Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 225471 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #135 Dátum: 2011. Július 10. - 17:25:20 »

  Híres  a  bihari  szilva is akárcsak  a  szatmári  szilva  de , hogy  nem  magozzák  az  100 % ék.  Főleg  felső Szatmárban  ahol  a szilvapálinka   a fő  megélhetés .  Van  gazda  aki  3-4 ezer liter pálinkát  főz, gondoljátok  , hogy a hozzávaló  60-70 ezer liter cefrét  kimagozzák , a  fenéket , de  még  senkit nem hallottam , hogy  a pálinkától kapott volna  cián  mérgezést.

 Üdv  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #136 Dátum: 2011. Július 10. - 17:46:30 »

Üdv Lehel!

Természetesen igazadvan egy ilyen nagy tételben magozni az nem semmi dolog, nem is működik. A magozást kis tételbe gondoltam, mnt a saját részemre, vagy cimbiknek!  Kacsint  Évente kb 1000-1300 liter cefrét főzök ki, kis rész alma de java rész sziva, barack, cserkó de ezek nálam ki vannak magozva és főzetéskor igyekszem olyan után főzni aki szintén magozik, környékünkön egyre jobban elterjedt a magozás. Taps
Az is fontos dolog ha szilvát főzök akkor előttem is már legalább ketten szintén szilvát főzzenek. Kacsint Erre jó odafigyelni., nekem szerencsém van mert vadászcimbi a főzdés s mindíg csinál helyet főzékor.
A pálinka igazi aromáját 42-43 fokon adja ki igazán! Taps Az 50-52 uram bocsá 59 fokos csak a gigáját égeti az embernek, de berúgni kitűnő kevés is kell belőle. Ördög
Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #137 Dátum: 2011. Július 10. - 19:13:50 »

  Híres  a  bihari  szilva is akárcsak  a  szatmári  szilva  de , hogy  nem  magozzák  az  100 % ék.  Főleg  felső Szatmárban  ahol  a szilvapálinka   a fő  megélhetés .  Van  gazda  aki  3-4 ezer liter pálinkát  főz, gondoljátok  , hogy a hozzávaló  60-70 ezer liter cefrét  kimagozzák , a  fenéket , de  még  senkit nem hallottam , hogy  a pálinkától kapott volna  cián  mérgezést.

 Üdv  Lehel

Ha kiforrt a cefre, a mag leül az aljára.  Óvatosan leöntöd, vagy lemered róla a levet, minimális mag kerül az üstbe.

Ma lefinomítottam az első kör kajszit. Qrva meleg volt ez üst mellett az elmúlt napokban. De az eredmény biztató...
Kedd-szerda körül kész lesz a csütörtökön lecefrézett második menet, már leszálló ágban van az erjedés. Sokkal több a lé, mint amikor nem használtam a pektinbontót. Kíváncsian várom, milyen lesz a kihozatal, bár csalós kicsit, mert jóval édesebb volt a gyümölcs, mint az első körben legyúrt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #138 Dátum: 2011. Július 10. - 19:22:49 »


A pálinka igazi aromáját 42-43 fokon adja ki igazán! Taps Az 50-52 uram bocsá 59 fokos csak a gigáját égeti az embernek, de berúgni kitűnő kevés is kell belőle. Ördög


A télen vadászvendégeim voltak. Nem volt időm rendesen előkészülni, nem hígítottam vissza a 62 fokos szilvapálinkát a szokásos 50-re, gondoltam, majd menet közben megteszem.
Ezt el is mondtam Nekik, azt mondták, kóstoljuk meg így. Megkóstolták. Aztán elzavartak az üveg közeléből a vízzel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #139 Dátum: 2011. Július 10. - 19:43:45 »

Dama  Wave ! Ott nálatok régen rengeteg , nagy sárga ringló volt még az utcán is .Az csak befőttnek megy, vagy próbáltál már pálinkát is főzni belőle?  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 11. - 09:54:47 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #140 Dátum: 2011. Július 10. - 20:29:38 »

Dama  Wave ! Ott nálatok régen rengeteg , nagy sárga ringló volt még az utcán is .Az csak befőttnek 
megy vagy próbáltál már pálinkát is főzni belőle .  Wave

Lacus! Természetesen s már megy a cefrébe, de befőzve is nagyon finom!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 11. - 09:54:25 írta St.Girgesz » Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #141 Dátum: 2011. Július 10. - 20:32:12 »

Befőttnek ismerem  Taps Taps csak tisztán, nem keverve más gyümölccsel , biztos jó illata lehet .  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 11. - 09:55:08 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #142 Dátum: 2011. Július 11. - 08:34:19 »

Málnából főzött-e már valaki pálinkát? Kapok 100 kg-ot. Gondolom érdemesebb pálinkát főzni belőle, mint szörpöt készíteni.
Szerintem rizikózik aki nem tesz a cefrébe fajélesztőt.

Ui.: A diólikőrömet ért vádakat kikérem magamnak és neki! Ördög
Nálunk a sarki kis boltban is meg lehet kapni minden belevaló fűszert, ezek nélkül jobb, ha tiszta szeszben felolvasztotok egy kis bitument, és felhígítjátok
vízzel /mint ahogy Lehel csinálja Stoel/
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #143 Dátum: 2011. Július 11. - 09:47:24 »

Málnából főzött-e már valaki pálinkát? Kapok 100 kg-ot. Gondolom érdemesebb pálinkát főzni belőle, mint szörpöt készíteni.


Kiváncsian várjuk a tapasztalatokat. No meg a végterméket is.

Jó az a diólikőr. Mint az asszony az ágyban. Sokan dicsérik.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #144 Dátum: 2011. Július 11. - 09:55:55 »

Hol lehet pektinbontót és fajélesztőt kapni?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #145 Dátum: 2011. Július 11. - 10:22:56 »

Mezőgazdasági szaküzletben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #146 Dátum: 2011. Július 11. - 10:31:30 »

Mezőgazdasági szaküzletben.

Az jó Ördög Ugyanis van egy mg-i szakbolt, ahova szoktam járni és egy csomó pálinkafőzős cuccot árulnak. Kérdeztem náluk a fajélesztőt, mire közölték, hogy ők ilyennel nem is foglalkoznak... eddig azt hittem, hogy a környék legjobb mg-i szaküzletébe járok, de látom, hogy váltanom kell Ördög Bion

Milyen árban mozognak ezek a dolgok?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #147 Dátum: 2011. Július 11. - 10:40:30 »


Milyen árban mozognak ezek a dolgok?

A cefre értékéhez képest nem egy nagy dolog.
A fajélesztő gyártótól függően 300-1000 Ft/q. A mázsa a cefre súlya, nem az élesztőé. Ördög
A pektinbontó talán 200 forintra rúg mázsánként.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #148 Dátum: 2011. Július 11. - 10:57:27 »

A cefre értékéhez képest nem egy nagy dolog.
A fajélesztő gyártótól függően 300-1000 Ft/q. A mázsa a cefre súlya, nem az élesztőé. Ördög
A pektinbontó talán 200 forintra rúg mázsánként.

Értem. Köszönöm! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #149 Dátum: 2011. Július 11. - 10:59:43 »

Az írja itten' a szakember, hogy a borélesztő is tökéletesen alkalmas.

http://www.kokoferm.hu/pdf/cikkek/szesz/Sz%C3%A1r%C3%ADtott%20faj%C3%A9leszt%C3%B6k%20a%20szesziparban.pdf
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: