Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923986 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #4350 Dátum: 2010. December 28. - 15:00:42 »

Miből látod, hogy jóképességű? Az örök villáshoz képest jóképességű, mert egyik szár koronás, bár eléggé gyenge ez a korona, nem is lett volna több ág rajta véleményem szerint... Nézd meg, vékony hosszú kifent, hegyes ágvégek, de rövid szár. Törpe féle szerintem, amit én találtam múltkor ahhoz hasonló... Az agancsnak már megvan a gyöngyözése, színe, szerintem ez a bika, már 7 év körül járt, vagy inkább fölötte... (pár villás szár már lehullott a fejéről...) csak éppen az a baja, hogy gyenge képességű... Felment volna, 6-7kg ig max egy pár év múlva, de én nem látom, nagy durranásnak, szerintem selejtezéskor sebezhették meg... bár kitudja... így hogy a szemág is törött...egy kamionnal is összecsaphatott...

A hsz.-aidat olvasgatva nem sok dologban értünk egyet, de ebben igen!
 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4351 Dátum: 2010. December 28. - 16:42:28 »

Miből látod, hogy jóképességű? Az örök villáshoz képest jóképességű, mert egyik szár koronás, bár eléggé gyenge ez a korona, nem is lett volna több ág rajta véleményem szerint... Nézd meg, vékony hosszú kifent, hegyes ágvégek, de rövid szár. Törpe féle szerintem, amit én találtam múltkor ahhoz hasonló... Az agancsnak már megvan a gyöngyözése, színe, szerintem ez a bika, már 7 év körül járt, vagy inkább fölötte... (pár villás szár már lehullott a fejéről...) csak éppen az a baja, hogy gyenge képességű... Felment volna, 6-7kg ig max egy pár év múlva, de én nem látom, nagy durranásnak, szerintem selejtezéskor sebezhették meg... bár kitudja... így hogy a szemág is törött...egy kamionnal is összecsaphatott...

A területet nem vadásszák, aféle menedékhely. Kamionnal nem valószínű, a legközelebbi út is vadkerítéssel védett, alatta a hídnál átjáró van, ott mozog a vad. A csontváza nem mutat lövést, minden csontját megtaláltam épen, leszámítva a szétszóródást, de az is max. 2-méteres körben. Törpének biztos hogy nem törpe, a környéken nincs törpe szarvas, és a fej-csontvázméret sem utal rá. A halála oka a kráterbe esés volt, mely úgy 2,5 méter mély, plusz a benne lévő víz, hóban, vagy nyáron a növényzet miatt nehezen észrevehető, de csúszós, téglás az oldala.   

A korbecsléseket köszönöm, majd az egyik "mesterem" szemrevételezés után mondom a biztosat. A fogai amúgy kevésbé kopottak, a koponyavarratok sehol sem forrtak össze teljesen/rendesen.
Persze, hogy nem a legjobb képességű, (a nevében is elnézést érte), de szerintünk a gyengénél azért jobb, és ha másnak nem, nekem gyönyörű, nem azért raktam fel, hogy vita tárgya legyen (ízlések és pofonok).
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #4352 Dátum: 2010. December 28. - 17:26:02 »

Nincs is semmi gond Virágkoszorú, így jó ha megosztjuk az eseményeket, megbeszéljük és megvitatjuk. Üdv: Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4353 Dátum: 2010. December 28. - 17:50:29 »

 Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4354 Dátum: 2010. December 28. - 18:41:17 »

A területet nem vadásszák, aféle menedékhely. Kamionnal nem valószínű, a legközelebbi út is vadkerítéssel védett, alatta a hídnál átjáró van, ott mozog a vad. A csontváza nem mutat lövést, minden csontját megtaláltam épen, leszámítva a szétszóródást, de az is max. 2-méteres körben. Törpének biztos hogy nem törpe, a környéken nincs törpe szarvas, és a fej-csontvázméret sem utal rá. A halála oka a kráterbe esés volt, mely úgy 2,5 méter mély, plusz a benne lévő víz, hóban, vagy nyáron a növényzet miatt nehezen észrevehető, de csúszós, téglás az oldala.   

A korbecsléseket köszönöm, majd az egyik "mesterem" szemrevételezés után mondom a biztosat. A fogai amúgy kevésbé kopottak, a koponyavarratok sehol sem forrtak össze teljesen/rendesen.
Persze, hogy nem a legjobb képességű, (a nevében is elnézést érte), de szerintünk a gyengénél azért jobb, és ha másnak nem, nekem gyönyörű, nem azért raktam fel, hogy vita tárgya legyen (ízlések és pofonok).

Minden gímszarvasbika trófea szép számomra! Nincs olyan agancs ami csúnya. Jó... van olyan ami én szívemet már nem dobbantja meg, de egy ilyennek én is örülnék, meg szerintem bárki más... Bár én nagyon sajnálom az állatot, mindegy hogyan pusztult el... Láttam már nagyon csúnya dolgokat is, ahol sokat szenvedett az állat... (Autógázolás után, gerinctörésnél 100métert vonszolta magát két lábon az állat, aztán órákat forgott körbe körbe az oldalán feküdve... meg olyan elüszkösödött lábú csontsovány ünőt is, aminek lógott a bal első lába egy hibás lövés után... meg jerkét ami a hurokban nyomta ki a magzatot... ) Úgyhogy soxor az öröm helyett inkább a szívem szorul össze ha egy tetemet találok!

Na meg ez is iszonyat sokat szenvedhetett:





Egyébként gratulálok hozzá, és legyen a lakásod szép dísze ha már így történt...! Azt azért szeretném elmondani, hogy a falra még most nem érdemes feltenni, mert a hőmérséklet változás hatására, a sós, véres lé, még sokáig szivárogni fog az agancsból és a bűz se lesz kellemes... Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4355 Dátum: 2010. December 28. - 19:05:32 »

Huh, hát ez a kép tényleg durva. Én is láttam/fotóztam a száján át a fejére szorult hurkos kant, melynek már az orv elvitte az agyaras pofarészét...Én sem bírom, ha szenved az állat, akkor gyorsan legyen vége inkább, minthogy fene tudja meddig erőlködjön. Ha mázlija volt ennek a bikának, a nyakát szegte, és nem érzett sokat.
Hát a falra még nem rakom fel semmiképp, mert anyu nem díjazza, pláne, hogy nyáron lett újraszínezve. No majd a saját házban! Addig a pince befogadja ...
 Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4356 Dátum: 2010. December 28. - 21:18:09 »

Miből látod, hogy jóképességű? Az örök villáshoz képest jóképességű, mert egyik szár koronás, bár eléggé gyenge ez a korona, nem is lett volna több ág rajta véleményem szerint... Nézd meg, vékony hosszú kifent, hegyes ágvégek, de rövid szár. Törpe féle szerintem, amit én találtam múltkor ahhoz hasonló... Az agancsnak már megvan a gyöngyözése, színe, szerintem ez a bika, már 7 év körül járt, vagy inkább fölötte... (pár villás szár már lehullott a fejéről...) csak éppen az a baja, hogy gyenge képességű... Felment volna, 6-7kg ig max egy pár év múlva, de én nem látom, nagy durranásnak, szerintem selejtezéskor sebezhették meg... bár kitudja... így hogy a szemág is törött...egy kamionnal is összecsaphatott...
El kellene már felejteni ezt az örökös villás kérdést!Ezzel is hozzájárultak a hazai gímállomány tönkretételéhez,nem csak a mínuszpontok eltörlésével!
A hatvanas években láttam és kezemben fogtam aranyérmes páros nyolcas trófeát,nem visszarakott,hanem egyszerűen villás nyolcas.
Azért,ha belegondoltok,a bírálati rendszer szerint nem hoz pontot a "korona,akkor mely méretek eredményezték az aranyérmet?mellesleg a színe is csak mogyoróbarna volt,gyöngyözése is csak ehhez a bikához hasonlóan gyenge-közepes.
De visszatérve hozzászólásom céljához:
Nem értek egyet abban,hogy hegyesek az ágak.Majd ha tűhegyesek  lesznek,akkor igen.
A hosszú ,az ághosszúság harmadáig fehér ágvég pont fiatalságának bélyege.13-14 éves korában már csak. körömnyi lesz a fehér ágvég,mégis akkor jellemezhető karácsonyfa-ként.
Ez a típus amíg jelen van az állományban,nem kell tartani az átlagos szárhossz csökkenésétől,mert ez képes 120 cm-es szárhosszra.
Hogy a várható trófeasúly mekkora lesz,az az élőhely,vagy etetés(ami ma már csak kivételes helyeken van)kérdésétől függ,mert testsúlyfüggő.Ha fiatal korban "megcsökött,akkor az egyed csodákra már nem képes,de az állományjavító szerepe a gének továbbadásában azért meg kell maradjon!-De ha jön a kapkodó,akkor így bírál:tipikus selejt,szar 75 centis szárhosszú,koraérett lőhető bika(durr!)
A szín kérdésébe sok minden beleszól pl. típus,talaj,flóra.
Ha a származása világos színt ad,akkor nem tudjuk  emberi tulajdonság  ráerőltetésével javítani(hazudik,vagy festi magát).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4357 Dátum: 2010. December 28. - 21:48:54 »

"vagy etetés(ami ma már csak kivételes helyeken van)" - Mármint a takarmányozásra gondolsz? Tényleg kevés helyen van? Mondjuk a közelben lévő vt-nél szinte egész évben etetnek, itt, ahol a bikát találtam nem tudok róla, illetve az út megépülése lőtt voltak etetők, ma már nem használják őket. Ami takarmány a folyó ezen az oldalán van, az a mezőgazdasági táblák tömkelege...meg amit kiviszek én, ha összegyűlik havonta 1-2szer.
  Vállat von
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4358 Dátum: 2010. December 28. - 22:01:31 »

El kellene már felejteni ezt az örökös villás kérdést!Ezzel is hozzájárultak a hazai gímállomány tönkretételéhez,nem csak a mínuszpontok eltörlésével!
A hatvanas években láttam és kezemben fogtam aranyérmes páros nyolcas trófeát,nem visszarakott,hanem egyszerűen villás nyolcas.
Azért,ha belegondoltok,a bírálati rendszer szerint nem hoz pontot a "korona,akkor mely méretek eredményezték az aranyérmet?mellesleg a színe is csak mogyoróbarna volt,gyöngyözése is csak ehhez a bikához hasonlóan gyenge-közepes.
De visszatérve hozzászólásom céljához:
Nem értek egyet abban,hogy hegyesek az ágak.Majd ha tűhegyesek  lesznek,akkor igen.
A hosszú ,az ághosszúság harmadáig fehér ágvég pont fiatalságának bélyege.13-14 éves korában már csak. körömnyi lesz a fehér ágvég,mégis akkor jellemezhető karácsonyfa-ként.
Ez a típus amíg jelen van az állományban,nem kell tartani az átlagos szárhossz csökkenésétől,mert ez képes 120 cm-es szárhosszra.
Hogy a várható trófeasúly mekkora lesz,az az élőhely,vagy etetés(ami ma már csak kivételes helyeken van)kérdésétől függ,mert testsúlyfüggő.Ha fiatal korban "megcsökött,akkor az egyed csodákra már nem képes,de az állományjavító szerepe a gének továbbadásában azért meg kell maradjon!-De ha jön a kapkodó,akkor így bírál:tipikus selejt,szar 75 centis szárhosszú,koraérett lőhető bika(durr!)
A szín kérdésébe sok minden beleszól pl. típus,talaj,flóra.
Ha a származása világos színt ad,akkor nem tudjuk  emberi tulajdonság  ráerőltetésével javítani(hazudik,vagy festi magát).


Mikor elkezdtem itt működni, mutattam egy olyan villás agancsot, amiből gyönyörű négyeskoronás szár lett, pedig 7 éves volt a bika. Biztos emlékeztek. Viszont azon az agancson látszottak olyan jelek, amik arra utaltak, hogy kímélendő. Ezt akkoriban ki is tárgyaltuk. Aztán később föltettem egy szintén villás trófeát, amire azt mondtam, hogy kímélendő lett volna, mert mutatta a későbbi fejlődés jeleit. Ez az agancs, mégha csak 4.agancsai is, abszolút nem látni semmi jelet, ami arra utal, hogy jelentősen erősödne a trófea. De ha egymásmellé tesszük amiket kitárgyaltunk talán egyértelműbb...






Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #4359 Dátum: 2010. December 28. - 22:17:09 »

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4360 Dátum: 2010. December 28. - 22:55:30 »

"vagy etetés(ami ma már csak kivételes helyeken van)" - Mármint a takarmányozásra gondolsz? Tényleg kevés helyen van? Mondjuk a közelben lévő vt-nél szinte egész évben etetnek, itt, ahol a bikát találtam nem tudok róla, illetve az út megépülése lőtt voltak etetők, ma már nem használják őket. Ami takarmány a folyó ezen az oldalán van, az a mezőgazdasági táblák tömkelege...meg amit kiviszek én, ha összegyűlik havonta 1-2szer.
  Vállat von
Tényleg kevés helyen van!!!
Akkor lesz újra jó szarvasállomány,ha az ötven évvel ezelőtti legelőgazdálkodás visszajön,a legelőkön újra gulyák delelnek,télen pedig ugyanarról a lucernatábláról lekerült szénát eszi a két rokon jószág.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4361 Dátum: 2010. December 28. - 23:11:31 »

Mikor elkezdtem itt működni, mutattam egy olyan villás agancsot, amiből gyönyörű négyeskoronás szár lett, pedig 7 éves volt a bika. Biztos emlékeztek. Viszont azon az agancson látszottak olyan jelek, amik arra utaltak, hogy kímélendő. Ezt akkoriban ki is tárgyaltuk. Aztán később föltettem egy szintén villás trófeát, amire azt mondtam, hogy kímélendő lett volna, mert mutatta a későbbi fejlődés jeleit. Ez az agancs, mégha csak 4.agancsai is, abszolút nem látni semmi jelet, ami arra utal, hogy jelentősen erősödne a trófea. De ha egymásmellé tesszük amiket kitárgyaltunk talán egyértelműbb...




Első kép:a két agancsnak semmimköze egymáshoz.Nem egy bikáé.
A harmadik képről írottak mellett kitartok legalább úgy,mint gyakornok koromban mondta egy öreg kolléga
-Én én én a akkor is,akkor is és és mindenkor kitartok a Szovjet Elvtársak mellett!(Nem kérdezte Tőle senki,de akkor mentek el autóval a laktanya mellett)
A második képen levő bika a nálunk szokásos kajaelvonási tüneteivel,vagy anélkül,testvére az első kép nyolcasának,akinek a  neki tulajdonított másik csak unokatestvére.


« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 11:05:25 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4362 Dátum: 2010. December 28. - 23:27:12 »


Ezt a rendszerezést a legegyszerűbb szépen elfelejteni!
Ha összehúzod a szemöldöködet,csak sziluetteket látsz,akkor hány típus van a képen?
A somogyi a zalaitól mindenkor hosszabb szárral dicsekedhetett,nem úgy,mint a képen.Az Észak-dunántúli populációban sokkal gyakoribb a képen Északi középhegységinek minősített típus,mint amit  írnak.Tény,hogy a Pilisben gyakori az ábrázolt trófea,ami nyugodtan lehet gödöllői típus is,de zalában éppoly gyakori.
Aztán kérdem még,mi a különbség a klasszikus Sátor-hegységi és a zalai típusnak titulált között?
Aztán,ha már típusozunk,akkor mégsem homogén a hazai szarvasállomány génállománya?
Ha elfogadjuk a különbözőséget,akkor milyen régen különböznek egymástól?Mióta István király kialakította az egyház segítségével a megyerendszert,vagy a vadászati vezetés selejtezési előírásainak következménye?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4363 Dátum: 2010. December 29. - 09:08:37 »

Első kép:a két agancsnak semmimköze egymáshoz.Nem egy bikáé.
A harmadik képről írottak mellett kitartok legalább úgy,mint gyakornok koromban mondta egy öreg kolléga
-Én én én a akkor is,akkor is és és mindenkor kitartok a Szovjet Elvtársak mellett!(Nem kérdezte Tőle senki,de akkor mentek el autóval a laktanya mellett)
A második képen levő bika a nálunk szokásos kajaelvonási tüneteivel,vagy anélkül,testvére az első kép nyolcasának,akinek a  neki tulajdonított másik csak unokatestvére.



Maximális tiszteletem az irányodba, mert nagyon sok ponton egyeznek a véleményeink. Azért az abszurdnak tűnik, hogy még egy sorozat fotó sem bizonyíték számodra, és kb 10 idősebb vadászmester véleménye sem, akik élőben láttak minden sorozatot, akik figyelemmel kísérték a bika fejlődését, akik ugyan arról a  szóróról és környékéről szedték fel egyazon bika agancsait. Ráadásul a képen látható villás agancs rózsatöve még egyedi módon sérült is, ha nem volna szembetűnő számodra a többi egyezés... Mindegy hagyjuk a vitát erről a  bikáról, én biztosan tudom, hogy ugyan az a bika, nálam vannak az agancsai, két évben én találtam meg párban, figyelemmel kísértem a bikát, és kisérőit, amiknek az agancsai egy részét szintén én szedtem fel... A lényeg, ha a nevemre klikkelsz és megnyílik az adatlapom, alul lesz egy olyan mondat, hogy: "Mutasd a személy utolsó hozzászólásait". Klikkelj arra, és lesznek sorszámok, 1-19-ig vagy meddig és ott sorban eltudod olvasni az összes hozzászólásaim, megnézheted a bika hullott agancsairól készült sorozatot...

De vegyük úgy, hogy nem egy bikáé a két agancs.... :Mosolyog, de akkor sem látsz a  felső villás a középső villás, és az alsó villás trófea agancsai között semmi különbséget? Azt mondod, ha ugyan úgy kertben nőttek volna föl, mindegyiknek teljesen egyforma koronás agancsai lettek volna? Azt gondolod ha egy palotapincsit, egy német juhász, meg egy pitbullt, csecsemő korában egy zárt kertbe teszel, mind a három kutya bernáthegyi lesz?   Vállat von

Én azt szajkóztam az elején is, meg most is, hogy a szakmai dilettantizmus miatt nagyon sok villás bikát hibásan lőnek ki. De ha valakit komolyan érdekel a gímállomány, hullott agancsokat sokat tanulmányoz, akkor az nagyobb eséllyel tud hatékonyan selejtezni, mint aki nem ért hozzá! Látni kell, hogy melyik bika agancsai gyengébbek, melyik nem fejlődőképes. Azt nem mondhatod, hogy ne lőjenek a vadászok egyetlen villás bikát sem, mert ígéretes koronás válik belőle...

Egy idézet saját magamtól:  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Dátum: 2010. Október 05. - 09:14:59

"Itt igazából nem is az a lényeg, hogy villás vagy koronás! (De ha koronás úgy szép egyetértünk...) Hanem az, hogy MEGÉLTE A 13 ÉVET!!! AMI ISZONYAT RITKA, MERT FELÉNK MÁR KILÖVIK 5-6-7 ÉVES KORUKBAN ÉS SOHA NEM IS TUDJUK MEG, HOGY MILYEN BIKÁINK VANNAK!!! VAGY LENNÉNEK, HA HAGYNÁNK MEGÖREGEDNI!!! Ez a bika még 13 éves korában is szépített, és egy nagyszerű vadászember élete bikáját (trófeáját) szerezhette... Persze lőni kell a villás bikákat, de felkell ismerni, hogy mi várható, viszont akit nemérdekelnek a hullott agancsok, aki még a kezébe sem fogott agancsot ("mert engem csak a trófea érdekel!") az hogyan becsüli meg a trófeát?He? Szóval észnélkül, tapasztalat nélkül, minden villás bikát lőni "mentalitást", hazánk nagyjainak sem szabad hagyni!!!"

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4364 Dátum: 2010. December 29. - 09:23:07 »

Akkor egy kis hullott agancs - trófea azonosítás innen az Észak-Bükkből is...





Ezen a képen én is benyilazgattam olyan "forsterh-esen" azokat a jeleket, amik /szerintem/ egyértelművé teszik, hogy egyazon bika hordta az agancsokat:


Ezen pedig az látszik, hogy bizony az a "villás" bika a következő évben lehet, hogy duplavillát húzott volna a jobb koronába (meg is kapta a maga -2 pontját):


Üdv!  Emelem

Sőt!!! Én erre a bikára is azt mondom, hogy jó kilövés volt, és nem -2 pontos! Én nem akarok senkit felül bírálni, de ez az én magán véleményem. Látva a bika előző évi hullott agancsszárát, azt kell mondjam ebből a bikából soha nem lett volna erős duplavillás koronás. Villás maradt volna, és a villa két ágából kisebb ág kinőtt volna, vastagodott volna a szár, gyönygyök mentek volna rá, de abszolút nem lett volna erős koronás agancsa, úgyhogy véleményem szerint jó kilövés. Hát ennyit változtatni egy év alatt ez iszonyat kevés, gyenge produktum! Ha ez a bika borít 10 tehenet és ha hozzá kalkuláljuk a tehén változó adottságait (génjeit) is, szerintem kis eséllyel lettek volna az utódai koronások. Persze ez a fejtegetés szigorúan csak magán vélemény!
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: