Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 65   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .243 Win / 6mm BR  (Megtekintve 228933 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2011. Június 27. - 21:17:05 »

..szomba!

Meséld el, hogyan jött elő a .243-ról, mint ideális disznózó kaliber?

Inkább nem írok semmit. Csak kérdezek: Te, vagy bárki más mikor hallott engem káromkodni? Sem itt, sem a másik fórumon. Á! Mindegy!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #376 Dátum: 2011. Június 27. - 21:57:51 »

Szerintem ezeket érdemes mérlegelni ha az ember "mindenesnek" akar 243-ast.
Arra - szerintem - nem való, oda a minimum számomra a kitűnő 6.5x57-es, mondjuk egy nehezebb RWS DK tölténnyel.

Van egy közös ismerősünk aki mindenesnek használja  Kacsint
Geco tölténnyel megy őzre-szarvasra-disznóra mindenre, reggel-este, ahogy a helyzet kívánja.
Eddig még nem panaszkodott rá, sőt nagyon szereti.
Szarvasnál és süldőnél lap mögött lőve, rendszerint át szokta ütni -ezt láttam is párszor- és nem is viszik messzire.

Mindettől függetlenül teljesen egyetértek veled.
Nyugodt-biztos kézben jó lehet, de meg kell tanulni vele elengedni a vadat.
Egyébként meg, nem az a tipikus mindenes kaliber.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #377 Dátum: 2011. Június 27. - 22:06:40 »

Inkább nem írok semmit. Csak kérdezek: Te, vagy bárki más mikor hallott engem káromkodni? Sem itt, sem a másik fórumon. Á! Mindegy!

Válasznak ez elég karcsú!

Megkérdezem újból:  Meséld el, hogyan jött elő a .243-ról, mint ideális disznózó kaliber?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #378 Dátum: 2011. Június 27. - 22:38:07 »

Már bocsi, de ez a disznózó nem töri a nyelveteket?
Nekem eléggé újgazdagosan hangzik.
 Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #379 Dátum: 2011. Június 28. - 09:30:00 »

Van egy közös ismerősünk aki mindenesnek használja  Kacsint
Geco tölténnyel megy őzre-szarvasra-disznóra mindenre, reggel-este, ahogy a helyzet kívánja.
Eddig még nem panaszkodott rá, sőt nagyon szereti.
Szarvasnál és süldőnél lap mögött lőve, rendszerint át szokta ütni -ezt láttam is párszor- és nem is viszik messzire.

Mindettől függetlenül teljesen egyetértek veled.
Nyugodt-biztos kézben jó lehet, de meg kell tanulni vele elengedni a vadat.
Egyébként meg, nem az a tipikus mindenes kaliber.

S.Peti is mindenesnek használja, de mégsem ajánlja mindenesnek.  Kacsint
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #380 Dátum: 2011. Június 28. - 10:00:17 »

S.Peti is mindenesnek használja, de mégsem ajánlja mindenesnek.  Kacsint
A régi, szép időkben én is mindenesnek használtam a 243-ast. Akkor még nagyon sokat tudtam vadászni és mondhatom, igen kegyes volt hozzám Diána.
Először Norma SP. 6,5 grammos lőszerrel vadásztam, nagyon jó volt az is.
Később rátaláltam a Sako 6,5 grammos Twinhead (NP) lőszerre. Na, az volt a nagyon jó párosítás, mindenes felhasználásra. Bőgő bikán kívül, sebzett bikát, mázsa feletti kant is lőttem vele a sok egyéb vad mellett.
Átütött minden vadat, kivéve egy tehenet, amit a körülmények miatt, 220 méterről lőttem váll-lapon. Átment mindkét lapockán és a túloldalt a bőrt kinyomva állt meg. A tehén egy lépést tett, de valószínű, azt is csak azért, mert meredek oldalban állt.
A mázsa feletti kant is átverte, igaz, azt csak kb. 12-15 méterről lőttem magas váll-lapon. Vitt gerincet is, lapockákat is.
A hátsó combon lőtt bikát, olyan 60 méterről egyetlen szívlövés helyben marasztotta, átütötte.
Két esetre emlékszem, amikor keresni kellett a vadat. Mind két esetben, bele lépett az ünő a lövésbe. Mind két esetben a rálövéstől pár (5-6) méterre le is feküdt, de a tapasztalatlanságomból adódóan, korán rá is mentem, aminek hosszabb keresés lett az eredménye.
Az őzeket helyben marasztotta. A süldőket, kisebb kanokat általában 30 méteren belül megtaláltam, nem emlékszem, hogy messzebb elmentek volna.
Szóval, nagyon goromba, méregzsák ez a kaliber, jó lőszerrel, de nagyon észnél kell ezzel is lenni és a lehető legbiztosabban, körültekintően elengedni a lövést, mert ha baj van, akkor azért ez nem ad annyi vért, ha ad egyáltalán, mint a nagyobbak.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #381 Dátum: 2011. Június 28. - 10:32:10 »

nagyon észnél kell ezzel is lenni és a lehető legbiztosabban, körültekintően elengedni a lövést

Szerintem ez minden kaliberre vonatkozik. Az alap a jó lőtudás és a kézben levő technika ismerete.

Egyébként az egyik vadásztársunk ilyen kaliberrel vadászik, Barnaul lőszerrel, s Ő lövi a legtöbb nagyvadat a "sport"vadászaink közül (nem nagyon szokott sebezni meg hibzáni, tavaly összesen két disznóját kellett megkeresnem kutyával).

Ezzel nem azt akarom mondani (írni), hogy ez a legtökéletesebb kaliber ilyen célra, de aki tudja "használni", az nem csalódik benne.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #382 Dátum: 2011. Június 28. - 10:36:04 »

Szerintem ez minden kaliberre vonatkozik.
Pont ezért írtam azt, hogy: "de nagyon észnél kell ezzel is lenni"
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #383 Dátum: 2011. Július 18. - 14:56:13 »

Nekem is van 243-asom, lőtem vele süldőt 150 méterről, lőtem vele 150 kg-os disznót 80 méterről fültövön,
egy tappotat se ment el! Lőtem vele őzbakot 189 méterről blatton tizenöt méter után vége lett!
Miről beszélünk? Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #384 Dátum: 2011. Július 18. - 18:40:42 »

Nekem is van 243-asom, lőtem vele süldőt 150 méterről, lőtem vele 150 kg-os disznót 80 méterről fültövön,
egy tappotat se ment el! Lőtem vele őzbakot 189 méterről blatton tizenöt méter után vége lett!
Miről beszélünk? Emelem

Arról, ha egy 150 kilós disznót nem fültövön lősz akkor jöhetnek a bajok...vagy ha éppen nem oda sikerül a lövés, hanem elcsúszik.
Őzet ne hozd fel példaként, mert azt egy jobbfajta .22-es kaliber is "leveszi".
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #385 Dátum: 2011. Július 18. - 21:15:16 »

Borzasztó egyszerű a dolog! Ha nem vagy biztos magadban, meg a fegyveredben, akkor ne lőj rá! Tudni illik kedves kolléga a vad nem céltábla!
De ez nem csak a 243-ra vonatkozik, hanem a 9,3 x74 is!
Egyébként a 22-est ne nagyon említsük mint őzező kalibert, hanem mint orvvadász eszközt!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #386 Dátum: 2011. Július 18. - 21:24:46 »

Borzasztó egyszerű a dolog! Ha nem vagy biztos magadban, meg a fegyveredben, akkor ne lőj rá! Tudni illik kedves kolléga a vad nem céltábla!
De ez nem csak a 243-ra vonatkozik, hanem a 9,3 x74 is!
Egyébként a 22-est ne nagyon említsük mint őzező kalibert, hanem mint orvvadász eszközt!


Van egy mondás (én is úgy hallottam): "Ha még nem sebeztél vadat, nem vadásztál sokat!"
A "kolléga"-ra is van egy mondás, de azt nem akarom elmondani, nem akarlak megsérteni! Bocsánat.  Emelem
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #387 Dátum: 2011. Július 18. - 21:27:23 »

 Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #388 Dátum: 2011. Július 18. - 21:53:33 »

Borzasztó egyszerű a dolog! Ha nem vagy biztos magadban, meg a fegyveredben, akkor ne lőj rá! Tudni illik kedves kolléga a vad nem céltábla!
De ez nem csak a 243-ra vonatkozik, hanem a 9,3 x74 is!
Egyébként a 22-est ne nagyon említsük mint őzező kalibert, hanem mint orvvadász eszközt!



Turizotya!
Hmmm! Sok "mesterlövészt" láttam már olyat hibázni, hogy csak néztem! Igen! A vad nem céltábla! Ezért aki egy nyolcvan méterre mozgó disznónál fültőre céloz arról nekem talán más a véleményem mint  neked! Nagyon szép dolog az önbizalom, de a szerénység sem megvetendő! 
A "kedves Kolléga" pedig akit itt kioktatsz valószínűleg több nagyvadat ejtett el, és több lövést adott le profi szinten mint amire te egyáltalán gondolnál!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Turpi
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2011. Július 18. - 21:56:12 »

Így van több tiszteletet Wetzlar úrnak mert nem hiszem hogy tapasztalatba valaha is utól éred!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 65   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: