Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215639 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #585 Dátum: 2021. Január 21. - 12:42:28 »

Idén sem fogunk éhezni Bion





Kicsit még szikkadnak a garázsban(száraz hideg), aztán átkerülnek érni a kamrába(kicsit nedvesebb, hűvös), majd ami nem fogy el áprilisig, az megy a vákuumfóliába.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #586 Dátum: 2021. Január 21. - 14:07:03 »

Idén sem fogunk éhezni Bion

Kicsit még szikkadnak a garázsban(száraz hideg), aztán átkerülnek érni a kamrába(kicsit nedvesebb, hűvös), majd ami nem fogy el áprilisig, az megy a vákuumfóliába.

 Taps
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #587 Dátum: 2021. Január 24. - 11:59:31 »

Üdv Urak!
Egy böllér barátom csinált nekünk egy bazinagy, egészben füstölt hátsó sonkát Piál Táncol
Egy, max két hétig kb. még nála fog lógni, de utána el kell hoznom.
Mivel nincsen értékelhető tárolóhelyünk, szét kell szednem, és kisebb, kiló körüli darabokban tervezem eltárolni.
Akik hasonló helyzetben vannak, ők hogyan szokták ezt megoldani?
Vákuumozó és fagyasztási kapacitás van.
Szeretném, ha hosszú időn át élvezhető maradna.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #588 Dátum: 2021. Január 24. - 12:27:08 »

Üdv Urak!
Egy böllér barátom csinált nekünk egy bazinagy, egészben füstölt hátsó sonkát Piál Táncol
Egy, max két hétig kb. még nála fog lógni, de utána el kell hoznom.
Mivel nincsen értékelhető tárolóhelyünk, szét kell szednem, és kisebb, kiló körüli darabokban tervezem eltárolni.
Akik hasonló helyzetben vannak, ők hogyan szokták ezt megoldani?
Vákuumozó és fagyasztási kapacitás van.
Szeretném, ha hosszú időn át élvezhető maradna.
 Emelem


Én mindenképp érlelném valahol még egy ideig. Nincs ismerősöd akinek a padlásán elférne még vagy 2 hónapig?  Vagy garázs, fészer, fűtetlen műhely? Vállat von
Mi húsvétig szoktuk hagyni, mert addigra érik be. Utána vákuum és fagyasztó.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #589 Dátum: 2021. Január 24. - 13:01:38 »

Én mindenképp érlelném valahol még egy ideig. Nincs ismerősöd akinek a padlásán elférne még vagy 2 hónapig?  Vagy garázs, fészer, fűtetlen műhely? Vállat von
Mi húsvétig szoktuk hagyni, mert addigra érik be. Utána vákuum és fagyasztó.
Langyos időben nem életbiztosítás. 2 hét alatt bezöldül a közepe.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #590 Dátum: 2021. Január 24. - 13:14:16 »

Langyos időben nem életbiztosítás. 2 hét alatt bezöldül a közepe.
Rendesen sózott és füstölt sonka mitől zöldülne be?
Amíg a legyek nem veszélyeztetik, semmi baja nem lesz.
Nálam sincs igazán jó tárolóhely mert meleg a spájz is, padlás is de júniusig egybe szoktam hagyni, akkor darabolom aztán vákumozom, de nem fagyasztom le csak egy jól záró műanyag ládában kiviszem a pincébe.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #591 Dátum: 2021. Január 24. - 13:18:56 »

Langyos időben nem életbiztosítás. 2 hét alatt bezöldül a közepe.

Ha normálisan volt sózva (a csontnál felszúrva ott is besózva), pácolva, füstölve, akkor semmi baja nem lehet.  A legjobb a szellős padlás. A legyek ellen egy kis erőspaprika és bors a csontnál, vagy esetleg egy szúnyoghálóból vart zsák.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #592 Dátum: 2021. Január 24. - 13:20:48 »

 
Rendesen sózott és füstölt sonka mitől zöldülne be?
Amíg a legyek nem veszélyeztetik, semmi baja nem lesz.
Nálam sincs igazán jó tárolóhely mert meleg a spájz is, padlás is de júniusig egybe szoktam hagyni, akkor darabolom aztán vákumozom, de nem fagyasztom le csak egy jól záró műanyag ládában kiviszem a pincébe.

 Igen Ennyi.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #593 Dátum: 2021. Január 24. - 13:25:56 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Egészben nem hagynám semmiképp.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kapott, és nem akarok kockáztatni.
Kb. 2 hete került le a füstről és még max. 2 hétig hagyhatom ott, ahol jelenleg lóg.
Mi a jelenlegi állapotában szeretjük leginkább, amikor annyira kiszárad, hogy szeletelőgéppel fél milliméteres hártyákat lehet belőle hasogatni, az már nem a mi világunk.

Olvasva a hozzászólásokat arra gondolok, hogy amint megkapjuk, fel fogom darabolni.
A darabokat bevákuumozom, abból párat lefagyasztok, amik majd legkésőbb kerülnek felhasználásra.
Van a fűtetlen garázs-műhelyben egy használaton kívüli fiókos fagyasztószekrény, a többit abban fogom elraktározni úgy, hogy nem lesz beüzemelve.
A sötétben, a kb. állandó, de legalább is nem gyorsan ingadozó hőmérsékleten talán csak nem lesz baja.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #594 Dátum: 2021. Január 24. - 13:29:46 »

Rendesen sózott és füstölt sonka mitől zöldülne be?
Amíg a legyek nem veszélyeztetik, semmi baja nem lesz.
Nálam sincs igazán jó tárolóhely mert meleg a spájz is, padlás is de júniusig egybe szoktam hagyni, akkor darabolom aztán vákumozom, de nem fagyasztom le csak egy jól záró műanyag ládában kiviszem a pincébe.
Igen,a hangsúly pont az első mondatodon van. Ha a családi recept szerint készül a sonka -saját kezűleg- akkor meglenne a bizalom. De hentes által készített darabolt sonkával is jártam már úgy,hogy kezdett büdösödni a langyos téli spájzban.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #595 Dátum: 2021. Január 24. - 13:30:33 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Egészben nem hagynám semmiképp.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kapott, és nem akarok kockáztatni.
Kb. 2 hete került le a füstről és még max. 2 hétig hagyhatom ott, ahol jelenleg lóg.
Mi a jelenlegi állapotában szeretjük leginkább, amikor annyira kiszárad, hogy szeletelőgéppel fél milliméteres hártyákat lehet belőle hasogatni, az már nem a mi világunk.

Olvasva a hozzászólásokat arra gondolok, hogy amint megkapjuk, fel fogom darabolni.
A darabokat bevákuumozom, abból párat lefagyasztok, amik majd legkésőbb kerülnek felhasználásra.
Van a fűtetlen garázs-műhelyben egy használaton kívüli fiókos fagyasztószekrény, a többit abban fogom elraktározni úgy, hogy nem lesz beüzemelve.
A sötétben, a kb. állandó, de legalább is nem gyorsan ingadozó hőmérsékleten talán csak nem lesz baja.
 Emelem
Igen
Jobban jársz. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #596 Dátum: 2021. Január 24. - 14:42:42 »

Idén sem fogunk éhezni Bion





Kicsit még szikkadnak a garázsban(száraz hideg), aztán átkerülnek érni a kamrába(kicsit nedvesebb, hűvös), majd ami nem fogy el áprilisig, az megy a vákuumfóliába.

Ez az igazi!!! Nem a bolti minek nevezzelek!  Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #597 Dátum: 2021. Január 24. - 15:16:01 »

Komolyan csak kapkodom a fejem, hogy ti milyen egészségtelenűl táplálkoztok!  Tessék áttérni a zöldség gyümölcs - fogyasztásra, ezt a sok káros húsfélét pedig küldjétek el nekem. Én már öreg vagyok, nekem már nem árt! Mosolyog

Én ugyan olyan kisméretű sonkákat készítek mint Girgesz. 1.- 1,5 hétig áll a sóban, utána 4 hétig pácolom. Mivel nem szeretem ha nagyon sós, ezért 10 liter páchoz  csak 1,2 kg sót teszek. Utána megy a füstre. A füstölés után pár hétig lóg a garázsban, majd vákuum csomagolás, és megy a fagyasztóba.   Amikor kiveszem, egy hétre felakasztom, hogy egy kicsit még száradjon, és nagyon hamar elfogy.  Még soha nem volt ideje megromlani.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #598 Dátum: 2021. Január 24. - 18:14:04 »

Köszönöm a hozzászólásokat!
Egészben nem hagynám semmiképp.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kapott, és nem akarok kockáztatni.
Kb. 2 hete került le a füstről és még max. 2 hétig hagyhatom ott, ahol jelenleg lóg.
Mi a jelenlegi állapotában szeretjük leginkább, amikor annyira kiszárad, hogy szeletelőgéppel fél milliméteres hártyákat lehet belőle hasogatni, az már nem a mi világunk.

Olvasva a hozzászólásokat arra gondolok, hogy amint megkapjuk, fel fogom darabolni.
A darabokat bevákuumozom, abból párat lefagyasztok, amik majd legkésőbb kerülnek felhasználásra.
Van a fűtetlen garázs-műhelyben egy használaton kívüli fiókos fagyasztószekrény, a többit abban fogom elraktározni úgy, hogy nem lesz beüzemelve.
A sötétben, a kb. állandó, de legalább is nem gyorsan ingadozó hőmérsékleten talán csak nem lesz baja.
 Emelem
Mindenkinek joga van kibaszni magával de azt azért halkan megjegyzem, gasztronómiai kérdésekben nem feltétlenül Balázs szava a döntő... Stoel
Ha ilyen "nyersen" vákumozod le a sonkát, akkor számolj úgy, hogy kibontás után pár napra ki kell lógatni szikkadni mert kellemetlenül nedves és kicsit büdös lesz frissen.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #599 Dátum: 2021. Január 26. - 07:56:52 »

A hétvégén töltöttünk egy kis szarvashúsos-mangalicás szalámit a kis családdal.



Viszont a téli disznóvágós szezonban elfogyott a normális szalàmibelem és ez csak akkor tudatosult bennem, mikor a töltésre került a sor... Sebaj!-gondoltam, mindig van mindenből vésztartalék itthon, hát megkerestem a 6 éve a Böllérshopról rendelt, penészes-mintájú szalàmibelet. Amire rà volt írva, hogy légáteresztő, szárítható. De anno nem tetszett, mert olyan műanyag-hatása van. Mint utólag kiderült, valóban az lehet, mert a füstölés közben elkezdett összehúzódni (egyszer ment az elején fel a füstölő hőmérséklete 26C fokig, amit szellőztetéssel levittem 20C fok alà, majd innentől kezdve, ezt tartottam).  Az eredmény gyalázatos! -mert miközben làtszik, hogy a hagyományos szalàmibélnek meg sem kottyant ez a hőmérséklet, addig a műanyag kirepedt vagy elkezdte kinyomni a tölteléket magàból. (A zsírról mem is beszélve, mert s mangalica zsírja ezen a hőmérsékleten már kezd folyni és ugye azt könnyebben kinyomta magából.)





 Rííí
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: