

Az bizony a napnál világosabb hogy rosszul fogta meg a puskát, de egy rosszul fogott "normális" kaliber nem csinál ilyen plecsnit szerintem.

Én mint igazi kísérletező hülyegyerek lőtéren kipróbáltam több szögből (még csípőből) is hogy milyen következményei vannak ha az ember nem vállba beszorítva lő... igaz a 308-as nem a legjobb kísérleti alany, de én semmilyen általam kipróbált normális fegyverrel nem tudok elképzelni ilyen mértékű sérülést....
Na ja,a 308-as igen barátságos,szinte alig rúg valamicskét.

Egyébként a 45/70-es is az. Tol ugyan, de ilyen sérüléseket akkor sem kaphastz tőle, ha beszorítás nélkül hintáról lősz... ez meggyőződésem..

Ha egyszer végre összefutunk egy lőtéren, szívesen kipróbáltatnám veled a Sharpsot. Majmellátod milyet tol !  Nyihi
Nagyjából egy súlycsoportban indulunk de nekem is 45 fokban áll a puska lövés után a kezemben ha állva lövök.  gyozo
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:37:04 »

Egyébként a kereskedelemben kapható .45-70 lőszerek nagyrésze a Springfield Trapdoor-okhoz vannak méretezve. Ezek 18000 PSI nyomást bírnak a zárszerkezetük konstrukciója miatt. A Sharpsom 29.000 PSI-ra van hitelesítve és a lőszer amit használok hozzá német kisipari gyártmány 26.000 PSI körül van. Na ez már nem annyira tol mint inkább taszajt az 500 graines lövedékkel.  Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 14:41:50 »

Egyébként a kereskedelemben kapható .45-70 lőszerek nagyrésze a Springfield Trapdoor-okhoz vannak méretezve. Ezek 18000 PSI nyomást bírnak a zárszerkezetük konstrukciója miatt. A Sharpsom 29.000 PSI-ra van hitelesítve és a lőszer amit használok hozzá német kisipari gyártmány 26.000 PSI körül van. Na ez már nem annyira tol mint inkább taszajt az 500 graines lövedékkel.  Kacsint

Hühh... na úgy má' igen...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 07:30:26 »

A hozzáértőktől kérdem: van olyan gyártó, amelyik a 45/70-es kaliberhez hegyes, ballisztikusan is jó lövedékkel szerelt lőszert gyárt (a Hornady LE és a Nosler PP kivételével)?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 08:02:03 »

A hozzáértőktől kérdem: van olyan gyártó, amelyik a 45/70-es kaliberhez hegyes, ballisztikusan is jó lövedékkel szerelt lőszert gyárt (a Hornady LE és a Nosler PP kivételével)?

Viktor a Federal gyárt ilyet, Speer Hot Cor SP. 19,4 grammos lövedékkel.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 08:03:50 »

A hozzáértőktől kérdem: van olyan gyártó, amelyik a 45/70-es kaliberhez hegyes, ballisztikusan is jó lövedékkel szerelt lőszert gyárt (a Hornady LE és a Nosler PP kivételével)?

Viktor a Federal gyárt ilyet, Speer Hot Cor SP. 19,4 grammos lövedékkel.
javascript:void(0);

 Igen Köszönöm Zoli!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 20:06:02 »

Szevasz, kérdésem az lenne hogy egy Sharps-ot mennyiért lehet beszerezni most ?
Üdv. Szilva
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 22:04:35 »

Szevasz, kérdésem az lenne hogy egy Sharps-ot mennyiért lehet beszerezni most ?
Üdv. Szilva

Szia !

A Pedersoli Sharpsok ára kiviteltől függően 306.000.- és 1.260.000.- között van. Az utóbbi aranybetétes mélyvésetekkel díszitett csoda.

Üdv:  Vgaby
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 14:02:21 »

Szia !

A Pedersoli Sharpsok ára kiviteltől függően 306.000.- és 1.260.000.- között van. Az utóbbi aranybetétes mélyvésetekkel díszitett csoda.

Üdv:  Vgaby
[/quote]

Szasz!
És használtan mennyiért lehet beszerezni ?
Vadászatra mennyire használható illetve próbáltad-e már vadra?
Mennyibe került a távcső amit ráraktál és az mennyire használható vadászatra?
Üdv.: Szilva
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 10:59:19 »

Szia !

A Pedersoli Sharpsok ára kiviteltől függően 306.000.- és 1.260.000.- között van. Az utóbbi aranybetétes mélyvésetekkel díszitett csoda.

Üdv:  Vgaby

Szasz!
És használtan mennyiért lehet beszerezni ?
Vadászatra mennyire használható illetve próbáltad-e már vadra?
Mennyibe került a távcső amit ráraktál és az mennyire használható vadászatra?
Üdv.: Szilva
[/quote]

Szia Szilva !
Használtan még nem volt nálunk ilyen fegyver, de gyanítom, hogy nem is fog előfordulni, mert aki egyszer megvesz egy ilyen puskát az soha nem fogja eladni !
Előbb adja el a lelki üdvét, vagy a szomszéd telkét házzal együtt !  Nyihi
Próbáltam már vadászatra, de még nem lőttem vele semmit, én ott voltam a puskával mindíg de a vadaknak másfelé volt dolguk. De nem adom fel !  Kacsint
A Malcolm scope 200 pénz körül van kiviteltől függően. Nappali vadászatra abszolút alkalmas, naplemente után el kell tenni. 6x nagyítású és nagyon szép rajzolatú, tiszta, részletgazdag képe van.
Üdv:  Vgaby

Viktornak !
Ez sem tűnik ballisztikusan rossznak !  Kacsint

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 11:28:18 »

Harapós kis kígyó... de kár, hogy nincs rézköpeny a fogán... :'(
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 16:12:42 »

Harapós kis kígyó... de kár, hogy nincs rézköpeny a fogán... :'(

Erős vonzalmat érzel a szinesfémek iránt ?  Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: