Oldalak: 1 ... 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 [329] 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923968 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4920 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 17:10:28 »

Kíváncsi vagyok a véleményekre erről a kilövésről? Érdemes volt még kétszer meglőni ezt a bikát? Jól látszik, hogy az első lövés hátracsúszott, de véleményem szerint annyira lecsúszott, hogy gerincet nem ért (el is szaladt) viszont ez esetben a mellüregbe került, ahol minimum tüdőt ért. A sikeres utánkeresés lett volna élvezetesebb, vagy rálövés a rosszul álló (háttal a vadásznak futott), majd fekvő vadra? Rá kellett-e lőni mindenáron másodszor?

Nem kevés vad veszik el az "üres" gerinc alatt elcsúszott lövésektől.
Az, hogy inkább rálőtt még kétszer jobb, mintha lövés nélkül esetleg elveszett volna a vad.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4921 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 17:38:26 »

Kíváncsi vagyok a véleményekre erről a kilövésről? Érdemes volt még kétszer meglőni ezt a bikát? Jól látszik, hogy az első lövés hátracsúszott, de véleményem szerint annyira lecsúszott, hogy gerincet nem ért (el is szaladt) viszont ez esetben a mellüregbe került, ahol minimum tüdőt ért. A sikeres utánkeresés lett volna élvezetesebb, vagy rálövés a rosszul álló (háttal a vadásznak futott), majd fekvő vadra? Rá kellett-e lőni mindenáron másodszor?






Ha a vad nem rogy tűzben, és van rá lehetőség, hogy ismétlő lövést adjunk le, mindenképp meg kell tenni!
Az egyik ok, hogy azért az izgalmas utánkeresésnek is vannak rossz oldalai, például csúszni-mászni a bozótosba!
A másik, hogy azért a vadat igyekezni kell megmenteni a szenvedéstől! És véleményem szerint ez a legfontosabb!
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 02. - 21:27:01 írta Pyrus » Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4922 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 17:41:25 »

Igazad van turizotya!!!!! Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #4923 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 17:41:32 »

a harmadik már nem kellett volna...
Naplózva
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #4924 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 18:57:00 »

Mível akkor már feküdt és úgy lenne szép a videó befejezése ha az elfekvés után kivárnak és ha fel kell akkor lőnek  az biztos földhöz vágná ezek után ,de valószinü a második után már nem kellne fel(vagy egy kicsit többet kivárnak így olyan kapkodonak sikerült) ...Ezt érezte fiatal kollegánk kicsit túlzonak  ,de a harmadik kivárásához egy valami kell hidegvér az utánkereséshez meg elég a hideg vér is Mosolyog  vagy  Eb a vadász... Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4925 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 19:43:09 »

Csak azt tudnám, mi a búbánatos pics@nak kell ilyen videót a YouTube-ra felrakni?
Nem ugatnak még eleget ránk? Vállat von Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4926 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:23:57 »

Csak azt tudnám, mi a búbánatos pics@nak kell ilyen videót a YouTube-ra felrakni?
Nem ugatnak még eleget ránk? Vállat von Fejvakarás

Igy van, eskudni mernek azert mert a vadaszok javaresze nem "eppen" a Mensa szervezeti tag, meg, hogy lehet az elso lovest igy el cseszni egy nyugodtan allo nagy celfeluletu vadra, (mikor eselyes, hogy tamasztekrol is lott!!??) 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4927 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 21:28:49 »

hogy lehet az elso lovest igy el cseszni egy nyugodtan allo nagy celfeluletu vadra, (mikor eselyes, hogy tamasztekrol is lott!!??) 

Vadásztattam párzásban bakra.
Lesről, feltámasztott puskával, 35 m-ről a combcsont mögött símán, húst találva lőtt pógár... OOO
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4928 Dátum: 2011. Augusztus 02. - 23:55:26 »

Vadásztattam párzásban bakra.
Lesről, feltámasztott puskával, 35 m-ről a combcsont mögött símán, húst találva lőtt pógár... OOO

Az emberek ott nem lonek eleget, draga a loszer, nem lehet mashelyeken loni, gyakorolni csak lotereken (azert is lehet fizetni kell, en nem tudom?!) ilyen korlatolt korulmenyek kozt nehez egy vadasznak (foleg atlagos penztarcajunak)  megismerni es megtanulni jol loni a fegyveret (fegyvereit) nem is tudom, hogyan es mikor lehet ott megtanulni jol loni, (egy uj vadasznak) mert loteren loni az nem eleg szerintem ahoz, hogy jo es konszisztens lovo legyen valaki kulonbozo adott vadaszati kornyezetekbe.
......na hat tudom ott az van!!!    Türelmetlenül

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #4929 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 03:33:28 »

Magyar vadaszoktol hallottam:
-a "fegyvermester" belotte....
 - 300m -ig "pontlovo!"
- a legutobb balra ala hibaztam, most jobbra fole tartottam (a hatamon minden szorszal az egnek all!)

Hanyan vannak a magyar vadaszok kozott akik tobb szaz loszert ellottek mondjuk 25-50 metertol 350 meterig, hogy "TISZTABAN LEGYENEK VELE", hogy mire kepesek a puskajukkal?????? (puska, loszer es lovo egyuttesen!!! Milyen tavolsagon mi a puska es a lovo szorasa, hogyan alakul a lovedek roppalyaja)
Bezzeg megy a szofosas a zold kalaprol, a vadaszat elotti "templomba meno" borotvalkozasrol,.... nem is beszelve a "bunko" tengeren tuli "vadaszokrol"... IGEN! Moderator urak! Lehet torolni!!!
Soxor (tanultam itt valamit) szoval soxor hanyingerem van a "szoron lott " elmenyektol.(Mi ebben a "vadaszat?")
Soha eletemben meg nem lottem semmit "szoron"(vagy csalizott helyen), meg medvet sem!
A masik: SENKI SEM KENYSZERIT SENKIT LOVESRE!!!, foleg nem magyar vadaszt, akinek szinte naponta lehetosege van kimenni a teruletre (nem a nagy faluban elokre ertem!) nehany orara. Ha ma nem jott semmi, akkor nagyobb lelkesedessel mennek ki holnap...

A masik amit hianyolok a  MO-i vadaszatban: a cserkelo vadaszat. (EGYENI! maximum ket - harom taggal!)
Tudom, a magyar vadaszok aldozatai a "magyar vadaszat kulturajanak"-nak, (dogmakkal teletomve), hogy a "FIZETO/MYUGATI?! "vadaszok!" erdekeit szolgaljak.
Hofi szerint: "a kemeny johet!"

Nem latom rendesen, nem all jol vagy nem vagyok biztos a "dolgomban": NEM LOVOK!!! A "vadaszat sokkal tobb annal, hogy mit lottem!!!!.
Itt  elofordult, hogy 1700 km-rol hazajottem "turista"-kent annak ellenere, hogy legalabb tiz percig nezegettem egy javor bikat a celtavcsoben, a lezer tavmeroben es a kereso tavcsoben...de nem lattam ertelmet "megprobalni" a lovest. (OK tudom, hogy "ha nem probalod meg ketszer hibazhatsz") Kozben hazahoztam a "tag"et felhasznalatlanul!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4930 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 08:33:04 »

Nyilván ez a lövész, aki a videóban szerepelt, nem azok közé tartozik akik azért vadásznak, mert olyan nagy szenvedélyük a vadászat!
Hanem azért, mert neki anyagilag jól megy, és már nehogy már ő ne vadásszon! Na az ilyen emberek nem fogják soha tisztelni a vadat,
és ők azok, akik a méregdrága felszerelésekkel megérkeznek, és vagy hibáznak, vagy sz@rul lőnek, és a fegyverre távcsőre, lőszerre fognak mindent!
És félreértés ne essék, ők nem vadászok! Ők a puskás emberek! ITT KÉREK ELŐRE IS ELNÉZÉST ATTÓL AKI ITT VAN KÖZTÜNK, ANYAGILG JÓL MEGY NEKI, ÉS VADÁSZIK, MERT SZENVEDÉLYE EZ A FOGLALKOZÁS! Sajnos ők vannak kevesebben!
Hivatásos vadász sarjaként tanúja voltam pár negatív élménynek, párat megosztanék veletek!
Gazdag úr megérkezik vadászni bakra! Az első lövésnél 60 méterről alá! Természetesen az állat elugrik többé sosem áll meg!
Második lehetőség, szintén alá! Apám mondja neki, hogy kicsit alá hord a fegyver, mire az Úr, nem hord az alá, én célzok alá, mert lövésnél, ha belerántok
akkor pont eltalálom! A másik megérkezik vadkárelhárító vadászatra (7 órakor volt a találkozó), és mikor meghallotta, hogy éjfélig leszünk ott hagyott minket,
mert őneki este 9-kor dolga van! A következő megjön bakra, de jó lenne, ha hamar meg tudná lőni, mert sietne haza! A  másik idetelefonál a napokban, hogy
lehet-e ilyenkor sutát lőni? Na ezeknek mindnek nagy szenvedélye a vadászat! És az a baj, hogy egyre több ilyen ember fog közénk keveredni! Azok közé, akik azért járnak ki, hogy megfigyeljék a területen élő vadak életét, szokásait! Azért, hogy lássák milyen szép a naplemente az erdő szélén ülve, vagy, hogy hallják ahogy a madarak szépen elhalkulnak, és elalszik az erdő! És ezektől az emberektől ne várjuk el, hogy jó lövéseket adjanak le, mert egy évben háromszor fog fegyvert a kezében, miközben a vadász lehet, hogy pont ennyiszer enged el vadat lövés nélkül!
 Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #4931 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 08:51:15 »

Magyar vadaszoktol hallottam:
-a "fegyvermester" belotte....
 - 300m -ig "pontlovo!"
- a legutobb balra ala hibaztam, most jobbra fole tartottam (a hatamon minden szorszal az egnek all!)

Hanyan vannak a magyar vadaszok kozott akik tobb szaz loszert ellottek mondjuk 25-50 metertol 350 meterig, hogy "TISZTABAN LEGYENEK VELE", hogy mire kepesek a puskajukkal?????? (puska, loszer es lovo egyuttesen!!! Milyen tavolsagon mi a puska es a lovo szorasa, hogyan alakul a lovedek roppalyaja)
Bezzeg megy a szofosas a zold kalaprol, a vadaszat elotti "templomba meno" borotvalkozasrol,.... nem is beszelve a "bunko" tengeren tuli "vadaszokrol"... IGEN! Moderator urak! Lehet torolni!!!
Soxor (tanultam itt valamit) szoval soxor hanyingerem van a "szoron lott " elmenyektol.(Mi ebben a "vadaszat?")
Soha eletemben meg nem lottem semmit "szoron"(vagy csalizott helyen), meg medvet sem!
A masik: SENKI SEM KENYSZERIT SENKIT LOVESRE!!!, foleg nem magyar vadaszt, akinek szinte naponta lehetosege van kimenni a teruletre (nem a nagy faluban elokre ertem!) nehany orara. Ha ma nem jott semmi, akkor nagyobb lelkesedessel mennek ki holnap...

A masik amit hianyolok a  MO-i vadaszatban: a cserkelo vadaszat. (EGYENI! maximum ket - harom taggal!)
Tudom, a magyar vadaszok aldozatai a "magyar vadaszat kulturajanak"-nak, (dogmakkal teletomve), hogy a "FIZETO/MYUGATI?! "vadaszok!" erdekeit szolgaljak.
Hofi szerint: "a kemeny johet!"

Nem latom rendesen, nem all jol vagy nem vagyok biztos a "dolgomban": NEM LOVOK!!! A "vadaszat sokkal tobb annal, hogy mit lottem!!!!.
Itt  elofordult, hogy 1700 km-rol hazajottem "turista"-kent annak ellenere, hogy legalabb tiz percig nezegettem egy javor bikat a celtavcsoben, a lezer tavmeroben es a kereso tavcsoben...de nem lattam ertelmet "megprobalni" a lovest. (OK tudom, hogy "ha nem probalod meg ketszer hibazhatsz") Kozben hazahoztam a "tag"et felhasznalatlanul!

Néhány dolog eszembe jut a hozzászólásod alapján.
Az például, hogy hányan vannak, akik több száz lőszert ellőnek 350 méterig, biztos, hogy kevesen. Én sem teszem. Több okból sem.
Egy, nagyon szűkös az anyagi keret, örülök, hogy a mindennapi megélhetéshez a legszükségesebb dolgokat meg tudom venni, ki tudom fizetni.
A lőszer árak a keresetemhez viszonyítva magasak. A lőtér használat is helyenként igen magas. Sajnos, hiába szeretnék, nem tudok lőtérre járni. Valószínű, hogy nagyon sok vadásztársam van ebben a helyzetben.
A másik, nem érdekel, hogy hova lő a puskám 350 méteren. 100 méteren plusz 3 - 4 cm. magaslövéssel belövöm és ha megfelelőnek tartom a szórását az adott lőszerrel, akkor megelégszem ennyivel, mert tudom, hogy ameddig én lőni szoktam, addig nincs különösebb esése a lövedéknek. Nem szoktam messzire lőni. Ha nem tudok közelebb menni, mert én cserkelni szoktam zömében, amit Te hiányolsz, akkor csak nézem a vadat.

A szórón történő vadászatról röviden csak annyit, hogy én sem szoktam így vadászni. nem tartom nagy élménynek az így elejtett disznót. Pár éve készítettünk barátommal egy jó szórót, nagyon komoly lest is építettünk, pár nap alatt igen nagy forgalom lett a szórón, de ha hiszed, ha nem, nem lőttem ott vadat és nem is sokszor ültem fel a lesre. Ha fel is ültem, akkor is inkább csak a kíváncsiság hajtott, hogy mik járják a szórót ill. hogy gyönyörködjek az ott csipegető vadban.
Ettől függetlenül, nem ítélem el, nem minősítem a szórón vadászókat. Ha nekik ez élményt jelent vagy esetleg nem is lehet az adott társaságnál cserkelni, akkor nincs más lehetőség. Sok szép élményt tud adni a szóró is, bár ott inkább a fényképezőgép tudna nagyokat "lőni".

A cserkelésre visszatérve. Sok társaság nem engedi a cserkelést, mert balesetveszélyesnek tartják vagy a terület nagysága nem engedi ezt a vadászati módot, mert annyira kicsi, hogy nem biztonsági körzetek vannak, hanem csak a lesek vannak számozva és azt lehet beírni, illa fene sem tudja még, hogy miért.

"Nem látom rendesen..."  Ezt Te lehet be is tartod, én is, de ettől függetlenül, szerintem nálatok is van, aki nem tartja be, mint ahogy nálunk is. Emberek vagyunk és nem vagyunk egyformák.
A vadászat valóban több annál, hogy mit lőttem. A vadászatnak az csak egy nagyon piciny része, pillanata. Ezt nem mindenki érzi, érti. Lehet, az idő, tapasztalat ill. a megfelelő mentor ezt ki tudja alakítani egy kezdőben is, de lehet, hogy soha nem alakul ki egyes emberekben. Van, aki csak "státuszvadász" van, aki beleszületett és van, aki csak később, idősebb korában lesz vadász. Nagyon sokféle módon alakulhat ez.
Van, aki csak az elejtést élvezi a vadászatban, van, aki a csak onnantól "élvezi", amikor meglátta a vadat és azt így vagy úgy elejti, van aki az egerek mozgását is "észreveszi" és a szarvasbogár látványától elgondolkodik, mert oly keveset lát már belőlük, nem úgy, mint amikor 8-10 évesen a nagyszülői udvaron játszott és esténként már abban a korban megfigyelte a szarvasbogarak "sokaságát".
Szóval, nagyon sokfélék vagyunk.

Hát ennyi lenne hirtelen, nem akarok jobban belemenni, mert a fórum megtelne az én "eszmefuttatásommal".
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4932 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 08:58:01 »

Zoli, ez nagyon tetszett  Igen
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4933 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 09:28:14 »

Bárcsak minden vadásznak, kötelező lenne olvasni ezt a fórumot, ezeket a gondolatokat!  Igen
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4934 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 09:28:47 »

Én azt gondolom erről, hogy az önfegyelemnek, a saját korlátaink tudomásul vételének sokkal nagyobb szerepe van a sikeres lövésben, mint a lőtéri gyakorlásnak. Lőtéren, tökéletes fényviszonyok mellett, standard körülmények között, lőlapra, tét nélkül lőni nagyon nem ugyanaz, mint kint az erdőn.

Frédi, a magyar körülmények nagyon korlátozottak a cserkelés tekintetében. Nem elsősorban a lustaság az oka annak, hogy többnyire együltő helyben várjuk a vadat, hanem a népsűrűség és a településszerkezet. Szerintem elég, ha kiszámolod az egy négyzetkilométerre jutó vadászok számát Kanadában és idehaza, itthon majdnem minden km2 vadászterületre jut egy vadász. "Civil" pedig kb. 150.
Zalában, ha kidobnak az erdő bármely pontján és elindulsz bármilyen irányba, 2-3 órán belül lakott helyre érsz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 [329] 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: