Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 81128 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #285 Dátum: 2020. Március 20. - 06:18:14 »

A füst meg a vizes permet, de Balkó talán többet mond róla.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #286 Dátum: 2020. Március 20. - 07:13:42 »

Üdv Urak!
Jövő hétre reggelente igen cudar hideget jósolgatnak.
Tavaly ültetett kajszi fámon nagyon szépen van virág, piszkosul sajnálnám, ha elfagyna.
Mit lehet tenni ez ellen?
Arra gondoltam, hogy letakarom esténként vékony fóliával, és éjszakára beteszek alá egy kis hősugárzót.
Kb. 2,5 méter magas lehet, ezt még meg tudom oldani.
Vannak olyan praktikák, amik nagyobb fák esetében is működnek amíg nincsen keményebb, hosszabb fagy?

Szia!

Én nekem is van egy két kajszi, több korosztály is, erre mifelénk még csak piros bimbós az állapot, de a fagy már ott is gondot okozhat, a tavaly ültetett kajszidnál ha nem marad virág rajta az szerintem még nem nagy gond, egy ilyen fiatal fának még nem kéne nagyon sok termést nevelni, én ilyen korban még le is szedtem róla, had erősödjön.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #287 Dátum: 2020. Március 20. - 07:23:12 »

Szia!

Én nekem is van egy két kajszi, több korosztály is, erre mifelénk még csak piros bimbós az állapot, de a fagy már ott is gondot okozhat, a tavaly ültetett kajszidnál ha nem marad virág rajta az szerintem még nem nagy gond, egy ilyen fiatal fának még nem kéne nagyon sok termést nevelni, én ilyen korban még le is szedtem róla, had erősödjön.
Nyílik már napok óta, tele van virággal.
Tavaly is szépen kezdett már, szép erős fát kaptam, de csak 3 gyümölcsöt hagytam meg rajta, a többit (volt vagy 20) lecsipkedtem róla.
Ha most megmaradnak, akkor max. 10 db-ot hagynék meg, hogy legyen egy kis öröm az életben Ördög
Vigyázok rá, hosszú távra tervezek vele Angyal
Az előbb néztem a kertet, lassan az őszibarackok is kipattannak.
A som már teljesen elvirágzott.
Eléggé kelekótya, össze meg vissza időjárásunk van mostanság OOO
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #288 Dátum: 2020. Március 20. - 07:30:14 »

Üdv Urak!
Jövő hétre reggelente igen cudar hideget jósolgatnak.
Tavaly ültetett kajszi fámon nagyon szépen van virág, piszkosul sajnálnám, ha elfagyna.
Mit lehet tenni ez ellen?
Arra gondoltam, hogy letakarom esténként vékony fóliával, és éjszakára beteszek alá egy kis hősugárzót.
Kb. 2,5 méter magas lehet, ezt még meg tudom oldani.
Vannak olyan praktikák, amik nagyobb fák esetében is működnek amíg nincsen keményebb, hosszabb fagy?

   Szia Csabi!

   Tiszta vizes permetezés!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #289 Dátum: 2020. Március 20. - 07:35:45 »

Nyílik már napok óta, tele van virággal.
Tavaly is szépen kezdett már, szép erős fát kaptam, de csak 3 gyümölcsöt hagytam meg rajta, a többit (volt vagy 20) lecsipkedtem róla.
Ha most megmaradnak, akkor max. 10 db-ot hagynék meg, hogy legyen egy kis öröm az életben Ördög
Vigyázok rá, hosszú távra tervezek vele Angyal
Az előbb néztem a kertet, lassan az őszibarackok is kipattannak.
A som már teljesen elvirágzott.
Eléggé kelekótya, össze meg vissza időjárásunk van mostanság OOO


Sajnos az időjárással nem sok mindent lehet kezdeni, a fagy elleni védekezésre is vannak módszerek, füstölés miegymás, de nem százas az sem, ráadásul ha ez több napig tart akkor nem az igazi és ahogy elnézem a szél is szar lesz. Én személy szerint nem szeretem a korai tavaszokat mert én több éven keresztül csak bámultam, hogy fagy le a természet által megcsalt fák virága. valamelyik nap autóztam a terület irányába, szikrázó napsütésben, itt nekem intő jel mindég az amit látok ugyan is távolban a Beszkidek teteje végig havas még.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #290 Dátum: 2020. Március 20. - 07:38:24 »

   Szia Csabi!

   Tiszta vizes permetezés!

Erről egy kicsit ha bővebben írnál. Egy hajnali éjszakai fagy esetében mikor kéne ezt kivitelezni, mondjuk a szelet most ne is vegyük figyelembe. Illetve hogy véd meg a vízpermet a fagy ellen. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #291 Dátum: 2020. Március 20. - 07:40:58 »

Üdv Urak!
Jövő hétre reggelente igen cudar hideget jósolgatnak.
Tavaly ültetett kajszi fámon nagyon szépen van virág, piszkosul sajnálnám, ha elfagyna.
Mit lehet tenni ez ellen?
Arra gondoltam, hogy letakarom esténként vékony fóliával, és éjszakára beteszek alá egy kis hősugárzót.
Kb. 2,5 méter magas lehet, ezt még meg tudom oldani.
Vannak olyan praktikák, amik nagyobb fák esetében is működnek amíg nincsen keményebb, hosszabb fagy?
Tavaly füstöltem. Gyönyörűen megmaradt minden. Ami segíthet az a vékony fólia,ha kicsi a fa,vannak különböző növénykondícionálók, amelyek - pár fokig hatékonyak,illetve a vízpermet.  A hősugárzó inkább bajos,mint hatékony.
Az ősi módszer a fák törzsének meszelése is hasznos ilyenkor,mert később indul be a nedvkeringés a fában,így kitolható a tavasz. (Jövőre csináld meg! Novemberben egy meszelés,jfebruárban ráduplázol!) Amúgy én is fosok,mert szép termésem lenne a virágrügyek alapján,de négy estére mutat hideget,azt meg megmenteni így már kétséges.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #292 Dátum: 2020. Március 20. - 07:43:29 »

Erről egy kicsit ha bővebben írnál. Egy hajnali éjszakai fagy esetében mikor kéne ezt kivitelezni, mondjuk a szelet most ne is vegyük figyelembe. Illetve hogy véd meg a vízpermet a fagy ellen. Emelem
Véd,az.Tavaly is kiderült.De nem mindegy,hogy milyen hideg van. Több órás -5 alatt az sem használ. 2007-ben még ártottunk is vele. Szóval kétélű fegyvernek gondolom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #293 Dátum: 2020. Március 20. - 07:54:09 »

Véd,az.Tavaly is kiderült.De nem mindegy,hogy milyen hideg van. Több órás -5 alatt az sem használ. 2007-ben még ártottunk is vele. Szóval kétélű fegyvernek gondolom.

Ok kipróbálom

De tanár úr én nekem úgy tetszettek tanítani, hogy a víz 0 fokon megfagy akkor most ez így , hogy... Stoel Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #294 Dátum: 2020. Március 20. - 07:58:34 »

Ok kipróbálom

De tanár úr én nekem úgy tetszettek tanítani, hogy a víz 0 fokon megfagy akkor most ez így , hogy... Stoel Ördög
Igen. De...
https://www.agrarszektor.hu/kiskertblogger/fagyvedelmi-kisokos-a-kertek-szerelmeseinek.9741.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #295 Dátum: 2020. Március 20. - 08:12:06 »


Köszi!

Utána olvastam egy kicsit igazából itt a kritikus időszakban ami feltehetően az éjszakai időszakok ott öntözést(permetezést javasolnak)

"Részletesen teszteltük az alkalmazott fagyvédelmi módszereket és arra a megállapításra jutottunk, hogy a fagyvédelmi öntözés tekinthető a leghatékonyabb eljárásnak. A fagyvédelmi öntözésre újabban alacsony intenzitású mikro-szórófejeket használnak. Ez víztakarékos módszer, nem okoz vízelöntést még tartós használat esetén sem az ültetvényben, továbbá nem terheli túl az ágakat és a támrendszert sem a képződő jégkéreg. A gyümölcsfák egyenletes vízborításának biztosítása végett koronaméret és korona kialakítástól függően, akár több magassági szinteben is elhelyezhetünk szórófejeket, de legtöbbször elegendő a korona fölött vagy a fürtzóna fölött egy mikro-szórófej elhelyezése.

A kisugárzási fagyok esetén igen jelentős hőmérsékletkülönbséget tapasztalhatunk az alsó néhány méteres légrétegben. Előfordulhat, hogy a felszín felett 5 cm-en mért, úgynevezett radiációs minimumhőmérséklet és a 2 m magasságban mért minimumhőmérséklet közötti különbség elérheti a 4-5 °C-ot is."

Forrás:
https://agroforum.hu/szakcikkek/gyumolcs/tavaszi-fagykarok-es-az-ellenuk-valo-vedekezes-lehetosegei-magyarorszagon/

gáloscsabusnak: hajnalba puska le, permetező fel, egy kis vírusölő be, aztán had szóljon az locsoláspermetezés.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2020. Március 20. - 08:37:15 »

Üdv Urak!
Jövő hétre reggelente igen cudar hideget jósolgatnak.
Tavaly ültetett kajszi fámon nagyon szépen van virág, piszkosul sajnálnám, ha elfagyna.
Mit lehet tenni ez ellen?
Arra gondoltam, hogy letakarom esténként vékony fóliával, és éjszakára beteszek alá egy kis hősugárzót.
Kb. 2,5 méter magas lehet, ezt még meg tudom oldani.
Vannak olyan praktikák, amik nagyobb fák esetében is működnek amíg nincsen keményebb, hosszabb fagy?

Vigyázz rá mert a jó barack pálinka Hungarikum !    Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #297 Dátum: 2020. Március 20. - 09:46:50 »

Mindentől függetlenül a fatörzsek meszelését mindenkinek javaslom. Olyan falmeszelő sűrűségűre szoktam. Teszek bele egy kupicát bordói léből. Ezzel talajtól az első ágcsoportig meszelek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #298 Dátum: 2020. Március 20. - 10:37:12 »

Nagyon köszönöm a sok értékes információt! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #299 Dátum: 2020. Március 20. - 16:00:45 »

A mai meleg (21°C) megbontogatott pár rügyet nálam is. Abban bízok,hogy hátha párás hideg lesz,mert a száraz hideg sokkal gonoszabb munkát végez. Leszemléztem a házikertet,füstnekvaló van. Egy-két éjszaka kitart,de több hideget így-se úgy sem bír majd a kajszi. A kezdeti 4 napról már csak 3-ra mutat hideget. Remélem még gyorsabban levonul.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: