Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kell ez nekem ?? Hasznos és haszontalan kiegészítők, eszközök, ajándékok...  (Megtekintve 125719 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #255 Dátum: 2010. Május 05. - 17:16:16 »

Mire jó az esőpuska ( műanyag ) Pld erre is.  Ördög Ördög Ördög


A kádban baloldalt ülő nimród balkézzel éppen kibiztosít.  Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Steve
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2010. Május 06. - 12:08:25 »

A kádban baloldalt ülő nimród balkézzel éppen kibiztosít.  Ördög
Úgy van! Ördög
Még hozzá egy ilyet: 'Girl
 Vigyorog
Naplózva
oregcsoka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #257 Dátum: 2010. Május 08. - 16:52:30 »

Üdvözletem!

[url=http://.................................................................
Használta már valaki?
Tényleg ilyen jó?
Megéri megvenni?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 08. - 17:01:10 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #258 Dátum: 2010. Május 08. - 17:00:28 »

Öregcsóka!

Ha nem vetted volna észre, ez egy Vadász fórum.
Itt olyan eszközökkel nem foglalkozunk amit a törvényeink nem engednek használni!
Tehát sem éjjellátó, sem lézer, sem egyéb hasonló technikák, nem témái a fórumnak!

Jó lenne, mielőtt ilyesmit felteszel, vennéd a fáradságot, hogy beleolvass hol is vagy egyáltalán!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oregcsoka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #259 Dátum: 2010. Május 08. - 17:10:59 »

Öregcsóka!

Ha nem vetted volna észre, ez egy Vadász fórum.
Itt olyan eszközökkel nem foglalkozunk amit a törvényeink nem engednek használni!
Tehát sem éjjellátó, sem lézer, sem egyéb hasonló technikák, nem témái a fórumnak!

Jó lenne, mielőtt ilyesmit felteszel, vennéd a fáradságot, hogy beleolvass hol is vagy egyáltalán!


Elnézést!

Én úgy tuttam, hogy az első generációs éjjelátó már kb 3 hónapja engedélyezve van!
De akkor én vagyok a tudatlan!!
És az ND3 is pont nem üzközik törvénybe.

Elnézést kérek mégegyszer a tudatlanságom miatt!!


Azért ha megengedi idéznék az oldalról amit törölt:
A fegyvertörvény, érdekesen megfogalmazva csak a fegyverre való felhelyezését tiltja, az éjjellátó készüléknek.
2004. évi XXIV. törvény a lõfegyverekrõl és lõszerekrõl

Stb..
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2010. Május 08. - 17:23:35 »

Öregcsóka!

Tuttam=Tudtam!!!

A másik, hogy ha valóban ilyen Öregcsóka vagy, akkor nem értem mire ez a nagy érdeklődés éjjellátó ügyben?
Ezen a fórumon nem engedélyezzük semmilyen infra és egyéb eszköz "kibeszélését" ezért is van lezárva az ezzel a kérdéssel foglalkozó topik.

Ennek nagyon egyszerű oka van.
Ha besötétedik el kell menni haza, vagy - vadkárelhárítás esetén - használj a tv.-ben és a hatóság által engedélyezett puskalámpát.
Ha ez nem megy, ki kell ülni holdvilággal.
Ennyit ezekről az eszközökről. Kacsint
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #261 Dátum: 2010. Május 08. - 22:27:18 »

Bár előttem már elmondták mások is a véleményüket, mint ennek a topicnak az indítója még annyit hozzáfűznék,hogy ez a téma azért jött létre, hogy a máshová be nem sorolható kütyü és kacat gyűjteménynek is legyen valami helye.
Az általad említett eszköz viszont pontosan bekategorizálható.  Egy Nagy rakás  ..!!!! Ennek megfelelő helyre tenném fel az illetőnek aki ilyet használ vadászathoz.  Sőt, be is kapcsolnám!!!! Tasli
Aki nem tud e nélkül élni,akkor menjen el katonának vagy rendőrnek és annyit bámulhatja ezeket amíg ki nem folyik a szeme. Majd mindjárt nem lesz olyan érdekes számára.
Azt meg felejtsd el, hogy nem ártalmas, meg vadászatra van kifejlesztve, meg a többi  marketing dumát...  A dobozának hátoldalán ez az első mondat
Light from laser locator is very bright! DO NOT aim laser at people, vehicles or animals! " A lézer fénye nagyon éles. Ne célozzon vele emberre, járműre, állatra!!!!


Figyelmes olvasással felfedezhetted volna, hogy ezt a témát a lámpás topicban már márciusban kiveséztük és akkor arra  a megállapításra jutottunk, hogy épeszű ember nem vesz ilyet akkor sem ha legális.

Még egyszer! Ez a topic hasznos avagy haszontalan  megmosolyogtató, vagy éppen komoly vacakok gyűjtőhelye és nem azoké amelyeket a szabályok kijátszására hoztak létre. Figyelmes olvasás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
oregcsoka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #262 Dátum: 2010. Május 09. - 07:23:39 »

Értem erre lettem volna kíváncsi.
Tehát semmire sem való, majd 100.000Ft-ot ne dobjak ki érte.
Ennyi.
Köszönönm.

Bár előttem már elmondták mások is a véleményüket, mint ennek a topicnak az indítója még annyit hozzáfűznék,hogy ez a téma azért jött létre, hogy a máshová be nem sorolható kütyü és kacat gyűjteménynek is legyen valami helye.
Az általad említett eszköz viszont pontosan bekategorizálható.  Egy Nagy rakás  ..!!!! Ennek megfelelő helyre tenném fel az illetőnek aki ilyet használ vadászathoz.  Sőt, be is kapcsolnám!!!! Tasli
Aki nem tud e nélkül élni,akkor menjen el katonának vagy rendőrnek és annyit bámulhatja ezeket amíg ki nem folyik a szeme. Majd mindjárt nem lesz olyan érdekes számára.
Azt meg felejtsd el, hogy nem ártalmas, meg vadászatra van kifejlesztve, meg a többi  marketing dumát...  A dobozának hátoldalán ez az első mondat
Light from laser locator is very bright! DO NOT aim laser at people, vehicles or animals! " A lézer fénye nagyon éles. Ne célozzon vele emberre, járműre, állatra!!!!


Figyelmes olvasással felfedezhetted volna, hogy ezt a témát a lámpás topicban már márciusban kiveséztük és akkor arra  a megállapításra jutottunk, hogy épeszű ember nem vesz ilyet akkor sem ha legális.

Még egyszer! Ez a topic hasznos avagy haszontalan  megmosolyogtató, vagy éppen komoly vacakok gyűjtőhelye és nem azoké amelyeket a szabályok kijátszására hoztak létre. Figyelmes olvasás

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Május 09. - 10:30:27 »

Értem erre lettem volna kíváncsi.
Tehát semmire sem való, majd 100.000Ft-ot ne dobjak ki érte.
Ennyi.
Köszönönm.

Rosszul látod. A válasz lényege az, hogy ha vadásznak tartod magad, akkor semmilyen infracuccot ne vegyél. Ha mégis, akkor az ezzel kapcsolatos kérdéseidet valahol máshol kellene feltenned, mert ez egy vadászfórum.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Május 10. - 12:37:04 »

Elnézést!

Én úgy tuttam, hogy az első generációs éjjelátó már kb 3 hónapja engedélyezve van!
De akkor én vagyok a tudatlan!!
És az ND3 is pont nem üzközik törvénybe.

Elnézést kérek mégegyszer a tudatlanságom miatt!!


Azért ha megengedi idéznék az oldalról amit törölt:
A fegyvertörvény, érdekesen megfogalmazva csak a fegyverre való felhelyezését tiltja, az éjjellátó készüléknek.
2004. évi XXIV. törvény a lõfegyverekrõl és lõszerekrõl

Stb..

Mind azokon felül vadkár elhárításon, ha infrával látod is a vadat attól még neked kell, adott esetben lámpával meglőnöd! Na most a vadat észlelni egy jobb minőségű kereső távcsővel is lehet, és akkor is pont ugyan úgy világítani kell!! Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Május 10. - 13:33:48 »

Mind azokon felül vadkár elhárításon, ha infrával látod is a vadat attól még neked kell, adott esetben lámpával meglőnöd! Na most a vadat észlelni egy jobb minőségű kereső távcsővel is lehet, és akkor is pont ugyan úgy világítani kell!! Emelem

Steve: Igen Igen Igen

A legtöbben ezt nem értik. Nem látod a vadat, szabad szemmel ( céltávcsővel). Megnézed infrával. Tényleg vad.  Aztán mi jön?  Leteszed az infrát - és annak fényétől félig elvakultan- rálőssz arra sötét foltra amit az infra használata után még annyira sem látsz mint előtte. Vagy nem lőssz rá. Akkor meg ugyan ott vagy mint ha nem lenne infrád.
 Persze logikusan jön a következő lépés, be kell szerezni egy infra céltávcsövet is mert akkor nem lép fel ez a bibi. Aztán már az infra se jó,  jön a hőkamerás céltávcső, a lézeres célkijelölő, huzalvezérlésű rakéta, ugróakna, kazettás bomba, robotkutya  ..... Tasli
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Május 10. - 13:37:09 »

Taser, túl sok akciófilmet nézel!  Ördög
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2010. Május 10. - 14:01:01 »

Steve: Igen Igen Igen

A legtöbben ezt nem értik. Nem látod a vadat, szabad szemmel ( céltávcsővel). Megnézed infrával. Tényleg vad.  Aztán mi jön?  Leteszed az infrát - és annak fényétől félig elvakultan- rálőssz arra sötét foltra amit az infra használata után még annyira sem látsz mint előtte. Vagy nem lőssz rá. Akkor meg ugyan ott vagy mint ha nem lenne infrád.
 Persze logikusan jön a következő lépés, be kell szerezni egy infra céltávcsövet is mert akkor nem lép fel ez a bibi. Aztán már az infra se jó,  jön a hőkamerás céltávcső, a lézeres célkijelölő, huzalvezérlésű rakéta, ugróakna, kazettás bomba, robotkutya  ..... Tasli
Sajnos itt tart a vadászat.
Amit leírtál szerintem sok-sok ember lázálmában megjelent már mint hatékonyság növelő "vadászati technológia".
De nekem ebbe a kategóriába tartozik az öntöltő-, és autómata golyós "vadászfegyver" is. Én betudok szarni az olyan embereknek akik még egy egyenes húzású golyóst üzemeltetni is lusta..... Tasli
Na de ez még nálunk törvénytelen......,hál' Istennek! Fejvakarás
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #268 Dátum: 2010. Május 10. - 14:02:37 »

Taser, túl sok akciófilmet nézel!  Ördög

ÉN !!!! Na az mennyi akcióflmet nézett, aki ilyen gitárt csinált magának. Bion


Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #269 Dátum: 2010. Május 10. - 23:32:09 »

Steve: Igen Igen Igen

A legtöbben ezt nem értik. Nem látod a vadat, szabad szemmel ( céltávcsővel). Megnézed infrával. Tényleg vad.  Aztán mi jön?  Leteszed az infrát - és annak fényétől félig elvakultan- rálőssz arra sötét foltra amit az infra használata után még annyira sem látsz mint előtte. Vagy nem lőssz rá. Akkor meg ugyan ott vagy mint ha nem lenne infrád.
 Persze logikusan jön a következő lépés, be kell szerezni egy infra céltávcsövet is mert akkor nem lép fel ez a bibi. Aztán már az infra se jó,  jön a hőkamerás céltávcső, a lézeres célkijelölő, huzalvezérlésű rakéta, ugróakna, kazettás bomba, robotkutya  ..... Tasli
Az egésznek a betetejezése az amit Amerikában produkáltak egy pár éve; Az internetes vadászat.
Ülsz otthon a számitógép elött, a száraz, meleg házban valahol a világ másik felén és a képernyön keresztül célzól és lösz. Távirányitott fegyverrel, élö vadra, éles fegyverrel. Amerikában pedig (úgy emlékszem Texas) egy szarvas összerogyik, ha jól céloztál,megy sebezetten, megpiszkolva, ha nem.
Nem  vagyok zöld, de mikor ezt betiltották, tapsoltam.


Üdv            Gyuri


Naplózva

Don´t eat yellow snow
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: