Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215647 alkalommal)
Phydhy
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #375 Dátum: 2013. Január 16. - 16:38:36 »

Köszönöm az eddigi válaszokat! Kezd körvonalazódni bennem a dolog, megpróbáljuk sertéshússal keverni a dámhúst. A másik probléma valószínűleg a dámhús előkészítése lehet.Mi semmilyen extra előkészületet nem csináltunk, ahogy feldolgozásra került a dám, egyből daráltuk és töltöttük. Ezek szerint kell pihentetni,csöpögtetni! Hallottam,hogy van aki egy-két napra beáztatja. Ez szükséges???
Valamint az interneten a recepteket böngészve találtam néhány érdekességet, ami nem tudom, hogy mennyire kell bele, vagy egyáltalán miért használják. Ezek a következők!
-Na-benzoát:tudom, hogy tartósítószer, de nem tudom hogy szükséges-e!?
-Porcukor: erről fogalmam sincs, miért is használják  Mosolyog
-Bors: ez is érdekel, hogy mennyire szükséges. Mi a Csabai-kolbász receptjét használjuk és ez bors nélkül készül, de nem tudom, hogy vadkolbászba kell-e!?

Minden további tanácsot szívesen fogadok!!! Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #376 Dátum: 2013. Január 16. - 18:10:46 »

Köszönöm az eddigi válaszokat! Kezd körvonalazódni bennem a dolog, megpróbáljuk sertéshússal keverni a dámhúst. A másik probléma valószínűleg a dámhús előkészítése lehet.Mi semmilyen extra előkészületet nem csináltunk, ahogy feldolgozásra került a dám, egyből daráltuk és töltöttük. Ezek szerint kell pihentetni,csöpögtetni! Hallottam,hogy van aki egy-két napra beáztatja. Ez szükséges???
Valamint az interneten a recepteket böngészve találtam néhány érdekességet, ami nem tudom, hogy mennyire kell bele, vagy egyáltalán miért használják. Ezek a következők!
-Na-benzoát:tudom, hogy tartósítószer, de nem tudom hogy szükséges-e!?
-Porcukor: erről fogalmam sincs, miért is használják  Mosolyog
-Bors: ez is érdekel, hogy mennyire szükséges. Mi a Csabai-kolbász receptjét használjuk és ez bors nélkül készül, de nem tudom, hogy vadkolbászba kell-e!?

Minden további tanácsot szívesen fogadok!!! Emelem

Szia!

Na-benzoát: kár elrontani szerintem vele a kolbászt, ha már "házi kolbászt" csinálsz, csak természetes dolgokat tegyél bele
Porcukor: azt mondják, hogy ízfokozó, meg a vágási felület szép lesz tőle (szaláminál), megint csak hülyeségnek tartom kolbászba tenni, nem ezen fog múlni a kolbász íze
Bors: a csabai vagy tót kolbászba valóban nem tesznek borsot, de annál több őrölt parikát és fokhagymát. Ízlés kérdése, én biztos tennék a vadkolbászba borsot, méghozzá fehérborsot.

Milyen bélbe szoktatok tölteni? Javaslom a Böllér Kft-nél kapható klipszes textil belet, nálunk bevált, sokáig frissen tartja a kolbászt és nem szárad össze mint a sima műbél.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Phydhy
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #377 Dátum: 2013. Január 16. - 18:36:34 »

Szia!

Na-benzoát: kár elrontani szerintem vele a kolbászt, ha már "házi kolbászt" csinálsz, csak természetes dolgokat tegyél bele
Porcukor: azt mondják, hogy ízfokozó, meg a vágási felület szép lesz tőle (szaláminál), megint csak hülyeségnek tartom kolbászba tenni, nem ezen fog múlni a kolbász íze
Bors: a csabai vagy tót kolbászba valóban nem tesznek borsot, de annál több őrölt parikát és fokhagymát. Ízlés kérdése, én biztos tennék a vadkolbászba borsot, méghozzá fehérborsot.

Milyen bélbe szoktatok tölteni? Javaslom a Böllér Kft-nél kapható klipszes textil belet, nálunk bevált, sokáig frissen tartja a kolbászt és nem szárad össze mint a sima műbél.

Üdv. bferi

A belet azt nem én szerzem be, de ha jól tudom, akkor osztályozott marhabelet szoktunk venni, az vált be a sertéskolbásznál legjobban. Még a dámhús előkészítéséről olvasnék szívesen egy pár mondatot...
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #378 Dátum: 2013. Január 18. - 17:32:53 »

Egy hete böllérkedtem egy kicsit ,ma pedig leszedtük a termést a füstölőből. Egészen jól megjött a színe.  Igen
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #379 Dátum: 2013. Január 18. - 17:40:28 »

Szépek a kolbászok! Apropó a pontos címedet nem is montad??
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #380 Dátum: 2013. Január 18. - 18:11:06 »

-Porcukor: erről fogalmam sincs, miért is használják  Mosolyog
Minden további tanácsot szívesen fogadok!!! Emelem
Szia!
A porcukor ellensúlyként kerül bele a szalámiba, ha NaNitrites sót ( ismertebb nevén E 250) is tesznek bele tartósításként. Enyhíti a só hatását és a száradás ellen is jó. És szép kikerekített színe marad a szaláminak.
Pesrsze csak mértékkel a cukorral.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #381 Dátum: 2013. Január 18. - 19:00:48 »



 Igen
Egy észrevételt ha megengedsz. Látszik hol értek össze a szálak a füstölésnél, egy szál gyufa,fogpiszkáló legközelebb ezt a problémát is megoldja.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #382 Dátum: 2013. Január 18. - 19:05:25 »

"Egy hete böllérkedtem egy kicsit ,ma pedig leszedtük a termést a füstölőből. Egészen jól megjött a színe. "
Szépek lettek Bütyök! A Fórumtalira pont beérnek!   Stoel
A daráló érintésvédelmiét hol csináltatod?  Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #383 Dátum: 2013. Január 18. - 19:10:33 »

"Egy hete böllérkedtem egy kicsit ,ma pedig leszedtük a termést a füstölőből. Egészen jól megjött a színe. "
Szépek lettek Bütyök! A Fórumtalira pont beérnek!   Stoel
A daráló érintésvédelmiét hol csináltatod?  Ördög

Az még lehet jó, de a hardi tárcsa az elég baleset veszélyes főleg 8-9 sör után!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #384 Dátum: 2013. Január 18. - 19:17:00 »

Az még lehet jó, de a hardi tárcsa az elég baleset veszélyes főleg 8-9 sör után!
Nincs ott Hardy-tárcsa,közvetlen a hajtás.A vill.motor tengelyén porvédő gumiharang van.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #385 Dátum: 2013. Január 18. - 19:23:56 »

Nincs ott Hardy-tárcsa,közvetlen a hajtás.A vill.motor tengelyén porvédő gumiharang van.

Jaja.. olajcső meg két ababilincs.  Vigyorog  Nyugatnémet licenc  Ördög

Amúgy jó ám az, apám egyik-másik olajszivattyúit tizenx' éve hajtják.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #386 Dátum: 2013. Január 18. - 19:45:56 »

Látnátok az enyémet! Burkolat nélküli fogaskerék hajtás 3 fázisú 0.75 kW-os motorral.
Sajnos, amikor az Állami Gazdaságban dolgoztam /25 éve/ csak ilyen jutott nekem!  Röhög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #387 Dátum: 2013. Január 18. - 20:08:01 »

Látnátok az enyémet! Burkolat nélküli fogaskerék hajtás 3 fázisú 0.75 kW-os motorral.
Sajnos, amikor az Állami Gazdaságban dolgoztam /25 éve/ csak ilyen jutott nekem!  Röhög

Ettől már csak a láncos hajtás a klasszabb! Kacsint Ördög Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #388 Dátum: 2013. Január 18. - 20:10:51 »

A magyar ember nagyon leleményes! Igen Taps Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #389 Dátum: 2013. Január 18. - 20:14:07 »

http://hodmezovasarhely.olx.hu/husdaralo-220v-os-hajtassal-iid-441134227
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: