Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 185075 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #285 Dátum: 2009. November 03. - 08:52:56 »

Sziasztok!

Múlt héten sikerült ezt a borzot elejtenem.
Sajnos a nagy zabálás elmaradt, de a következőt akkor is megkóstolom! gyozo


Ennek a zsírja jó néhány pár bakancs vízhatlanítására elegendő lett volna Bion
Szép példány! Igen 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #286 Dátum: 2009. November 03. - 08:57:00 »

Ennek a zsírja jó néhány pár bakancs vízhatlanítására elegendő lett volna Bion
Szép példány! Igen 

Szia Gergő!

Én egy borzét kifőztem egyszer, használtam is pár hónapig. Tényleg nagyon hatásos volt, és a kutyák is könnyebben ráleltek szagnyomomra... Bion
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #287 Dátum: 2009. November 03. - 10:22:48 »

Szia Gergő!

Én egy borzét kifőztem egyszer, használtam is pár hónapig. Tényleg nagyon hatásos volt, és a kutyák is könnyebben ráleltek szagnyomomra... Bion

Szia!

Végre megint látok tőled hsz-t Wave

Igen, valóban nagyon hatásos a bakancs víztelenítésére. Én is próbáltam egyszer, és meg voltam vele elégedve.
Az meg, hogy a kóborló kutyák ráakadnak? Szerintem nem olyan nagy baj... de nem csak a kutyák, hanem a rókák is megérzik. Az egyik idős vadászbácsi -akitől a zsírt is kaptam- azt mondta, hogy ha megy csapdát kitenni, vagy rókát hívni, akkor mindig ezzel keni be a bakancsát és a kezét, hogy elfedje a szagát. Azt nem tudom, hogy ettől olyan sikeres-e, de erre esküszik- gondolhatod milyen szaga lehet ennek a zsírnak, mikor elkezd avasodni... Bion Ördög

Amúgy a borz szőre is jó kis célszerszám tud lenni, méghozzá borotvapamacsnak. A padlásunkon nem olyan rég találtam egyet -igen megkopott állapotban. Gondolom még a nagypapámé lehetett. Csak tudnám, hogy minek őriz meg apum ilyeneket? Fejvakarás Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2009. November 03. - 10:36:11 »

Ötletet adtatok! Az ember annyi mindent kipróbál a szagmentesítésre. Valami természetes anyagot kellene beletenni az avasodás megszüntetésére, és már kész is a bakancs és testápoló. Viszont lehet hogy az összes kutya a nyomomba eredne, ha ezzel kenném be a bakit.  OOO
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #289 Dátum: 2009. November 03. - 10:52:45 »

Testápoló borzkrém!
Már látom a reklámokban, "mert megérdemlem"!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #290 Dátum: 2009. November 03. - 11:01:37 »

Ötletet adtatok! Az ember annyi mindent kipróbál a szagmentesítésre. Valami természetes anyagot kellene beletenni az avasodás megszüntetésére, és már kész is a bakancs és testápoló. Viszont lehet hogy az összes kutya a nyomomba eredne, ha ezzel kenném be a bakit.  OOO

Avasodás ellen használj dió vagy szőlőmagolajat -egy-egy arányban kb. félévvel tovább megtartja a zsírokat avasodás nélkül. Igaz,utána a keverék ára az aranyéval lesz egyenlő... a szagára meg kíváncsi sem vagyok Nyihi

Amúgy ha jól emlékszem, Fekete a Lutrában azt írta, hogy valamilyen avas zsírral kente be a vadász a kezét, mielőtt felállította volna a csapdát(legalább is ez rémlik). Úgyhogy csak jó lehet valamire az az avas borzzsír a bakancspucoláson kívül. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #291 Dátum: 2009. November 03. - 12:04:08 »

Mintha nyúlháj rémlene...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #292 Dátum: 2009. November 03. - 17:25:51 »

Köszönöm nektek!

A bőr természetesen le lett nyúzva, bár nem én csináltam.
A helyi vadőrt kértem meg, mivel én még nem körmöltem ki sosem borzot. Mire ő másnap délelőtt nekikezdett, már eléggé "beindult" a dolog.
Ennek ez lett a következménye:  Hány
Az a lényeg, hogy már a szűcsnél van, és a koponya is készül. Táncol Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #293 Dátum: 2009. November 03. - 18:22:33 »

Csak tudnám, hogy minek őriz meg apum ilyeneket? Fejvakarás Bion

Hát csak jó lesz az valamire Fiam! Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #294 Dátum: 2009. November 03. - 18:31:45 »

Hát csak jó lesz az valamire Fiam! Ördög Ördög

Meg ha már ilyen régen megvan... Bion
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #295 Dátum: 2009. November 04. - 09:05:34 »

Csak nem ismeritek valahonnét apum? Fejvakarás

(Ha rend lenne, érdemes lenne szétnézni a padlásunkon, mert UFO-gyerek múmiától kezdve a tank alkatrészen át a focistadion-reflektorizzóig minden van ott. Csak az nincs soha, ami éppen kellene... Tasli )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2009. November 04. - 09:25:36 »

Csak nem ismeritek valahonnét apum? Fejvakarás

(Ha rend lenne, érdemes lenne szétnézni a padlásunkon, mert UFO-gyerek múmiától kezdve a tank alkatrészen át a focistadion-reflektorizzóig minden van ott. Csak az nincs soha, ami éppen kellene... Tasli )

Szia Gergő!

Gyermekkorom egyik szeretett tevékenysége volt a padláson (és szobákban  :Mosolyog) lévő régi tárgyak felfedezése. Aztán amikor dédapám kisezüst vitézségi érmét szétjátszottam, volt nagy  Tasli Nagyapám soha életében nem bocsátotta meg nekem! ???
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2009. November 04. - 10:16:59 »

Büdös kölök! Elver Ördög
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #298 Dátum: 2009. November 04. - 12:11:06 »

Szia Gergő!

Gyermekkorom egyik szeretett tevékenysége volt a padláson (és szobákban  :Mosolyog) lévő régi tárgyak felfedezése. Aztán amikor dédapám kisezüst vitézségi érmét szétjátszottam, volt nagy  Tasli Nagyapám soha életében nem bocsátotta meg nekem! ???

Ne gondold, hogy mi a bátyámmal nem töltöttünk el napokat a nagyszülők és a szülői ház padlásának átböngészésével. Ajánlanám minden mai gyerek részére ezt a tevékenységet, mert olyan dolgokat lehet ott találni, hogy az ember álla leesik néha ámulatában. Így találtam a borzszőr-pamacsot is Bion
Mikor megvettük a párommal a házunkat, nagyjából a második dolgom volt fölmenni a padlásra szétnézni(előttünk egy idős bácsi, őelőtte pedig egy idős házaspár élt ott). Hát vannak érdekességek... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #299 Dátum: 2009. November 04. - 15:40:37 »

A padlásokon kutatóknak ajánlom Fekete István: Csend című könyvét.

bocs az offért...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: