Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 47   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A vadászat etikai kódexe, vadászati tradíciók  (Megtekintve 204168 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2010. Január 11. - 15:15:38 »

Azállatja!!!!! Tasli
Anti!!! Hol ez a hely? Mostanában unatkozom az iróasztal mögött. Kéne egy kis izgalom  OOO Nyihi Nyihi Nyihi Fegyver van, golyóálló van, még annyit ciffrázhatunk rajta, hogy be se írjuk magunkat  Gun



Pusztán nevelő célzattal igazán elmehetnél oda.  Nyihi Sorozat

/Nem mondom el melyik társaság, mert egyrészt nincs itt a másik fél, nem tud védekezni, másrészt nem szeretném a szart keverni, elég büdös az így is./

 Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #346 Dátum: 2010. Január 11. - 15:30:24 »

Igazából azért kérdeztem, hogy még véletlenül se menjek arra Bion Bion ( felszerelés nélkül ) Ördög
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2010. Január 11. - 18:38:26 »

Nos igen, érdekes a szóró kérdés.
Nálunk pl. tilos az esti cserkelés, tilos ott cserkelni ahol a tagi les és a határ között nincs meg a 300 m.
Ergo a cserkelés jellemzően a "saját lesek" vagy 1-2 holt tér környékére korlátozódik.

Én mint elvetemül szoktam 1-2 disznót lőni ilyen kiesőbb részeken, meg az apróvadas revíren, jellemzően a kukoricák közti pocsolyákhoz ülve.

A területünk elég jól erdősül, de a sűrűk csak mostanság növekednek, szerencsére egyre több a sarjaztatott erdő.

Ettől függetlenül a disznók 95%-a a szórókon esik.
Egyrészt mert mint írtam nincs esti cserkelés, a másik pedig az, hogy saját lesek vannak.
Ez azt jelenti, hogy akik jóbarátok vagyunk, természetes, hogy kérdezés nélkül cserkelhetünk egymás szórója körül is.
Innentől kezdve a vaddisznó vadászat szinte csak az esti szórózásra alapozható. (idén különösen ritka esztendőnk lesz, mert már a pótkeret pótkeretét lőjük.)

Mindig is irigyeltem azokat, akik lebecsülték a szórós vadászatot, mert azoknak bizonyos, hogy több lehetősége van a cserkelésre és hajtásra.
Sajnos nekem a hajtásra esélyem sincs, a cserkelések pedig jórészt "eü. séták", mert ritka az, hogy ilyen módon sikerül disznót lőni.

(...és ahogy ezt írom a nyomoronc franciák éppen szalonkára vadásznak a F&H-on... Szomorú)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2010. Január 11. - 19:01:50 »

"és ahogy ezt írom a nyomoronc franciák éppen szalonkára vadásznak a F&H-on..."---azt a filmet láttad, ahol kutyával kajtatnak erdei szalonkára?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #349 Dátum: 2010. Január 11. - 19:16:36 »

"és ahogy ezt írom a nyomoronc franciák éppen szalonkára vadásznak a F&H-on..."---azt a filmet láttad, ahol kutyával kajtatnak erdei szalonkára?

Nem tudom melyikre gondolsz, most volt a TV-ben, ahogy írtam a hsz.-t.
Lőttek ezek a vörös fogolyra, fácánra, meg szalonkára is...valami korcs kinézetű spánielszerűséggel, ami ugyan odahozta - ledobta a gazdája elé - a kakast, de közben jól meg is marcangolta.

...sőt egy nő még jól meg is mutatta a szalonkát az operatőrnek. :'(
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #350 Dátum: 2010. Január 11. - 19:27:41 »

Nem tudom melyikre gondolsz, most volt a TV-ben, ahogy írtam a hsz.-t.
Lőttek ezek a vörös fogolyra, fácánra, meg szalonkára is...valami korcs kinézetű spánielszerűséggel, ami ugyan odahozta - ledobta a gazdája elé - a kakast, de közben jól meg is marcangolta.

...sőt egy nő még jól meg is mutatta a szalonkát az operatőrnek. :'(

Minap volt egy film, ahol kifejezetten erdei szalonkára kajtattak kutyával, elmagyarázták melyik puska jó szalonkára, stb. náluk engedi az eu.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Január 13. - 21:42:32 »

Ha már szóba került ez a silány csatorna, meg is ragadom az alkalmat, hogy szidjam, mint a bokrot. Azt hiszem, semmi nem fogja olyan mértékben rontani a vadászat megítélését, nem fog annyi új ellenséget szerezni ennek a szenvedélynek, mint a Fishing and Hunting. Pár hónapja fogható nálam, futkos a hideg tőle a hátamon. Borzalmas a magyar változat, teljesen szakszerűtlen és félrevezető a fordítás, de valószínű, hogy eredetiben is főképp hülyeségeket beszélnek a cselekményt magyarázó vadászati "szakértők". Tegnap épp őzteheneket (!) lőttek hajtásban, az egyik szerencsétlen állatot hasba lőtte az egyik, elismerte, hogy ez nem volt szép lövés - viszont hozzá is tette, lőgyakorlásnak azért jó az őzhajtás.
Egyébként a filmecskéket nézve folyamatosan azon gondolkodom, hogy legalább a vadászetikát exportálhatnánk a barbár franciáknak.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Január 14. - 09:04:33 »

" Ha már szóba került ez a silány csatorna... "


A hajtásban lágylövött, a kutyák által lefogott őzet, a seben keresztül egy ágcsonkra szúrva otthagyták a hajtásban...majd visszajönnek érte. Nem
Az első években egyébként semmi beleszólása nem volt a szerkesztőségnek a leadott műsorba.
Később már az ő javaslatukra elkezdték bemutatni Magyarországot.
A fordítás miatt mindig kap a szerkesztő ismerős hideget-meleget... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Január 14. - 09:05:05 »

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Január 14. - 09:16:01 »

Már Széchenyi leírta, hogy nemigen ismer jó francia vadászt, de nem zárja ki, hogy létezik! Mosolyog
Az a baj, hogy a vadász témájú filmek szinte kizárólag francia-k ezen a csatornán! Szomorú
Horgászműsor van magyar is! Mosolyog
Nem szállunk be a tv-bizniszbe? Csinálni kéne pár jó vadászműsort!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Január 14. - 09:21:30 »

Vannak magyar filmek is, de kevés...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Január 14. - 09:42:13 »

Már Széchenyi leírta, hogy nemigen ismer jó francia vadászt, de nem zárja ki, hogy létezik! Mosolyog
Az a baj, hogy a vadász témájú filmek szinte kizárólag francia-k ezen a csatornán! Szomorú
Horgászműsor van magyar is! Mosolyog
Nem szállunk be a tv-bizniszbe? Csinálni kéne pár jó vadászműsort!

PV Tv van még valakinek? Nekünk ezt adták a F&H helyett.... A bolgár "elvtársak" sem csinálják sokkal szebben.
Naplózva

Dávid
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Január 14. - 09:48:04 »

PV Tv van még valakinek? Nekünk ezt adták a F&H helyett.... A bolgár "elvtársak" sem csinálják sokkal szebben.
Ez sem jobb...http://www.pv-tv.tv/hungarian/index.html
Sőt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Január 14. - 17:08:12 »

Nem sok fogalmam van ugyan a tv-bizniszről, de pár jó, hazai viszonyokra alkalmazott műsor tényleg nem ártana. A vadászoknak, erdészeknek, környezet- és természetvédőknek (azt hiszem nem lehet, és nem is szeretném élesen elválasztani ezeket a területeket) nagy szüksége lenne társadalmi támogatottságra, amit csak úgy lehet elérni, ha a laikusokat is valamilyen módon beavatjuk. Amúgy marad az a régi közfelfogás, hogy az erdő legnagyobb ellensége az erdész, a vadé a vadász stb.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Január 14. - 17:22:00 »

Én a múltkor láttam P.G. cimborát, aki a gyulaji dámról beszélt a műsorban. Kacsint

A F&H egy alapvetően horgász csatorna, néhány meglehetősen egyszerű francia vadászdokuval.

Arra azért jó, hogy idehaza is meglátják...a nagyhatalmas EU vadászok - élükön a franciákkal - semmivel sem "kíméletesebbek" mint akármelyik keleti ország vadásztársadalma.
Sőt ez az ágra akasztott őz, egyenesen gyomorforgató, ilyet idehaza azért még a legburgisabb bunkó vadász sem csinál.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 47   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: